View Poll Results: Cine se califica? 2 echipe

Voters
56. You may not vote on this poll
  • A.C. MILAN

    45 80.36%
  • REAL MADRID

    47 83.93%
  • OL. MARSEILLE

    17 30.36%
  • FC ZURICH

    2 3.57%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 338

Thread: Grupa C: Milan,Real,Marseille,Zurich

  1. #64
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    http://img43.imageshack.us/img43/8207/pippoz.jpg


    Grazie Pippo!

    Inca n-am murit si in Europa!


    Rezumat: Ne-au calarit tot meciul. Le-am dat un gol din off-side si au vazut dracu gol in pielea lui Inzaghi!

  2. #65
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    o victorie foarte importanta ptr milan dupa ce marseille a jucat foarte bine, mai ales in repriza a 2-a
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #66
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Realul n-a jucat nimic in a doua repriza, elvetienii erau aproape de egalare, dar cu 2 goluri in prelungiri s-a refacut diferenta. Cam sever pentru Zurich, dar s-a vazut naivitatea debutantilor.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    FC Zürich 2 - 5 Real Madrid
    Margairaz (64e sp) Aegerter (66e) Cristiano Ronaldo (28e, 89e) Raul (35e) Higuain (45e+1) Guti (90e+4)

    Marseille 1 - 2 Milan AC
    Heinze (49e) Inzaghi (28e, 74e)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    ...daca se pensiona Inzaghi astazi Marseille era in sarbatoare
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #69
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Rzultat istoric ... prima oara cand Milan castiga un meci contra Marseille
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #70
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Undeva in...
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    http://img43.imageshack.us/img43/8207/pippoz.jpg


    Grazie Pippo!

    Inca n-am murit si in Europa!


    Rezumat: Ne-au calarit tot meciul. Le-am dat un gol din off-side si au vazut dracu gol in pielea lui Inzaghi!
    Ce a ajuns si milanul asta,sa te sparcai pe tine pentru un rezultat la limita de zici drace,daca nu era super pippo canibalul,va manca de vii OM...Oricum in mod normal scorul trebuia sa fie de 6-2 pentru OM.Imi mentin parerea ca milan nu se califica in optimi,pun pariu ca OM va bate la voi acasa.

  8. #71
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    eu merg totusi pe o victorie la limita si acasa
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #72
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Realul n-a jucat nimic in a doua repriza, elvetienii erau aproape de egalare, dar cu 2 goluri in prelungiri s-a refacut diferenta. Cam sever pentru Zurich, dar s-a vazut naivitatea debutantilor.
    Realul a inceput sa joace la spectacol in a doua repriza, aveau 3-0 din prima repriza

    Pana ce a dat imbecilul ala de arbitru penalty inexistent, Casillas practic nici nu l-a atins pe ala care s-a aruncat ca in piscina in careul nostru.

    A fost o cadere psihica pentru noi, apoi a venit golul din corner care ne-a adus cu picioarele pe pamant, parca s-a vazut iesirea lui Xabi din teren, s-a pierdut echilibrul de la mijlocul terenului. Oricum era de asteptat sa le dam multe la anonimii astia, golurile lor au fost marcate din noroc si cu ajutorul arbitrului care dadea galben la orice contact mai dur
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  10. #73
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Fanfoot View Post
    Ce a ajuns si milanul asta,sa te sparcai pe tine pentru un rezultat la limita de zici drace,daca nu era super pippo canibalul,va manca de vii OM...Oricum in mod normal scorul trebuia sa fie de 6-2 pentru OM.Imi mentin parerea ca milan nu se califica in optimi,pun pariu ca OM va bate la voi acasa.
    Sunt chiar curios daca ai vazut pana acum vreun meci de fotbal de la un cap la altul... Scorul trebuia sa fie mult mai mare... Binenteles ca daca nu ne prezentam puteam pierde categoric... Naspa de ei... ce sa zic...


    Intr-adevar... sudistii vor castiga UCL, Supercupa si WC-ul din 2014... Bleah... In finala cu galacticii echipei antrenate de Florentino... al carui Real n-a castigat in existenta ei un meci pe San Siro...


    PS: Parisiene, au fost doar 3 intalniri pana acum. Am bifat inca o revansa...Au insa tot un bilant pozitiv... pana la retur binenteles. Apropo... astora le-a fost retrasa pana la urma prima UCL?
    Last edited by dardar_3; 16th September 2009 at 04:44.

  11. #74
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    dardar, din cate stiu inca se judeca

    Milan a facut exact ceea ce imi era frica . A jucat prost si a castigat . OM ramane in carti pentru locul 2, inca nu e jucata calificarea.

    Zurich m-a dezamagit complet. Ma asteptam sa faca 4-3 daca tot s-au chinuit atata in repriza a doua sa incerce sa intoarce rezultatul.

  12. #75
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    imi pare rau de OM , asta e fotbalul joci foarte bine si pierzi din cauza ca exista jucatori precum Inzaghi bulanosi rau
    Mergem inainte urmeaza un meci foarte greu pe Bernabeu
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  13. #76
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adi_sampon View Post
    imi pare rau de OM , asta e fotbalul joci foarte bine si pierzi din cauza ca exista jucatori precum Inzaghi bulanosi rau
    Mergem inainte urmeaza un meci foarte greu pe Bernabeu
    S.A.F: "Pippo Inzaghi was born in an offside position."...ce mai vrei
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  14. #77
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Oricum era de asteptat sa le dam multe la anonimii astia, golurile lor au fost marcate din noroc si cu ajutorul arbitrului care dadea galben la orice contact mai dur
    Si golurile lui Ronaldo cum au fost ? oricum a avansat, nu mai da goluri doar din penalty, incepe sa le bage si din lovituri libere (chiar daca portarul, ce-i drept, a contribuit si el foarte mult )
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  15. #78
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    surprinzator rezultat Milan
    Real va avea probleme cu italienii
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #79
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    rezultate asteptate, milan si real se vor califica la pas

  17. #80
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Undeva in...
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Si golurile lui Ronaldo cum au fost ? oricum a avansat, nu mai da goluri doar din penalty, incepe sa le bage si din lovituri libere (chiar daca portarul, ce-i drept, a contribuit si el foarte mult )
    Ma primul gol nu a fost de loc noroc(nici buffon nu o scotea la viteza aia)... dute si culcatevezi sa nu ma apuc eu sa spun acum de golurile lui ibra de la barcelona,adica cele 2 goluri(singurele)pe care le-a marcat din noroc chior...Ibra a jucat ca o cisma la voi,imi pare sincer rau pentru barcelona,dar cu ibra asta in echipa nu are nicio sansa sa castige ucl...

  18. #81
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    intr-adevar Buffon nu mai are aceleasi reflexe, a imbatranit si el saracu', poate lua si el gol... insa orice alt portar care se plasa bine nu lua gol... iar despre a 2-a lovitura libera mai bine nu vorbim

    Ibra a marcat 2 goluri asa si? De abia a inceput campionatul.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  19. #82
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Undeva in...
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    intr-adevar Buffon nu mai are aceleasi reflexe, a imbatranit si el saracu', poate lua si el gol... insa orice alt portar care se plasa bine nu lua gol... iar despre a 2-a lovitura libera mai bine nu vorbim

    Ibra a marcat 2 goluri asa si? De abia a inceput campionatul.
    Pai si nu mai spui cum a marcat cele doua goluri?Adica goluri mai bulanoase decat cele marcate de ibra pentru barca nu mai am vazut in viata mea...Ibra nu face nici cat 50% din etoo si voi l-ati dat ca fraieri(adica conducatori+antrenorul),eu nu il dadeam pe etoo nici pentru 50 milioane de euro+ibra.
    Apropo cred ca glumesti in legatura cu buffon,nu?Dupa mine buffon este mai bun si decat casillas dar si decat ceh sau van der sar... apropo buffon are doar 31 de ani,cea ce pentru un portar nu este deloc mult.
    Last edited by Fanfoot; 17th September 2009 at 03:22.

  20. #83
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    casillas e si mai tanar dar parca e de o vesnicie pe tveu
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  21. #84
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Undeva in...
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M0rph View Post
    casillas e si mai tanar dar parca e de o vesnicie pe tveu
    Iti dai seama joaca de cand lumea fotbal si mai are vreo 10 ani de acum incoloA debutat la real madrid prin 1998 si suntem aproape in 2010 si mai are pana in 2020 sa joace fotbalDeci cam asa va arata istoria lui casillias la real madird: jucatorul cu cele mai multe meciuri din istoria fotbalului spaniol,jucatorul cu cele mai multe meciuri la nationala spaniei,jucatorul cu cele mai multe selecti la nationala spaniei,jucatorul cu cele mai multe meciuri in campionatul spaniei,jucatorul cu cele mai multe prezente in UCL,jucatorul cu cele mai multe jocuri pentru real madrid,jucatorul care a jucat cei mai multi ani pentru real madrid...cam asta va fi palmaresul lui casillias cand se va retrage.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •