Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: Ganea: ''Nea Piti, ma scuzi ca am marcat opt goluri din zece meciuri''

portocaliu
    Reputatie
    1

Ganea: ''Nea Piti, ma scuzi ca am marcat opt goluri din zece meciuri''

"Ionel Ganea l-a atacat dur pe Victor Piturca, luni seara, la emisiunea Fanatik. Golgeterul Ligii 1 este foc si para pentru ca nu a fost convocat la echipa nationala si il critica pe Piti, punandu-i in carca esecul cu Bulgaria si afirmand ca nu are curaj sa isi asume responsabilitati. Ganea spune ca nu a dorit nici un moment sa plece din cantonament si ca Piturca isi face mendrele cu Dinamo si Rapid, neavand curaj cu Steaua."

ols
    http://www.onlinesport.ro/sport/fotb...viewItem=10126

Ganea asta are temperament nu gluma ...

Daca doriti sa comentati ce spune la adresa lui Piturca va puteti exprima aici ...

Eu unul sunt de acord cu ce zice mai ales in legatura cu declaratia asta:
    "Piturca cand are nevoie de un jucator il apara, dar cand nu are... Imi baga mie cutitul pe la spate"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

suporter Gabriel28's Avatar
    Reputatie
    1
    ce zice Ganea in articolu' asta de pe OLS e super adevarat. si despre el, si despre piturca...si despre dorinel. totul e mai mult decat bine zis.

uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Reputatie
    1
    pai da nu e de ajuns 8 goluri trebuie cel putin dublu si sa stea cuminte ca un catelus si sa nu comenteze

sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Reputatie
    1
    Ganea nu trebuie sa fie suparat ... la fel si Ogararu ...
    ASTA E PITURCA ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Reputatie
    1
    ce sa-i faci bai nene, daca n-a cazut ganea cand a dat pitzi cu zaru'

asta e...ganea sa-si ia cetatenie ghaneza poate o sa joace si el la mondiale :p

sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Reputatie
    1
    A cazut, dar a cazut la 2 si 1 ... si asta e de rau ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Moderator Aurel.D's Avatar
    Reputatie
    1
    Ce vreti, daca Dinamo nu are jucatori de Nationala? Daca era un debutant mai ziceam, dar la cate meciuri are Ganea la nationala si la forma de acum, merita sa fie macar rezerva.
    Si vad ca mai nou, Piturca convoaca si jucatori care nu au fata de nationala, gen Niculescu, Pulhac, Radu Stefan. Probabil ca de asta l-a si luat pe Pulhac in America asta vara.

sport legend rechinul farist's Avatar
    Reputatie
    1
    mie imi place si de Viorel Moldovan, e un vulpoi batran!! 15 min daca joaca, ori el ori Ganea, atacul nostru are alta fata!!

CSM Resita resita's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rechinu farist View Post
    mie imi place si de Viorel Moldovan, e un vulpoi batran!! 15 min daca joaca, ori el ori Ganea, atacul nostru are alta fata!!
    ai perfecta dreptate.

stati linistiti acum vreo 3-4 ani danciulescu a iesit golgheter si nu a fost convocat la nationala asa ca nu trebuie sa ne mire nimic la antrenori nationalei.

RUSINE PITI.

sport legend
    Reputatie
    1
    Poate că mulţi dinamovişti mă vor acuza că sunt stelist şi pro-Piţurcă ( deşi nu îl pot suferi şi mă bucur nespus că nu mai e la Steaua ) dar trebuie să spus că Ganea e un om fără caracter care nu mai merită să fie convocat la Naţională pentru modul său prin care face atmosferă în jurul echipei naţionale .
    1. Emisiunea "Fanatik" este realizată de un duşman declarat al selecţionerului , Horia Ivanovici , care aseară nu a ştiut cum să îl descoasă şi să-l facă pe Ganea să spună ceva împotriva lui Piţurcă . A reuşit . Astăzi , Ganea şi-a dat seama de prostiile ce le-a spus şi a dat-o la întors la TVSport . Prea târziu .
    2. Ganea este recidivist . Am rămas blocat când la Florin Călinescu a spus nonşalant că nu a avut probleme cu niciun antrenor de-a lungul timpului ! Cu Boloni când a zis că nu mai vine la Naţională dacă e rezervă nu... , cu Magath la Stuttgart nu... , cu MIRCEA REDNIC acum o lună nu...
    Adevărul e că Ganea este un jucător problemă . Vrea să fie numai ca el , face atmosferă . Deşi este între primii atacanţi ai României în acest moment , aprob şi admir decizia lui Piţurcă de a-l lăsa afară din lot pentru jocul cu Belarus. Ce zicea Ganea înainte de România - Bulgaria : M-aş mulţumi dacă aş fi şi rezervă ! . După meci : Voi vorbi eu ... dar acum nu e momentul ... şi aflăm după aceea că Ganea era foarte aproape de a renunţa la Naţională şi de a părăsi cantonamentul . Păi cum să îl mai selecţionezi dacă mereu nu îi convine câte ceva ? La Dinamo face la fel , unde atunci când e rezervă face scandal şi ameninţă că pleacă...NU ARE MENTALITATE DE PROFESIONIST şi mi se pare o minune că a rezistat vreo 3 sau 4 ani în Germania . Nu accepţi să fi rezervă , atunci nu mai accepta convocările la Naţională şi fă-ţi o echipă de fotbal pe care să o patronezi , să o antrenezi şi să joci cât vrei tu !
    3. Nu ar trebui să i se mai cânte în strună lui Ganea , pentru că pe lângă performanţele fotbalistice , pentru a fi convocat mai trebuie să aibă şi o contribuţie pozitivă la atmosfera din cadrul echipei , contribuţie pe care nu o are , din contră . Recunosc că Ganea e în acest moment peste Mutu sau chiar Dică . Ca atacant numai Marica să fie mai în formă .

Eram să uit ! Mulţi nu ştiu sau au uitat de o declaraţie pe care Ganea a făcut-o când Hagi se retrăgea de la Naţională : Pentru unii din noi , care nu jucăm , e mai bine aşa , pentru că Hagi dicta primul "11" , el şi cu Popescu dictau cine joacă şi cine nu ! Poate că citatul nu este exact , este din memorie , dar ideea se înţelege uşor .

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    O fi jucator problema, dar joaca. Desi sunt rapidist, nu inteleg de ce l-a luat pe Buga si nu pe Ganea.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

CSM Resita resita's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MisterLiviu View Post

Ce zicea Ganea înainte de România - Bulgaria : M-aş mulţumi dacă aş fi şi rezervă ! .
    Nu ar trebui să i se mai cânte în strună lui Ganea , pentru că pe lângă performanţele fotbalistice , pentru a fi convocat mai trebuie să aibă şi o contribuţie pozitivă la atmosfera din cadrul echipei , contribuţie pe care nu o are , din contră . Recunosc că Ganea e în acest moment peste Mutu sau chiar Dică . Ca atacant numai Marica să fie mai în formă .

.

dar nu a fost nici rezerva.

iar de atmosfera din lot credema sunt alti care o strica mai mult decat el.

sti de cine este vorba.

Moderator Aurel.D's Avatar
    Reputatie
    1
    Are dreptate Mister Liviu
    (am eu un bun prieten Liviu, care este tot stelist si are tot 23 de ani, am crezut ca esti el ), Ganea este un om cu caracter puternic, dar de multe ori degenereaza intr-un tip prea coleric si face tot felul de nebunii.
    Cand era la Nitramonia Fagaras, si-a alergat antrenorul cu furca!

Dar totusi, nu chemi un jucator cu experienta si varsta lui la Nationala sa il trimiti in tribuna, ca pe ultimul junior.
    Piturca a "auzit" ca ar fi vrut sa plece din cantonament si de aia ar fi renuntat la el. Dar parca tot Piturca spunea ca vor veni la echipa numai cei in forma si care joaca la echipele lor.
    Dar si-a incalcat acest principiu de "n" ori de la meciul cu Bulgaria incoace.

We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Reputatie
    0
    Din care 4 cu U Craiova...oricum avea loc poate in echipa nationala ...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

senior Casuba's Avatar
    Reputatie
    1
    Ganea :"Piturca e o lady" Ganezu' e tare de tot, ce-i trece prin minte aia spune !
    OTELUL
    It takes two to lie, one to lie and one to listen.

senior dorian27's Avatar
    Reputatie
    1
    Ganea s-a certat peste tot pe unde a fost, atat cu antrenorii cat si cu diversi jucatorii.
    Dintre cei cu care a avut contre amintesc pe: Boloni, Glenn Hoddle, Piturca, Rednic, Hagi, Frasineanu, Mutu, G. Copos, Dinu Gheorghe, Adrian Mititeluetc.
    Pana si cu bulgarii el a fost cel mai vehement in declaratii.
    Pe cand era la Craiova(poate isi mai aminteste cineva) a plecat pe gratis la Gloria Bistrita tot in urma unor scandaluri in sanul echipei, intretinute de el.
    Aceste lucruri spun multe despre caracterul acestui Ganea.
    Desi Piturca are hibele lui, in momentul de fata Ganea nu are inca comportament de jucator profesionist (la Dinamo treburile merg bine pana se trezeste Ganea sa tulbure apele) si decizia lui de nu-l convoca pe ganea mi se pare corecta.

Rusine Ganea...

sport legend Redboy's Avatar
    Reputatie
    1
    desi nu-s dinamovist, mie imi place de ganea asta...
    sunt de acord cu ce a zis el in mai multe randuri, la adresa lui piti mai ales

Timisoara ... Elphax's Avatar
    Reputatie
    1
    piturca a fost, este si va fi un loser

sport legend Redboy's Avatar
    Reputatie
    1
    ^ cu asta nu prea-s de acord...
    sa nu uitam ca tot el a fost cel care ne-a "dus" ultima oara la un turneu final... :|

nvr trst nbody Zax's Avatar
    Reputatie
    1
    Ganea e un super baiat, zice totul pe fatza si nu-i place sa fie calcat in picioare, sa nu mai vorbesc ca are un caracter extraordinar ...zilele trecute i-a cerut un cersteor niste bani, Ganea l-a luat cu el la o alimentara si i-a luat de mancare ....cam asta e Ganea...va spun un om minunat....sa nu uitam ca si Piturca s-a cam certat cu toata lumea : Hagi, Popescu, Radoi, Ganea, Ogararu etc.

imi pare rau ca s-a dus la dinamo

sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Reputatie
    1
    Ganea era bun si in vestiar si pe teren ! In fata lui Ganea la nationala nimeni nu isi permite sa comenteze si tocmai d-aia nu este bine primit de anumite "vedete" de la nationala !