Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 86

Thread: Noutati Liga 2

  1. #1
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1

    Lightbulb Noutati Liga 2

    Observand ca sectiunea de liga 2 e moarta,ca si fotbalul de acolo de fapt, am zis sa facem un thread in care sa postam noutatile despre echipe.Fiecare sa posteze ce stie despre echipa de la el din oras....postati si despre liga a treia...ca oricum nivelul e tot ala.
    Apropo care stie cand se trag la sorti meciurile pentru sezonul 2009-2010?
    Last edited by Shinnok; 24th July 2011 at 03:50.

  2. #2
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    .Fiecare sa posteze ce stie despre echipa de la el din oras....
    echipa mea joaca in preliminariile UCL ..... ai sa-mi f#t una aici ii liga a 2 a.....
    astept noutatile de la UTA
    https://t.me/pump_upp

  3. #3
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 006 View Post
    echipa mea joaca in preliminariile UCL ..... ai sa-mi f#t una aici ii liga a 2 a.....
    astept noutatile de la UTA
    uoopss,cand si-au facut aia-n Dragasani stadion de sampionlig?
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  4. #4
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Moment critic in Calea Aurel Vlaicu. Pe cand se parea ca toate lucrurile se indreapta intr-o direcitie pozitiva pentru „Batrana Doamna”, situatia s-a schimbat cu 180 de grade. Dupa un articolul aparut la finalul saptamanii trecute intr-un ziar local in care a fost aspru criticat, Sandu Ion a luat o decizie radicala. Azi dimineata, la sediul clubului UTA a ajuns o instiintare prin care Gloria Arad ii solicita pe jucatorii care ii apartin si care au fost lasati la mica intelegere sa se pregateasca sub comanda lui Ionut Popa la Moneasa. Astfel, Bujor, Balgradean, Toc, Copil, Purece, Chindris, Tucudean, Salajan si Streanga trebuie sa plece de la din Calea Aurel Vlaicu si sa ia parte la antrenamentele conduse de Radu Anca, la Gloria.

    „Am fost in aceasta dimineata la Sandu Ion, iar dupa o discutie scurta cu aceasta mi-am dat seama ca e foarte hotarat sa respecte decizia luata. In plus, m-a anuntat ca si cei doi jucatori veniti in probe de la Liberty Salonta, Yanchuk si Gadio Demba, sa fie lasati sa plece, in virtutea inlegerii sale cu Marius Vizer. E prematur sa spun ce se va intampla in continuare, dar daca lucrurile vor ramane asa, sezonul UTA-ei este aproape compromis. Personal, nu am solutii in acest moment, mai ales ca nici datoria catre Finante nu a fost achitata in intregime, iar banii de la Primarie si Consiliul Judetean sunt in continuare blocati. Sandu Ion ne-a ajutat mult in aceasta primavara, fara el nu am iesit la capat si speram in sprijinul sau si pe mai departe. Acum, s-a iscat un conflict pe care eu nu-l inteleg, dar care poate ingropa toate planurile de viitor facute pentru UTA”, ne-a declarat Giovanni Catanzariti, presedintele „Batranei Doamne”.
    Dupa cele doua zile libere primite din partea staffului tehnic, echipa „textilista” se intoarce maine la treaba, fara noua dintre fotbalistii pe care credea ca va conta, plus cei doi jucatori de la Salonta. In aceste conditii, in curtea „alb-rosiilor” raman 14 jucatori, iar clubul nu are resursele necesare efectuarii de alte mutari utile pe piata transferurilor. Singurul aspect pozitiv, daca se poate spune asa, este ca Ionut Popa doreste sa continue la UTA si in aceste conditii, chemand suporterii alaturi de echipa.
    In fapt, toate aceste lucruri tin de un „razboi” intre Sandu Ion si partidul care se afla la conducerea Aradului, o „lupta” din care – cel putin in acest moment – are de pierdut doar UTA


    asta asa,ca prea mergeau spre bine lucrurile....
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  5. #5
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Nasol moment.Aud ca si bihorul e intr-o situatie critica.Totusi remarc cam putine vesti pe aici.Chiar toata lumea s-a dat cu granzii si nu mai au timp si pt echipele urbii lor?
    Despre FCM Targoviste....oamenii spera sa evolueze tot in liga 2 si anul viitor insa le-au plecat 7 jucatori importanti de la echipa, printre care si anton, un tanar de reala perspectiva
    CSM Targoviste..echipa portocalie a orasului, infiintata pentru ca veneau alegerile si trebuia cumva mintit poporul microbist, s-a facut de ras intr-un amical cu echipa fc sopot, liga IV Dolj.CSM-Sopot 1-3, chiar la targoviste

  6. 22nd July 2009, 15:46

  7. 22nd July 2009, 15:49

  8. #6
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Moment critic in Calea Aurel Vlaicu.
    merci.......restu ie can-can
    https://t.me/pump_upp

  9. #7
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Despre Eusebiu Pistru se poate spune ca alaturi de Sandu Ion si Giovanni Catanzariti a rezolvat marile probleme ale UTA-ei in returul sezonului trecut. De la Bucuresti, secretarul de stat in Ministerul Transporturilor a aflat cu uimire de retragerea, cu tot cu jucatori, a lui Sandu Ion de la gruparea aradeana, dar spune ca se poate continua si fara el. „Asa cum ne-a sprijinit in primavara, asa ne putea ajuta si acum. Sandu Ion trebuia sa ne dea in aceste zile diferenta de bani cu care am fi platit datoria catre Finante, dar si alte sponzorizari ce ne erau utile. E pacat ca s-a retras, iar motivul cu articolul de presa din Glasul Aradului nu sta in picioare. Nu e posibil sa schimbi asa macazul numai datorita unui material de presa”, e de parere Pistru.
    Aradeanul nu e deloc ingrijorat de soarta echipei fanion a judetului. „O sa ne unim cu totii, autoritati locale, Universitatea Vasile Goldis si alti oameni potenti financiar si vom merge mai departe. Am avut o discutie cu Giovanni aseara (n.a. marti seara) si am stabilit ca nu trebuie sa ne demoralizam acum. Dimpotriva, cautam jucatori pentru a-i inlocui pe cei ai lui Sandu Ion sau poate vom transfera si pe alte posturi, in functie de ce ne solicita Ionut Popa. O sa avem bani ca sa ducem la bun sfarsit sezonul, asta e e sigur”, a adaugat Eusebiu Pistru.

    e pur si muove!
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  10. #8
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    nu mor caii cand vor cainii,nici cainii cand vor stapanii....

    http://www.sportarad.com/index.php?o...240&Itemid=149
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  11. #9
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    succesuri vecine
    https://t.me/pump_upp

  12. #10
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Oficialii Jiului au anunțat că au semnat un contract de cloaborare cu Retezatul Hațeg, grupare din Liga a patra. În urma acestui cestui contract, echipa din Hațeg devine a doua echipă a clubului petroșănean.
    „Jiul va da la Hațeg jucătorii care nu vor prinde lotul pentru a avea meciuri în picioare, dar și pentru a ajuta echipa din Hațeg să tragă din nou la promovarea in liga a treia”, au spus oficialii Jiului.
    Numele vehiculate pentru un împrumut la Hațeg sunt Burca, Maier, Tonca si Androne , cei patru jucători nemaifăcând parte din planurile lui Timofte.
    Last edited by rhadoo; 24th July 2009 at 00:47.

  13. #11
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Amenințat cu suspendarea pe o perioadă de doi ani de zile, fundașul Daniel Vădrariu, 19 ani, a revenit la Petroșani, doar pentru câteva ore, după care a plecat. Este foarte posibil după spusele unor surse din cadrul clubului jiulist ca tânărul de 19 ani să evolueze la o echipă de Liga l, printre formațiile interesate de serviciile lui fiind și FC Timișoara
    Vădrariu s-a pregătit câteva săptămâni și cu echipa a doua a Vasluiului, dar cele două cluburi nu s-au înțeles la preț.

  14. #12
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Suporterii lui FC Argeș au orgnaizat joi la Pitești un miting de protest vis-à-vis de situația actuală a lui FC Argeș, cu patronul Cornel Penescu închis pentru că a dat mită arbitrilor și echipa retrogradată din cauza acestui lucru.
    De altfel cei peste 200 de suporteri alb-violeți au scandat împotriva lui Cornel Penescu, sugerând căa cesta trebuie să plece și să lase echipa altcuiva:
    “Piteștiul e al nostru / nu magazinul vostru”, “PENE liber… să plece”, “Nu ești tu un PIC cam prost”, “Penescu nu uita / FC Argeș nu e a ta / E a piteștenilor nu a mafioților”, “Voi i-ați dat clubul voi luați-l înapoit”, au fost doar cîteva din scandările și banner-ele afișate de ultrași.
    Aceștia s-au luat și de conducătorii fotbalului românesc “Ei sunt vinovații: # Mitică Dragomir – poreclit Corleone. Este un personaj educat la vechea școală a miliției. Patronează celebra DIVIZIE BLAT # Mircea Sandu – pentru că patronează un sistem bolnav ce judecă incorect faptele # Horoba: om influent în fotbal, crescut la Școala lui Tata Jean”, fiind pancartele afișate de fani.
    “Trebuiau controlate toate echipele nu doar FC Argeș. Să vină oricine vrea să facă performanță la club. Vrem un viitor mai bun”, spunea Florin Dobre liderul suproterilor lui FC Argeș.
    Mitingul a durat aproape o oră și jumătate, suproterii mărșăluind pe Strada Mare din centrul orașul

  15. #13
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    “Șepcile roșii” au cumpărat ieri trei jucători de la Poli Timișoara, pentru aproape 500.000 de euro! Fundașul central Fabian Teușan (20 de ani), atacantul Sebastian Cojocnean (20 de ani) și mijlocașul Adrian Popa (21 de ani) au plecat spre Austria pentru a se alătura lotului universitar. Toți trei au evoluat sezonul trecut, sub formă de împrumut, la Gloria Buzău, iar în aceas­tă vară au revenit la Timi­șoara, dar nu au fost păstrați în lot de antrenorul Ioan Ovidiu Sabău.

    Afacerea a fost de fapt o compensație a datoriei Timișoarei către “U” de 600.000 de euro, valoarea celor două rate restante în contul transferului lui Dorin Goga pe Bega. “Cei trei au fost cedați definitiv. A fost prima dată cînd am vorbit cu domnul Walter și mi-am dat seama că are intenții bune la Cluj, vrea să facă treabă și cred că va avea mare succes pe viitor”, a afirmat patronul lui Poli, Marian Iancu. “U” Cluj mai are de încasat de la Poli încă 400.000 de euro, bani care vor fi achitați pînă la finele anului.


    1,4 milioane de euro a fost prețul de transfer a lui Dorin Goga de la “U” Cluj la Poli Timișoara

    870.000 euro a plătit Poli lui CS Otopeni în 2007 pentru Cojocnean și Florin Sandu


    Pe Teușan l-a vrut Steaua
    Înainte de a ajunge la Poli, în vara lui 2007, fundașul Fabian Teușan a fost aproape de un transfer la Steaua. Pe atunci la Jiul Petroșani, Teușan era internațional de juniori Under 19, iar impresarul său, Marcel Iancu, l-a propus Stelei împreună cu alți doi “mineri”, Eric Bicfalvi și Pintilii. 250.000 de euro a fost suma plătită de Poli “minerilor” pentru achiziționarea lui Teușan în iulie 2007.


    Walter: “Ne batem la promovare”
    Florian Walter s-a sucit. Dacă la primul impact cu echipa a afirmat că își dorește promovarea abia peste doi ani, cînd noul stadion ar urma să fie gata, patronul “șepcilor roșii” a anunțat ieri că “U” va trage la promovare în noul sezon. “Avem un lot foarte valoros, am încredere în antrenor și la cum văd echipa o să ne batem în proporție de 99 la sută la promovare”, a declarat Walter. Noul acționar majoritar al Universității este de ieri la Cluj, însoțit de observatorul Ioan Mărginean.

    26 de milioane de euro în 4 ani
    Florian Walter a pregătit un buget serios pentru “U” Cluj în următorii 4 ani. Astfel, pînă în 2013 omul de afaceri intenționează să investească în “șecile roșii” 26 de milioane de euro. Din această sumă 11,8 milioane vor fi dedicați exclusiv echipei, iar restul vor merge către construcția unei baze sportive care să poată găzdui anul viitor meciuri de Liga 1. “În 2 săptămîni vreau să găsesc terenul, unde vom face o tribună cu 7.000 de locuri, care va rămîne după finalizarea noului stadion juniorilor clubului nostru”, a menționat Walter.
    https://t.me/pump_upp

  16. #14
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Walter scoate din buzunar 26 de milioane de euro pentru promovare și construirea rapidă a unui nou stadion

    Florian Walter a devenit ieri acționarul majoritar al Universității Cluj, înaintând o ofertă incredibilă. Dorește să investească 26.000.000 de euro până în anul 2013 și vrea să-și vadă echipa promovată încă din sezonul următor.

    Deși în momentul când și-a arătat interesul de a investi în Universitatea Cluj, Florian Walter a declarat că nu și-a fixat ca obiectiv promovarea imediată, schimbările pe care le-a făcut la nivelul băncii tehnice și al jucătorilor l-au determinat să își schimbe politica. Noul patron al clubului dorește ca echipa să promoveze încă din sezonul care stă să înceapă și va construi rapid un stadion pe care echipa să poată juca în prima ligă.

    Fostul acționar al lui Dinamo l-a surprins aseară și pe primarul Sorin Apostu când a înaintat oferta de achiziționare a pachetului majoritar de acțiuni: 26.000.000 de milioane de euro este bugetul total pe care Walter l-a alocat până în anul 2013, din care 11.800.000 reprezintă strict bugetul pentru îndeplinirea obiectivelor echipei.

    „Acum o săptămână credeam că durează doi ani să să promovăm, dar acum mi-am dat seama că nu trebuie decât să căutăm un teren în Cluj și să construim un stadion de 6-7000 de locuri, unde echipa să poată juca fără probleme în liga 1. Obiectivul pentru acest sezon a devenit promovarea și vrem să tragem cât mai sus în Cupa României. Palilla a adus o disciplină incredibilă și cu jucătorii pe care am reușit să-i aducem, nu avem cum să nu promovăm”, a declarat Florian Walter.

    După ce ieri clubul i-a înregimentat pe Adrian Popa, Fabian Teușan și Sebastian Cojocnean, Walter a dezvăluit că în cantonamentul din Austria vor mai veni nouă străini, din care patru vor semna contracte de joc cu Universitatea:

    „Nouă străini vor veni la noi în pregătiri. Vrem să-i vedem pentru că nu cumpărăm jucători de pe DVD-uri. Vreau să creez o echipă performantă și serioasă. Pot să vă spun că preparator fizic precum Alessandro Sarroco nu mai există nicăieri în prima ligă. Aș fi vrut să-l transferăm și pe Florin Ganea și aștept răspunsul, dar se poate să meargă la Ploiești sau la Iași. Mai avem nevoie de un portar, un număr 10 și doi atacanți. Până acum am scos din buzunar 25 de miliarde de lei (n.r- 2,5 milioane), dar de asta am venit, să fac treabă frumoasă aici”, a spus Florian Walter imediat după ce a devenit acționar majoritar al clubului.
    http://www.adevarul.ro/articole/cluj...u-stadion.html

    Doua degete sus cine crede se zice articolul asta?
    Daca o minune ca asta s-ar intampla atunci o echipa din liga a II-a ar avea buget cat toata liga I la un loc in conditile astea de criza!
    Last edited by ensic; 25th July 2009 at 12:11.

  17. #15
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Walter scoate din buzunar 26 de milioane de euro pentru promovare și construirea rapidă a unui nou stadion


    http://www.adevarul.ro/articole/cluj...u-stadion.html

    Doua degete sus cine crede se zice articolul asta?
    Daca o minune ca asta s-ar intampla atunci o echipa din liga a II-a ar avea buget cat toata liga I la un loc in conditile astea de criza!
    26 mil de euro in 4 ani si la asta se adauga si stadionul de 6-7000 de locuri
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  18. #16
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    pe cand unu' cu kashkaval shi la uta....
    https://t.me/pump_upp

  19. #17
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    26 mil de euro in 4 ani si la asta se adauga si stadionul de 6-7000 de locuri
    Daca e adevarat atunci eu bag mana in foc ca Walter ii numa un paravan pentru altcineva. Daca are atatia bani de tocat atunci foarte probabil ar fi decartat mai substantial si la Dinamo.

  20. #18
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Cam pe unde vrea sa faca stadionul? Vrea sa-l faca de la 0, sau o sa refaca baza de la Clujana?
    Am zis!

  21. #19
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Constanta
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    sageata stejaru

  22. #20
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Claudio25 View Post
    sageata stejaru
    Mah claudio...daco tot tii cu sageata stejaru da si tu niste informatie ceva despre ei....

    Ps...am vrut sa pun programele ligii a 2-a si a 3-a...dar din pacate nici macar nu se stie cate echipe vor mai incepe campionatul.....asa ca inca nu are rost

  23. #21
    faithful redneck's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 006 View Post
    pe cand unu' cu kashkaval shi la uta....
    Decit unul cu brinza ca iancu al vostru...mai bine fara...
    [B][COLOR="Red"]UTA[/COLOR][/B] - Unica !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •