Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 93

Thread: Abuzurile moderatorilor

  1. #64
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Ti-a fost spus de "n" ori, chiar si primul mesaj al acestui thread se refera tot la stilul tau INCORECT de-a modera.

    Iata link-ul la una din zecile tale "judecati" favorabil-partinitoare pentru provocatorii stelisti:

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=440168

    P.S. Mi-ai facut varza mesajul de mai sus ca sa nu se mai inteleaga nimic...te deranja tare ADEVARUL spus acolo

    Ghinionul tau, ca Sorin a avut proasta inspiratie sa ma citeze fara sa-l deranjeze la ochi ce si cum am scris acolo...pacat ca este super moderator ca ar trebuii sa-i dai 10 penalizare...ghinion
    lexus, o tii langa cu un mesaj de doua saptamani in timp ce tu nu ai post fara trolling sau jigniri!!!
    si nu mai boldui atat, sau ai impresia ca nu prea te ia lumea in seama decat daca scrii cu majuscule colorate?nu e de la forma amice , e de la continut, cand vei reusi sa cresti un pic nivelul discutiei poate ca vei fi luat in considerare, pana atunci poti sa faci si size 10 ca tot degeaba
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  2. #65
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Nungureanu, nu toate forumurile, doar asta....
    Incredibil: http://www.onlinesport.ro/forum/show...41#post2695441
    Avertisment a la Slobozia

  3. #66
    manager nungureanu's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Bag de seama ca baietii astia care reclama aici chiar au dreptate.
    Unde a jignit bah Ulyse Lexus moderatorii?

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=442618

    ma uit la mesajul lui Vladek ala de mai sus si ala jigneste mai rau da voi sunteti chititi pe astia sa-i penalizati pe voi nu va vedeti. cred ca omu are dreptate nu aveti rusine deloc, asta nu e o jignire, este un adevar spus in fata.

  4. #67
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post


    Ce mana cereasca, in sfarsit un loc in universul asta mare, un forum virtual, unde nu are voie sa va contrazica nimeni...si Dumnezeu ar fii invidios pe voi ce "mari" sunteti

    Noroc ca pe langa toate complexele care va chinuie viata, macar nu va faceti procese de constiinta...ca de unde nu e, nici Dumnezeu nu cererolleyes:

    P.S. Si Ceausescu si turma lui de comunisti aveau intotdeauna dreptate, poate ar fi timpul sa va inspirati din alte parti, oricat de draga va este doctrina comunista.
    tot acest mesaj contine un sir de provocari si jigniri repetate la adresa moderatorilor.
    valabil si pentru nightwish: forumu-i mare,(ai zis de vreo 3-4 ori ca sunt si altele ) ce cautati tocmai aici cu provocari si jigniri cand vi s-a spus de nenumarate ori sa nu o mai faceti?
    toata povestea se desfasoara cam asa: aruncati piatra, luati sanctiunea meritata si pe urma urlati ca sunteti nedreptatiti!e deja amuzant
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  5. #68
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    bah voi nu v-ati plictisit?
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  6. #69
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa fiu abuzat, dar exclusiv de moderatoare!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #70
    manager nungureanu's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    muicaaaa, gluma se ingroasa aici e dictatura in toata regula

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=442621

    e clara treaba pe Ulyse asta nu trebuie sa-l contrazica nimeni ca e de rau, mi-ar place sa-l intalnesc in viata reala sa vad si eu cum arata un 'dur' care nu acepta sa-l contrazica nimeni pe forum

  8. #71
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    bah voi nu v-ati plictisit?
    asta i-as intreba si eu dar mi-e ca o interpreteaza ca pe o provocare
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  9. #72
    manager nungureanu's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    asta i-as intreba si eu dar mi-e ca o interpreteaza ca pe o provocare
    pai raspunde neica la intrebarea din primul mesaj, tu nu te-ai plictisit sa minti pe toata lumea in fata si sa o dai dupa cires cand ti se imputa ceva? si sa nu interpretezi asta decat ca o provocare sa fi cinstit, sper ca nu se santionaza daca iti cer asta, nu?

  10. #73
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Nu ca Ulysses ar stii ce inseamna deontologie, insa normal e ca daca cineva reclama lipsa ta de competenta intr-un anumit domeniu, sa lasi pe un coleg sa judece asta si nu sa dai tu cu bota ca ciobanul. Ulysses, repet, esti pe lista mea de ignore asa ca nu vad ce scrii, am vazut doar ca am primit warning pentru trolling.... Din punctul meu de vedere esti cea mai proasta alegere ca moderator, toate deciziile pe care le iei sunt subiective; in plus, ai protejati... Probabil Vadim era beat cand a fost de acord cu numirea ta ca moderator sau era prea ocupat cu construitul casei, tu esti reteta cea mai buna pentru a scapa forumul de alti useri decat stelisti... Asta e parerea mea despre tine; fara floricele, fara jigniri...

  11. #74
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    stiu ce inseamna deontologie.
    nu am protejati
    nu sunt cioban
    Vadim nu era beat si in plus, pentru stiinta ta , am fost votat de moderatori cand am primit sarcina de a modera
    cui ii pasa ce crezi tu despre mine? daca ne-am apuca fiecare sa ne spunem parerea despre fiecare pe OLS ar fi un macel virtual, ceea ce probabil iti doresti.arunci cu noroi in acest forum din 2 in 2 mesaje amenintand cu plecarea dar vad ca persisti in a aprinde scantei de scandal pe RP si administrativ desi te-am rugat sa tratezi subiecte interesante pe sectiuni dragi tie ... continua cu provocarile ca pe urma sa tipi ca esti sanctionat
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Asculta correction, se pare ca tu nu ai inteles inca mersul Ols ului. Spui ca aseara nu au fost moderatori pe threadul meciului Sahtior - Poli. Te contrazic, au fost. Drept dovada stau toate mesajele sterse pe motiv de off topic.
    In plus fiecare sectiune are un moderator sau mai multi. Nu ne bagam pe tarlaua altuia.
    Eu nu am semnalat decat niste mesaje care denota atmosfera de cocina de pe acest forum (ma rog, sectia Fotbal, restul nu sunt rau famate), pentru a-i raspunde lui Ulysse si a-i arata ca de fapt moderatorii sunt de vina pentru asta. Noteaza si ora la care am facut-o! Ceea ce ati sters voi astazi si/sau ati sanctionat, a fost deja mult prea tarziu, dca spui ca au fost totusi moderatori aseara pe acel thread, la orele de varf.
    De aceea exista report post. Semnaleaza postarile cu ,,probleme'' si vor fi luate masuri.
    Adica sa va facem noi treaba?! Mai da omul cate un report, insa pana la urma nu are niciun user obligatia sa va semnaleze voua toate mizeriile pe care ar trebui sa le sanctionati. De ce mai sunt numiti unii in functia de moderator pe cate o sectiune, daca nu prea urmaresc ce se scrie pe acea sectiune si pretind de la useri sa dea report post?!
    cauta in regulament si vei gasi acolo o propozitie, mica, mica de tot, dar importanta : "Moderatorii au intotdeauna dreptate".
    Asta e un punct foarte prost, ar trebui sters. Lexus are dreptate aici: moderatorii de pe acest forum se ridica (prin acest punct) la rang de imparati, dictatori sau chiar...dumnezei?

    PS Ulysses tot nu a reusit sa-mi raspunda care erau jignirile grave in primul mesaj al acestui topic, pentru care mi-a trimis Warning

  13. #76
    manager nungureanu's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    E clara treaba ca lumina zilei lui Ulyse asta nu are voi sa-i zica nimeni nimic ca gata:

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=442623

    bai Ulyse eu nu inteleg de ce asti asa de dictator aiici pe forumul asta? oi fi tu moderator si ailati nu sunt dar gresesti bai baiete si gresesti urat ca desi tu esti cel care nu ai dreptate le bagi pumnul in gura celor care iti arata prostiile pe care le faci.
    Un singur exemplu sa-ti dai seama ca nu intelegi lucruri simple si santionezi, datorita neintelegeri tale, total aiurea: in sanctionarea lui asta, Nightwish ai zis ca te-a facut cioban; omu nu te-a facut cioban si nu a zis ca esti cioban, a zis ca: "sa lasi pe un coleg sa judece asta si nu sa dai tu cu bota ca ciobanul" ce dracu bai Ulyse tu chiar nimic nu poti sa intelegi sau asa cum zic oamenii astia pe aici cauti nod in papura ca sa arati ce 'mare' si puternic esti?

  14. #77
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    nungurene, nightwish este maestrul smecheriilor pe RP si administrativ, nu tine cu nuante la mine. jignirea e jignire.
    tu chiar nu ai ce face sau esti pus de nightwish sa incingi atmosfera?
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  15. #78
    incepator
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    Am mai descoperit ceva:

    Quote Originally Posted by Ulysses
    supercorect, v-am umilit la voi in casa si v-am transformat sectiunea in buda ols-ului dupa ce ca vi se marise ficatul ca ati pierdut campionatul, v-am pus si eu cireasa pe coliva!
    Mandru ca sunt stelist! Mereu superiori!
    acum dati drumul iar la spume, incordati-va pana vi se umfla vena la gat, dati-va cu capul de pereti, cui ii pasa?

    ADIO!
    Quote Originally Posted by Ulysses
    (...)NU VOM LASA CA OLS SA FIE TRANSFORMAT INTR-O COCINA
    Aceste mesaje chiar au fost scrise de aceeasi persoana?!


  16. #79
    incepator
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses
    jignirea e jignire.
    te-am rugat sa-mi arati care sunt jignirile in mesajul pentru care mi-ai trimis Warning.
    daca la tine nu merge cu nuante, poate ar fi mai bine sa lasi pe altcineva in locul tau, care pricepe mai bine lb romana

  17. #80
    manager nungureanu's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    nungurene, nightwish este maestrul smecheriilor pe RP si administrativ, nu tine cu nuante la mine. jignirea e jignire.
    tu chiar nu ai ce face sau esti pus de nightwish sa incingi atmosfera?
    bai Ulyse pe mine nu ma pune nimeni la nimic, asta sa-ti fie clar asa de la inceput, ce practici aveti voi intre voi asta nu ma priveste pe mine. Si nu incerca sa ma intimidezi cu texte d'astea ca eu nu ma sperii cu una cu doua, daca vrei sa-mi inchizi gura hai sa ne intalnim, unde vrei tu, la tine la Slobozia ca am inteles ca esti de acolo si atunci sa te dai dur, nu aici in spatele monitorului.
    Da, te intreb eu, cat ai de gand s-o mai dai dupa cires pana sa recunosti, ca din ce se vede in primul mesaj al topicului ai facut clar un abuz?

    Eu ies acum, ca am si alte treburi decat sa discut hotiile unora pe forumuri, dar cand intru din nou ar fi bine sa gasesc raspunsul tau la mesajul #1 ca voi fi cu ochii pe tine.

  18. #81
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by correction View Post
    E
    Adica sa va facem noi treaba?! Mai da omul cate un report, insa pana la urma nu are niciun user obligatia sa va semnaleze voua toate mizeriile pe care ar trebui sa le sanctionati. De ce mai sunt numiti unii in functia de moderator pe cate o sectiune, daca nu prea urmaresc ce se scrie pe acea sectiune si pretind de la useri sa dea report post?!
    Desi am niste vagi suspiciuni ca matale esti clona unui cunoscut scandalagiu, o sa te lamuresc ... Report Post exista tocmai pentru ca userii care se simt jigniti sa arate ce si unde. Trebuie sa fii nebun sa crezi ca moderatorii pot sta permanent sa citeasca tot ce se scrie pe forum. Exista viata si in afara ols

  19. #82
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    corection, nu ti-ai ales bine domeniul cu limba romana, voi fi atent
    nungurene,mai erau vreo doi care-si dadeau intalniri, rossi si vladutz, incearca, poate vor ei


    SI acum gata, cine are ceva de transmis bine, cine nu, sa se abtina ca nu se mai tolreaza iesirile in decor
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  20. #83
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by nungureanu View Post
    bai Ulyse pe mine nu ma pune nimeni la nimic, asta sa-ti fie clar asa de la inceput, ce practici aveti voi intre voi asta nu ma priveste pe mine. Si nu incerca sa ma intimidezi cu texte d'astea ca eu nu ma sperii cu una cu doua, daca vrei sa-mi inchizi gura hai sa ne intalnim, unde vrei tu, la tine la Slobozia ca am inteles ca esti de acolo si atunci sa te dai dur, nu aici in spatele monitorului.
    Da, te intreb eu, cat ai de gand s-o mai dai dupa cires pana sa recunosti, ca din ce se vede in primul mesaj al topicului ai facut clar un abuz?

    Eu ies acum, ca am si alte treburi decat sa discut hotiile unora pe forumuri, dar cand intru din nou ar fi bine sa gasesc raspunsul tau la mesajul #1 ca voi fi cu ochii pe tine.:angry:
    Asta-i din ciclul "mare ti-e gradina Doamne...." sau poate chiar din ciclul
    Last edited by rhadoo; 30th July 2009 at 18:14. Reason: te rog fara provocari!
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  21. #84
    incepator
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Desi am niste vagi suspiciuni ca matale esti clona unui cunoscut scandalagiu, o sa te lamuresc ... Report Post exista tocmai pentru ca userii care se simt jigniti sa arate ce si unde. Trebuie sa fii nebun sa crezi ca moderatorii pot sta permanent sa citeasca tot ce se scrie pe forum. Exista viata si in afara ols
    este gresit ce sustii aici.

    leodacin a subliniat ca fiecare moderator este numit pe o anumita seciune, altii probabil pe mai multe. deci nu e vorba de a citi tot forumul. asta e deja o aberatie, bineintels ca nu ai cum sa stai 24 din 24 sa citesti ce se scrie peste tot.

    insa pe sectiunea pe care esti moderator ar trebui sa stai sa citesti in mare parte, macar pe threadurile unde se asteapta scandal/jigniri/etc, la ora de varf. daca nu esti in stare nici macar de asta, atunci pentru ce mai esti moderator?

    aici era vorba de un thread cu pericol ridicat, nu de toata sectiunea pe care sunt pana la urma o multime de moderatori. dupa ce ca nici macar unul nu a fost in stare sa urmareasca aseara, mai vine si Ulysses sa spuna ca nu e de acord sa fie forumul transformat intr-o cocina

    Quote Originally Posted by Ulysses
    corection, nu ti-ai ales bine domeniul cu limba romana, voi fi atent
    ba cred ca l-am nimerit foarte bine, din moment ce tu interpretezi ca jignire o expresie de larg uz

  22. 30th July 2009, 18:23
    Reason
    off topic

  23. 30th July 2009, 18:27

  24. 30th July 2009, 18:29

  25. 30th July 2009, 18:30

  26. 30th July 2009, 18:33

  27. 30th July 2009, 18:34
    Reason
    off topic

  28. 30th July 2009, 18:35
    Reason
    off topic

  29. 30th July 2009, 18:36

  30. 30th July 2009, 18:37

  31. 30th July 2009, 18:42

  32. 1st August 2009, 20:04
    Reason
    clona pt scandal

  33. 1st August 2009, 20:10
    Reason
    clona pt scandal

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •