Results 1 to 13 of 13

Thread: Sportul Studentesc in sezonul 2009/2010

  1. #1
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Post Sportul Studentesc in sezonul 2009/2010

    Tibor Selymes va antrena Sportul Studențesc

    Fostul internațional român, Tibor Selymes, este noul antrenor al Sportului Studențesc, formație care evoluează în Liga a II-a.

    Selymes, care a mai antrenat echipa maghiară FC Sopron, dar și pe Liberty Oradea, are ca obiectiv să readucă gruparea din Regie pe prima scenă a fotbalului românesc.

    "Selymes a semnat, astăzi, un contract cu Sportul Studențesc prin care devine antrenorul echipei", a declarat Vasile Siman pentru Mediafax.

    De-a lungul carierei de jucător, Selymes a evoluat pentru FC Brasov, Dinamo București, Cercle Bruges, Anderlecht, Standard Liege, Haladas, Debrecen și AEL Limassol.
    http://www.evz.ro/articole/detalii-a...ul-Studentesc/
    Credeti ca fostul international roman va reusi sa readuca "gasca nebuna" pe prima scena a fotbalului romanesc?

  2. #2
    incepator Ursanu's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ucraina
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Multstima-te moderator Ducus!!! I-ata caci numai ce am fost înregistrat la acest minunat forum si am început si Eu sa caut cate ceva interesant despre ecipele romanesti si nationala Romaniei! Totusi fiind si din alta tara,adica din tara vecina cu D-ra Ucraina,si un începator pe acest forum M-am gandit sa-mi exspun si Eu gandurile despre ecipele romanesti. Cu cat,caci sunt fan al lui" Dinamo",vreau sa spun vre-o cateva cuvinte despre "Sportul studentesc!". Ecipa accasta Mi-a ramas în suflet de vreme-a lui Ghita Hagi si Gino Iorgulescu!!! Macar,caci patronul de azi este o ruda de a Mea Vasile Siman care este din Apsa-de-Mijloc , Ucraina,Eu cred ca cu timpul "Sportul"iarasi va fi în Divizia A. I-au retrotrogradat atuncea pe nedrept,cea ce nici într'o tara civilizat-a din Europa nu sa procedat în asa hal,cum au procedat cu accasta ecipa! Sa nu credeti D-ra,caci Va scriu aceste randuri,pentru ca este patron Vasile ,cu care am copilarit impreuna de-a lungul anilor,dar prin faptul caci ce se întampla în fotbalul romanesc este asa cum a zis d.Marin Iancu "un cancer "si mai degraba începand cu cei ce coduc Federatia!!! D-ra daca duce-ti bine cu d.Vasile Siman puteti oricand sa-l întreba-ti de d.doctor stomatolog Ion Ursanu din Apsa-de-Mijloc,si o sa Va spuna ca numai suntem rude,dar si foarte buni prieteni!!! Deacea aceste randuri Va scriu D-ra ,pentru ca ecipa"Sportul" merita cea ce se cuvenea,nu cum a procedat Mircea Sandu ,fiind si El orecandva tot fost jucator al"Sportului"!!! Cu multa stima si respect-d.doc.stomatolog Ion Ursanu(Shiman).!!!

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mai sunt pe aici oameni care merg la meciurile Sportului ? In acest sezon am fost la Sportul - Snagov 5-2 si azi la Sportul - Sageata Stejaru 2-0. Pun si doua poze de la meciul de azi. Atmosfera placuta la stadion desi doar tribuna zero este plina. Meciurile au fost ok, rivalizand cu multe partide din primul esalon.
    Attached Images Attached Images
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    frumos. stie ovidiu ca te duci la meciuri? cine e sageata stejaru?

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Sageata Stejaru este o echipa sateasca dintr-un sat de pe langa Babadag, judetul Tulcea. Un sat de machedoni. Cel putin asa spuneau oamenii din tribuna. Nu stiu daca Ovidiu este preocupat de esalonul secund. Sa ne uitam la Recursul Etapei in seara asta sa vedem daca spune ceva.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Felicitari, Sportul Studentesc!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,615
    Reputatie
    0
    felicitari pentru promovare
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Felicitari si numai succese
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Bravo Sportul.O echipa frumoasa care merita sa fie in Liga I.
    De Progresul ce se mai aude Miril?chiar nu se gaseste nimeni care sa bage bani acolo?sau acum ca nu are stadion nu mai e asa atractiva?

  10. #10
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Echipa, pot spune ca, este in stand by. Stadionul este marea problema, zic eu, plus criza. Oricum, personal, le voi strange pumnii studentilor, mai ales ca au vreo doi-trei jucatori de la noi, Nae si Cioranu, printre altii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #11
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Sper sa-si ia revansa dupa "binefacerea" facuta de Mircea Sandu acum cateva sezoane, cand desi promovasera in liga I li s-a retras dreptul din cauza datoriilor! Macar sa termine deasupra liniei retrogradarii si sa dea peste nas FRF-ului.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    3
    Reputatie
    0

    Post 1212 (21)

    DETROIT -- The NFL will review the conduct of Lions president Tom Lewand, who was cited over the weekend for drunken driving after telling authorities he was a designated driver picking up a friend before a test showed his blood-alcohol level was twice Michigan's legal limit.dez bryant Cowboys jerseyNFL Commissioner Roger Goodell said Monday he was concerned about Lewand as he noted the review."As I've said before, this isn't a player policy, it's a personal-conduct policy," Goodell told reporters at the league's rookie symposium in California. "It goes for everybody in the NFL."LeBron James JerseyAfter initially refusing to have his blood-alcohol level tested for the first of several times, Lewand agreed to do it 30 minutes later and registered a 0.21 reading and .20 a few minutes later, according to a Roscommon County sheriff's department report.Maurkice Pouncey jerseyLewand failed a sobriety test, struggling to walk heel to toe as requested and touching his upper lip instead of his nose, according to the report.Prompted partly by Pittsburgh Steelers quarterback Ben Roethlisberger's off-the-field news, Goodell sent a memo earlier this year to NFL owners, executives and head coaches emphasizing the importance of the league's personal-conduct policy."Our policies apply to everyone -- yours truly, club presidents, players, coaches --- everybody involved with the NFL," Goodell told NFL Network. "I think Tom recognizes that. Of course I will speak to him at some point in the near future, and we'll be gathering the facts. But everybody is accountable and responsible."cheap mlb jerseyLions owner William Clay Ford said Lewand made a "serious mistake," that he "appropriately owned up to," and pledged his support as the team president seeks help for his problem.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    greu de crezut ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •