Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 79

Thread: U.F.C.

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Ne vom multumi pe scurt cu tot ce unii dintre noi reusim sa facem rost de pe net.

  2. #44
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Holly Holm revine cu prima victorie de cand a batut-o pe Ronda trimitand-o la culcare pe limitata Bethe Correia.

    https://www.youtube.com/watch?v=p7CHpA5vv08

    Pe undercard Dos Anjos impresionant cu Safieddine la debutul la welter iar Tybura bate ultimul cui in tronul lui Arlovski insa bielorusul a luptat bine si l-a intrebuintat serios pe polonez spre deosebire de ultimile meciuri unde a facut figuratie.

    Hunt-Lewis saptaman trecuta a fost un main event bun.Samoanul la 43 de ani in continuare o forta.

  3. #45
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Daca nici pe Correia nu o batea, Holm putea sa isi ia adio la cariera ei ca si un nume de top
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  4. #46
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Corect,si cum era de asteptat a batut-o cu clasa.Piciorul stang al lui Holly aduce putin cu cel al lui Cro Cop(stiu,exagerare mare0 dar pastrand proportiile.

  5. #47
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Cam slabuta lupta intre McGregor si Habib.
    Cred ca irlandezul inca este afectat de fiascoul din box pentru ca e greu de crezut ca doar atat poate.
    Pe de alta parte, Habib a avut si un pic de noroc cu acel croseu care i-a taiat elanul pe partea de striking si din cauza asta lupta n-a mai avut cursul sperat.

    Dar dupa iesirea de la final Habib ar trebui suspendat multa vreme si meciul ar trebui castigat de McGregor prin descalificare. Plus suspendari pe viata celor 2 care l-au atacat pe luptator.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #48
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut meciul insa nu stiu ce curs sperat nu a avut.A mers cum era normal adica cu Khabib dominand la sol si totusi destul de ok si in picioare.
    Personal cred ca Conor s-a deecurcat mai bine decat ma asteptam,a oorit takedownuri,s-a aparat decent la sol si a avut stamina mai buna.
    Evident ca banii de la meciul cu Mayweather l-au schimbat,viata sa personala a aratat asta.
    Cat despre incidentul de la final Khabib trebuie pedepsit cumva insa se mananca mult rahat si e multa ipocrizie.Cand McGregor a atacat autobuzul nu s-a facut asa mult tam tam si pedeapsa a fost jenanta.
    Totusi ma bucura ca lumea MMAului sustine curajul lui Khabib,cel putin din declaratii.

  7. #49
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Eu zic ca punctul care a decis soarta meciului a fost acea lovitura de pumn a lui Khabib care l-a pus jos pe McGregor.
    Irlandezul trebuia sa fie mai dominant la lupta in picioare si sa pastreze distana. Dar daca nu-i intra acea lovitura musulmanului, se ajungea la decizie la puncte.
    Totusi, McGregor n-a avut sanse reale de a castiga.
    La aceasta categorie Khabib poate sa domine pana la retragere pentru ca-n momentul de fata n-are cine sa-i faca fata.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #50
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Nu cred,de ce ar fi decis acel pumn meciul?McGregor a cazut,s-a ridicat si si-a revenit.
    Ce s-a intamplat inainte si dupa au decis-adica grapplingul extraordinar al lui Khabib.
    Intradevar strikingul lui McGregor slab insa ma indoiesc ca putea merge la puncte,a luptat cat de bn a putut.
    Khabib poate fi invins dar e nevoie de o anumita combinatie de luptator sa faca asta,un Max Holloway cred ca ar putea.

  9. #51
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    A cazut, s-a ridicat, dar la scurt timp a fost pus la sol, unde a stat restul reprizei.
    L-a zdruncinat rau, in special psihic, faptul ca musulmanul l-a lovit mult mai tare decat a facut-o el.
    Parerea mea e ca McGregor n-a fost pregatit pentru lupta asta, n-a dat nici macar o data impresia ca poate plasa croseul lui de stanga. Vara trecuta ar fi fost o lupta foarte disputata. Acum, irlandezul nu cred ca-si mai revine.
    Meciul de box ar fi trebuit sa-l faca sa realizeze ca mai are mult de munca, insa a avut efectul opus.

    Holloway nu stiu daca are sanse, sa nu uitam ca a pierdut cu McGregor.

    Acum ce-i interesant e faptul ca si musulmanul l-a provocat pe Mayweather. Ar fi chiar interesant un astfel de meci.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #52
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Fun fact: in aceeasi gala au luptat 2 din Dagestan (celalalt a fost Magomedsharipov), stat care are doar 3 milioane de locuitori.
    Sad fact: si acolo legea Sharia are adepti.

    Inca o chestie interesanta, in acea gala au fost 2 finalizari identice prin kneebar modificat, procedura foarte greu de realizat.
    Last edited by Doctor_Satan; 15th October 2018 at 17:04.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #53
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca l-a zdruncinat mental insa clar strikingul lui a fost slab.McGregor a fost dus jos si in prima repriza inainte de acel pumn,nu are nici o legatura.
    Eu cred ca a facut o pregatire defensiva si a lasat strikingul deoparte prea mult,cel putin asa mi s-a parut.
    Problema e ca a facut prea multi bani cu Mayweather,cum zicea Marvin Hagler-e greu sa te trezesti la 5 dimineata si sa fugi.

  12. #54
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Gandeste-te asa: singura sansa a lui McGregor de a castiga meciul era cu un striking impecabil, iar el era cel mai bun din categorie pana la acea ora.
    Iar adversarul te pune in fund tocmai cu un procedeu la care tu esti as. Daca nici asta nu-ti planurile peste cap si-ti face praf moralul, nu stiu ce ar mai putea.
    Deci pe langa pregatirea proasta, irlandezul a fost depasit si la propriul joc.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #55
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    E corect cevzici tu dar asta s-a intamplat in rep 2.
    Prima repriza a fost fominare Khabib.L-a dus jos,l-a bubuit cu ground and pound,l-a pus in ce pozitii a vrut.Dominare.
    Vreau sa spun ca acel pumn din rep 2 nu a schimbat cursul meciului,deja era pe un anume traseu meciul.
    Ca sa nu mai zic ca cele mai bune momente ale irlandezului au fost DUPA acel moment in rep 3 pe care cred ca a si luat-o.
    Deci dupa mine acel moment e prea mic pt a fi cataloghat drept game changer.

  14. #56
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Runda a treia nu cred ca a luat-o, ca daca tin bine minte, si-a luat takedown plus control la sol, ceea ce se puncteaza bine.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #57
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Ma rog e discutabila repriza dar ideea ramane.

  16. #58
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Las si eu in comentariu aici:
    Jon Jones cel mai tare luptator ever. Este impresionant omul. Chiar sper sa-l vad in categoria grea. Eu zic ca-i bate pe toti si acolo

  17. #59
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    E probabil cel mai bun din toate timpurile dar acum e in declin deja.

    Abia abia a trecut de Thiago Santos care avea ambii genunchii facuti praf,mai inainte nu a impresionat cu limitatul Smith.E clar in declin imo.
    O sa piarda centura curand,cine stie poate chiar cu Reyes.
    Iar divizia asta de light heavy e varza.

    Conor te-a impresionat cu Cerrone?Cowboyul facut la comanda dar totusi de unde a scos loviturile de umeri?
    Nu il bate pe Khabib niciodata.Nicibpe Usman,nici pe Masvidal.
    Poate il baga cu Gaethje sa vedem un razboi.

  18. #60
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    E probabil cel mai bun din toate timpurile dar acum e in declin deja.

    Abia abia a trecut de Thiago Santos care avea ambii genunchii facuti praf,mai inainte nu a impresionat cu limitatul Smith.E clar in declin imo.
    O sa piarda centura curand,cine stie poate chiar cu Reyes.
    Iar divizia asta de light heavy e varza.

    Conor te-a impresionat cu Cerrone?Cowboyul facut la comanda dar totusi de unde a scos loviturile de umeri?
    Nu il bate pe Khabib niciodata.Nicibpe Usman,nici pe Masvidal.
    Poate il baga cu Gaethje sa vedem un razboi.
    Jon Jones era in declin si dupa toate problemele pe care le-a avut dar a revenit pana la urma. Eu zic ca inca mai are multe cuvinte de spus. Pentru asta pasul la categoria grea este obgliatorie in momentul de fata. As vrea mult sa-l vad infruntand pe Stipe sau Ngannou.
    Nu am multe de comentat la victoria lui McGregor. E clar ca inca mai genereaza bani omu'. Are un stil al lui si placut ochiului trebuie spus. Normal ca e supraevaluat sportiv vorbind dar este un mare luptator fara doar si poate.

  19. #61
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Jon Jones e gata.Acum urmeaza o panta unde o sa regreseze intruna dar poate trai de pe urma numelui mult timp.
    In maxim 18 luni ar pierde centura la LHW.
    La grea il distrug aia imo.

    Eu as vrea sa-l vad pe baiatul asta Gaethjie primind mai multe meciuri tari.E un zeu al razboiului.

  20. #62
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Jon Jones e gata.Acum urmeaza o panta unde o sa regreseze intruna dar poate trai de pe urma numelui mult timp.
    In maxim 18 luni ar pierde centura la LHW.
    La grea il distrug aia imo.
    Time will tell

    Din punctul meu de vedere Jon Jones e prototipul luptatorului ideal
    Tehnic: complet, eficace si eficient
    Fizic: atletic cu excelenta mobilitate si rezistenta.
    Tactic: Constiincios, defensiv-reactiv si eficient in a folosi resursele. Are capacitatea de a evalua riscurile si beneficiile in timp real.
    Psihic: Atitudine in ring cumpatata, aparent indolenta si apatica.

    E un fel de Mayweather al MMA-ului deci. Genul asta de luptatori nu merg in declin asa brusc ci usor si linear (fiziologic oarecum). Fata de Mayweather, Jon Jones pare sa fie ceva mai lenes in pregatire si antrenament (in unele luptae nu a fost 100%). Poate de asta pare in declin. Are doar 32 de ani insa. Cu vointa si pregatire buna, inca mai e la cel mai inalt nivel in opinia mea.

  21. #63
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Pai zici dar in ultimile meciuri nu a fost deloc impresionant.Vedem.

    Nu m-ar mira sa piarda cu Reyes.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •