Results 1 to 9 of 9

Thread: cea mai mare tzeapa

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    cea mai mare tzeapa

    sal. sunt un incepator pe acest forum si subiectul pe care as vrea sa-l abordez este " franciza de pariuri sportive". vreau sa va dau cateva exemple de astfel de francize pentru a va ferii de marea greseala pe care am facut-o si eu ,pe langa alte vreo 100 de persoane,care am cumparat franciza GS*&BET.asa cum bine stiti pe piata din romania activeaza in mare vreo 5 case de pariuri in sistem de franciza mai mult sau mai putin recunoscut(sub diferite forme de contract).ceea ce vreau sa evidentiez este ca dintre toate acestea doar tzeapa pe care mi-am lut-o eu functioneaza in regim de procentaj din incasari catre casa(francizor) si restul catre cel care a cumparat franciza dar cu CONDITIA CA CEL CARE CUMPARA FRANCIZA PLATESTE CASTIGURILE ; restul francizelor fiind exact invers cu un procentaj de10-18% din incasari pentru cel care cumpara franciza iar casa isi plateste castigurile catre jucatori. si sa nu credeti ca , casa castiga intotdeauna ; si cand ma gandesc ca pe tzeapa asta am mai dat si 4000 de eur plus inca vreo 4500 cheltuiti pentru a intretine agentia timp de vreo 9 luni Dar cum spune si in contract totul trebuie sa fie confidential dupa terminarea relatiilor de colaborare intre francizor si francizat pentru a putea nesimtitii sa mai prostesca si pe altii.... daca nu ma credeti cautati pe google anunturu cu "VAND FRANCIZA PARIURI SPORTIVE" si sigur veti gasii 3 anunturi in care cel care vinde sa se justifice ca o da pentru ca se muta din oras sau ca are si alte afaceri si nu mai are timp de asta . sper sa nu va fii plictisit si fac apel pe aceasta cale tuturor celor care am luat tzeapa aceasta sa dam adevarul pe fata si sa sacpam de nesimtitii acestia care au facut bani pe spatele nostru!

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Am aflat si eu de GS BET...pai eu iau 4000 euro, investesc cam 1000 si nu le pasa...Castiga 3000..prostesc 100 oameni...si se scot. sau chiar sau scos...Si pe mine ma bate gandul de o franciza in Hunedoara...Dar inca mai ma gandesc...Mai seriosi par Sky Bet...Dar nu stiu...Poate ma ajuti si tu...De unde esti si daca ai avut franciza, cat ce incasari zilnice aveai? Si ce alte case mai dau franciza?

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Pai si tu n-ai citit contractul inainte sa-l semnezi? Nu scria acolo ca tu trebuie sa platesti castigurile?
    www.***********.org private sports betting forum...Open and close sports betting forum

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    pai de citit l-am citit dar teoretic incasarile ar trebuii sa fie mai mari decat castigurile + cheltuielile de intretinere a firmei....

  5. #5
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by littlebadboy View Post
    pai de citit l-am citit dar teoretic incasarile ar trebuii sa fie mai mari decat castigurile + cheltuielile de intretinere a firmei....
    Teoretic?

    Io m-am certat cu multe case pe chestia asta. Din punctul meu de vedere in afacerea asta ai:

    -cheltuieli fixe (chirie, utilitati, angajati)
    -cheltuieli variabile (castiguri)
    -venituri (incasari)

    Cum vad casele problema:

    Venituri > Cheltuieli ==> casele iau %
    Venituri < Cheltuieli ==> platesti tu

    Nu consider ca e acceptabil asa ceva mai ales ca exista posibilitatea sa se greseasca cotele, sa fie aranjamente pe unele meciuri sau casa sa ofere cote prea mici - deci veniturile < cheltuielile...

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    stefanello sa inteleg ca tu activezi in acest domeniu? eu oricum am sa derulez o campanie prin care sa informez cat mai multa lume despre cine si cum sa se fereasca.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by littlebadboy View Post
    sal. sunt un incepator pe acest forum si subiectul pe care as vrea sa-l abordez este " franciza de pariuri sportive". vreau sa va dau cateva exemple de astfel de francize pentru a va ferii de marea greseala pe care am facut-o si eu ,pe langa alte vreo 100 de persoane,care am cumparat franciza GS*&BET.asa cum bine stiti pe piata din romania activeaza in mare vreo 5 case de pariuri in sistem de franciza mai mult sau mai putin recunoscut(sub diferite forme de contract).ceea ce vreau sa evidentiez este ca dintre toate acestea doar tzeapa pe care mi-am lut-o eu functioneaza in regim de procentaj din incasari catre casa(francizor) si restul catre cel care a cumparat franciza dar cu CONDITIA CA CEL CARE CUMPARA FRANCIZA PLATESTE CASTIGURILE ; restul francizelor fiind exact invers cu un procentaj de10-18% din incasari pentru cel care cumpara franciza iar casa isi plateste castigurile catre jucatori. si sa nu credeti ca , casa castiga intotdeauna ; si cand ma gandesc ca pe tzeapa asta am mai dat si 4000 de eur plus inca vreo 4500 cheltuiti pentru a intretine agentia timp de vreo 9 luni Dar cum spune si in contract totul trebuie sa fie confidential dupa terminarea relatiilor de colaborare intre francizor si francizat pentru a putea nesimtitii sa mai prostesca si pe altii.... daca nu ma credeti cautati pe google anunturu cu "VAND FRANCIZA PARIURI SPORTIVE" si sigur veti gasii 3 anunturi in care cel care vinde sa se justifice ca o da pentru ca se muta din oras sau ca are si alte afaceri si nu mai are timp de asta . sper sa nu va fii plictisit si fac apel pe aceasta cale tuturor celor care am luat tzeapa aceasta sa dam adevarul pe fata si sa sacpam de nesimtitii acestia care au facut bani pe spatele nostru!
    tu ai contactat agentia GS Bet sau ei pe tine ? tu ai semnat contractul cu GS Bet sau nu ? din cate vad eu vechea oferta cu 4000 era pentru amenajare agentie- ti-au amenajat agentia ? daca tu ai contactat agentia , tu ai semnat contractul si ai platit banii si ei ti-au oferit ce s-a stabilit contractual unde este teapa domnule ? ca ai intrat in o afacere si nu ai obtinut profitul care visai ? o afacere iti ofera 2 optiuni : castigi sau pierzi bani. Doar un naiv ar spune ca afacerea cu franciza e 100% sigura . Nu vor clientii sa intre la tine in agentie nu intra si atat. Poti sa te dai tu peste cap de 200 de ori. Nu vad ce vina are GS Bet aici. Oricum oferta lor actuala de franciza e de 0 taxe si ii lasa pe clienti sa isi amenajeze spatiul cu bugetul lor. tocmai datorita la alde din astia ca tine cred.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanello View Post
    Teoretic?

    Io m-am certat cu multe case pe chestia asta. Din punctul meu de vedere in afacerea asta ai:

    -cheltuieli fixe (chirie, utilitati, angajati)
    -cheltuieli variabile (castiguri)
    -venituri (incasari)

    Cum vad casele problema:

    Venituri > Cheltuieli ==> casele iau %
    Venituri < Cheltuieli ==> platesti tu

    Nu consider ca e acceptabil asa ceva mai ales ca exista posibilitatea sa se greseasca cotele, sa fie aranjamente pe unele meciuri sau casa sa ofere cote prea mici - deci veniturile < cheltuielile...
    nu prea iei in calcul ce plati au firmele care ofera pariurile sportive de la impozite licente pana la intretinere software care e cheltuiala permanenta si destul de sanatoasa....

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by littlebadboy View Post
    sal. sunt un incepator pe acest forum si subiectul pe care as vrea sa-l abordez este " franciza de pariuri sportive". vreau sa va dau cateva exemple de astfel de francize pentru a va ferii de marea greseala pe care am facut-o si eu ,pe langa alte vreo 100 de persoane,care am cumparat franciza GS*&BET.asa cum bine stiti pe piata din romania activeaza in mare vreo 5 case de pariuri in sistem de franciza mai mult sau mai putin recunoscut(sub diferite forme de contract).ceea ce vreau sa evidentiez este ca dintre toate acestea doar tzeapa pe care mi-am lut-o eu functioneaza in regim de procentaj din incasari catre casa(francizor) si restul catre cel care a cumparat franciza dar cu CONDITIA CA CEL CARE CUMPARA FRANCIZA PLATESTE CASTIGURILE ; restul francizelor fiind exact invers cu un procentaj de10-18% din incasari pentru cel care cumpara franciza iar casa isi plateste castigurile catre jucatori. si sa nu credeti ca , casa castiga intotdeauna ; si cand ma gandesc ca pe tzeapa asta am mai dat si 4000 de eur plus inca vreo 4500 cheltuiti pentru a intretine agentia timp de vreo 9 luni Dar cum spune si in contract totul trebuie sa fie confidential dupa terminarea relatiilor de colaborare intre francizor si francizat pentru a putea nesimtitii sa mai prostesca si pe altii.... daca nu ma credeti cautati pe google anunturu cu "VAND FRANCIZA PARIURI SPORTIVE" si sigur veti gasii 3 anunturi in care cel care vinde sa se justifice ca o da pentru ca se muta din oras sau ca are si alte afaceri si nu mai are timp de asta . sper sa nu va fii plictisit si fac apel pe aceasta cale tuturor celor care am luat tzeapa aceasta sa dam adevarul pe fata si sa sacpam de nesimtitii acestia care au facut bani pe spatele nostru!

    Oferta GS Bet cu organizarea la cheie a afacerii pentru 4000 euro daca ti se pare nesimtita inseamna ca esti ala care cand se duce la piata si il vede pe 1 ca vinde branza cu 10 lei si altul ca vinde branza cu 15 lei- tu de duci la el si il injuri si il faci hot si nesimtit nu ? Are vreo vina compania ca a facut pe piata o oferta pentru o afacere ? A bagat mana cuiva in buzunar ? Daca auzi oferta si ai putin creier zici : ok sa imi fac si eu niste calcule sa evaluez oferta si apoi zicem. dar abia acum am citit ce user ai. spune tot littlebadboy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •