Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: UEFA cere excluderea Stelei din Europa

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

    UEFA cere excluderea Stelei din Europa

    Forul european considera ca amenda de 50.000 de euro primita de Steaua dupa meciul tur cu Ujpest este o pedeapsa prea mica si cere masuri mult mai aspre impotriva echipei din Ghencea.

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...din-europa.htm


    Ce ziceti ? Merita steaua excluderea ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    steaua exclusa??? nuuu se poate asa ceva, este doar echipa fanion a romaniei, echipa care reprezinta romania asa cum este vazuta de toata Europa, tinta ironiilor si dispretului general, ultima dintre ultimele...

  3. #3
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    ce exclusa?daca se poate direct desfiintata,stadionul daramat si arat terenul ...
    If you get in trouble, just go back in time!

  4. #4
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Forul european considera ca amenda de 50.000 de euro primita de Steaua dupa meciul tur cu Ujpest este o pedeapsa prea mica si cere masuri mult mai aspre impotriva echipei din Ghencea.

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...din-europa.htm


    Ce ziceti ? Merita steaua excluderea ?
    Eu cred ca s-a luat o masura:amendarea. Daca recidiveaza, atunci se poate vorbi de o asemenea masura.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  5. #5
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Eu sunt anti-Steaua, dar daca ei vor fi exclusi din Europa, atunci bozgorii ar trebui desfiintati si toti care au fost la ei pe stadion sa fie bagati la puscarie.
    De magarii aia nu spun nimic. Au injurat si ne-au facut tigani prin toate garile (asta nu-i xenofobie, nu, e doar rasism), au venit cu mesaje demne de evul mediu (ca doar atunci au detinut ei Ardealul si li se pare ca inca li se cuvine doar pentru ca putorile si scursurile lor au ramas aici si au fost acceptate), la ei pe stadion se aruncau torte de parca era Revelionul (a, nu, nu-i nici o problema ca un suporter roman a fost ranit e torta si alte echipe sunt suspendate pentru chestii de genul asta).
    Ce conteaza ca ei cer autonomie la noi in tara?
    Chestiile astea sunt doar chestii minore. Marea lor problema este ca i-am injurat pe unguri dupa ce ne-au facut tigani tot drumul lor pana la Bucuresti.
    Pai daca stam si acceptam ca cei alesi de noi sa ne fure si sa-si bata joc de noi pe fata, ne asteptam de la straini sa nu ne ia drept prosti?


    Quote Originally Posted by petea View Post
    Eu cred ca s-a luat o masura:amendarea. Daca recidiveaza, atunci se poate vorbi de o asemenea masura.
    N-ai citit ce scrie acolo? Au facut apel si cer o pedeapsa mai drastica.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #6
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Oficial nu a facut nimeni niciun apel. Tot articolul a plecat de la o declaratie a ciobanului, mi-e greu sa cred ca se v reveni asupra deciziei cu amenda.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  7. #7
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Cui cere? Cine patroneaza fotbalul european?
    Asa si?

  8. #8
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Cel care a scris articolul e cam confuz

    Pe asta se bazeaza titlul, o supozitie (poate vis) al ciobanului...

    "Nici nu vreau sa ma gandesc la excluderea din Europa. Steaua e un club mare din Europa, cu nume, dar care nu are forta, iar UEFA vrea sa ne dea pe noi exemplu pentru celalate echipe. Altii au facut lucruri mult mai grave, dar noi nu avem puterea lor", a declarat Gigi Becali la gsptv.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #9
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Ce thread cretin,pe supozitii
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  10. #10
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    mai grav e ca si aia au scandat "tiganii" au arborat harta ungariei mari si nu s-a mai intamplat nimic,

    oricum unii s-ar considera tigani doar de dragul de a vedea Steaua exclusa

    nu sunt motive sa se intample asta si ar fi un mare abuz
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  11. #11
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Ar fi o imensa tampenie, desi nu suport deloc aceasta echipa ar fi totusi nedrept.

    De curiozitate, celor de la Ujpest nu li se imputa nimic?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #12
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi, UEFA cere excluderea !! Cui se adreseaza cererea asta ? UEFA ( organizatoarea competitiei ) face o cerere catre UEFA !

    Fara indoiala ca sunt unii care de-abia asteapta sa arate cum lupta ei contra rasismului, xenofobiei, etc, etc, preferabil pe pielea unei echipe relativ mici si fara mare importanta din est. Dar "stirea" asta nu are sens.

  13. #13
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Bine, eu cand am comentat articolul am luat drept adevarat ce scriu astia de la onlinesport.
    Probabil asa a gandit si leodacin cand a deschis threadul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #14
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Cui cere? Cine patroneaza fotbalul european?
    Mie-mi cere!...Acum sa vad ce decizie am sa iau.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  15. #15
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Topic cretin lansat ca urmare a unui articol cretin... Si cand te gandesti ca unii chiar se cred ziaristi Eu va sugerez sa continuati mai bine cu campania impotriva CFR Cluj, acolo pareati mai inspirati, articolul asta pare scris de o persoana in stare de ebrietate

  16. #16
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Forul european considera ca amenda de 50.000 de euro primita de Steaua dupa meciul tur cu Ujpest este o pedeapsa prea mica si cere masuri mult mai aspre impotriva echipei din Ghencea. http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...din-europa.htmCe ziceti ? Merita steaua excluderea ?
    In primul rand Onlinesport e un site amator, stirile de aici sunt la fel de credibile ca alea de pe abracadabra.ro. In al doilea rand, cum poti sa scrii "Comisia de Disciplina a UEFA a amendat Steaua cu 50.000 de euro dupa incidentele petrecute in meciul cu Ujpest, dar alti reprezentanti ai forului european au facut apel si cer o masura mult mai drastica impotriva romanilor."

    Adica forul abilitat al UEFA te amendeaza si vin altii?! din UEFA sa ceara excluderea Hai ma terminati, chiar asa retardati va credeti cititorii?

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    De 2 zile a aparut stirea asta de senzatie,abia acum v-ati trezit sa comentati?

  18. #18
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Pai nu e nicio stire, a auzit si OLS-ul ca da bine daca dai stiri despre Steaua, da` nu oricum, numa` de-alea de senzatie , cica ajuta la reiting si la numarul de accesari

  19. #19
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Uefa sa aiba un pic de rabdare, sa astepte dubla cu scotienii. se vor exclude singuri pe valoare!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    Vorbesti despre valoarea arbitrilor cu care ati luat campionatul,cupa si supercupa?

  21. #21
    manager nungureanu's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    sa-i scoata frate ca si asa de cativa ani incoace ajung in Europa numai cu blaturi, valize si furaciuni acu 4 ani au furat titlul, acu 3 si 2 ani au furat locul 2 anul asta au furat locul 6. poate la anul fura locul 14 ca sa scape de retrogradare acolo unde le e locu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •