View Poll Results: Care echipa credeti se va impune in meciul Corvinul - FC Bihor?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Castiga Corvinul

    18 66.67%
  • Meciul se termina la egalitate

    3 11.11%
  • Castiga FC Bihor

    6 22.22%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: Seria B_Etapa 8: Corvinul - FC Bihor

  1. #1
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timišoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1

    Corvinul Hunedoara - FC Bihor

    Sambata, 23 setembrie 2006, in cadrul etapei a VIII-a a Ligii II, Seria Vest, Corvinul Hunedoara primeste vizita echipei FC Bihor.

    Cele 2 echipe vin dupa rezultate nu foarte bune mai ales pentru bihoreni care au pierdut, in etapa precedenta, pe propriul teren in fata celor de la Universitatea Cluj, scor 0-1. Hunedorenii nu au reusit decat un egal (1-1) pe terenul ultimei clasate, Building Vanju Mare. Cele 2 echipe au nevoie de puncte ca de aer, deci se anunta un meci tare, iar echipa invinsa risca sa se scufunde serios in fundul clasamentului. Ambele echipe au doar cate o victorie dupa primele 7 etape si nu isi mai permit pasi gresiti, mai ales hunedorenii care joaca pe teren propriu avand inaintea acestei partide un -2 in clasamentul adevarului. Bihorenilor, cu un -6 la adevar, le`ar prinde bine o victorie care sa`i mai ridice pana la -3, dar nici un egal nu e de ocolit in aceste conditii.

    Ii asteptam pe bihoreni la hunedoara si sper sa vedem un meci frumos, iar echipa mai buna sa castige ... sper ca echipa mai buna sa fie Corvinul, dar ramane de vazut care echipa va fi in stare sa castige acest meci.

    Astept parerile voastre pe poll-ul deschis, si un rezultat exact pe acest thread...
    Last edited by Bogdann; 18th September 2006 at 11:43.
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  2. #2
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Victorie a Corvinului cu scor de tenis

  3. #3
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Sper sa castige cel mai bun dupa un meci frumos si un arbitraj corect.
    Dupa parerea mea bate Corvinul cu 2-0.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  4. #4
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Arbitraj corect nu poate fi, pentru ca toti arbitrii corecti parasesc terenul prin minutul 50

  5. #5
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timišoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    Micutzu sa sti k are dreptate King. Nu prea exista arbitraje corecte. In liga II e o hotie continua. Tot respectul pt arbitrul care a avut curajul sa spuna adevarul si felul in care se arbitreaza in liga II. Daca am avea numai arbitrii k el atunci ori am avea aritraj corect ori nu am avea deloc.
    Referitor la meci, s`ar putea sa fie unul frumos, dar nu cred k nu se vor evidentia iar arbitrii si sper sa nu strice meciul cum au facut acum 2 sapt la meciul Corvinul- FC Caracal (1-2)...
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  6. #6
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timišoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by King of Hell View Post
    Victorie a Corvinului cu scor de tenis
    Ai ceva cu bihorenii? Sau sunt chiar asa slabi? Ce ai vazut in meciul care l`ati jucat cu ei de crezi k`i batem chiar asa rau?
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  7. #7
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Eu cred ca va fi un meci egal(ori 0-0 ori 1-1).Nu cred ca nici bihorenii si nici hunedorenii nu vor reusi sa se desprinda.Sunt echipe echilibrate,dupa parerea mea!

  8. #8
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Din ce am vazut la oradea sambata, DA! Bihorenii sunt slabi si locul din clasament este unul perfect realist si conform realitatii. Nu am mai vazut asa echipa disperata acasa, sa se apere ca si turbatii, sa intre la sacrificiu la orice atacant al nostru, ca la rugby, cu picioarele inainte. Pase gresite cu nemiluita, suturi in plopi. Is slabi rau rau rau

  9. #9
    senior ALLINN's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    HUNEDOARA
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Un meci cu vechime in fotbalul romanesc. Probabil meciul etapei.
    Corvinul are neaparata nevoie de victorie si cred ca este posibil sa o obtina!
    Last edited by ALLINN; 18th September 2006 at 15:14.

  10. #10
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timišoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    nu stiu cum esti tu in afirmatia asta King, obiectiv sau subiectiv, dar daca zici k e asa nu te contrazic pana sambata cand ii vad. si atunci iti voi da dreptate sau nu, depinde ce vad la stadion. sper sa fie asa si sa nu avem probleme cu ei pt ca punctele ne sunt necesare
    Last edited by Bogdann; 6th October 2006 at 20:18.
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  11. #11
    senior ALLINN's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    HUNEDOARA
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Stie el ce zice... pe U i-am batut in amicale cu 3-1, U pe Bihor cu 1-0, deci, putem sa-i batem pe bihoreni la vreo trei goluri diferenta.

  12. #12
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    desi is bihorean zic ca o sa castige corvinul....ma rog sa nu retrogradam ....
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  13. #13
    Banned BrasovFans's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    488
    Reputatie
    0
    Castiga Corvinul.

  14. #14
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    dupa cate a aratat bihoru in meciul cu noi clar k bate Corvinul
    si publicul striga DEMISIA DEMISIA
    [B]90 de ANI [/B]

  15. #15
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Bate Corvinul la limita ca doar joaca acasa.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    HUNEDOARA
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    dupa cate a aratat bihoru in meciul cu noi clar k bate Corvinul
    si publicul striga DEMISIA DEMISIA
    De ce crezi ca va striga publicul "DEMISIA!" ?
    Ca o paralela, anul trecut, la ultima etapa din tur, cu UTA, desi Corvinul conducea cu 3-0, peluza ii cerea demisia lui Petcu

    Din pacate, la hunedoreni va lipsi golgeterul seriei, Marius Pacurar, din cauza cumului de cartonase...
    Last edited by micutzu; 20th September 2006 at 15:54.
    [I]O echipa orasul are si cu totii o iubim / E Corvinul Hunedoara, numele ce il cinstim![/I]

  17. 19th September 2006, 00:12
    Reason
    Consecutiv, foloseste butonul EDIT

  18. #17
    junior Dadoman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Hunedoara
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bIG bROTHER View Post
    De ce crezi ca va striga publicul "DEMISIA!" ?
    Ca o paralela, anul trecut, la ultima etapa din tur, cu UTA, desi Corvinul conducea cu 3-0, peluza ii cerea demisia lui Petcu
    El s`a referit la publicu` bihorean, ca cerea demisia la Oradea-U Cluj.

    Batem.
    Si calu` ce`o zis?O fost bun sucu`?Asa de tanar?

  19. #18
    Uncle`Somm Sommerset Hateg's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Hateg
    Posts
    242
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdann07 View Post
    Micutzu sa sti k are dreptate King. Nu prea exista arbitraje corecte. In liga II e o hotie continua. Tot respectul pt arbitrul care a avut curajul sa spuna adevarul si felul in care se arbitreaza in liga II. Daca am avea numai arbitrii k el atunci ori am avea aritraj corect ori nu am avea deloc.
    Referitor la meci, s`ar putea sa fie unul frumos, dar nu cred k nu se vor evidentia iar arbitrii si sper sa nu strice meciul cum au facut acum 2 sapt la meciul Corvinul- FC Caracal (1-2)...
    Irina a inscris la Severin in minutul 86 un gol care trebuia sa fie al victoriei...Numai ca impielitatul,complice cu t....a lor de pe banca,o decis ca golul nu trebuie acordat,pe motiv de ofside la fundasul nostru central.Pana la urma,b......a si-o luat o minge in cap,la final,de la Furdean...

    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    dupa cate a aratat bihoru in meciul cu noi clar k bate Corvinul
    si publicul striga DEMISIA DEMISIA
    Nu cred ca Hunedoara va striga vreodata ceva gen "demisia' sau "CFR" sau te miri ce alte bazaconii...
    Last edited by micutzu; 20th September 2006 at 15:56. Reason: limbaj neadecvat
    Nimeni inainte de [B]noi[/B]...

  20. 19th September 2006, 15:49
    Reason
    consecutiv, foloseste butoanele EDIT si MULTI-QUOTE

  21. #19
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Publicul oradean striga demisia, nu voi

  22. #20
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timišoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    nu mai au ce striga pt ca Alexandru Kiss a renuntat la functia de antrenor. acum se cauta inlocuitor ...
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  23. #21
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Sper sa nu mearga Leo Grozavu la ei, ca ii va salva de la retrogradare si nu vreau asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •