Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Cristian Tanase

  1. #1
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1

    Cristian Tanase

    Cristian Tanase

    Nascut: 18 februarie 1987, Pitesti
    Nationalitate: romana
    Primul club: FC Arges Pitesti
    Clubul anterior: FC Arges Pitesti



    Cristian Tanase este considerat unul dintre cei mai talentati jucatori ai fotbalului romanesc in acest moment si este vazut drept unul dintre viitorii lideri ai echipei nationale. Este un produs 100% al lui FC Arges Pitesti, echipa care i-a mai dat Stelei jucatori importanti in ultimii ani, precum Adrian Neaga sau Nicolae Dica. A adunat, pana in vara anului 2009, 63 de partide si 3 goluri in Liga I si a adunat patru selectii si un gol pentru echipa nationala de seniori.
    Steauafc.com
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  2. #2
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    O mare speranta a fotbalului romanesc sper sa nu ramana si el la stadiu de speranta
    Bafta, Reghe!

  3. #3
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Sper ca Tanase se misca pe teren la fel de iute ca tine Ioca

    Poate fi noul Dica.. sau poate sa fie noul Plesan... only time will tell

  4. #4
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    nici nu a ajuns bine si s-a accidentat... e tare
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    da intradevar alta vedeta.mai lasati fitele si jucati fotbal .daca nu apucati de facut altceva.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Daca are grija mare cineva de acest baiat s-ar putea sa ajunga departe. Daca nu este indrumat corect se va pierde total. Singura mea speranta este Razvan care a declarat recent ca va construi nationala in jurul lui Tanase. Si pentru cei care au pus ghete de fotbal in picioare macar odata in viata asta inseamna f.mult.

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Baiatul asta este terminat,o mare deziluzie.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cea mai mare tzeapa luata de becali, alaturi de tatarusanu

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Moldoveanule esti din nou pe langa. Se vede de la o posta ca esti din vaslui. Dar daca tot ai intrat pe un forum al Stelei mai bine abtine-te. Sa spui ca Tatarusanu este o teapa inseamna ca esti tipic si nu atipic moldovean.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    romania
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    mult prea supraestimat e baiatul asta. ca stelist as vrea sa confirme dar se pare ca nu prea poate.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    romania
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    zicea nu stiu care ca e cam incet la minte, asta o fi cauza o avea el talent dar nu prea vede jocul , a cam luat teapa becali

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    s-a nascut talent.....si o sa moara speranta

  13. #13
    senior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    146
    Reputatie
    1
    nu prea am vazut sa faca mare branza pana acum

  14. #14
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Cristi Tănase, în locul lui Gigi Becali în Parlamentul European: „E oligofrenul ideal”, spune Gigi

    Cristi Tănase este extrem de fericit că va pleca la Bruxelles și spune că abia așteaptă să demonstreze că-și merită locul în Parlamentul European. „Recunosc, n-am auzit până acum de echipa asta, Parlamentul European”, a spus stelistul, „dar am înțeles că nu oricine ajunge acolo. Sper să înscriu cât mai multe goluri în tricoul Parlamentului European, pentru a rămâne în vederile selecționerului Pițurcă.”

    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    La multi ani, Tase !

    Bai baiatule am impresia ca te-ai schimbat in bine in acest retur, ai jucat bine aseara cu clujenii. Meritai sa dai un gol de ziua ta, din pacate s-a opus bara .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    La multi ani, Cristi !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Cristi Tanase a semnat cu Tianjin Teda (China) .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    FC Steaua Bucuresti anunta ca mijlocasul Cristian Tanase, in varsta de 30 de ani, a revenit la clubul nostru, pentru care va evolua cel putin pana la sfarsitul acestui sezon.

    Fotbalistul care a cucerit 3 titluri, 2 Cupe ale Romaniei, o Cupa a Ligii si o Super Cupa a Romaniei alaturi de Steaua in cei 6 ani petrecuti la echipa noastra va purta tricoul cu numarul 30.

    Clubul nostru ii doreste sa aiba parte, in continuare, de cat mai multe succese in tricoul ros-albastru!
    http://www.fcsteaua.ro/transferuri-iarna-2017-2018/
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #19
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Nu este deloc rau(pentru noi) ca a revenit!
    MEREU SUPERIORI !!!

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    As putea spune ca e (de) bine ca ai revenit.

  21. #21
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Stiu si eu? multumesc!
    MEREU SUPERIORI !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •