Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 405

Thread: Pariuri in Hochei 2006-2007

  1. #1
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1

    Pariuri in Hochei 2006-2007

    Deschid un thread pentru sezonul de hochei din NHL de anu acesta. M-ar interesa sa stiu daca sunt ceva amatori de hochei care vor scrie cate un pont din cand in cand pe acest thread. Pentru mine, hocheiul din NHL este sportul pe care pariez cel mai mult, dar daca nu mai e nimeni cu mine, atunci sa stergeti threadul asta si o sa scriu doar la mine la bilete.

    Pentru inceput, cateva bilete pentru sfarsitul anului:

    1. San Jose Sharks sa termine primii in conferinta de vest @ 8.00 - Pinnacle

    miza:$100
    castig eventual: $800
    profit eventual: $700

    2. Ottawa Senators sa termine primii in conferinta de est @ 2.77 - Pinnacle

    Miza: $200
    Castig eventual: $554
    Profit Eventual: $354

    3. Anaheim Mighty Ducks sa castige cupa Stanley @ 17.00 - Nine.com

    Miza: $50
    Castig eventual: $850
    Profit eventual: $800

    Sunt foarte sigur ca Ottawa vor termina primii in Est chiar daca au plecat Chara si Havlat. Tot au cea mai buna ofensiva si au luat portarul Martin Gerber care a fost excelent pentru Carolina anul trecut.

    Anaheim au sanse bune sa castige cupa anul asta cu niste portari nemaipomeniti si cu sosirea lui Chris Pronger, care impreuna cu Niedermeyer, vor constitui un tandem redutabil. Va spun de acum ca over/under o sa fie joase la meciurile celor din Anaheim.

    Numa bine!
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Arad
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    mai bine era un thread de hockey pe general nu neaparat nhl

  3. #3
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Da, ai dreptate. Daca poate un moderator sa schimbe titlul, ar fi bine
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  4. #4
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    ^ Nu pot sa cred ca ai pus 100 de $ pe SJ Sharks ! Ce te face sa crezi ca vor iesi primii in VEST ?? Am inteles oarecum despre Anaheim ( care btw sunt simplii Ducks .. and that really sucks ! .. BIG TIME) .. si despre Ottawa .. dar SJ primii in vest .. nu prea cred ... poate cota buna sa te fi atras ... personal as merge pe eternii Detroit Red-Wings .. desi si ei sunt in schimbare .. sau cel mai bine .. de fapt sigur as merge pe Calgary Flames .. o echipa care are de toate ! Omogenitate, antrenor, experienta, un super goalie, o aparare tanara si un viitor atac extraordinar ( cand spun asta ma gandesc in special la noua aditie .. Tanguay ) ..
    Oricum va fi un sezon nebun ! Au fost o gramada de transferuri .. Dar cred ca cea mai buna echipa va fi Calgary Flames ! (asta desi tin cu Colorado Avalanche - care a mers excelent in pre-season ) ...
    Maine incepe .. inca nu am gasit cote .. insa cum gasesc bag un pont !
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  5. #5
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Anaheim, Calgary, Buffalo maybe Ottawa cred ca au cel mai mari sanse anul asta la Stanley Cup.
    beleafer

  6. #6
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Azi incepe sezonul in sfarsit!

    Voi merge pe Ottawa in meciul cu Leafs. Toronto sunt fara Pavel Kubina, unul dintre aparatorii cei mai buni. De asemeni, nu prea vad de unde o sa vina golurile anul asta pentru Toronto inafara de Sundin si Tucker. Nici nu stiu cine va juca pe linia lui Sundin si cum se vor comporta. Ottawa au ramas la fel de solizi in atac chiar dupa plecarea lui Havlat si vor juca bine in avantaj numeric. Ma astept ca Martin Gerber sa joace rezonabil de bine tot sezonul pentru Ottawa si sa mentina o medie in jur de 3 goluri acordate pe meci.

    Deci pentru azi:

    Ottawa Senators (-0.5 @ 2.09) (3 reprize, fara prelungiri) -> 10/10
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  7. 4th October 2006, 22:53

  8. #7
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    89
    Reputatie
    1
    ma intereseaza si pe mine hokey dar si din europa ..ceva predictii ponturi as merge azi pe hameenlina

  9. #8
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Ottawa a batut cu 4-1 ieri si cred ca vor bate iar si azi. Joaca tot cu Toronto, dar de data asta la Ottawa.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #9
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    pentru cei care cunosc:

    vroiam sa imi dati mai multe informatii privind modul de desfasurare a campionatului NHL, informatii despre conferinte, cate meciuri se joaca(tur/retur), cate se califica mai departe, modul de departajare etc.
    nu stiu daca sunt intrebarile potrivite pentru ca sunt "afon" in ceea ce priveste fenomenul NHL, dar cunoscatorii acestui sport sunt convins ca au priceput ceea ce vreau sa aflu. cred ca aceste informatii ar fi binevenite pentru multi forumisti.

  11. #10
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    In NHL sunt 30 de echipe, 15 in conferinta de est si 15 in conferinta de vest.

    Fiecare conferinta este compusa din 3 divizii.

    Est:

    Divizia Atlantica:

    -New Jersey Devils
    -New York Rangers
    -New York Islanders
    -Pittsburg Penguins
    -Philadelphia Flyers

    Divizia Nord-est:

    -Buffalo Sabres
    -Montreal Candiens
    -Boston Bruins
    -Ottawa Senators
    -Toronto Maple Leafs

    Divizia Sud-est:

    -Carolina Hurricanes (Detinatorii cupei Stanley)
    -Atlanta Thrashers
    -Florida Panthers
    -Tampa Bay Lightning
    -Washington Capitals

    Vest:

    Divizia Centrala:

    -Chicago Blackhawks
    -St Louis Blues
    -Columbus Bluejackets
    -Detroit Red Wings
    -Nashville Predators

    Divizia Nord-vest:

    -Calgary Flames
    -Edmonton Oilers
    -Vancouver Canucks
    -Colorado Avalanche
    -Minnesota Wild

    Divizia Pacifica:

    -Dallas Stars
    -Anaheim Ducks
    -San Jose Sharks
    -Los Angeles Kings
    -Phoenix Coyotes

    Primele 8 echipe din fiecare conferina se califica pentru playoffs. Primele 3 locuri din fiecare conferinta sunt ocupate de echipele clasate pe primul loc in divizia lor indiferent de cate puncte au si normal ca primele 3 locuri sunt aranjate in functie de cine are mai multe puncte dintre "capii de divizie". Locurile 4-8 sunt ocupate de restul in ordine normala.

    In timpul sezonului fiecare echipa joaca 82 de meciuri (41 acasa si 41 in deplasare). Fiecare echipa joaca de 8 ori cu fiecare echipa din divizia lor, deci 8x4=32 din 82 de meciuri se joaca in divizie. Se joaca 4 meciuri cu restul echipelor din conferinta deci 4x10=40 de meciuri. Mai raman 10 meciuri cu echipe din conferinta opusa.

    Nu exista rezultate de egalitate in NHL de cand s-a introdus regula cu 'shootout', un fel de 11m la hochei. Daca o echipa pierde inainte de prelungiri, nu primeste niciun punct, dar daca pierde in prelungiri sau la 11m, primeste un punct. Bineinteles, daca o echipa castiga un meci primeste 2 puncte.

    Daca la sfarsitul sezonului 2 sau mai multe echipe au acelasi nr de puncte se departajeaza dupa numarul de victorii si daca e la fel se uita la mecurile pe care echipele le-au disputat intre ele si care a catigat mai multe.

    Dupa cum am zis, se califica 8 echipe din fiecare conferinta in playoffs si se joaca 1 cu 8, 2 cu 7, 3 cu 6 si 4 cu 5 si la sfarsit in finala cine ramane din est joaca cu vestul pentru Cupa Stanley. Se joaca in fiecare runda serii 4 din 7 intre echipe. In playoffs nu exista 11m, ci se joaca prelungiri pana da cineva gol. S-au jucat si meciuri de 4-5 ore in trecut In timpul sezonului, prelungirile sunt 5min dupa care se joaca la 11m, da in playoffs prelungirile sunt perioade de 20 de min, aceeasi durata ca o perioada normala.

    Nu stiu ce altceva pot sa mai zic. Daca mai sunt intrebari sau daca n-am fost clar mai sus, puneti-le si o sa raspund
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  12. #11
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    dj_jaxxx multumesc mult. sunt destule informatii pentru mine.
    ai zis ca fiecare echipa joaca de 8 ori cu fiecare echipa din divizia lor. meciurile astea se joaca consecutiv? am vazut ca o data una pierde doua meciuri, castiga doua, sau castiga cate un meci si pierd pe urmatorul acasa.
    care-i perioada cea mai buna in cele 8 meciuri pentru a paria. dupa cate victorii poti spune ca o echipa se menajeaza, daca se poate spune asta.....?
    poti da ceva idei cand este mai bine sa pariem pe o echipa?
    sper sa nu par atat de idiot cu astfel de intrebari....

  13. #12
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Cele 8 meciuri cu echipe din divizie nu se joaca consecutiv. Cateodata se joaca 2 meciuri la rand intre 2 echipe, in general 2 zile consecutive si se joaca cate un meci la fiecare echipa acasa, spre exemplu Ottawa si Toronto au jucat la Toronto ieri si joaca la Ottawa azi.

    In general daca o echipa joaca 2 meciuri in 2 zile si il castiga pe primul, sunt sanse foarte mari sa il piarda pe al 2 lea daca il joaca in deplasare si nu joaca cu aceeasi echipa. Spre exemplu, sa zicem ca Toronto ar fi castigat ieri si azi ar fi avut un meci la New York sa zicem. Cota ar fi fost mai mica pentru ca jucatorii se relaxeaza dupa o victorie si plus oboseala drumului, etc.

    Apropo de oboseala, trebuie urmarit cand o echipa calatoreste 2 sau 3 fuse orare ca se joace un meci, de ex. Toronto sa mearca la Los Angeles si dupaia la Phoenix, vancouver, etc. De obicei o echipa joaca meciuri consecutive in aceeasi zona cand calatoresc asa depart. Sunt sanse bune ca Toronto, de ex., sa piarda unul din primele 2 meciuri intr-o calatorie in vest din cauza oboselii si pt ca nu sunt obijnuiti cu fusul orar. In acelasi timp sunt sanse bune sa castige unul din ultimele 2 meciuri din calatorie pentru ca s-au obijnuit cu fusul.

    Este foarte rar ca o echipa sa piarda mai mult de 4-5 meciuri la rand, doar daca este o echipa foarte proasta ca Washington, St Louis sau Chicago. Deci daca vezi o echipa care a pierdut 4 meciuri sau mai multe la rand, pune pe ei meciurile urmatoare pana castigi. Sa zicem ca Toronto a pierdut 4 la rand, punem pe ei in meciul urmator ca sa castigam o unitate. Daca pierdem, punem pe meciul urmator in asa fel ca sa recuperam ce am pierdut meciul trecut si tot asa. Garantez ca echipa nu o sa piarda inca 3 sau 4 la rand dupa primele 4 pierdute la inceput. Pana la urma unitatea este castigata

    La fel se poate face cu calatorii indelungate, adica sa se parieze in asa fel incat sa se castige o unitate. Daca o echipa in afara de Detroit sau Ottawa joaca 4 sau mai multe meciuri consecutive in deplasare, sansele sunt foarte mari sa piarda cel putin un meci deci se poate folosi acelasi sistem ca mai sus pentru un profit de o unitate. La fel poate fi spus si de 4 sau mai multe meciuri consecutive jucate acasa. Garantat ca echipa gaza castiga cel putin un meci in afara de Pittsburg, Washington, St Louis si Chicago.

    Sunt anumite echipe care nu pot sa bata o anumita echipa in timpul sezonului. Spre exemplu Toronto nu poate sa castige cu Ottawa in timpul sezonului oricat ar incerca ei. Anu trecut, Ottawa a castigat 7 din 8 meciuri si tot cam asa ceva si acum 2 ani. Asta trebuie cautat pe nhl.com sau yahoo sports.

    Sunt anumiti jucatori care evolueaza extrem de bine cand joaca contra unei anumite echipe. Spre exemplu, Garry Roberts, fost jucator de la Toronto, marcase foarte multe goluri castigatoare contra echipelor din vestul Canadian (Edmonton, Calgary si Vancouver) si de aceea echipele pentru care a jucat el mereu au avut succes in vestul canadian.


    Echipele care vor castiga destul de des:

    Ottawa, Detroit, Calgary, Anaheim, Carolina si Buffalo. Mai sunt si altele, insa astea sunt considerate sa vie in varf.

    Echipele care vor castiga destul de rar:

    Chicago, St Louis si Washington sunt cele mai proaste, dar cred ca se poate conta si pe Phoenix, Pittsburg si Islanders sa piarda multe meciuri.

    Echipe care vor marca multe goluri:

    Ottawa, Detroit, Carolina, Buffalo, San Jose

    Echipe care vor marca putine goluri:

    Calgary, Anaheim, Minnesota, Columbus

    Echipe care se apara bine:

    Anaheim si Calgary vor fi extrem de bune in aparare dar mai sunt si Minnestota si New Jersey.

    Echipe care nu se apara bine:

    toate cele mentionate la echipe care vor pierde multe meciuri. De asemeni ma astept ca Carolina sa nu se apere exceptional de bine, dar pentru ca marcheaza asa de multe goluri, tot o sa castige multe meciuri.

    Mama cat am scris...sper sa fie destul de clar si cu folos
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  14. #13
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    mai frate, tu esti doxa de NHL!!!
    multumesc din nou pentru atatea informatii.

    deja am copiat tot ce ai scris si am pus intr-un fisier.

  15. #14
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Pai am mai multa experienta in analiza meciurilor din NHL decat in orice alt sport.

    Anul asta o sa fac un experiment cu bani virtuali si incepand de azi o sa ofer ponturi la absolut fiecare meci care se joaca in NHL cu unitati de genul 5/10. O sa joc pe bani adevarati pe threadul de bilete doar meciurile 8/10, 9/10 sau 10/10.

    De asemeni, chiar acum lucrez la un sistem pe care o sa-l joc pe bani adevarati.

    Deci o sa joc pe bani adevarati meciuri care fac parte din sistem si meciuri normale care le-am analizat eu si nu fac parte din sistem, iar pe bani virtuali o sa joc fiecare meci. Sa vedem ce se intampla

    Revin mai incolo cu sistemul si toate explicatiile.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  16. #15
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Arad
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    eu zic sa san jose va castiga lejer azi cu st louis, si au cota destul de buna

  17. #16
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    In sfarsit niste posturi interesante pe Ols Thx DJ jaaxx!
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  18. #17
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Asa deci sa incep cu sistemul. Este foarte simplu si se bazeaza be serii de 4meciuri consecutive sau mai mult pe care echipele le joaca fie in deplasare, fie acasa.

    Daca o echipa joaca 4 sau mai multe meciuri consecutive in deplasare, eu voi paria ca echipa respectiva va pierde cel putin un meci in seria respectiva.

    Daca o echipa joaca 4 sau mai multe meciuri consecutive acasa, eu voi paria ca echipa respectiva va castiga cel putin un meci in seria respectiva.

    Spre exemplu sa zicem ca in seara asta, Toronto incepe o serie de 5 meciuri consecutive in deplasare. Scopul meu este sa castig o unitate la seria asta si voi paria asa:

    Meciul 1: x unitati pentru a castiga 1 unitate

    Daca meciul 1 castiga, ma opresc pentru ca mi-am atins scopul
    Daca meciul 2 pierde, merg la meciul 2.

    Meciul 2: y unitati pentru a castiga x + 1 unitati

    Se repeta procesul pana la ultimul meci daca e nevoie.

    Sunt cateva reguli:

    -nu se pariaza pe serii in deplasare jucate de Ottawa si Detroit
    -nu se pariaza pe serii acasa jucate de Pittsburg, Washington, St Louis si Chicago.

    Daca aveti intrebari, nu ezitati sa ma intrebati.

    __________________________________________________ _______________

    Sa incepem:

    Seria #1:

    Vancouver incepe o serie de 4 meciuri in deplasare azi si eu zic ca vor pierde cel putin unul din astea 4 meciuri.

    VAN @ DET (2 @ 1.5) - 2* pentru a castiga 1*

    Seria 2:

    Minnesota incepe azi o serie de 5 meciuri acasa si eu zic ca vor castiga cel putin unul din aceste 5 meciuri.

    COL @ MIN (2 @ 1.55) - 1.82* pentru a castiga 1*

    Seria 3:

    New York Islanders incep azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

    NYI @ PHO (2 @ 1.57) - 1.75* pentru a castiga 1*

    Astea sunt seriile care incep azi, sa vedem ce iese

    __________________________________________________ _______________

    Acum pentru ponturile la toate meciurile de azi:

    TB @ ATL (1 @ 2.2) -> 3/10
    TOR @ OTT (2 @ 1.38) -> 6/10
    VAN @ DET (2 @ 1.53) -> 8/10
    WAS @ NYR (2 @ 1.45) -> 6/10
    PHI @ PIT (1 @ 1.62) -> 6/10
    CHI @ NAS (2 @ 1.43) -> 6/10
    COL @ MIN (2 @ 1.60) -> 9/10
    CAL @ EDM (1 @ 1.97) -> 6/10
    NYI @ PHO (2 @ 1.65) -> 7/10
    STL @ SJ (2 @ 1.38) -> 8/10

    Cam atat deocamdata, scuze ca am postat asa tarziu
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  19. #18
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Inca un lucru, m-am uitat la sistemul asta sezonul trecut si au fost 80 de serii in deplasare si toate au castigat deci +80 de unitati, iar pentru seriile de acasa recordul a fost 73-2, +54.76 unitati, deci la sfarsitul anului trecut s-ar fi realizat un profit de 134.76 unitati. Sa speram ca va fi la fel anul asta.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  20. #19
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    ....si care a fost maximul de unitati riscate pe un meci?
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  21. #20
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Depinde de cota.

    Eu am calculat asa:

    Pentru seriile in deplasare:

    38 de serii au castigat la meciul 1
    24 au castigat la meciul 2
    15 au castigat la meciul 3
    3 au castigat la meciul 4

    Pentru seriile de acasa:

    37 de serii au castigat la meciul 1
    22 la meciul 2
    7 la meciul 3
    6 la meciul 4 (o serie de 4 meciuri a fost pierduta)
    0 la meciul 5 (2 serii de 5 meciuri au fost pierdute)
    1 la meciul 6

    Daca e sa luam seria care a tinut pana la meciul 6, cred ca s-au riscat maxim 20 de unitati. Pentru mine o unitate este $10, deci avand vreo $300 in cont, o sa pot pune doar vreo 30 de unitati si nu cred ca se va ajunge chiar la 30 doar daca vom avea cote de genul 1.2 ceea ce e destul de rar.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  22. #21
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Sa le luam in ordine:

    SISTEMUL:

    Seria 1:

    Vancouver a batut cu 3-1 la Detroit, deci suntem -2* la seria asta.

    Urmatorul meci al seriei este VAN @ CLB, astazi.

    Seria 2:

    Minnesota a castigat primul meci din serie 3-2 cu Colorado, deci seria se termina aici. +1*

    Seria 3:

    Islanders au pierdut primul meci din seria lor de meciuri in deplasare 6-3 la Phoenix, deci s-a terminat si seria asta. +1*

    Bilant total meciuri: 2-1, +0*
    Bilant serii terminate: 2-0, +2*


    Inca nu m-am uitat daca incep ceva serii in seara asta.

    ------------------------------------------------------------------------

    PONTURILE DE IERI:

    TB @ ATL (1 @ 2.2) -> 3/10 +3.6
    TOR @ OTT (2 @ 1.38) -> 6/10 -6
    VAN @ DET (2 @ 1.53) -> 8/10 -8
    WAS @ NYR (2 @ 1.45) -> 6/10 +2.7
    PHI @ PIT (1 @ 1.62) -> 6/10 -6
    CHI @ NAS (2 @ 1.43) -> 6/10 -6
    COL @ MIN (2 @ 1.60) -> 9/10 +5.4
    CAL @ EDM (1 @ 1.97) -> 6/10 -6
    NYI @ PHO (2 @ 1.65) -> 7/10 +4.55
    STL @ SJ (2 @ 1.38) -> 8/10 +3.04
    -----------------------------------------
    Total: 5-5, -12.71

    Asa se intampla cand sunt cote mici chiar daca jumatate din ponturi sunt bune. Oricum au iesit 2 din 3 la cele cu 8/10 sau mai mult.

    Revin cu meciurile sistemului plus ponturile de azi.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •