Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 415

Thread: Partidul Ols

  1. #211
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Pai acuma si altceva!
    Partea de organizatie sa se ocupe strict de partea de ajutorare, fara a face mentiuni catre partid. Inca un aspect important, poate ar trebui ca persoana care sa publice articolele de la organizatie sa fie alta decat resita. Parerea mea.
    Iar partea de partid, sa se ocupe strict de campanie electorala. Eu am deschis un ziar de care se va alege praful in curand, pentru ca nu am idei sa scriu articole legate de eRep. Sunt mai mult decat dispus sa fac campanie electorala SI prin ziarul meu. Dar pentru asta ar trebui sa avem o doctrina politica, o viziune si cateva tinte pe termen scurt, mediu si lung.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #212
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jesus supremu View Post
    ba numele ala trebuie schimbat pute a secta de 2 bani.statutul meu global nu permite o asemenea erezie
    Ma, e pus la misto numele Desi Al-Qaeda sau Hamas parca ar merge si mai bine. Allahu akbar
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  3. #213
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    gata, am acces la butoane, ce nume bagam?

    Al-Qaeda ar arata bine
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  4. #214
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Actiunile trebuie sa continue, dar, parerea mea este ca ar trebui delimitata organizatia de partid.
    E cel mai inteligent lucru pe care l-am putea face acum. Insa e greu sa explici ca nu cersesti voturi.eRepublik e ca si RL.


    Cat despre numele partidului, putem pune "Antiolae"...scz..."Antiomae".

  5. #215
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    e laudabila ca vreti sa despartim org. de partid dar atunci am avea nevoie de cineva care sa se ocupe de partid sau de org.

    eu chiar m-as bucura daca cineva ar ace asta, adica daca ar distribui produse sau daca s-ar ocupa cu politica

    eu va astept cu bratele deschise


    ps. as avea de trimis niste PM la anumiti useri, se baga cineva?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #216
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Ar mai fi o solutie. La organizatie sa impartim un pic treburile, pentru ca e cam mult pentru un singur om sa cumpere, sa faca lista cu cei care au cerut, sa distribuie si apoi sa faca lista cu cei care au primit si sa o publice. Chestia asta ar putea-o face chiar si 3-4 oameni. Eu m-as baga la o treaba care nu cere mai mult de 2-3 ore/sapt de munca.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #217
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    doctore, asta doresc si eu dar din pacate in ultimul timp vad ca nu se prea mai implica lumea
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  8. #218
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Te pot ajuta eu pe parte de partid. Ce trebuie sa fac? O platforma-program, ceva?

    Ne trebuie si un forum, eu am facut asa ceva: http://partidulols.forumer.ro/forum.htm
    Daca va pricepeti mai bine sa faceti altceva, be my guests.
    Last edited by Balaci; 19th August 2009 at 09:57.

  9. #219
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    nu-mi zi ca ai facut un FORUM pentru partidul grupului de pe FORUMUL OLS ...

  10. #220
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ideea este ca la un moment dat, daca partidul va creste, va trebui sa comunicam si cu oamenii din "afara" forumului.

  11. #221
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Balaci View Post
    Te pot ajuta eu pe parte de partid. Ce trebuie sa fac? O platforma-program, ceva?
    o asteptam


    Quote Originally Posted by Balaci View Post
    Ideea este ca la un moment dat, daca partidul va creste, va trebui sa comunicam si cu oamenii din "afara" forumului.
    pai daca creste ii redirectionam aici, pe ols
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  12. #222
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Platforma OLS – Omenie, Libertate, Solidaritate

    Platforma Partidului OLS se bazeaza pe 3 componente de baza, ca linii principale in ceea ce priveste activitatea de partid :

    1. Omenie – prima componenta, Omenia, este si cea mai importanta. Inainte de toate suntem toti oameni si respectul pentru cei din jurul nostru ar trebui sa primeze. OLS are ca valori fondatoare respectul pentru individ si drepturile sale ca si ajutorarea celor tineri si vulnerabili (prin sprijin material sau moral). In acest sens, Partidul OLS va demara programme de sprijinire a celor aflati la inceputul vietii lor virtuale (tinerii pana in level 9), prin oferirea, in mod constant, de arme, hrana si welness celor care au cu adevarat nevoie de aceasta si nu au posibilitatile de a si le procura.
    2. Libertate – in cadrul partidului, noi credem cu fermitate in dreptul la libera exprimare si facem tot ce este posibil pentru a-l apara/promova, la intregul po****tiei eRomaniei. In acest sens, Partidul OLS va redacta, in mod regulat, articole - dezbateri pe teme de actualitate pentru societatea eromaneasca, dar va si sprijini, dupa posibilitati, alte actini similare de promovare a exprimarii libere. De asemenea, Partidul OLS va sanctiona prompt derapajele de orice fel ale grupurilor aflate la conducerea eRomaniei.
    3. Solidaritate – unul dintre obiectivele principale ale acestui joc este de a crea comunitati, iar scopul Partidului OLS este unul similar. Prin actiunile noastre, vom incerca sa angrenam societatea eromaneasca si pe cetatenii ei in actiuni de coeziune : voluntariat, campanii de donatii pentru diverse cauze, articole si actiuni care sa dezvolte sentimentul patriotic/de apartenenta la comunitatea eRomaneasca.

    Partidul OLS este unul care se bazeaza pe aceste trei componente fundamentale, dar si pe multe altele. Este un partid tanar, dar extrem de dinamic (in ultimele zile si-a dublat efectivul de membri) si care are la baza o organizatie non-profit, OLS Ltd., care a intreprins o serie de actiuni caritabile in ultima luna. Este un partid care isi doreste cu ardoare sa participe la construirea unei alte eRomanii si la oferirea unei alternative viabile si bine argumentate la partidele politice din eRomania actuala.
    Daca esti tanar, dinamic, idealist si crezi in valorile pe care le promovam, ni te poti alatura si te asiguram ca ideile tale vor fi valorificate de comunitatea noastra. Doar impreuna putem reusi !



    Opinii?

  13. #223
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Probabil cel mai inteligent post al tau in cei 6 ani pe onlinesport!


    Mult succes cu partidu... Eu din pacate n-am mai intrat de vreo 3 saptamani. La cat timp se sterg conturile?

  14. #224
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    merge, sa vedem ce spun ceilalti

    apropo, am mai publicat odata prezentarea noastra http://www.erepublik.com/en/article/...l1-901102/1/20
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  15. #225
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Foarte tare! Bravo, Balaci!

  16. #226
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    CUm facem, resita, il public in ziarul meu sa il publici tu in al tau?

  17. #227
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Deci pana la urma lasam legata organizatia de partid? Cel putin asa reiese din prezentarea facuta de Balaci. In rest .

  18. #228
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    pai de aia am vrut sa aud si parerea voastra in legatura cu asocierea asta

    balaci, publica la tine daca vrei
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  19. #229
    senior narak's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Sibiu
    Posts
    233
    Reputatie
    1
    Asocierea dintre partid si org era inevitabila,asa ca lasa-i pe circotasi sa-si roada unghiile,noi ne vedem de treaba noastra Va trebui doar ca actiunile org sa fie lipsite de orice mesaj politic!

    PS: As fi vrut sa ma implic mai mult,da' ma-nteapa la inima cind vad cum imi merge netu' de vreo 3 zile(ca sa dau un fight mi-a luat 10 min),sper sa o rezolv cit mai repede!

  20. #230
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1

  21. #231
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    asta cu 1000 de arme va avea succes mare ! buna idee

    cum facem, luam de pe piata RO? o sa creasca preturile ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •