Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 79

Thread: Eamon Sullivan - The Daemon

  1. #22
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    vedeti ca faceti off topic...ati putea sa va abtineti de la astfel de comentarii si sa respectati munca fetelor
    ele au deschis topicul asta din admiratie pt baiatul asta si cred ca ati putea sa faceti caterinca si in alta parte sau pe privat

  2. #23
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    unde vezi ca facem caterinca
    te crezi moderatoare si aici?

  3. 24th August 2009, 21:02

  4. #24
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    Raule, mie asa mi se pare, ca te comanda. Totusi, hai sa fim si putin ontopic: Eamon asta pare sa fie un tip pe cinste. Gata

    Oricum sectiunea asta nu are moderator, I wonder why.

  5. #25
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    mai lasa-ti fetele in pace

    Pai e cam pustiu threadu de inot ca nu prea sunt competitii In afara de mondiale,europene in bazin scurt,olimpic si jocuri olimpice.
    MAi este cred ca Cupa Mondialada nu prea este transmisa.
    Eu m-as uita la inot...da nu prea se da.Am urmarit Campionatele Mondiale in fiecare zi..

    De obicei tin cu americanii....dar fac o exceptie:Stephanie Rice
    M-a starnit Ade si m-am pus sa vad ceva poze cu Steph...OMG

    Si ca sa nu fiu total off topic.....Eamon pare un baiat de treaba:ras-plans:
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  6. #26
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    Buna alegere, michai....chiar foarte buna as zice

  7. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    te inseli cataline

    on:mie nu-mi plac australienii la natatie,ca sa fiu si eu on,ca iarasi vine criss si ne trage la raspundere

  8. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    M-oi insela, nu spun ca nu.

    Acum serios, am facut mult offtopic, are si Criss dreptate. Poate ca si tu ai fi facut la fel daca ai fi fost in locul ei, asa ca nu mai incerca sa fii rautacios la adresa ei. Pe bune acum, gluma-i gluma, da' totul are o limita.

  9. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    cum adica in locul ei

    ea s-a bagat in discutie de parca era moderator aici,in fine nu vreau sa par rau ,eu zic sa terminam aici discutia ca de la glume ajungem sa ne suparam,eu chiar n-am nimic cu ea

  10. #30
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    raul,nu ma intelege gresit...nici eu nu am nimic cu tine...mi s-a parut doar o usoara lipsa de respect la adresa fetelor care s-au chinuit intr-o forma sau alta sa faca threadul asta
    si in plus nu am incerca sa fac pe moderatoarea aici(stiu care imi e locul si unde am voie sa actionez) mi-am spus doar parerea

  11. #31
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    bine Criss

  12. #32
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by michai View Post

    Pai e cam pustiu threadu de inot ca nu prea sunt competitii In afara de mondiale,europene in bazin scurt,olimpic si jocuri olimpice.
    MAi este cred ca Cupa Mondialada nu prea este transmisa.
    Eu m-as uita la inot...da nu prea se da.Am urmarit Campionatele Mondiale in fiecare zi..

    De obicei tin cu americanii....dar fac o exceptie:Stephanie Rice
    M-a starnit Ade si m-am pus sa vad ceva poze cu Steph...OMG
    pai ma, nu`s competitii multe, dar nu se comenteaza absolut nimic aici , nici pt olimpiada n`a fost thread nici mondiale, nimic. nimanui din romania nu`i place sportul asta? e trist. si eu m`am uitat la mondiale si mi`ar fi placut sa comentez cu cineva, da' de unde ? cu strainii ce`am mai vorbit cat de cat pe niste siteuri. in lume este foarte apreciat inotul. nici macar de potec nu s`a scris ca a luat bronzul, acum cand se gandeste la retragere...trist, foarte trist

    vedeti baieti ? exista motive sa va uitati la inot : stephanie rice...daca eu, ca`s fata, imi dau seama ca e frumoasa(nu mai frumoasa ca shara), dar voi ... e un pas pt a privi inotul si poate o sa va placa. si eu tot pt eamon m`am uitat. adica am dat la inot ca n`aveam ce face, l`am vazut si de atunci urmaresc competitiile. si anul asta el n`a fost la mondiale si tot m`a uitat pt ca imi place mult sportul asta
    eu tin cu australienii, in general, cu echipa australiei. si apoi cu germania pt ca acolo e biedermann si vreau sa anunt ca m`am bucurat enorm cand biedermann l`a batut pe phelps l`a mai adus cu picioarele pe pamant. iar rice a luat argint si bronz, ma asteptam la mai mult(e tripla campioana olimpica,la beijing), dar e bine decat deloc

    pt a`l promova, am putea face un thread de diverse si comentam mai mult ? arwyn, ce zici ?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #33
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Ok, foarte bune idei ai , Ade!
    Sunt total de acord cu tine! O sa deschid threadul de diverse ca sa nu mai vorbiti aici despre inot si nu de dragul de Eamon.
    [COLOR="RoyalBlue"]'Insanity in individuals is something rare but in groups, parties, nations, and epochs it is the rule.' Friedrich Nietzsche
    "When you look long into an abyss, the abyss looks into you." Friedrich Nietzsche
    "The farther backward you can look, the farther forward you will see." Winston Churchill[/COLOR]

  14. #34
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Mi-ar place sa se faca un thread

    Pe mine sincer Phelps ma facut sa ma uit la inot...la mondialele din 2007
    Tin minte la olimpiada ca mi-am dorit mult sa ia cele 8 medalii( ma sculam la 5 sa urmaresc sesiunile de finale....si tin bine minte 100 m fluture si 4x 100 liber Doamne ce emotii am avut)
    L-a batut germanul...dar mai mult probabil l-a motivat si sper sa se razbuna in 2011... si e si faza cu costumele

    Eu urmaresc sport mult in general.......dar din pacate nu multe sporturi primesc atentia pe care o merita.......iar inotul este una dintre ele

    Apropo de australieni....au cam cazut sincer.Era o vreme in care ii bateau pe americani lejer(pe vremea lui Thorpe,HAcket etc)
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  15. #35
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    da, la liber echipe i`au batut pe australieni la olimpiada, stiu. dar au fost mai buni americanii si da, am observat ca australienii nu mai sunt ca inainte, ma rog, a lipsit si eamon care e foarte important in echipa bine, si la fete tot nu prea mai fac mare lucru. la olimpiada australiencele au castigat 400 medley`ul pe echipe, la mondiale au pierdut si bine de tot

    in legatura cu biedermann, nush cat de adevarata e faza cu costumele, germanul e bun, nu poti nega. hai sa asteptam sa`si schimbe si michael costumul mi`a parut rau de cavic, l`a batut in semi si`n finala a pierdut. iarasi la o diferenta super mica, ca si la olimpiada credeam c`o sa`si ia revansa, au fost multe discutii la beijing in legatura cu cursa aia. au ajuns cam la fel amandoi. nush ce sa cred.
    si eu la fel, ma trezeam la 5 dimineata sa vad competitia si ma uitam si la gimnastica

    observ un lucru : ca fanii tenisului urmaresc si inot e de bine
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #36
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Si eu ma sculam noaptea pe la doua sa vad Olimpiada, dar va rog sa discutati despre asta pe Off Topic ca daca e cumva vreun moderador pe aici , ne cam desfinteaza threadul! De la Eamon la australieni si asa am ajuns acum la germanul Biedermann!
    [COLOR="RoyalBlue"]'Insanity in individuals is something rare but in groups, parties, nations, and epochs it is the rule.' Friedrich Nietzsche
    "When you look long into an abyss, the abyss looks into you." Friedrich Nietzsche
    "The farther backward you can look, the farther forward you will see." Winston Churchill[/COLOR]

  17. #37
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    La Beijing tre sa recunosc ca ar fi meritat Cavic.Adevarul e ca ca sarbula a atins primul peretele,dar Phelps a apasat mai tare
    Dar la Roma la batut bine de tot Totusi e 100 m.....nu poti sa ai 5 metri avans:ras-plans:.La batut cu 11 sutimi...ceea ce nu e putin deloc.Iar Phelps a fost al 4-5 lea dupa 50m.Finishul a fot fabulos.E un mare atlet oricum

    Pai in 2010 ce ar fi de vazut cred ca europenele si mondialele in bazin scurt........nuamai ca aici nu prea participa marile vedete

    OK Gata am terminat cu off topicu
    acuma am vazut ca este thread off topic
    Last edited by michai; 25th August 2009 at 01:20.
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  18. #38
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Din ceea ce a scris Sullivan pe twitter, se antreneaza si a avut o sesiune foto pentru Speedo.
    [COLOR="RoyalBlue"]'Insanity in individuals is something rare but in groups, parties, nations, and epochs it is the rule.' Friedrich Nietzsche
    "When you look long into an abyss, the abyss looks into you." Friedrich Nietzsche
    "The farther backward you can look, the farther forward you will see." Winston Churchill[/COLOR]

  19. #39
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    super!!! daca apar poze de la speedo sa ne dai si noua. a mai avut niste sesiuni in anii trecuti, erau toti australienii
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  20. #40
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Am gasit un articol interesant despre Sullivan din 26 iulie 2009 :


    Sullivan slams suit changes



    Australian world record holder Eamon Sullivan has slammed FINA’s decision to go back to textile swimsuits, comparing it to asking Roger Federer to play tennis with a wooden racquet.

    Swimming’s governing body announced on Friday that from 2010 all racing suits must be made of textile, not polyurethane, and for men the race wear can only cover the waist to knee area.

    Sullivan, who set his 100m freestyle world record in a soon-to-be-illegal Speedo LZR at the Beijing Olympics, says he has mixed views on the changes to come next year fearing times will become much slower.

    “For me personally it’s a bit of sour grapes because some people don’t want the sport to get faster and its like telling Roger Federer to go back to a wooden racquet,” Sullivan told BigPond Sports Weekend.

    “The new suits that have come out this year, the polyurethane suits they need to be gone. They are an impermeable material and that’s why the times have decreased so much more this year because towards the end of the race they are keeping you more buoyant so you are not fatiguing and sinking as much.

    “It’s the American coaches that are putting forward these propositions because they believe that it’s out of control and in the first place it shouldn’t have happened, FINA shouldn’t have allowed this.

    “They should have had clear guidelines to begin with and it shouldn’t have got to this point so it now becomes about winning races rather than breaking records.”

    Sullivan believes men’s freestyle will now go back to the times swum by Russian great Alexander Popov or Dutch champion Pieter van den Hoogenband at the start of the century, when breaking 48 seconds was considered an exceptional swim.

    At the Rome world titles starting on Sunday it is expected Sullivan’s 47.05s world record will be broken, with several swimmers eyeing 46-second swims.

    I think Popov’s world record was probably the last one swam in the one hundred freestyle before the introduction of the technology or maybe van den Hoogenband’s 47.8, which is about a body length in the suits,” said Sullivan.
    sursa:http://www.theroar.com.au/2009/07/26...-suit-changes/


    Un alt site interesant dedicat lui Eamon Sullivan este http://www.squidoo.com/eamonsullivan#module11240390
    Last edited by Andreea; 25th August 2009 at 19:10.
    [COLOR="RoyalBlue"]'Insanity in individuals is something rare but in groups, parties, nations, and epochs it is the rule.' Friedrich Nietzsche
    "When you look long into an abyss, the abyss looks into you." Friedrich Nietzsche
    "The farther backward you can look, the farther forward you will see." Winston Churchill[/COLOR]

  21. #41
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    eu am citit faptul ca si camelia potec isi doreste renuntarea la aceste costume...se pare ca nu toata lumea este de aceeasi parerea...problema este cu dus si intors si cred ca intr-o oarecare masura si acest costume ii ajuta la imbunatatirea performantelor ,iar recordurile vor fi doborate de la o competitie la alta...cred ca FINA incearca oarecum "incetinirea" inotatorilor care au ajuns la performante uluitoare
    ce imi place de eamon ca pomeneste de roger...desi eu cred ca roger s-ar descurca de minune si cu o racheta de lemn

  22. #42
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    deci eu nush cata dreptate o avea eamon, dar e clar ca nu stiu unde se va ajunge cu toate aceste performante. nici nu vreau sa ma gandesc care va fi timpul la 100 liber la anul. deja s`a trecut la 46 sec anul asta. pai pana unde ? o sa vedem peste vreo 5 ani 30 de sec ... iar la la 50 liber acum recordul e deja de 20.94, pai in cativa ani vom vedea cat ? 10-15 ??? e deja prea mult, la fiecare competitie se bat recorduri. chiar nu e nicio limita ? iar costumele de la roma au facut oarecum diferenta. adica vreau sa spun ca multi dintre sportivii cu aceste noi costume s`au remarcat. pana la urma, pt a fi corect ar trebui sa poarte toti aceleasi costume.

    siteul e super...dar am ramas masca...mi`au folosit filmuletele de pe youtube fara sa ma intrebe le sterg eu sa vedem ce mai fac bai, ce nesimtiti

    mersi andreea
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •