View Poll Results: Cine va castiga MP al Europei?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Jenson Button (Brawn)

    2 8.33%
  • Rubens Barrichello (Brawn)

    0 0%
  • Sebastian Vettel (Red Bull)

    0 0%
  • Mark Webber (Red Bull)

    2 8.33%
  • Michael Schumacher (Ferrari)

    12 50.00%
  • Kimi Raikkonen (Ferrari)

    3 12.50%
  • Lewis Hamilton (McLaren)

    5 20.83%
  • Heikki Kovalainen (McLaren)

    0 0%
  • Altul

    0 0%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 113

Thread: 11. Europa GP: Valencia, 21-23 August 2009

  1. #22
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Hamilton, onorat sa concureze impotriva lui Schumacher

    Lewis Hamilton se simte onorat si privilegiat sa concureze impotriva lui Michael Schumacher in Marele Premiu al Europei din 23 august.

    Marele Premiu al Europei va marca revenirea lui Michael Schumacher in Formula 1 dupa retragerea acestuia din urma cu trei ani, iar Lewis Hamilton va avea ocazia sa concureze pentru prima oara impotriva lui.

    Pilotul echipei McLaren a admis ca asteapta cu nerabdare un duel pe pista cu septuplul campion mondial, desi se gandeste in primul rand la starea sanatatii lui Felipe Massa.

    "Sunt incantat de posibilitatea revenirii lui Michael Schumacher in Formula 1, dar gandurile mele sunt cu Felipe si familia sa dupa teribilul accident din Ungaria", a declarat englezul.

    "Schumacher este unul dintre cei mai mari competitiori si o legenda si ar fi grozav sa concurez imptriva lui. Intreaga lume va urmari revenirea sa in cockpit la Valencia si va fi o onoare si un privilegiu sa pilotez impotirva lui pentru prima data. Ii doresc numai bine".

    Michael Schumacher a decis sa revina in Formula 1 pentru a-l inlocui la Ferrari pe Felipe Massa, care a suferit sambata un grav accident in calificarile pentru Marele Premiu al Ungariei.

    www.automarket.ro
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  2. #23
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Raikkonen, onorat sa-l aiba coechipier pe Schumacher

    Kimi Raikkonen a marturisit ca este onorat sa concureze alaturi de Michael Schumacher in Marele Premiu al Europei din 23 august.

    Ferrari a anuntat miercuri ca Michael Schumacher il va inlocui pe Felipe Massa pana cand brazilianul se va reface dupa accidentul suferit in Ungaria, iar pilotii din Formula 1 s-au arata incantati de perspectiva revenirii septuplului campion mondial.

    Schumacher va face astfel pereche la Ferrari cu Kimi Raikkonen, cunoscut fiind faptul ca relatia dintre cei doi nu este una dintre cele mai bune. Cu toate acestea, finlandezul a marturisit ca se simte onorat sa il aiba alaturi pe fostul pilot german.

    "Sincer sa fiu, trebuie sa spun ca ma simt foarte onorat daca Michael va pilota cu adevarat al doilea monopost si va fi coechipierul meu. Pana la urma, orice se poate intampla", a declarat finlandezul.

    Raikkonen participa in acest weekend la primul sau raliu in WRC, chiar in tara sa natala, Finlanda, si este incantat ca va avea ocazia de a concura intr-o astfel de etapa.

    "Am mai participat la raliuri, dar acum este prima oara cand voi concura pe drumuri. Vom vedea ce se va intampla, dar va fi o experienta grozava pentru mine. Pentru mine este mult mai usor sa ma adaptez la drum decat la zapada sau gheata. Aderenta este buna si drumurile sunt ceva mai largi. Notitele sunt ceva complet nou pentru mine. Am nevoie de ceva timp pentru a invata, pentru a intelege si pentru a afla cand trebuie sa sar", a declarat el.

    Raikkonen a admis ca singurul sau obiectiv pentru acest weekend este sa termine raliul, intrucat victoria nu face parte din planurile sale. "Obiectivul meu este sa termin raliul si sa raman in jurul grupului meu. Nu cred ca victoria este o opotiune, dar va fi distractiv", a incheiat el.

    www.automarket.ro
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Bine,toti sunt onorati

  4. #25
    Registered User
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    566
    Reputatie
    0
    Toti sunt masini de facut bani.
    Sunt curios ce parere ar fi avut Montoya. Pun pariu ca am fi auzit un "I don't give a shit."

  5. #26
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Cine este Montoya in Formula 1?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #27
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Nu stiu cine este in F1, nimeni daca ne luam dupa tine, dar in lume este unul dintre cei ai completi piloti care au existat. Ca unii nu vad, asta este alta problema.

  7. #28
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Schumacher a primit acordul de la FOTA sa testeze F60-ul o zi, sa se acomodeze. Dar ma gandesc ca Alguersuari nu a avut decat vinerea dinaintea GP-ului sa se pregateasca... si era prima data pentru el.

  8. #29
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pending View Post
    Nu stiu cine este in F1, nimeni daca ne luam dupa tine, dar in lume este unul dintre cei ai completi piloti care au existat. Ca unii nu vad, asta este alta problema.
    Ai dreptate. Si-a dovedit calitatile in Formula 1.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Schumacher a primit acordul de la FOTA sa testeze F60-ul o zi, sa se acomodeze. Dar ma gandesc ca Alguersuari nu a avut decat vinerea dinaintea GP-ului sa se pregateasca... si era prima data pentru el.
    Sunt situatii complet diferite,nu poti sa le judeci in acelasi mod.Schumacher a prins perioada asta de pauza,Alguersuari nu.
    Cred ca se va descurca bine si din punct de vedere fizic Schumi,pentru ca masinile astea sunt cu secunde bune mai incete decat cele din era lui.

  10. #31
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Testele sunt interzise dupa regulament.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Insa aici e vorba de siguranta pilotilor,nu pentru imbunatatirea masinii.

  12. #33
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Pai da, acelasi lucru l-ar putut invoca si STR, cu Alguersuari. Si era vb de un debutant de 19 ani care nu a condus o masina de F1 niciodata, nu de un campion mondial

  13. #34
    junior
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Stirile sunt cam tampite... testele implica masinile din sezonul in curs pentru a se proba eficienta unor upgradeuri si a se culege niste date care ajuta la dezvoltarea masinii; pilotarea unei masini de acu' 2 ani destul de diferita fata de cele actuale, ca antrenament, nu poate fi considerat test... ca asa si o demonstratie cu o masina din '70 devine test.

  14. #35
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Nu, a primit acordul sa testeze masina de anul acesta.

  15. #36
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    Dati-mi si mie va rog un link unde se confirma ca Schumacher se va antrena pe F60...

  16. #37
    junior
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze, nu aflasem. Traiasca FIA si regulamentele lor subiective; se pare ca se vroia testat fizicul pilotului, si pentru asta nu era nevoie sa se mearga in F60... tampenii obisnuite in F1

    http://formula-one.speedtv.com/artic...u-to-test-f60/

  17. #38
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Deocamdata doar aici. Insa nu e vorba de FIA ci de FOTA.

    http://formula-one.speedtv.com/artic...u-to-test-f60/

  18. #39
    junior
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Da, dar ultimul acord nu trebuie sa il primeasca de la FIA? Sau se poate direct daca echipele din FOTA isi dau acordul?

  19. #40
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Habar n-am, ma gandesc ca si FIA ar trebui sa-si dea acordul.

  20. #41
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    nu cred ca va merge pe F60. Cine e FOTA sa ia asa decizii?
    pe toate site-urile cu stiri se scrie ca va testa pe F2007

    http://www.autosport.com/news/report.php/id/77445

    de fapt a testat azi
    sau poate inca mai merge, pana la amurgul soarelui

  21. #42
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Reaction View Post
    Da, dar ultimul acord nu trebuie sa il primeasca de la FIA? Sau se poate direct daca echipele din FOTA isi dau acordul?
    Ba da, FIA ar trebui sa aiba ultimul cuvant aici. Sa vedem ce va fi...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •