Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 147

Thread: Juan Martin Del Potro

  1. #64
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Revine?! Cam fortata exprimarea tinand cont ca a jucat si acum cateva saptamani. Dar sper ca "revine" inseamna ca-l vom vedea pe Delpo de anul trecut.

  2. #65
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Revine?! Cam fortata exprimarea tinand cont ca a jucat si acum cateva saptamani. Dar sper ca "revine" inseamna ca-l vom vedea pe Delpo de anul trecut.
    Cred ca o sa ai ceva de asteptat pana revine la forma din 2009. Niciun jucator nu "rupe norii" dupa o accidentare. Mai ales dupa una asa de grava ca a lui Martinica....

  3. #66
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Am vazut asta in meciurl cu Rochus. Dar totusi atunci nu a aratat asa rau pe cat ma asteptam. Adica as fi zis ca singura lui problema e ca nu a mai jucat meciuri oficiale. In rest parea destul de ok.

  4. #67
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    "Parea" OK. Dar avand in vedere ce s-a intamplat dupa (si nu ma refer la faptul ca a pierdut in cele doua meciuri pe care le-a jucat) numai OK nu era. Probabil nu a mai avut rabdare si s-a intors pe teren dar....Bine ca a renuntat complet la anul 2010. Oricum nu mai conta.
    Partea buna e ca avand clasament protejat si beneficiind de wilcarduri el nu poate decat sa adune puncte si incet incet sa revina unde ii este locul. Cat de repede va fi in stare sa faca asta....e greu de spus. Din pacate la AO are nevoie de mult noroc la tragerea la sorti: nu cred ca si-ar dori sa se intalneasca prin turul 1 cu Federer, Nadal, Murray sau Djokovic ca sa ma refer doar la Top4.

  5. #68
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cred ca ar fi bine sa nu dea de vreun cap de serie in primul tur.

  6. #69
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Si sa prinda si un culoar favorabil macar pana in optimi...

  7. #70
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Optimi e destul de mult dupa ce accidentare vine. De-abia astept sa vad cum joaca.

  8. #71
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Daca da iarasi cu ,,ciocanul" o sa aiba viata grea cu el cei din top 10 .

  9. #72
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    In sfarsit!

  10. #73
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Dupa semifinala de la San Jose, Delpo a reintrat in top 300, pe locul 298(+186).

  11. #74
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    top 300 ce ciudat suna
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  12. #75
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Era top 500 saptaman trecuta Mai ciudat

  13. #76
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Anul asta el si Tursunov lupta pt trofeul "Revenirea anului".
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  14. #77
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cred ca mai degraba Juan lupta cu el insusi Eu zic ca e mult mai motivat decat Tursunov, pentru ca are o varsta, are in spate un USO castigat, a fost numarul 5 mondial. Are ceva de deomstrat Rusul are mai putine, desi e clar ca are valoare de top 100, poate chiar 50 si probabil va ajunge acolo.

  15. #78
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Cred ca mai degraba Juan lupta cu el insusi Eu zic ca e mult mai motivat decat Tursunov, pentru ca are o varsta, are in spate un USO castigat, a fost numarul 5 mondial. Are ceva de deomstrat Rusul are mai putine, desi e clar ca are valoare de top 100, poate chiar 50 si probabil va ajunge acolo.
    Tursunov si-a revenit dpdv fizic si marsaluieste spre top 100. Acum ceva minute l-a batut pe Ljubicic dupa un meci in care n-a avut de salvat nicio minge de break si a castigat 15 puncte in plus fata de croat. In ultima luna a castigat un challenger in Singapore, cu un singur set pierdut, si a cedat la Rotterdam in turul 2 la Berdych, in 3 acte. Pare sa fie pe calea cea buna. Daca va continua in ritmul asta, n-are cum sa nu prinda top 30.
    Legat de Delpo. Din pacate pt el, ca sa ajunga in top 10, ii trebuie macar un sfert de Mare Slam si vreo 3 de Masters Series. Nu e imposibil, dar nu stiu daca in momentul asta chiar are un nivel de joc atat de ridicat. Eu l-am vazut saptamana trecuta in doua meciuri si nu mi s-a parut ca are forta necesara pt a bate pe cineva din top 10. De altfel a si pierdut la Verdasco destul de clar. Cele doua MS din America din martie sunt foarte importante pt ca pana la RG si Wimbledon are nevoie de puncte la turneele importante pe hard.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  16. #79
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Tursunov e jucator de top 10 pe hard.

  17. #80
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Tursunov e jucator de top 10 pe hard.
    Nici chiar top 10, dar la capacitate maxima, in top 20.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  18. #81
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Top 10 e exagerat Top 20 e la limita de a fi exagerat

  19. #82
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    A mai urcat 132 de locuri si acum e pe pozitia 166. Inca un pic si reintra in top 100 Ce usor e cand ai o singura directie: in sus

  20. #83
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Clasamentul chiar nu conta pentru un jucator de talia lui Delpo . E clar ca prinde top 15 anul acesta .

  21. #84
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Toate sunt foarte clare pt unii dintre voi...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •