View Poll Results: Cine va castiga Marele Premiu al Belgiei ?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Jenson Button (Brawn GP)

    0 0%
  • Rubens Barrichello (Brawn Gp)

    1 12.50%
  • Sebastian Vettel (Red-Bull)

    1 12.50%
  • Mark Webber (Red-Bull)

    0 0%
  • Lewis Hamilton (Mclaren-Mercedes)

    3 37.50%
  • Kimi Raikkonen (Ferrari)

    3 37.50%
  • Fernando Alonso (Renault)

    0 0%
  • alt pilot (precizati-l pe thread ! )

    0 0%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 114 of 114

Thread: 12. Belgia GP: Spa-Francorchamps, 28-30 August 2009

  1. #106
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    Ar fi o greseala daca s-ar duce la Ferrari...Asta ar insemna sfarsit de cariera..

  2. #107
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Citeam astazi undeva ca...in primul tur chiar dupa start, dupa ce Kimi l-a depasit pe Kubica si a urmat acea sicana unde Kimi a iesit putin pe aratura, Kubica a avut sansa sa-l depaseasca si sa revina pe doi insa Kimi a revenit imediat pe pista. In acel moment se pare ca Kubica i-a distrus difuzorul lui Kimi de aceea se pare ca monopostul lui Kimi a fost asa lent in comparatie cu Force India...

  3. #108
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fakeru View Post
    Ar fi o greseala daca s-ar duce la Ferrari...Asta ar insemna sfarsit de cariera..
    Fisichella este de alta parere:

    Fisichella a admis că nu a purtat discuții cu reprezentanți ai Scuderiei, dar a spus că i-ar plăcea foarte mult să evolueze pentru “Căluțul Cabrat”: “Ar fi ceva de vis, mai ales că eu sunt și italian. Ținînd cont de rezultatul de azi, aș spune că e posibil, dar trebuie să mă gîndesc bine dacă voi primi un telefon”.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #109
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Citeam astazi undeva ca...in primul tur chiar dupa start, dupa ce Kimi l-a depasit pe Kubica si a urmat acea sicana unde Kimi a iesit putin pe aratura, Kubica a avut sansa sa-l depaseasca si sa revina pe doi insa Kimi a revenit imediat pe pista. In acel moment se pare ca Kubica i-a distrus difuzorul lui Kimi de aceea se pare ca monopostul lui Kimi a fost asa lent in comparatie cu Force India...
    http://www.youtube.com/watch?v=sl-SFWc17i8
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #110
    junior
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Nu pare sa fi avut treaba cu difuzorul, dar cine stie...
    Intrebare, referitor la primul tur al cursei http://www.youtube.com/watch?v=wulTZe3Zz9M
    Barichello depaseste taraneste pe cel din fata lui Hamilton, taind Les Combes, a cedat locul? Eu am ratat primele ture din motive tehnice...
    Chiar daca a intrat la boxe imediat dupa, totusi a intrat de pe o pozite mai sus, obtinuta ilegal

  6. #111
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    deja nu mai conteaza cum i-a intors pozitia. important e ca i-a intros-o. oricum cred ca avea la dispozitie un tur sau doua pentru asta. dar nu stiu daca ar fi facut-o daca nu se ducea la boxe

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Reaction View Post
    Nu pare sa fi avut treaba cu difuzorul, dar cine stie...
    Intrebare, referitor la primul tur al cursei http://www.youtube.com/watch?v=wulTZe3Zz9M
    Barichello depaseste taraneste pe cel din fata lui Hamilton, taind Les Combes, a cedat locul? Eu am ratat primele ture din motive tehnice...
    Chiar daca a intrat la boxe imediat dupa, totusi a intrat de pe o pozite mai sus, obtinuta ilegal
    A evitat un accident,nu observi asta?

  8. #113
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Da, a evitat un accident si e acoperit de regulament. Iar despre Fisichella la Ferrari, normal ca ar vrea sa se duca. Eu nu tin cu Ferrari, dar e o echipa titrata, e o Mecca a echipelor de F1. Oricine cred si-ar dori sa ajunga acolo, nu e doar echipa sau masina, e si atmosfera. In plus, pentru un italian, e o onoare. Dar Fisichella imi pare inconstant. Il stiu concurand practic dintotdeauna si nu pot uita un mesaj transmis prin radio de catre Briattore, pe cand concura la Renault: "Giancarlo, ataca, nu poti fi 2 secunde pe tur mai lent ca Fernando!". Si asta spune multe.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  9. #114
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Thread inchis.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •