Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 79

Thread: U.F.C.

  1. #1
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    U.F.C.

    Nu prea da spre sport sau poate e sport extrem, dar e foarte intersant daca o iei din punct de vedere tehnic....
    Este cineva pe aici care e pasionat de Ultimate Fighting Championship?Care-l vizioneaza (ma adresez la baietii stabiliti peste ocean indeosebi)?
    Luptatori mei preferati sunt David "The Tank"Abbot (cred ca are cele mai tari k.o. posibille!)si Vitor "The Phenomenon"Belfort(asta are fata de hitman!)
    AFC Red member

  2. #2
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Baubau. Am urmarit putin UFC nu mai stiu pe ce program, parca pe francezi insa nu prea ma impresionat cine stie ce "sportul" asta. Este o amestecatura dintoate sporturile de bataie existente si nu prea miam dat eu seama care sunt regurile. Tu cum de prinzi UFC?

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Il prind cu "intarziere" pe CD-uri sau vad bataile pe cateva situri ca www.sherdog.com,iar regulile sunt cam putine http://www.ufc.tv/learnUFC/rulesUfc.asp
    Mi-e mi se pare palpitant mai ales ca luptele continua si la sol 8)
    AFC Red member

  4. #4
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    A fost cineva vineri la 20 iunie la circul Globus?Am inteles ca a fost o competitie de gen intre o echipa roamana(printre care era si un body guard de a lui Gigi) si una "all stars"
    AFC Red member

  5. #5
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    preferatii mei din UFC sunt Ken Shamrock-"World's Most Dangerous Man" shi Dan"The Beast"Severn................deshi ii shtiu pe totzi cei care conteaza..................ken Shamrock e pe departe cel mai spectaculos din octogon!!!...............cine indrazneshte sa ma contrazica sa vina cu afirmatzii pertinente...in caz contrar voi considera ca sunt atot-shtiutor(shi asha e) shi ma voi bucura nevoie mare!!!

  6. #6
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    [QUOTE=baubau]
    Luptatori mei preferati sunt David "The Tank"Abbot (cred ca are cele mai tari k.o. posibille!)


    Daca preferi intrarile in fortza in schimbul manevrelor de submission!!!!.............eu il sustin in continuare pe shamrock!!!

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Rm. Valcea
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Salut,
    Eu nu am vazut pana acum nici un meci de UFC, insa am vazut pe Eurosport cateva meciuri de MMA(Mixed Martial Arts), si mi-au placut mult, deoarece lupta continua si la sol si pot fi folosite mult mai multe tehnici decat la alte sporturi de contact. As vrea sa va intreb care sunt diferentele intre UFC si MMA.

  8. #8
    MMA(NIAC)
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    In caz ca ati auzit de PRIDE v-as sfatui sa va uitati la acel campionat, e net superior UFC-lui din toate punctele de vedere, de fapt nici macar nu se compara. Pentru iubitorii de MMA (Mixed Martial Arts) PRIDE Fighting Championships reprezinta apogeul acetui gen de competitii. Daca doriti sa discutati de spre acest lucru pe un forum specializat o puteti face AICI. Acolo suntem o comunitate (in rapida crestere) care urmarim toate meciurile cu sufletul la gura.

    In UFC exista luptatori mult mai buni decat Tank Abbot, si aici ma refer la sportivi adevarati nu bautori de bere care nu prea mai au ce cauta acolo, deoarece nu mai ii invita nimeni. As putea sa enumar aici pe Randy Couture (actualul campion la categoria mijlocie), Vitor Belfort, Chuck Lidell, Tim Sylvia, Tito Ortiz, fratii Shamrock, etc.

    Desi in Romania nu putem viziona inca acest gen de competitii, sunt convins ca nici public, comentatori, traditie ... si multe altele, pentru asa ceva nu avem.

    Ne vom multumi pe scurt cu tot ce unii dintre noi reusim sa facem rost de pe net.
    Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc cainele mai mult.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Am vazut ...

    Am vazut si eu cateva meciuri ufc si pride si cred ca in privinta lui Tank Abbot se face exces de zel. Nu cred ca e asa de slab cum spui. Vedem cu totii ca nu e in cea mai buna forma fizica , insa nici cel mai slab luptator nu e. Ca sunt mult mai buni ca el ca nu stiu ce ca nu stiu cum, astea sunt povesti. daca te uiti la palmaresul sau ai sa vezi ca a avut ceva de spus in sportul asta si poate tine fruntea sus. Nu este de departe cel mai slab dintre luptatori. Ca sa amintesc asa : The Giant Silva, Yosihiro Takayama si altii. Toti au meciuri proaste. Nici Vitor Belfort nu straluceste intodeauna si nici Tito Ortiz. Ken Shamrock a trecut de apogeu demult. Nu zic ca e penibil sau ceva de genul acesta, insa nu mai este ce era odata. Mie sincer imi place de Don Frye, care a si marturisit ca principalul lui obiectiv este sa faca un meci frumos, nu neaparat sa invinga, de asta el doreste sa lupte in picioare mai tot timpul. Cei mai buni, si nu este numai parerea mea sunt: Vanderlei Silva,Nogueira, Fedor si Cro Cop. Astia au cam cea mai buna tehnica. Fedor as putea sa zic- nu a pierdut cu adevarat nici un meci iar Vanderlei as zice ca l-a pierdut doar pe cel impotriva lui Vitor Belfort cu adevarat.

  10. #10
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu niste lupte si pot sa zic ca nu prea m-ia placut ce am vazut, este prea dur, cei care il practica ori s-au saturat de viatza ori sunt un pic nebuni
    Din cate stiu, sumele care se invart pe acolo nu sunt foarte mari, mai ales pt ranile care si le provoaca...
    Inca ceva, am o intrebare, a murit cineva pe ring la UFC din cauza loviturilor ?

  11. #11
    MMA(NIAC)
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Cei ce la practica nu s-au saturat de viata, doar ca vor sa fie cat mai aproape de realitate si incearca ceva mult mai complex decat orice gen de sport de contact pe care tu l-ai vazut.

    Si nu a murit nimeni pe ring inca in 12 ani decad se desfasoara acet gen de campionat ... unde crezi ca esti aici ... la fotbal

    By the way, care sunteti interesati de asa ceva contra cost, anuntati-ma printr-un mesaj privat si va indrum catre cineva.
    Last edited by MagnuM; 13th November 2004 at 09:44.
    Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc cainele mai mult.

  12. #12
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Incredibil ... nimeni n-a mai postat in topicul asta din 2004 ...

  13. #13
    babyface sin Dragon-sin's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Ce forum boring...ce e fratilor v'ati plictisit de sport?...eh eh...

  14. #14
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Cred ca mutam MMA-ul in forumul de pro-wrestling! Pentru ca oricum, mai toti cei care stiu cu ce se mananca acest sport suntem pe acolo!

    Ca fapt divers si on-topic, Chuck Liddell owned Tito Ortiz!

    Later Edit: Did it! - http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=72320
    Last edited by Heath Scumm; 4th January 2007 at 15:09.

  15. #15
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Am vazut in week-end-ul care a trecut, 2 lupte foarte frumoase: BJ Penn a pierdut dupa cele 3 runde in fata canadianului Rory MacDonald, iar suedezul Alexander Gustafsson l-a invins tot dupa 3 runde pe brazilianul Mauricio Rua.

    Rory MacDonald
    http://img.bleacherreport.net/img/im...650&h=440&q=75
    BJ Penn
    http://img.bleacherreport.net/img/im...650&h=440&q=75
    Alexander Gustafsson
    http://img.bleacherreport.net/img/im...650&h=440&q=75
    Mauricio Rua
    http://www.devotedmma.com/wp-content...ua-gallery.jpg
    Last edited by Mario Di Lazi; 13th December 2012 at 09:54.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #16
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Azi in Gold Coast, Queensland, Australia, se desfasoara gala UFC - UFC on FX: Sotiropoulos vs. Pearson

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...hes_finale.png

    Luptele din Main Card:
    George Sotiropoulos (Australia) vs. Ross Pearson (Anglia)
    Robert Whittaker (Australia) vs. Brad Scott (Anglia)
    Colin Fletcher (Anglia) vs. Norman Parke (Irlanda de Nord)
    Hector Lombard (Cuba) vs. Rousimar Palhares (Brazilia)
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #17
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Pe mine ma intereseaza UFC 155(cred ca este) de pe 29 decembrie.

    Revansa dintre Junior Dos Santos si Cain Velasquez in main event.

  18. #18
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Da, este in direct de la ora 5 pe Gsp TV.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #19
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    ma uit acum pe gsp si arbitru e ... o femeie.

    incredibil. mi se pare ca s-a depasit o anumita limita. nu cred in cretinismul ca barbatii sunt egali cu femeile.

    meciul e Costa Philipou - Tim Boetsch

  20. #20
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Calmeaza-te bre ca doar nu se bate o femeie cu un barbat.

    Meciul a fost frumos desi dezechilibrat.Interesant a fost ca Velasquez l-a batut pe dos Santos exact9sau in principal0 pe punctul sau forte-pe box.
    Brazialianul s-a aparat bine la sol(mai bine decat in picioare) insa ofensiv a fost zero.Chiar si asa e mare lucru ca a termiant in picioare meciul,a incasat niste pumni foarte tari,are barbie Dos Santos.

    Acum urmeaza Velasquez vs Overeem la anul.Sa-l vedem atunci pe Cain.

  21. #21
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Cain l-o distrus aseara pe Dos Santos. Miller a luptat excelent

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •