Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 245

Thread: 2009-2010 NHL season

  1. #22
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    @messi, vad ca incepi sa prinzi gustul si chiar sa te pricepi. Ai dreptate, Toronto e departe de playoff , iar Ottawa nu joaca nimic. Astept un lottery pick anul asta. Oricat, diferenta dintre locul 8 si lottery pick o sa fie foarte mica asa cum s-a intamplat in ultimii ani
    Nu ne-ai spus daca ti-ai ales vreo echipa favorita
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  2. #23
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    nu inca.doar urmaresc de placere .
    oricum...imi place ovie deci ii simpatizez pe caps.
    insa si dany heatley imi place.deci mai nou ii urmaresc mai atent si pe sharks mai ales ca imi place si de thornton.
    oricum anu asta am 2 meciuri pe saptamana pe sport1 deci am ocazia sa studiez echipele mai bine.

    marti am toronto-colorado...din pacate fara joe sackic.unu din primii jucatori(daca nu cumva chiar primu) care mi-au placut din hockey.
    si miercuri carolina-pittsburg.asta cred ca ar trebui sa fie mai interesant.

  3. #24
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    chiar ca am inceput sa ma pricep .din doua meciuri d asta noapte am prins exact ca bat dallas si carolina.pacat ca am pus numa 3 lei.si am luat 12 lei

  4. #25
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quebec City mayor meets with NHL commissioner Gary Bettman to discuss return of Nordiques; city expected to announce plans for new arena

    http://www.theglobeandmail.com/sport...rticle1320010/

    Extraordinar , sper sa vedem cat mai curand inca o echipa in Canada
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    20
    Reputatie
    1

    Post

    Top 8 in est : 1.washington capitals 2.pittsburgh penguins 3.ottawa senators 4.new york rangers 5.atlanta thrashers 6.new york islanders
    7.philadelphia flyers 8.canadiens montreal
    top 8 in vest : 1.san jose sharks 2.calgary flames 3.dallas stars 4.los angeles kings 5.colorado avalanche 6.chicago clackhawks
    7.st louis blues 8.anaheim ducks

  6. #27
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    o noua echipa in Quebec City ar fi un lucru interesant. totusi in primul rand nu vad care ar fi acea echipa,pentru ca Bettman face tot ce-i sta in putinta sa-i tina pe Coyotes in Phoenix. in al doilea rand Quebec City sta la coada dupa Hamilton si Toronto. ramane de vazut...

    in alta ordine de idei ieri Flames i-au condus pe Hawks 5 - 0 si au pierdut 5 - 6 in OT... echipele favorite au probleme mari cu portarii,ma refer la Hawks,Capitals(aici mai mult apararea decat portarii),Flyers si chiar Wings unde Howard e un dezastru si Osgood nu rupe gura targului in sezonul regulat,exact asa cum era de asteptat.

  7. #28
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    nu am inteles aici.toronto la ce sta la coada???

  8. #29
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quebec daca isi construiesc noua arena nu mai stau la nici o coada. Toronto isi doreste o a doua franciza in oras , dar sunt semne ca atat in Quebec cat si in Hamilton se vrea NHL asa ca normal ar fi ca aceste doua orase sa aiba prioritate. Probabil nu va fi nici o expansiune , ci doar relocare cu Phoenix si Islanders ca principale tinte. Dar mai multe vom sti dupa sezonul asta

    Pana una alta :
    http://www.youtube.com/watch?v=CoexXBU3LJM

    un mini-rezumat al celor mai frumoase faze din ultima saptamana.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  9. #30
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    pai toronto nu reusesc sa tin calumea o echipa si mai vor una???

    asta noapte am vazut carolina-pens.
    ward a avut 2 interventii incredibile,da si un gol primit dintr-un unghi imposibil.
    cred ca prima interventie cand a scos pucu de pe linie e cea mai tare interventie vazuta in direct intr-un meci din NHL pana acum
    altfel...pens au acelasi stil de joc urat insa reusesc sa traga mult la poarta.ward nu ar fi meritat sa piarda meciul...insa restul jucatorior de la carolina nu prea meritau sa castige

  10. #31
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Daca si Pittsburgh joaca urat inseamna ca n-ai urmarit echipele lui Lemaire
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  11. #32
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    pai ma enerveaza ca tot trimit pucu langa mantinela si se inghesuie acolo pana il scoate cineva.
    in prelungiri au jucat mai calumea.ce e drept erau singuri pe gheata ,da oricum....

  12. #33
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Both teams played hard.

  13. #34
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    cam asa a aratat Jobing.com Arena din Glendale,Arizona astazi la meciul Blues - Coyotes:

    http://twitpic.com/losdc

  14. #35
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Si cand te gandesti ca au cele mai ieftine bilete din NHL. Ii inteleg si pe fani , au fost mediocri atatia ani si au pierdut o gramada de ani din reconstructie pe mana lui Gretzky. Acum jucatori ca Turris si Boedker inca incearca sa faca tranzitia catre hocheiul profesionist. Probabil Tippett e antrenorul potrivit in Phoenix, dar ii va lua cel putin un sezon sa curete mizeria lasata acolo de Gretzky.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  15. #36
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    chiar cand a inceput sezonul m-am gasit sa ma mut sper sa rezolv problema cu net-ul in cateva zile
    Anaheim a inceput mai greu,dar nu-i bai,sezonul e lung ...
    If you get in trouble, just go back in time!

  16. #37
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    pai jucau prost pt ca lipseai tu.ia sa vezi dupa ce rezolvi cu netu cum isi revin

  17. #38
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sentient7 View Post
    cam asa a aratat Jobing.com Arena din Glendale,Arizona astazi la meciul Blues - Coyotes:

    http://twitpic.com/losdc
    Unul dintre motivele pentru care fanii nu vin la meci este cel al pozitionarii arenei, care se afla la marginea PHX-ului, in Glendale. Al doilea ar fi cel al rezultatelor proaste inregistrate de Coyotes in ultimii ani. Oricum au inceput sezonul bine, cu victorii la Pens, Sharks si azi noapte acasa cu Bruins, 4-1. Imi place jocul lor, mai ales apararea, care este pana acum cea mai buna din Vest. Cred ca vor fi o surpriza placuta in acest sezon si vor readuce fanii la stadion.

  18. #39
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    daca coyotes de exemplu se muta in quebec...toti jucatorii merg in quebec sau tre sa isi caute jucatori???

  19. #40
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Toata echipa se muta in Quebec, cel putin asa stiu. Oricum au trei variante: se muta in Ontario, raman in Glendale sau se muta in Phoenix.

  20. #41
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Unul dintre motivele pentru care fanii nu vin la meci este cel al pozitionarii arenei, care se afla la marginea PHX-ului, in Glendale. Al doilea ar fi cel al rezultatelor proaste inregistrate de Coyotes in ultimii ani. Oricum au inceput sezonul bine, cu victorii la Pens, Sharks si azi noapte acasa cu Bruins, 4-1. Imi place jocul lor, mai ales apararea, care este pana acum cea mai buna din Vest. Cred ca vor fi o surpriza placuta in acest sezon si vor readuce fanii la stadion.
    Singurul motiv este lipsa rezultatelor , mentalitatea americanului este una tip bandwagon. Daca tot plateste sume importante vrea sa-si vada echipa triumfand ,nimeni nu o sa dea bani ca sa asiste la infrangeri.

    Lidstrom a ajuns la punctul cu nr 1000 in meciul cu LA KINGS , devenind primul fundas european care atinge aceasta cota si totodata al 8-lea pe lista fundasilor cu 1000 de puncte.

    http://www.youtube.com/watch?v=fYQIOsuYj7c
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  21. #42
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    nu e numai mentalitatea asta. pur si simplu oamenii in Arizona nu sunt foarte interesati de hochei. ideea lui Bettman cu echipe in Sudul SUA e in general ridicola. pur si simplu in afara de Los Angeles,Dallas si Carolina,lumea nu se prea omoara cu hocheiul. hocheiul nord-american inseamna Coasta de NE,Minnesota,Detroit,Chicago,Los Angeles si evident Canada. spre exemplu cand Ducks au castigat Stanley Cup,la parada de prezentare a trofeului au participat 20.000 de oameni. in Montreal probabil s-ar strange cateva milioane...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •