Results 1 to 11 of 11

Thread: comentariu

  1. #1
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1

    comentariu

    salut
    Am dat intamplator de site-ul acesta si fiind un fan (moderat zic eu) al lui Poli mi-am spus ca nu am nimic de pierdut daca imi dau si eu cu parerea.....probabil nici de castigat.Am fost la meciul Poli-Gloria 5-3.Dupa parerea mea au fost cam 25.000 de spectatori.
    Am auzit si inainte de meci si dupa ca s-ar putea sa fie blat :? .Sigur sunt subiectiv cand afirm ca nu cred ca a fost blat.Spun asta dupa ce am vazut meciul si m-am gandit la evolutia scorului .Dupa parerea mea in cazul unui blat este de neinteles cum echipa oaspete inscrie 3 goluri /nope/ .La un blat "clasic" se inscrie un singur gol de catre echipa care trebuie sa piarda,exceptie facand cazul cand aceeasi echipa inscrie din greseala un al doilea gol.Si totusi la scorul 3-2("subred"spun eu pt. Poli),Gloria egaleaza.Faza golului 3 al Gloriei a plecat din jumatatea lateral stanga oaspete,unde un polist(nu vreau sa gresesc afirmand cine a fost) a tinut mult mingea,n-a pasat la timp si nici nu a centrat,in final pierzand mingea ce a dus la un contraatac 3 la 3 incetinit mai apoi,fapt ce a permis apararii lui Poli sa se regrupeze cat de cat.Daca nu se dorea sa se inscrie s-ar fi tras de la 18-20 de m din prima peste sau pe langa poarta,dar jucatorul Gloriei a centrat inteligent la 10-11m unde era complet nemarcat Apostol(cred),care a inscris cu capul langa bara din stanga nefericitului(si chiar "nevinovatului) Bogdan .
    Cum am mai spus vazand meciul si analizand evolutia scorului (chiar fiind si subiectiv) cred ca n-a fost blat.Doar daca blatistii din ziua de azi folosesc noi "tehnici de inducere in eroare a ochilor vigilenti" .
    Cam atat pt. primul mesaj si astept comentarii daca se poate.

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    O parere care mie mi se pare obiectiva, chiar daca esti suporter al lui Poli. Oricum, greu de crezut ca se fac blaturi la acest nivel, cand se joaca promovarea/retrogradarea.
    Un sfat: cel mai indicat ar fi sa postezi comentariile pe subiectele deja existente, dedicate fiecarei echipe in parte. O sa vezi ca e plin de timisoreni pe aici...

  3. #3
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    cum sa fac asta?

  4. #4
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Poti scrie de exemplu pe topicul dedicat suporterilor timisoreni(CVUCS),daca ce ai de spus are legatura cu acel topic in loc sa deschizi altul ca n-o sa mai stim care-cum.

    Oricum,bun venit pe forum

    PS.Tudose,ai dreptete,surprinzator de multi suporteri pt o echipa nou infiintata.nu?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  5. #5
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    multumesc baieti de sfaturi .la ora asta m-am prins si eu ce si cum.mai bine mai tarziu decat niciodata.nu?

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sergio, citatul meu a fost:
    Quote Originally Posted by tudose
    O sa vezi ca e plin de timisoreni pe aici...
    Eu stiu ca Poli AEK, desi nou infiintata, a mostenit suporterii fostei "Poli", adica cam toti timisorenii. Iar fuziunea a fost facuta intre echipa Institutului Politehnic Timisoara si nou-promovata AEK Bucuresti.
    Pentru ca pana acum am tot spus cuvinte bune despre voi, e timpul sa va si critic
    In primul rand, in ciuda pasiunii uriase pentru fotbal, orasul a tot schimbat echipe in Divizia A. Daca in ceea ce priveste Chinezul si Ripensia lucrurile sunt explicabile, aceste cluburi fiind afectate de instaurarea comunismului in Romania, in ultimii ani a fost un adevarat carusel: Politehnica, retrogradata in B, apoi in C, salvata de Dacia Pitesti, din nou retrogradata in C, acum ajunsa in D; UMT, retrogradata in B si acum retrasa din campionat. Acum, "Poli AEK" care, din fericire, a ramas in primul esalon. Cred ca o singura echipa, una puternica, ar fi cel mai bun lucru . Daca "Poli AEK" va fi aceasta, ramane de vazut. O problema similara am mai ridicat pe topic-ul "De ce nu apar investitori puternici in vestul tarii".

    In al doilea rand, explicati-mi si mie cum a fost posibil ca un individ ca Zambon sa isi bata joc in asa hal de vechea "Poli"? Aici este si vina conducatorilor locali, care ar fi trebuit sa intervina atunci cand lucrurile o luasera razna. S-a ajuns la situatia ciudata ca sa existe doua echipe cu acelasi nume, una a italianului, cea de a doua a Politehnicii, aceasta din urma fiind cea care a fuzionat cu AEK.

  7. #7
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    ai un pic de dreptate.nu se prea implica autoritatile locale si nici oamenii cu bani.explicatia?nu stiu.oricum, timisoara merita un loc in divizia A, cel putin pentru suporterii care vin la stadion indiferent de vreme.
    UMT-ul a fuzionat cu AUTO Timisoara care era in D.Acum UMT_AUTO au promovat in divizia C.

  8. #8
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Si CFR Timisoara a promovat tot in C.Te miri si tu ca ma "mandresc" cu formatii din divizia C, dar asta este.defilam cu ce avem.

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir
    multumesc baieti de sfaturi .la ora asta m-am prins si eu ce si cum
    Daca tot nu te superi de sfaturi, imi permit sa-ti dau si eu unul:
    Doua posturi consecutive la interval de mai putin de 5 minute nu se fac, pentru ca exista butonul de editare mesaj cu care poti sa iti modifici ultimul post. Foloseste-l cu incredere.

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ayrtoane , fara sa "musti" nu poti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    ayrton>mai, cand ai dreptate si stii ce spui, tot respectul!
    dar ce pacat ca momentele astea sunt cam rare .
    Mersi pentru sfat.De-adevaratelea .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •