Results 1 to 21 of 24

Thread: sportul pana la lacrimi

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Nu stiu, totusi, ce s-a intamplat cu georgianul. Dumnezeu sa il ierte Si imi cer scuze pentru ignoranta, dar mi-a fost cu neputinta sa mai aud ceva vesti pe la radio/ TV
    Dumnezeu sa-l ierte! Nu stiu daca asta se potriveste aici, dar ppoate fi mutat postul dupa.

    Antrenamentul a fost filmat si au dat la tv cursa fatala. In ultima curba (am inteles curba de 270 grade) a intrat cu viteza de vreo 144 km/ora. Nu stiu cum nu a reusit sa se tina de sanie si forta centrifuga (sa ma corecteze fizicienii aici) - l-a proiectat pur si simplu peste parapetele pirtiei. A nimerit pe o suprafata metalica se pare ca s-a lovit rau la cap. Daca dai cautare dupa numele lui pe youtube gasesti montaje cu poze -una dupa alta... S-au prostit si canadienii s-au luat dupa americani/nbc si au pus copyrhight filmarile de la competitie. Poate prinzi si filmuletul daca il pune cineva si nu il sterg aia destul de repede.

    Edit: Pista a fost ieri inchisa si s-au inaltati parapetii cu peste 1 m inainte de a se redeschide azi pentru competitie.
    Last edited by Tess_AN; 14th February 2010 at 00:59.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •