Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 245

Thread: 2009-2010 NHL season

  1. #127
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    de asta ma intrebam daca ar putea. ma gandeam eu ca nu o sa aiba de unde sa il plateasca.

    siii... nu ar fi corect sa fie cei mai buni LWs la aceasi echipa. insa caps si asa au atacul ala naucitor. apai sa il aiba si pe kovalchuk

    aaa...sii care e diferenta dintre UFA si RFA???
    Last edited by messi19; 7th February 2010 at 11:46.

  2. #128
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    UFA(Unrestricted Free Agent) este un jucator liber de contract si are cel putin 27 de ani sau 7 sezoane in NHL(sa ma corecteze cineva daca gresesc).El poate semna cu orice echipa il oferteaza.

    RFA(Restricted Free Agent) este jucatorul liber de contract care nu indeplineste conditia de varsta si ani in NHL.El este liber sa primeasca oferte de la alte echipe si daca accepta vreuna,actuala echipa poate sa ii ofere acelasi contract ca si ofertantul si pastreaza jucatorul.In caz contrar,jucatorul se duce la echipa ofertanta care despagubeste cealalta echipa cu draft pickuri.
    If you get in trouble, just go back in time!

  3. #129
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    ahaaa . mersi.
    am inteles. vazusem undeva si nu intelegeam ce diferenta e intre astea.

    oricum pt caps cred ca mai folositor ar fi sa il pastreze pe backstrom decat sa il ia pe kovalchuk. numai ca vazusem undeva ca rusu e prieten cu ovie si l-ar fi vrut la caps. dupa vreo 3 meciuri vazute anu asta cu WSH cred ca cea mai mare nevoie ar avea de un portar. theodore mi se pare destul de slab. si nici neuvirth nu m-a impresionat prea tare. pe varlamov nu l-am vazut inca da am inteles ca e accidentat.
    acuma nu stiu daca gasesc undeva un portar mai bun ca astia. ca iar ar fi problema de cap space.

    vad ca theodore are 4,5 mil salariu si cred ca e prea mult pt ceea ce face. ar trebui sa scape de el si sa ia pe altu in loc( mason de exemplu ar fi o solutie )

  4. #130
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Vad 3 posibilitati pentru Kovalchuk la vara : re-semneaza cu Devils,sau se duce la Rangers/Pens. Rangers n-au cap space deloc,dar Sather e maestru sa-si arunce jucatorii overpaid la alte echipe(vezi Gomez la Montreal,Kotalik la Flames), probabil ca va gasi pe cineva sa ia contractul lui Drury sau Redden.Ma gandesc ca Leafs au si spus ca sunt dispusi sa ia contracte imense daca impreuna cu jucatorii primesc prospecte si 1st round picks(cum ei n-au nici unu in urmatorii 2 ani , o sa fie greu de refuzat o oferta de la Rangers care sa includa pe Drury+1st round)
    Pens au nevoie de wingeri.Gonchar elibereaza 5 mil in cap space si am inteles ca Pens l-ar lasa sa plece.Guerin si Eaton mai elibereaza impreuna 4 mil . Sunt destui bani sa-i ofere lui Kovalchuk, l-au ratat pe Hossa acum 2 ani, cred ca o sa faca tot posibilul sa-l semneze pe Kovy.

    Theodore oricum e UFA la vara si Caps sigur vor merge pe un tandem tanar Varlamov-Neuvirth.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  5. #131
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Caps nu va mai face nici o achizitie majora, cred ca ii va resemna pe cei existenti. Dupa ce l-a luat pe chimera lucreaza la chemistrul echipei sa se omogenizeze.
    Azi e meciul cu pens imi pare rau ca nu mi-am luat bilete; cu zapada asta mare nu aveam cum sa ajung, aseara meciul de baschet de la verizon center s-a anulat, se pare ca cel de hockey nu.
    Caps are pe Varlamov-Neuvirth, desi s-au mai accidentat si au chemat un portar din liga inferioara,...nu-i retin numele dar chiar spuneau ca nu mai au nevoie de portari, toti 4 fiind de valoare. Nu cred ca il vor mai semna pe Theodore care ocium nu e un portar slab. Insa varlamov e the best si acum dupa accidentare se sprea sa isi intre in mana ptr play-off
    speram sa extindem winning streak-ul la 14...ar fi super chiar cu pens care vin dupa meci b2b si in plus e si revansa...

  6. #132
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    ma uit la Pens @ Caps.Ce MECI !! abia astept playoff-ul
    If you get in trouble, just go back in time!

  7. #133
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    ai un link pt care sa nu trebuiasca sa am cel mai bun net din lume ca sa vad meciul??? ca nu am gasit nimic pana acuma

  8. #134
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    http://www.kilonetsports.com/kilonet.shtml (IE + sopcast + vlc)

    merge bine pana si cu netul de rahat de la UPC
    If you get in trouble, just go back in time!

  9. #135
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    mersi da se pare ca am netu mai prost decat la upc.
    am apucat sa vad 10 min din repriza a doua pe un justin si gata

  10. #136
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Ieri a fost meci frumos
    LA Kings a revenit de la 0-3 cu Red Wings...castigand in final cu 4-3
    am inteles ca e record de victorii pt Regi...9 consecutive.Frumoasa echipa au anu asta
    Last edited by michai; 7th February 2010 at 22:06.
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  11. #137
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Ovechkin are 42 de goluri in 51 de meciuri sezonul asta, absolut incredibil cu ce jucator suntem contemporani. Nu ma gandesc decat ca trebuie sa ajunga Caps si prin Europa si atunci imi vand si copiii numai sa-i vad live
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  12. #138
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Epic game,the Caps keep the streak alive
    If you get in trouble, just go back in time!

  13. #139
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    am vazut ca au egalat la 4 si am zis sa mai incerc sa vad daca nu merge un stream ceva. am vazut cumva finalul... insa cand au dat golul de 5-4 s-a blocat si nu a mai mers

    daca era in timpul noptii era alta poveste. ca nu era atata lume pe net sa ma frece pe mine

  14. #140
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    NEW YORK (AP)—Six NHL teams will open the 2010-11 season in Europe, the fourth straight year the league will begin play overseas.

    The NHL announced on Tuesday that the Boston Bruins, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Minnesota Wild, Phoenix Coyotes and San Jose Sharks will combine to play a total of six games in Europe at the start of next season.

    The Hurricanes and Wild will meet in a pair of games in Helsinki on Oct. 7-8; Columbus plays San Jose in Stockholm on Oct. 8-9; and the Bruins and Coyotes face off in Prague on Oct. 9-10.
    If you get in trouble, just go back in time!

  15. #141
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Pentru fanul Coyotes de pe forum e chiar o veste excelenta cu Phoenix in Praga. Nu e chiar asa departe si nici nu cred ca ar fi foarte scump(in comparatie cu un trip in Europa de Nord sau in America de Nord) . Ce n-as da sa fie Sens in locul lor , dar pentru asta trebuie sa se drafteze mai multi cehi
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  16. #142
    Nole FTW! JoeDirt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Slatina
    Posts
    1,953
    Reputatie
    1
    Se intrerup meciurile pe timpul olimpiadei de iarna cumva?
    [SIZE="1"][B][Center][B]Real Madrid[/B] - [COLOR="Red"][B]Dinamo București[/B][/COLOR] - [COLOR="Blue"][B]Chelsea Londra[/B][/COLOR] - [COLOR="Green"]Sporting Lisabona[/COLOR] [/B][/SIZE][/center]

    [center][COLOR="Blue"][b]ALRO SLATINA[/b][/COLOR]- [b][COLOR="Blue"]NOVAK DJOKOVIC[/COLOR] [/b][/center]
    [center]
    [SIZE="1"][B]Federer, Hănescu, Gulbis, De Bakker, Almagro, Murray, Davydenko, Baghdatis, Isner, Fish, Querrey, Wawrinka, Gasquet, Troicki, Volandri
    [/B][/SIZE][/center]

  17. #143
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Da, ultimele meciuri din NHL inainte de pauza de 2 saptamani s-au jucat ieri. Hocheiul de la JO incepe marti de la ora 22 parca(ora Romaniei)
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  18. #144
    Nole FTW! JoeDirt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Slatina
    Posts
    1,953
    Reputatie
    1
    Pacat... incepuse sa imi intre cat mai multe meciuri la pariuri din NHL. Asta e, acuma doar ma delectez cu meciurile de la JO .
    [SIZE="1"][B][Center][B]Real Madrid[/B] - [COLOR="Red"][B]Dinamo București[/B][/COLOR] - [COLOR="Blue"][B]Chelsea Londra[/B][/COLOR] - [COLOR="Green"]Sporting Lisabona[/COLOR] [/B][/SIZE][/center]

    [center][COLOR="Blue"][b]ALRO SLATINA[/b][/COLOR]- [b][COLOR="Blue"]NOVAK DJOKOVIC[/COLOR] [/b][/center]
    [center]
    [SIZE="1"][B]Federer, Hănescu, Gulbis, De Bakker, Almagro, Murray, Davydenko, Baghdatis, Isner, Fish, Querrey, Wawrinka, Gasquet, Troicki, Volandri
    [/B][/SIZE][/center]

  19. #145
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  20. #146
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Am vazut Blackhawks cu Red Wings ieri, meci incheiat 4-5. Din pacate am vazut prima repriza si a treia pentru ca mai faceam si alte chestii pe la calculator. Extrem de spectaculos a fost acest joc din campionatul NHL si era sa fie si dramatic daca gazdele egalau la 5. Sanse ar fi fost. Inca din start as putea sa zic ca nu se ingrijesc deloc de defensiva. Se mizeaza totul pe cartea atacalui si d-aia jocul e spectaculos si se dau multe goluri si sunt multe faze de poarta. Reamintesc vorbesc din punctul de vedere al acestui meci. In prima repriza gazdele au dominat copios si au incheiat cu 2-0. Apoi in repriza a doua au fost de nerecunoscut si cu cateva greseli scorul a ajuns la 2-5. In repriza a treia din nou gazdele din Chicago au revenit din cenusa si s-au impus cu 2-0 si au avut ocazii de egalare dar n-au reusit sa intre-n OT. Multa inconstanta si niste defensive visatoare la un moment dat. La olimpiada echipa Elvetiei a fost mega limitata din punct de vedere al talentului si al posibilitatilor dar cu toate astea au fost pusi in teren extrem de bine in aparare, s-au achitat de sarcini perfect si au fost o surpriza. In NHL more show less worrying.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  21. #147
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Elvetia a jucat sistem defensiv din capul locului (trap) , care sa limiteze forta ofensiva a adversarilor si sa-i faca pe atacantii adversi sa trimita cat mai multe suturi din afara perimetrului. Un astfel de sistem il practica New Jersey , din asta rezulta jocuri destul de plictisitoare totusi (comparat cu cel pe care l-ai vazut aseara, cu rasturnari de scor si goluri multe). Totusi, de departe ca Detroit sau Chicago sa aiba aparari slabe ...Chicago are a 3-a cea mai buna aparare din NHL(dar pe hartie sunt clar cei mai buni) , iar la Detroit se stie ca nu rezisti daca nu sti sa faci ambele faze bine defensiva/ofensiva (de aici provine si succesul lor)




    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •