Page 7 of 39 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 809

Thread: Progresul, redivivus! 2009-?

  1. #127
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Superb.

  2. 21st September 2009, 17:54
    Reason
    se lucreaza.

  3. #128
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Etapa 2 Seria a I-a

    AS ROMPRIM - FC PROGRESUL
    Data;24.09.2009 Ora 17.00
    Teren:ROMPRIM

  4. #129
    incepator
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Romprim- Progresul 3-4 (la pauză 1-2). Evoluția scorului: 1-0, 1-3, 2-3, 2-4, 3-4.

  5. #130
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce meci a fost asta? Amikal?

  6. #131
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...in oficialitatea lui.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #132
    sport legend
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    383
    Reputatie
    1

  8. #133
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cica suntem ca Red Bull. Prindem aripi.

    http://www.liga2.ro/special/bancarii...-aripi-4931207
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #134
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Din ce citesc nu cred ca avem mari motive de bucurie cu exceptia victoriei. Jocul e de *****, asa am inteles eu.

  10. #135
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Cupa Romaniei si ora de disputare a meciurilor incepand cu 02.10.2009
    http://www.amfb.ro/ligaIV.htm

  11. #136
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Din ce citesc nu cred ca avem mari motive de bucurie cu exceptia victoriei. Jocul e de *****, asa am inteles eu.
    se joaca in liga 4'a e normal s fie jocul de 2 lei.
    oricum echipa asta nu ar face fata in liga C ... sunt cativa jucatori care arata ceva ,dar atat .

  12. #137
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pai cica al nostru a fost nasol. Romprim cica a jucat bine (pentru liga iv, normal).

  13. #138
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Jocul a fost mai placut decat ma asteptam, cu dozele de naivitate de rigoare pentru liga a 4-a, din partea ambelor echipe. Este mai spectaculos de exemplu decat liga a 2-a, unde echipele se angreneaza intr-o lupta fizica surda in aparare. Oricum ideea este ca daca inca ne mai sustinem echipa o facem din pura pasiune, deci cred ca orice fel de critica la adresa jocului este inutila. Copiii astia joaca mult mai bine decat ma asteptam oricum si se pare ca antrenorul (si de ce sa n-o zicem galeria) reusesc sa-i motiveze.

    Ca sa raspund unor impresii ale unor oameni care n-au catadicsit sa fie prezenti la meci, Progresul a avut de partea sa viteza si daruirea jucatorilor tineri, Romprim a avut jucatori mai experimentati si mult mai solizi dar care au tratat cu superficialitate meciul. Asezarea in teren si disciplina au fost iarasi net superioare de partea Progresului. Si nu e putin lucru daca ai niste contraatacuri chiar sa inscrii aproape de fiecare data. Progresul a meritat victoria si joaca bine!

    Despre atitudinea unora care vin la meci si nu fac altceva decat sa critice echipa eu chiar nu stiu ce sa zic. De pe acest forum, ma refer in special la papin. Crezi ca esti in Champions League? Ai platit bilet la meci ca sa fii nemultumit? Incearca macar o incurajare sa adresezi tot meciul, nu zic sa canti asa cum fac cei din galerie si chiar o parte din suporterii mai in varsta. Progresul exista in primul rand prin NOI suporterii si apoi prin EI jucatorii foarte tineri, care mie mi se pare ca se daruiesc pentru culori. E normal sa faca niste greseli mari doar au 17 ani si joaca in liga a 4-a! Daca Progresul e un drog de care suntem dependenti, atunci nu vad de ce i-am critica pentru ca doar prin ei (si prin noi) putem sa avem "doza" zilnica de.. progresism.
    Hai [B][COLOR="Blue"]Progresul [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]București[/COLOR][/B] !!

  14. #139
    der Verrückte KinetiX's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Aproape toti juniorii de la club sunt chiar fani ai Progresului, joaca si pentru ei dar si pt clubul pe care'l sustin

  15. 27th September 2009, 18:21

  16. #140
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Metaforik View Post

    Despre atitudinea unora care vin la meci si nu fac altceva decat sa critice echipa eu chiar nu stiu ce sa zic. De pe acest forum, ma refer in special la papin. Crezi ca esti in Champions League? Ai platit bilet la meci ca sa fii nemultumit? Incearca macar o incurajare sa adresezi tot meciul, nu zic sa canti asa cum fac cei din galerie si chiar o parte din suporterii mai in varsta. Progresul exista in primul rand prin NOI suporterii si apoi prin EI jucatorii foarte tineri, care mie mi se pare ca se daruiesc pentru culori. E normal sa faca niste greseli mari doar au 17 ani si joaca in liga a 4-a! Daca Progresul e un drog de care suntem dependenti, atunci nu vad de ce i-am critica pentru ca doar prin ei (si prin noi) putem sa avem "doza" zilnica de.. progresism.
    Cred ca ma confunzi, eu vin la meciuri cu baiatul meu in virsta de 7 ani, si incurajez echipa. Poate la urmatorul meci avem ocazia sa ne cunoastem.

  17. #141
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    eu n-am catadicsit sa vin la meciuri si nici nu cred ca o sa vin prea curand. progresul nu mi-e nici mama, nici tata; inteleg sa vin la meciuri ca sa stau comod, sa vad un fotbal frumos, sa ma bucur de realizarile echipei favorite. nu prea e cazul in aceasta toamna.

  18. #142
    der Verrückte KinetiX's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    eu n-am catadicsit sa vin la meciuri si nici nu cred ca o sa vin prea curand. progresul nu mi-e nici mama, nici tata; inteleg sa vin la meciuri ca sa stau comod, sa vad un fotbal frumos, sa ma bucur de realizarile echipei favorite. nu prea e cazul in aceasta toamna.
    atunci nu te poti numi suporter

    Un suporter este alaturi de echipa si la bine si la greu

  19. #143
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    ok, nu ma numesc suporter
    Last edited by krapulax; 27th September 2009 at 20:38.

  20. 27th September 2009, 21:46
    Reason
    Pardon, il stersese Miril. Sa-l lasam asa.

  21. #144
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Krap este un suporter mult mai fidel decat aparenta declaratiilor da impresia. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  22. #145
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Krap este un suporter mult mai fidel decat aparenta declaratiilor da impresia. HAI PROGRESUL!
    Eu sunt tare curios daca suporterii favoritilor tai de pe White Hart Lane gandesc la fel ca majoritatea microbistilor romani. Stadionul ala al lor de 35 de mii de locuri ar fi la fel de plin si in liga a 8 a dupa 10 infrangeri consecutive.
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

  23. #146
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    zamo, am fost pe stadion si dupa 10 infrangeri consecutive, si in be, si in ce, dar acuma mi-a ajuns. eu nu fac un scop in sine din mersul la meciuri. am mai spus, daca veneam pe stadion o faceam pentru a vedea un meci frumos, a ma bucura pentru victoria progresului si a incepe saptamana grea de truda cu aceasta bucurie in suflet*. acum insa, ce satisfactii imi poate aduce o victorie pe un stadion sordid, impotriva unei echipe ca romprim atata vreme cat nu se intrezaresc sperante de a reveni macar in b? plus ca nu imi place deloc actuala conducere (recunosc, ar fi trebuit sa renunt mai demult la echipa daca e sa ne luam dupa acest criteriu, dar jocurile bune ma faceau sa revin la stadion). si oricat m-ati lua voi cu progresul suntem noi, noi cantam pentru culori, nu pentru jucatori, nu ma convingeti. astea sunt abstractiuni.
    vorba lui jerry seinfeld
    http://www.youtube.com/watch?v=6WSD6Y2YWj4
    Loyalty to any one sports team is pretty hard to justify. Because the players are always changing, the team can move to another city, you're actually rooting for the clothes when you get right down to it. You know what I mean, you are standing and cheering and yelling for your clothes to beat the clothes from another city. Fans will be so in love with a player but if he goes to another team, they boo him. This is the same human being in a different shirt, they 'hate' him now. Boo! different shirt!! Boo.



    __________________________________________________ __
    * asumandu-mi riscul ca in cazul unei infrangeri sa incep saptamana grea de truda prost dispus

  24. #147
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Kinky nu a injurat pe nimeni, era un mesaj offtopic. Ceva reclama. Zice-se ca ce sustin unii nu ar fi progresul. Cica Tohaneanu nu are niciun drept asupra numelui pana nu se platesc datoriile. E ca si cu FC Timisoara care isi zicea Poli Timisoara. Asta pana a aparut Jmabon. La noi nu o sa apara nime asa ca o sa tina numele pana o intra in mormant si cea mai tinerica broscuta testosica din insulica Galapagosica. Persoane avizate sustin ca Progresul a murit. Face it!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •