Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 124

Thread: Dorinel la FC Arges

  1. #1
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation Dorinel la FC Arges

    Ilie Dumitrescu vine la Cluj, Dorinel Munteanu preia FC Arges

    Dorinel Munteanu si-a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj, marti seara, anuntandu-l telefonic pe patronul Iuliu Muresan. Munteanu va fi prezentat miercuri la FC Arges, oficial. In procent de 100%, Ilie Dumitrescu va prelua Clujul.

    Cornel Penescu l-a contactat duminica pe Dorinel Munteanu pentru a-i propune sa preia echipa aflata in mare nevoie de puncte. Munteanu nu a dat un raspuns final, asteptand sa isi dea demisia marti de la CFR CLuj.

    Munteanu va avea la FC Arges un salariu anual de 300.000 de euro si 3 milioane de euro pentru transferuri.

    Ilie Dumitrescu a demisionat marti din funcţia de antrenor al echipei elene de fotbal PAOK Salonic si va prelua pe CFR Cluj.

    Fostul atacat al naţionalei României l-a înlocuit, în luna februarie, pe Giorgos Kostikos la conducerea tehnică a lui PAOK, formaţia sa ocupând în prezent locul 9 în campionatul Greciei, la 10 puncte în urma liderei Olympiakos. Duminică, gruparea din Salonic a remizat cu Apollon Kalamaria (1-1), tehnicianul român fiind criticat de suporteri la finalul jocului

    onlinesport
    Last edited by Rossi; 4th October 2006 at 00:18.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  2. #2
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Pacat ... Dorinel a facut treaba la CFR Cluj ...

    Nu-i vad bine pe CFR-isti in viitorul apropiat ...

    Pe de alta parte ...Cu Dorinel la timona , FC Arges a scapat de retrogradare
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI View Post
    Ilie Dumitrescu vine la Cluj, Dorinel Munteanu preia FC Arges

    Dorinel Munteanu si-a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj, marti seara, anuntandu-l telefonic pe patronul Iuliu Muresan. Munteanu va fi prezentat miercuri la FC Arges, oficial. In procent de 100%, Ilie Dumitrescu va prelua Clujul.

    Cornel Penescu l-a contactat duminica pe Dorinel Munteanu pentru a-i propune sa preia echipa aflata in mare nevoie de puncte. Munteanu nu a dat un raspuns final, asteptand sa isi dea demisia marti de la CFR CLuj.

    Munteanu va avea la FC Arges un salariu anual de 300.000 de euro si 3 milioane de euro pentru transferuri.

    Ilie Dumitrescu a demisionat marti din funcţia de antrenor al echipei elene de fotbal PAOK Salonic si va prelua pe CFR Cluj.

    Fostul atacat al naţionalei României l-a înlocuit, în luna februarie, pe Giorgos Kostikos la conducerea tehnică a lui PAOK, formaţia sa ocupând în prezent locul 9 în campionatul Greciei, la 10 puncte în urma liderei Olympiakos. Duminică, gruparea din Salonic a remizat cu Apollon Kalamaria (1-1), tehnicianul român fiind criticat de suporteri la finalul jocului
    BIANCO pune si tu sursa cind o citezi in intregime

    ols
    http://www.onlinesport.ro/sport/fotb...viewItem=10142
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Ilie Dumitrescu inca nu este confirmat pe siteul clubului, si nici de club!!! Mai este o varianta cu Sabau si Andone!!! CFR va ramine CFR si fara Dorinel, vom pierde puncte tot datorita blaturilor!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  5. #5
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    CFR va ramine CFR si fara Dorinel
    asta este parerea ta.

    fara munteanu deveniti o echipa de pluton

    pacat, mare pacat
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #6
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Dorinel a plecat de la lupta pentru locurile 1-4, ceeace ramine ca obiectiv pentru CFR si fara el, la un obiectiv de salvare de la retrogradare!!! Mi se pare ca acest lucru spune ceva!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  7. #7
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Hai ma ce draQ gata ce mare antrenor e Dorinel asta?
    Gata daca pleca de la CFR nu poate sa mai joace CFR cum a facut-o pana acum?Au jucatori si daca joaca la fel pot sa o faca si mai bine
    Si daca veni la Arges gata aia scapara de retrogradare?Daca nu are jucatori cum sa scape?Si nush ce jucatori vin din Iarna la CFR in cazul in care echipa s-ar afla in continuare pe ultimul loc...

  8. #8
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Conducatorii CFR ului sunt singurii vinovati ...Dupa doua rezultate slabe s'au gandit sa-l schimbe ...
    Dorinel cand a auzit ca au discutat cu alti antrenori si-a facut bagajele si a plecat ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  9. #9
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Dorinel a plecat de la lupta pentru locurile 1-4, ceeace ramine ca obiectiv pentru CFR si fara el, la un obiectiv de salvare de la retrogradare!!! Mi se pare ca acest lucru spune ceva!
    Poate pleca din cauza ca Muresan si cu Unguru au zis ca aduca alt antrenor si pleca si dupa bani la Arges si sa nu ramana Somer...

  10. #10
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Acestea-s povesti, conducerea i-a oferit prelungire contractului cu 2 ani, el nu a accceptat, de aici au venit negocierile cu Sabau, ca Dorinel a spus ca doreste sa plece!!!... si a plecat, a lasat echipa la greu, si inca tot nu avem antrenor, halal ce negocieri au fost!

    p.s vezi aici titlu: Titlu: Muresan: "In citeva zile, zile vom sti daca Dorinel Munteanu ramine sau nu!!" o poti citi pe www.cfr-ecomax.ro
    Last edited by m8k; 4th October 2006 at 00:52.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  11. #11
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Dorinel a plecat de la lupta pentru locurile 1-4, ceeace ramine ca obiectiv pentru CFR si fara el, la un obiectiv de salvare de la retrogradare!!! Mi se pare ca acest lucru spune ceva!
    Mie-mi spune ca cineva de la club l-a facut sa plece...nu pleca el daca era dorit in continuare de conducere...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  12. #12
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Acestea-s povesti, conducerea i-a oferit prelungire contractului cu 2 ani, el nu a accceptat, de aici au venit negocierile cu Sabau, ca Dorinel a spus ca doreste sa plece!!!... si a plecat, a lasat echipa la greu, si inca tot nu avem antrenor, halal ce negocieri au fost!

    p.s vezi aici titlu: Titlu: Muresan: "In citeva zile, zile vom sti daca Dorinel Munteanu ramine sau nu!!" o poti citi pe www.cfr-ecomax.ro
    Nu mai lua de bun tot ce scrie pe site-ul oficial, ca ala-i... al conducerii si scriu acolo doar ce le convine lor. Problemele au fost altele si n-au aparut peste noapte. In vara Dorinel a facut o lista cu jucatorii pe care-i doreste la echipa, din aia nu a fost adus nimeni (poate doar Chihaia, dar nici asta nu era printre prioritatile lui Dorinel), pe lista aia in nici un caz nu figurau alde Mojica sau Semedo jucatori de mana a doua, care nu si-au gasit echipa in Portugalia. Jucatori cum se gasesc destui si prin Romania. Toti jucatorii astia straini au fost adusi de Muresan, si toti aveau acelasi impresar. A dracului coincidenta, toti jucatorii pe care "i-a dorit" Dorinel aveau acelasi impresar. Eu am zis inca de pe atunci ca toata treaba asta e dubioasa si-s convins ca din sumele alea de transfer o buna parte a intrat in burdihanul lu` Muresan. Jucatorii si-au demonstrat "clasa", mai ales Mojica, care n-ar merita sa fie titular nici macar la Unirea Dej, insa desi astia nu jucau nimic ei erau titulari aproape meci de meci.

    No bun si acu` cateva zile a venit si o declaratie a lui Dorinel care mi-a confirmat cam toate banuielile.

    "Daca se doreste cu adevarat sa ramân la Cluj, atunci am si eu niste conditii pe care le doresc îndeplinite. Vreau mâna libera la transferuri..."

    Si inca una, din care se inteleg multe:
    "Îmi pare rău că plec, dar sînt lucruri peste care nu pot să trec. Viaţa merge înainte, am luat decizia să părăsesc echipa", a spus Dorinel, care, afirmă surse de încredere, n-a acceptat, între altele, să i se impună de către conducere titularizarea lui Mojica şi a portughezilor. (GSP)

    A gresit si Dorinel fata de jucatori cu amenzile la victorie, prin alea nu a reusit decat sa-si puna jucatorii in cap. Dorinel e un antrenor bun, si cred ca daca nu era el la echipa, atat ca antrenor cat si ca jucator la valoarea jucatorilor echipa era mult mai jos in clasament.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  13. #13
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    asta e...

  14. #14
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    cat de 100% ???
    ieri dimineata am vazut autocarul CFR-lui mergand spre vatra dornei. stie cineva daca dorinel a mers sau nu cu ei in cantonament? cum sa mearga o echipa in cantonament fara antrenor?

  15. #15
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    in ziare scrie ca a mers cu echipa la vatra dornei si ca si-a prezentat demisia prin telefon dupa care si-a luat adio de la jucatori.....

  16. #16
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    @elphax Da a plecat si Dorinel la Vatra Dornei chiar este inca acolo!
    @tb orice ai spune tu despre transferuri toata lumea spunea pe atunci ca CFR a facut transferuri bomba, si chiar astazi se zice ca CFR are un lot valoros!Te legi de Mojica, care nici nu juca titular , a fost doar in meciul cu vasluiul, si atunci a dat o pasa de gol de geniu, in rest nu prea a jucat mai nimic intradevar! Legat de sufletul lui Dorinel cred ca avea libertate prea mare la Cluj, la un moment se discuta de parca ar fi fost echipa lui. Rotatia jucatorilor la fiecare meci nu-ti argumenteaza cele spuse, ba chiar as spune ca prea mult a insistat pe Batrineii din echipa gen Jula, Minteuan constant titulari! Plus de asta o echipa daca vrea scoata profit nu doreste titulari pe MOjica, ci cei tineri (Deac, Zelencz, Cotolan, Surdu etc) caci acestia aduc profituri adevarate!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  17. #17
    faithful redneck's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Sincer, imi pare rau ca Dorinel a plecat de la CFR...dar cel mai mult ma doare ca a plecat de la o echipa din Ardeal la "miticii" aia din arges...
    Oricum, de urmarit ambele echipe...
    [B][COLOR="Red"]UTA[/COLOR][/B] - Unica !

  18. 4th October 2006, 10:43
    Reason
    jigniri....

  19. #18
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cred ca discutiile au degenerat si moderatorii ar trebui sa isi faca treaba. Chestia cu ungurii si miticii ar trebui stearsa. Numai tampitii pot gandii asa. Inuman sa faci caz pe tema asta. Paszkany este un tip la locul lui, fiind ungur, iar mm stoica sau dragomir sunt niste mitocani si sunt romani. Cretini sunt peste tot. Totul e sa ii izolezi. Asta sper sa se faca oriunde.

  20. #19
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Apoi, daca si la voi ardeleni care sunteti oamnei cumpatati si cu capul pe umeri se intampla magarii de astea ce pretentii sa mai ai la restul tarii. Dorinel banuiesc ca a avut numai intentii bune la Cluj. Pare omul care e dornic de succes. A jucat afara, are o experienta care il face sa inteleaga de ce se obtin rezultate in afara si de ce noi inca bajbaim pe intuneric. Banuiesc ca a incercat sa implementeze ceva metodologie invatata pe cand juca in germania dar s-a izbit de mafia si coruptia romana. Nu inteleg de ce mai sunt adusi si platiti antrenori in Romania cand altii de pe marginea terenului fac echipa, aduc jucatori, decid cine joaca si cine nu. E ca si cum cineva iti da bani si-ti cere sa-i construiesti un BMW dar iti aduce piese de Trabant si culmea iti mai spune si cum sa le folosesti.
    Poate CFR ar fi ajuns aici si fara Dorinel. Poate nu. Viitorul o va arata. Cert este ca si el a adus o contributie la pozitia CFR-ului de la ora actuala. Indiferent de ce va fii sper ca orase cu traditie in fotbal ca Clujul, Timisoara, Aradul sa-si gaseasca forta de altadata sa aiba echipe competitive pe plan intern si international. Succes.

  21. #20
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Oricum e naspa sa lasi echipa de pe locul 3 sau 4 pt cea de pe ultimul loc.Poate trebuia sa astepte macar sfarsitul tutului...
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  22. #21
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Cred ca discutiile au degenerat si moderatorii ar trebui sa isi faca treaba. Chestia cu ungurii si miticii ar trebui stearsa. Numai tampitii pot gandii asa. Inuman sa faci caz pe tema asta. Paszkany este un tip la locul lui, fiind ungur, iar mm stoica sau dragomir sunt niste mitocani si sunt romani. Cretini sunt peste tot. Totul e sa ii izolezi. Asta sper sa se faca oriunde.
    WAY TO GO BANCARU.
    CINSTE TIE OMULE.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •