Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 24 of 24

Thread: sportul pana la lacrimi

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Nu stiu, totusi, ce s-a intamplat cu georgianul. Dumnezeu sa il ierte Si imi cer scuze pentru ignoranta, dar mi-a fost cu neputinta sa mai aud ceva vesti pe la radio/ TV
    Dumnezeu sa-l ierte! Nu stiu daca asta se potriveste aici, dar ppoate fi mutat postul dupa.

    Antrenamentul a fost filmat si au dat la tv cursa fatala. In ultima curba (am inteles curba de 270 grade) a intrat cu viteza de vreo 144 km/ora. Nu stiu cum nu a reusit sa se tina de sanie si forta centrifuga (sa ma corecteze fizicienii aici) - l-a proiectat pur si simplu peste parapetele pirtiei. A nimerit pe o suprafata metalica se pare ca s-a lovit rau la cap. Daca dai cautare dupa numele lui pe youtube gasesti montaje cu poze -una dupa alta... S-au prostit si canadienii s-au luat dupa americani/nbc si au pus copyrhight filmarile de la competitie. Poate prinzi si filmuletul daca il pune cineva si nu il sterg aia destul de repede.

    Edit: Pista a fost ieri inchisa si s-au inaltati parapetii cu peste 1 m inainte de a se redeschide azi pentru competitie.
    Last edited by Tess_AN; 14th February 2010 at 01:59.

  2. #23
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Dumnezeu sa-l ierte! Nu stiu daca asta se potriveste aici, dar ppoate fi mutat postul dupa.

    Antrenamentul a fost filmat si au dat la tv cursa fatala. In ultima curba (am inteles curba de 270 grade) a intrat cu viteza de vreo 144 km/ora. Nu stiu cum nu a reusit sa se tina de sanie si forta centrifuga (sa ma corecteze fizicienii aici) - l-a proiectat pur si simplu peste parapetele pirtiei. A nimerit pe o suprafata metalica se pare ca s-a lovit rau la cap. Daca dai cautare dupa numele lui pe youtube gasesti montaje cu poze -una dupa alta... S-au prostit si canadienii s-au luat dupa americani/nbc si au pus copyrhight filmarile de la competitie. Poate prinzi si filmuletul daca il pune cineva si nu il sterg aia destul de repede.

    Edit: Pista a fost ieri inchisa si s-au inaltati parapetii cu peste 1 m inainte de a se redeschide azi pentru competitie.
    Filmuletul e mai bine sa nu fie vazut .Eu una nu am vrut sa ma uita la el si daca nici eu nu am vazut ca urgentist lucruri greu de vazut apoi....
    Dar deschiderea mi-a placut , a fost ceva aproape de suflet .

  3. #24
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Eu l-am vazut (din pacate). Nu stiu cum, dar cand cineva se raneste eu tot timpul il vad!. Dar o fost o tragedie de nedescris! Cred asa poate fi descrisa! Domnul sa fie si cu familia lui!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •