Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 99

Thread: Anunt important

  1. #64
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    deci am luat sanctiune pentru ca am zis de ulise ca e din slobozia
    Eu asa stiam...ca de acolo e...cata nesimtire pe forumul asta...va dati zmei nu?Sunteti niste frustrati care s-au vazut si ei mai puternici dintr-o data si acum taie si spanzura...da-mi mah sanctiuni...ce daca...de-aia nu mai rasare soarele

  2. #65
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    OK o intrebare, la obiect si pusa decent:

    De ce a fost sanctionat mesajul de mai jos?



    Si inca o intrebare la obiect si pusa decent:

    A fost bumbescu sanctionat pentru mesajul pe care-l reclama Vlad??? daca nu de ulysses pentru ca "nu era in aria lui de acoperire", de cine este moderator acolo unde s-a postat mesajul? si daca NU, de ce nu?

    Va multumesc, si sper ca nu am deranjat cu cele 2/3 intrebari de mai sus...

    ...si, daca nu cer prea mult, sper sa se si raspunda la ele.


    ---------------------------------------------

    L.E. Si inca o intrebare, ca sa clarificam lucrurile: ulysses a spus mai sus: "nu se mai tolereaza iesirile din decor"

    Aceasta se referea la dinamovisti? la toti userii? chiar si la stelisti???...ca sa stim si noi cum stam, daca mai are rost sa dam RP la iesirile din decor ale "protejatilor"

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=440168

    Eu dau RP la trolling-ul lui novac
    ...si ulysses imi inchide thread-ul cu raspunsul:"nu, e raspuns la provocarea lui Petea.ai dat report aiurea"
    ...referindu-se la mesajul lui bumbescu
    Lexus, se vede de la o posta ca nu te intereseaza decat discutiile generatoare de scandal. ai ajuns astfel, ca si amicul cinebelu, sa cauti nod in papura oricarui user sau moderator. sa stii ca te-am pus in discutie pe RA pentru ban permanent.E alegerea ta daca vrei sa mai stai cu noi pe OLS
    ps 1.vlad a raspuns provocator si tendentios plus ca trebuia sa stie ca nu eu dau sanctiuni pentru i9ntern( desi cred ca stie dar vrea scandal).
    2. novac i-a raspuns tot lui petea
    3. la provocarea " daca si stelistii sunt sanctionati", nu meriti raspuns
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  3. #66
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Bai ulise tu ai ceva personal cu mine sau faci la amibitie de imi tot dai avertismente?Zii daca nu vrei sa ma mai vezi pe aici si imi dau singur disable la cont..care e problema?sunt zeci de alte forumuri sportive pe care imi pot face cont..nu sunteti voi buricul pamantului...oricum vad ca au renuntat la a mai posta o gramada de useri vechi....

  4. #67
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    nu ma face sa repet. m-ai jignit total gratuit desi am atras atentia ca vrem curatenie pe administrativ. de ceea analizeaza ce ai tu cu mine.sau cu ols. fiecare e liber sa faca ce vrea
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  5. #68
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    nu ma face sa repet. m-ai jignit total gratuit desi am atras atentia ca vrem curatenie pe administrativ. de ceea analizeaza ce ai tu cu mine.sau cu ols. fiecare e liber sa faca ce vrea
    si unde te-am jignit mah?te-am intrebat de unde esti.
    Apropo si pe mine m-a jignit elphax cand m-a facut javra...sau el are voie sa jigneasca lumea

  6. #69
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Am si eu o intrebare...dar daca moderatorii abuzeaza de drepturile pe care le au si ne dau avertismente aiurea.Unde ne putem adresa..sau nu avem nici o sansa la dreptate pe forumul asta?
    Ca vad ca daca atrag atantia asupra abuzurilor nu mi-se mai raspunde

  7. #70
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    e clar traim sub o dictatura bicefala...elphax timisoreanu si ulise slobozeanu (parca e din slobia nu?)
    asa ma intrebi tu de unde sunt?

    ai semnalat abuzurile care consideri ca ti s-au facut, gata poti naviga pe forum si participa la discutii, sunt o gramada de subiecte interesante
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  8. #71
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Pai vad ca e din Timisoara. La fel ca si 'moderatorul' elphax. N-ai ce sa le ceri.
    Sanctiunea acordata e de tot rasul.
    PS (A ajuns sa fie sanctionabil chiar si un simplu smilie nevinovat luat chiar din panoul acestui forum).
    1.6 Fara umplutura Nu postati mesaje monosilabice sau numai din citeva cuvinte (ex: zau?, Hai chiar asa, Si eu, Ok, Mai vorbim etc) si nici mesaje care sa contina numai un smile, fara text. Nimeni nu va intelege ce vreti sa spuneti. Incercati sa fiti cit mai clari in exprimare.


    Conform regulamentului, este interzis. Deci citeste regulamentul cu atentie.

  9. #72
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    si unde te-am jignit mah?te-am intrebat de unde esti.
    Apropo si pe mine m-a jignit elphax cand m-a facut javra...sau el are voie sa jigneasca lumea
    cand te-am facut eu javra? esti bolnav?

    de ce te-as face javra? macar de erai dinamovist ...

  10. #73
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Este un moment 0. Nu mai aduceti in discutie ce a fost pana acum.
    Eu am sa va las sa va bucurati intre voi de momentul 0; atata timp cat imbecilul ala are drept de moderare pe Administrativ, vizitele mele pe OLS vor fi mult mai rare ( nu plangeti )...


    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    Bai ulise tu ai ceva personal cu mine sau faci la amibitie de imi tot dai avertismente?Zii daca nu vrei sa ma mai vezi pe aici si imi dau singur disable la cont..care e problema?sunt zeci de alte forumuri sportive pe care imi pot face cont..nu sunteti voi buricul pamantului...oricum vad ca au renuntat la a mai posta o gramada de useri vechi....
    Da-mi un pm daca vrei adresa unui forum ok....

  11. #74
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    nu ma face sa repet. m-ai jignit total gratuit desi am atras atentia ca vrem curatenie pe administrativ. de ceea analizeaza ce ai tu cu mine.sau cu ols. fiecare e liber sa faca ce vrea
    Si tu ce mai cauti aici ????
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  12. 23rd July 2009, 18:35
    Reason
    off topic

  13. #75
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Eu am sa va las sa va bucurati intre voi de momentul 0; atata timp cat imbecilul ala are drept de moderare pe Administrativ, vizitele mele pe OLS vor fi mult mai rare ( nu plangeti )...



    Da-mi un pm daca vrei adresa unui forum ok....
    stim ca administrativul in general si mai ales sectiunea de report-post erau specialitatea ta. din pacate pt tine nu se mai tolereaza smecheriile de care abuzai starnind incidente
    ps am scris acest post sub presiunea hohotului de plans al ols:ras-plans:
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  14. #76
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    nu ma face sa repet. m-ai jignit total gratuit desi am atras atentia ca vrem curatenie pe administrativ. de ceea analizeaza ce ai tu cu mine.sau cu ols. fiecare e liber sa faca ce vrea
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    asa ma intrebi tu de unde sunt?

    ai semnalat abuzurile care consideri ca ti s-au facut, gata poti naviga pe forum si participa la discutii, sunt o gramada de subiecte interesante
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    stim ca administrativul in general si mai ales sectiunea de report-post erau specialitatea ta. din pacate pt tine nu se mai tolereaza smecheriile de care abuzai starnind incidente
    ps am scris acest post sub presiunea hohotului de plans al ols:ras-plans:

    Daca asta nu ii off-topic ....

    Hai sariti cu sanctiunea , daca se poate pentru ca l-am jignit pe "maestru" din Slobozia :dance:
    Last edited by Ulysses; 25th July 2009 at 23:00.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  15. #77
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Salve maestre Ulysses! Multe s-au mai schimbat de la o vreme incoace, parca ai fi un alt om!

    Sanatate, numa' bine!

  16. #78
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Da mai Sergio, ti-am luat rolul de terminator
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  17. #79
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Bai, lamuriti problema cu pocirile (eventual mai adugati regulamentului cateva: franari, desculti, urzici), ca altfel unii mozi (mai ... lenti) nu au cum sa depisteze aceste derapaje

    Rhadoo, nu uita ca ai promis o imbunatatire a sectiunii "Schimbarea numelui" ... de atunci a trecut ceva vreme si nimic

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #80
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    1.10 Fara nume scrise special gresit pentru a jigni:nu este voie sa se stilceasca voit numele echipelor adverse (exemple: dinamu, stiaua, shtoia, ****** etc), numele jucatorilor sau userilor de pe forum. Nu este voie sa se foloseasca la adresa fanilor, sub nici o forma, apelative ca "potai", "javre", "oite", "aurolaci", "ciori", "bragadiristi", "franari" "prazari" "mamaligari" etc.


    Dupa cum vezi, ''franari'' apare in regulament.

  19. #81
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    urzici, desculti din ialomita etc?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  20. #82
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Dar nu si desculti... vreti sa auziti de acum inainte dinamo = echipa de desculti? Ca nu au bani este una dar desculti nu sunt sigur... descult este folosit ca jignire iar voi tolerati asta!
    Last edited by Novac; 30th July 2009 at 13:05.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  21. #83
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Bai, lamuriti problema cu pocirile (eventual mai adugati regulamentului cateva: franari, desculti, urzici), ca altfel unii mozi (mai ... lenti) nu au cum sa depisteze aceste derapaje

    Rhadoo, nu uita ca ai promis o imbunatatire a sectiunii "Schimbarea numelui" ... de atunci a trecut ceva vreme si nimic
    o sa incerc sa i-au legatura cu vadim,sper sa putem face ceva bun

  22. #84
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    ATENTIE cum va comportati pe administrativ!!!
    Incepand de azi, 20 iulie 2009 ora 22.17 userii care vor face off topic si/sau trolling pe administrativ in egala masura cu cei ce vor abuza in mod nejustificat de report-post vor vedea cu surprindere ca sunt trimisi sa se racoreasca repede, usor si fara discutii.
    Un basic de masuri pentru curatarea forumului de... paraziti.


    1. In termen de max 24 de ore de la postarea reportului unul dintre mozii ce “pastoresc” sectiunea trebuie sa dea o rezolvare a respectivei sesizari: DA (penalizarea infractorului), NU (eventual si ceva explicatii) sau PENALIZARE DE TROLLING pentru cel ce-a reclamat.

    2. Continuarea curateniei pe sectiunea Administrativ pentru ca altfel “ceata turbulentilor* isi va continua nestingherita munca de saptamana asta, invadand cu reporturi si plangeri pana cand modul/mozii vor ceda, ingretosati. Au amenintat deja cu flooduri si vad activitatea pe sectiune s-a triplat.

    3. Banarea definitiva si stergerea uzerului (clonelor) din baza de date a celor ce-au injurat/ luat mame si familii la intrebari, pentru ca se dovedeste ca ei reusesc sa posteze in continuare utilizand report postul, continuind-si nestingheriti “opera”.

    4 Blocarea inregistrarii userilor noi pe perioada concediilor, perioada de care clonatorii profita la maxim bazandu-se pe faptul ca nu-i chiar atat de strict controlul.. Nu cred ca-i o problema mare pentru Ols sa se renunte la 50 de clickuri/zi pentru a avea un mediu mai curat pe forum.



    PS. Clone active in ultima perioada: Printzu, Pandele chefere, Urlysses, Costelcu, Piulisses, errata, GTFO, dayro moreno, correction (LE. de astea doua uitasem )... Stergeti eventual si toti uzerii care contin combinatia de litere C N B L(asta ca sa nu va chinuiti prea mult sa-i depistati)

    * = Ceata lui Pitzigoi!
    Last edited by Novac; 2nd August 2009 at 12:04.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •