Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 322

Thread: Nationale SUA 2009

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Sloan a avut ex. bun la paralele....

    Asa e tsupi, tre sa recunosc ca Bieger merge parca din rau in mai rau... Si la paralele nu a fost la asteptarile mele.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gym08 View Post
    Uuuufff ce mi-as fi dorit sa fi fost invers rezultatele pt Sabrina...adik sa fi iesit acum pe 1 si la Classic pe 6T dar era de asteptat sabrina e genul de gimnasta foarte dar foarte talentata care nu are nevoie de prea mult antrenament...si din pacate ea stie asta si la antrenamente o tine intr-o Dolce Vita totala iar la concursuri da tot ce are mai bun fara prea mult efort. Numai ca tactica asta nu tine prea mult timp, hai ca la 8-9-10 ani cand elementele sunt usoare cand concursurile sunt numai pt FUN e ok, cand trecem si vb de Juniorat, Seniorat altfel stau lucrurile ai nevoie de foarte multe repetari constante, adica in concurs sa faci ceea ce faci in sala de antrenament pe cand la ea nu se poate vb de asa ceva. Plus ca pt fiecare concurs trebuie sa sti sa iti controlezi adrenalina iar asta o faci numai daca ai repetari si executii constante, si competitii la fel de constante ( o mai putem numii experienta de concurs). cam asta s-a intamplat azi
    Nu e sfarsitul concursului mai e si sambata... Eu cred ca Sabrina o sa mai urce. Nu m-am uitat inca pe rezultate, o sa o fac dupa finalul concursului de senioare, acu doar citesc in pauza...

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    La fel si Memmel. Ce mult mi-a placut cind a aparut fata asta, dar a tot avut ghinion cu accidentarile, n-a apucat sa arate ce poate si cred ca de asta tot incearca... Dar e prea tirziu.

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Hmmm.... Dupa ce si-a terminat exercitiul, Ivana a trecut pe linga Bross si s-au ignorat total, apoi s-a imbratisat cu toata lumea care i-a iesit in cale.
    Sper si eu sa cistige Bross.
    Poate sunt firi diferite dar oneste, nu se prefac ca se iubesc daca nu e asa... Ivana insa se pare ca e prietena cu Nastia le-a aratat discutand foarte cordial dupa paralele Ivanei.
    Suntem putini pe aici, sper e aprobata derogarea la 3 posturi consecutive...

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti despre C. Memmel? Mie mi s-a parut destul de bine la barna tinand cont de toate problemele ei....

    13,80

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Memmel e ambitioasa, pacat ca e si ghinionista. Daca in final se hotaraste sa continue poate sa faca treaba dar sa nu fie accidentata... in schimb Bieger... mie mi se pare terminata.

    Imi place Kalya la sol... parca are si executia mai buna, mai artistica decat la Classic... O vad in echipa la Mondiale... bineinteles pentru sarituri dar poate face si sol...

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Da, Nastia si Ivana se inteleg foarte ine.

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Nastia a mai slabit in astea doua saptamini.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Ce bine arata Paterson! Dar ma scoate din sarite ca se da mare... ca vezi Doamne cica doctorul i-a zis ca daca vrea sa mai poata merge pe picioare trebuie sa renunte la gimnastica...Ca ea ar fi vrut sa continue dar s-a intrebat daca mai are nevooie sa mearga pe picioare dupa ce termina cu gimnastica si si-a raspuns: "Da, cred ca o sa am nevoie sa mai merge pe picioare si mai tarziu in viata"... Americanisme! ... In fine, pentru fanii ei, o sa scoata un cd cu muzica in curand (la sfarsitul lunii?!?)

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Care e clasamentul dupa 2 rotatii? Ca scriam si nu l-am vazut cand l-au pus pe ecran.
    Ivana a mers mai bine la barna decat la Classic.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Ivana a fost mai aproape de cum o vad la sala. Bross e prima si apoi Sloan dupa primele doua rotatii.

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Ivana a fost mai aproape de cum o vad la sala. Bross e prima si apoi Sloan dupa primele doua rotatii.
    Multumesc. Sper din tot sufletul sa castige Rebecca si azi si sambata.

    Nastia parca a fost mai stresata ca la Classic. Adevarul ca e presiune mare... Nu isi poate permite sa pice. Prestigiu.... Cred ca a depasit timpul.

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Da, a depasit timpul, a avut ezitari, cred ca a si sarit peste niste elemente. Pe ccit a zis ca nu vrea sa se prezinte oricum, tot asta s-a intimplat. Se vede ca nu s-a antrenat suficient. Sper sa nu se descurajeze si sa renunte.

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Ce nota mare 14,450 din 5,6 A primit mult la executie

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Da, a depasit timpul, a avut ezitari, cred ca a si sarit peste niste elemente. Pe ccit a zis ca nu vrea sa se prezinte oricum, tot asta s-a intimplat. Se vede ca nu s-a antrenat suficient. Sper sa nu se descurajeze si sa renunte.
    Trebuie sa ma mai uit inca o data la Classic, dar din cat imi amintesc ... mie mi-a placut mai mult acu. A avut 2 ezitari dar mici. Dar a lucrat mai cursiv.... asa mi s-a parut mie. Mi-a placut de Chelsie ca s-a dus special la ea sa o felicite.

    Si Peszek a mers bine la barna. Acum chiat ca se poate uita Oana la exercitiul ei. Cred ca o sa o ia pe Nastia la nota...

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Va vine sa credeti ca Jana Biger a luat 14,350 la paralele. Pe exercitiul ala???

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Sloan a cazut la barna. Complet aiurea... Emoitiile cred...

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Peszek a mers bine, Sloan a lasat usa deschisa pentru Bross. Sa vedem daca-i iese!

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Deocamdata Ivana e pe primul loc.

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Auri, nu zici nimic? Vezi concursul? Sau dormi si a ramas doar calculatorul deschis. Urmeaza Bross la barna. Hai Rebecca!

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Bross a ratat la coborare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •