Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 60

Thread: Se pot face bani din pariuri??

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1

    Se pot face bani din pariuri??

    Voi ce parere aveti??Puteti sa castigati din pariuri ca sa duceti o viata linistita?astept raspunsuri

  2. 4th June 2007, 09:35
    Reason
    asa

  3. #2
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    aaaa....apropo....eu cred ca NU...castigi ce castigi,dar pana la urma tot pierzi...si tot asa...bine,nu pierzi tot,dar tot pierzi...e destul de greu sa iesi in fiecare luna pe plus(sa zicem 300 de euro).parerea mea.mai bine muncesti si nu mai bagi in pariuri pt ca devii un om stresat si fara prea mult timp liber

  4. #3
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    offf....de ce atati....?
    .

  5. #4
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    1. ai un loc de munca nu trebuie sa te bazezi pe pariuri
    2. pariezi cat iti permiti ..incat sa nu ajungi la fundu` sacului..si se poate castiga destul de bine
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. 9th June 2007, 13:36
    Reason
    reclama

  7. #5
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    greu de zis, faceti un poll...

  8. #6
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    tu nu poti castiga
    .

  9. #7
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    eu nu, asa este is prea inconstant, dar altii, las pe experimentati sa voteze
    tu poti?

  10. #8
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Bani de un suc, de o bere..dar atat! E un hobby..iar daca e sa-ti intre o data ceva k-lumea ...cu atat mai frumos
    Muzzwrinka

  11. #9
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Da
    .

  12. #10
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    care este motivu pt care pariezi? ce exact te atrage ( in afara de bani)

  13. #11
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Nimic
    .

  14. #12
    RED DOG fanatic88's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    4,750
    Reputatie
    1
    ce exact te atrage ( in afara de bani)
    tu pariezi pt altceva decat bani ???

  15. #13
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fanatic88 View Post
    tu pariezi pt altceva decat bani ???
    Tinand cont ca pariaza sume pana in 4 euro pe cote mici,poti fi sigur ca e singurul de aici care nu pariaza pt bani..mai ales ca nu cred ca nu si-ar permite sa parieze mai mult...probabil ca e mult mai frumos sa parizi 100% din placere,dar nu cred ca as putea...bravo lui!
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  16. #14
    RED DOG fanatic88's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    4,750
    Reputatie
    1
    el mai si traieste cu pasiune meciul pariat de parca ar fi sfarsitul lumii daca ramane fara un euro

  17. #15
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Gresit ,fanatic.Mie imi place sa pariez, nu fiindca pot castiga bani, ci fiindca imi place sa castig.
    Nu stiu insa daca imi puteti intelege mentalitatea.
    In viata nu conteaza mereu banii....
    Daca pierd sunt desigur dezamagit.Tu cum ai fi?
    Este normal sa reactionezi intr-un fel anume.

  18. #16
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    Gresit ,fanatic.Mie imi place sa pariez, nu fiindca pot castiga bani, ci fiindca imi place sa castig.
    Nu stiu insa daca imi puteti intelege mentalitatea.
    In viata nu conteaza mereu banii....
    Daca pierd sunt desigur dezamagit.Tu cum ai fi?
    Este normal sa reactionezi intr-un fel anume.
    sunt sigur ca daca erai in romania nu mai aveai tu mentalitatea asta...la tine nu conteaza banii pentru ca ii ai,dar daca ai trai din 450 euro pe luna 2 persoane si ai mai plati si chirie nu cred ca ai mai zice ca banul nu conteaza!
    stiu ca esti foarte criticat pt felul in care pariezi dar iti spun sincer ca asta e visul meu : sa pariez ca tine din placere si sa nu mai fie o tragedie cand pierd 50 euro...
    pentru mine normal ca in primul rand conteaza banii iar despre placerea de a paria nu cred ca mai poate fi vorba deocamdata din moment ce iau extraveral cand vad ca ehipa pe care am pariat joaca prost si nu mai are sanse sa castige...dar asta e....fiecare pariaza cum poate si cum stie si in mod normal nu ar trebui sa ne criticam unul pe celalat pt ca fiecare stie mai bine ce are de facut...
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  19. #17
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Cu critica ma-m obisnuit sincer, stiu ca nu ma pot face inteles de ce nu bag foarte multi bani in pariuri.Eu pariez de foarteb mult timp, de cateva ori m-am gandit sa pariez si sume mai mari, dar nu am avut sincer motive chiar clare, bani am , de descurcat ma descurc in viata, castig foarte bine, de pariat inca nu pot spune ca vreau sa castig bani pe pariuri ca sa am din ce trai...intelegi logica?

    De aceea multi oameni nu ma pot intelege,de aceea ''imi port crucea'' fiind injurat si jignit , desi sunt un strain de departe....

    nu mai conteaz asta oricum, eu imi continui pariurile, poate in zilele urmatoare le voi da anumitor persoane( sunt diplomat, nu imi place sa atac sau sa jignesc persoanele, stiu ele cine sunt)

    o lectie , o lectie buna pe care nu o vor uita.Iar acest lucru nu consta in cat de bine stii sa injuri/ sa jignesti, ci...sa dovedesti ca esti un bun parior.

    Am de demonstrat acest lucru.Si sunt foarte sigur ca pot reusi.

  20. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Se pot face bani din pariuri cu o singura conditie:Sa nu te lacomesti(la cote).
    Un prieten mi-a dat un sfat:"joaca pe internet zilnic,de cota finala:1,25" in caz daca iti iese meciul/rile reinvesteste suma intr-o alta cota de 1.25,fa,asa zi de zi(cu,conditia sa castigi zilnic cota de 1,25) si dupa 43 de zile de la 10 ron ajungi la 30.000 de lire sterline..e dovedit matematic,eu am calculat, aseara

  21. #19
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    daca tu reusesti sa ai 43 de pariuri consecutive cu o cota de 1.25 eu unul iti mai dau 100.000 euro

  22. #20
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    ideea e sa bagi la inceput o suma infima. Sa scoti din asta de 5 ori mai mult cu cote foarte mici , si meciuri sigure. Si apoi bagi totul pe ( sa zicem ) 4 meciuri pauza final , (cu cote de cel putin 10) , meciuri pe care le analizezi vreo 3 zile non-stop.

    si asa se pot face NISTE bani.

    Daca vrei sa devii multimiliardar din pariuri , ai gresit meseria. E ca si la loto. E doar o singura combinatie din nushcate ( multe oricum ) care e buna, si aduce potul cel mare.

  23. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    1,25 O faci din o cota de 1,10 si 1,15...is that hard? Cand reincep campionatele de fotbal,sa joci pe echipele mari,gen chelsea,man utd,liverpool,milan,barca,inter,real,juve,lyon,fc bayern,bremen ca marcheaza au cota 1,15 bine,nimic nu e sigur pe lumea asta..insa,bagi 2 gm si voila..1,25chiar 1,30... incearca sa joci asa Iti dau nr meu de card?
    Apropo de pariuri si daca se pot face bani..un prieten mi-a zis ca la meciul fc baia mare vs mioveni,bisnitarii din baia mare au plusat la baieti..sa joace de rup normele..la cota 8.25 te cred..au mai jucat pe fc bihor de care stiau ca e "2" clar si inca ceva mecicineva care a fost la meci,ziceau ca astia de la baia mare,au jucat de au rupt normele si ca daca jucau asa tot sezonul,promovau )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •