Results 1 to 7 of 7

Thread: Onlinesport Power Poll

  1. #1
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1

    Onlinesport Power Poll

    Exact dupa modelul pe care il gasiti pe nfl.com, am hotarat sa facem si noi un poll.Spre deosebire de acela, unde opinia este a unui singur analist, aici poate contribui toata lumea cu cate un top al primelor 12 echipe dupa fiecare etapa, in opinia lor bineintzeles.

    ..deci fiecare care e dornic sa posteze pe acest thread e liber sa o faca, poate sa isi faca topul dupa etapa si sa adauge si un mic comentariu la fiecare echipa unde daca vrea sa isi motiveze alegerea si locul echipei in topul sau.

    ..Un lucru important este sa luati in cosiderare clasamentul si jocul echipelor ci NU ordinea preferintelor voastre. (de exemplu, sa zicem eu sunt fan Oakland care au 0 victorii , 3 infrangeri- e clar ca nu au ce cauta in top 12)
    Idea acestui top e sa fim realisti si sa lasam preferintele deoparte si sa ne luam dupa statistici, si standings.


    .. nu stiu cat de mult v-am convins, dar daca aveti nelamuriri puteti sa maintrebati, sau sa va interesati pe nfl.com , unde cautati Vic Carucci:power Poll, ca sa vedeti modelul.

    Sper sa post-ati, iar de nu o sa il fac singur .

  2. #2
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Iata ca o sa fac un top acum (desi mai este un meci de jucat din etapa) doara sa de model. maine o sa revin cu topul intreg.

    1.Indianapolis Colts(4-0) - E echipa cea mai buna din NFl, atat timp cat Peyton e protejat si Wayne cu Harrisson sunt pe teren echipa asta va fi greu de batut.
    2.Chicago Bears(4-0) Sigur au castigat cu vicecampionii,dar inca nu imi par de locul unu'. Asteptam etapa viitoare.Pana atunci remarcam ca au si in acest sezon o super defensiva.
    3.New England Patriots(3-1) Echipa asta e din nou "on fire", si iata ca dupa una rece vine una calda, asa ca dupa infrangerea cu Denver ei castiga in Cincinatti si sunt pe locul 3 in topul meu.
    4.Philadelphia Eagles(2-1) Astept sa joace cu Green Bay, dar pana acum au jucat excelent in ofensiva, si ma astept sa o faca asa cam tot sezonul, in cazul in care sunt privati de accidentari. In defensiva joaca bine cu exceptia secondary-ului, unde odata cu revenirea lui lito sheppard astept ca situatia sa se mai inbunatateasca.Merita locul 4
    5.Seattle Seahawks(3-1) Au pierdut urat in chicago, dar nu a fost shaun. Chiar daca era nu stiu daca ar fi avut vreo sansa, dar sunt sigur ca jocu era mai strans.
    6.Baltimore Ravens(4-0) Desi au castigat cu Chargers, au facut-o greu de tot, ca si cu Clevland de altfel. Nu au nici o infrangere da au jucat cu echipe slabe, cu excepti celor din San Diego. Saptaman viitoare, vom vedea ce fel de echipa sunt cand joaca in "clash"-ul de pe Mile High Stadium cu Denver. Sunt echipa mea de suflet dar nu pot sa-i pun mai sus de locul 6 deocamdata.
    7.Denver Broncos (2-1) Dupa o victorie meritat pe foxboro cu Patriots, si un Bye Week week-endul asta ,Broncos par pregatiti pentru Ravens. Vom vedea. Locul 7 pana saptaman viitoare.
    8.Atlanta Falcons(3-1) Victorie cu Arizona datorita inca odata unei defensive bune si Running Game-ului. Echipa e buna dar nu are consistenta in rezultate, asa ca locul 8 mi se pare cel mai bun deocamdata pentru ei.
    9.New Orleans Saints(3-1) Au pierdut , dar au pierdut greu. Echipa asta incepe sa imi placa din ce in ce mai mult. Un lucru demn e ca este o echipa bataioasa si de caracter. Trebuie sa respectam asta. locul 9 pana la meciul cu Tampa Bay
    10.Cincinatti Bengals(3-1) Nu stiu de ce am senzatia ca echipa asta este pe o panta descendenta, dupa infrangerea de ieri cu New England. E o necunoscuta si o las pe locul 10.
    11.Carolina Panthers(2-2) Favorita multora la pentru Super Bowl la inceputul sezonului, chiar si a mea, incepe sa urce incet dar sigur. Meci cu cleveland , care il vor castiga, insa dupa se deplaseaza in Maryland, pentru jocul cu Ravens.
    12.San Diego Chargers (2-1) O alta echipa care imi place mult, care vine dupa un Bye Week si o infrangere in ultimele secunde in Baltimore. Cheia in meciul urmator cu Pittsburgh ramane la LT, care a fugit binisor cu Baltimore, insa nu a inscris.

    Next In Line: St.Louis Rams , New York Jets, Jacksonville Jaguars, Dallas Cowboys si Washington Redskins- astea au cele mai mari sanse sa prinda loc in top 12 saptamana viitoare.

  3. #3
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    S-a terminat si ultimul meci, clasaamentul meu pe poll ramane la fel, singurul lucru care se schimba este la locul 4 unde philadelphia are (3-1) raportul victorii infrangeri, dupa meciul cu Green Bay, insa ramane pe acelasi loc 4.

  4. #4
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    pakt ca nus bn pus la punct cu niste chesti legate d meciuri si d polluri clasamente etc..ca ma bagam si eu la chestia asta daca era..acu ma documentez dp nfl.com daca inteleg cv poa ma bag si eu

  5. #5
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    no problem,mtfk. Poll-ul asta o sa ramana aici, si o sa fi binevenit cu un clasament de al tau oricand vrei, si esti bine documentat. peace

  6. #6
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Inainte de meciul dintre Ravens si Broncos poll-ul arata astfel:

    1.Chicago Bears(5-0) ; sapt.trecuta locul:2- efectuv sunt magnifici, si nu vad cine sa-i bata deocadata.Victoria cu seahawks a fost secondata de una si mai categorica cu bills.
    2.Indianapolis Colts(5-0); sapt. trecuta loc:1- au cazut nu din cauza lor ci din cauza ca ursii joaca la un nivel mai sus decat toata lumea din nfl. ma ingrijoreaza run - defense-ul colts-ilor, care e printre cele mai proaste din nfl.
    3.Philadelphia Eagles(4-1); sapt.trecuta loc:4- victoria cu cowboys trebuie sa le dea un moral excelent, mai ales lui McNabb care a repurtat si o victorie psihologica in fatza lui terrell, si pana la urma de ce nu si in fatza intregii ligi. cu schedule-ul relativ usor de pana in week 10 , ma astept ca philadelphia sa ramana destul de sus in poll.
    4.New England Patriots(4-1); sapt. trecuta loc:3- victorie din nou si pentru patrioti, care incheaga iarasi un sezon bun. au cazut un loc doar din cauza ca eagles au avut un adversar mult mai bine cotat decat miami, echipa pe care au invins-o new england.
    5.San Diego Chargers(3-1); sapt. trecuta loc:12- o victorie impotriva campionilor nu poate trece nevazuta, insa lucrul mai impresionant e ca rivers incepe sa aiba o chemistry cu wr-ii si te-ii, asta adaugata la multi-talentatul LaDainian + o defensiva beton, si nu ai cum s-ai omiti pe chargers din top.
    6.New Orleans Saints(4-1); sapt. trecuta loc:9- dupa o infrangere , saints au avut un bounce-back, saptamana asta cu o victorie asupra "piratilor" din Tampa. reggie bush a avut un return pentru TD care le-a adus vioctoria si totodata locul 6 in top.
    7.Seattle Seahawks(3-1); sapt. trecuta loc:5- au avut Bye saptamana asta si o sa joace impotriva lui St. Louis pe Edward Jones Dome week-ul viitor.
    8.Baltimore Ravens(4-0):sapt.trecuta loc:6- eu sunt fan de-al lor si astept cu nerabdare meciul de diseara.daca inving confirma ca sunt fo' real, si automat vor urca , daca pierd vor ramane pe locul 8
    9.Denver Broncos(2-1);sapt.trecuta loc:7- cam aceasi situatie cu Baltimore,cu exceptia ca daca pierd, ar mai putea sa pice si in poll
    10.Carolina Panthers(3-2); sapt. trecuta loc:11- incet, incetisor, dar ce conteaza e ca sunt in urcare. meci greu sapt. viitoare cu Ravens.
    11.Atlanta Falcons(3-1); sapt. trecuta loc:8- au avut Bye Week si s-au mentinut in top , la coada ce-i drept. saptamana viitoare pe Georgia Dome vor veni N.Y Giants, care vor fi greu de invins.
    12.St.Louis Rams(4-1); sapt. trecuta loc: New Entry - nu stiu cum dar Rams au castigat chinuit 3 meciuri la rand si au ajuns si in top. Daca-i bat pe Seahawks, week-ul viitor, sunt fo' real si ei si isi merita prezenta in poll.

    Next In Line: Cincinatti Bengals(3-1);Jacksonville Jaguars(3-2); Minesotta Vikings(3-2); Dallas Cowboys(2-2); N.Y. Giants(2-2)

  7. #7
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Dupa week 5 complet, poer poll e astfel:

    1.Chicago Bears(5-0) ; sapt.trecuta locul:2- efectuv sunt magnifici, si nu vad cine sa-i bata deocadata.Victoria cu seahawks a fost secondata de una si mai categorica cu bills.
    2.Indianapolis Colts(5-0); sapt. trecuta loc:1- au cazut nu din cauza lor ci din cauza ca ursii joaca la un nivel mai sus decat toata lumea din nfl. ma ingrijoreaza run - defense-ul colts-ilor, care e printre cele mai proaste din nfl.
    3.Philadelphia Eagles(4-1); sapt.trecuta loc:4- victoria cu cowboys trebuie sa le dea un moral excelent, mai ales lui McNabb care a repurtat si o victorie psihologica in fatza lui terrell, si pana la urma de ce nu si in fatza intregii ligi. cu schedule-ul relativ usor de pana in week 10 , ma astept ca philadelphia sa ramana destul de sus in poll.
    4.Denver Broncos(3-1);sapt.trecuta loc:7- echipa asta e fo'real iar daca Super Bowl-ul s-ar juca maine, ar fi Bears vs. Broncos.
    5.New England Patriots(4-1); sapt. trecuta loc:3- victorie din nou si pentru patrioti, care incheaga iarasi un sezon bun. au cazut un loc doar din cauza ca eagles au avut un adversar mult mai bine cotat decat miami, echipa pe care au invins-o new england.
    6.San Diego Chargers(3-1); sapt. trecuta loc:12- o victorie impotriva campionilor nu poate trece nevazuta, insa lucrul mai impresionant e ca rivers incepe sa aiba o chemistry cu wr-ii si te-ii, asta adaugata la multi-talentatul LaDainian + o defensiva beton, si nu ai cum s-ai omiti pe chargers din top.
    7.New Orleans Saints(4-1); sapt. trecuta loc:9- dupa o infrangere , saints au avut un bounce-back, saptamana asta cu o victorie asupra "piratilor" din Tampa. reggie bush a avut un return pentru TD care le-a adus vioctoria si totodata locul 6 in top.
    8.Seattle Seahawks(3-1); sapt. trecuta loc:5- au avut Bye saptamana asta si o sa joace impotriva lui St. Louis pe Edward Jones Dome week-ul viitor.
    9.Baltimore Ravens(4-1):sapt.trecuta loc:6- Infrangerea din denver m-a pus un pic pe ganduri.Defensiva e super, insa inabilitatea lui McNair de a se acomoda face ca defensivele sa se concentreze asupra lui jamal lewis. Pot reveni sus in top in cazul in care castiga cu panthers.meci greu oricum.
    10.Carolina Panthers(3-2); sapt. trecuta loc:11- incet, incetisor, dar ce conteaza e ca sunt in urcare. meci greu sapt. viitoare cu Ravens.
    11.Atlanta Falcons(3-1); sapt. trecuta loc:8- au avut Bye Week si s-au mentinut in top , la coada ce-i drept. saptamana viitoare pe Georgia Dome vor veni N.Y Giants, care vor fi greu de invins.
    12.St.Louis Rams(4-1); sapt. trecuta loc: New Entry - nu stiu cum dar Rams au castigat chinuit 3 meciuri la rand si au ajuns si in top. Daca-i bat pe Seahawks, week-ul viitor, sunt fo' real si ei si isi merita prezenta in poll.

    Next In Line: Cincinatti Bengals(3-1);Jacksonville Jaguars(3-2); Minesotta Vikings(3-2); Dallas Cowboys(2-2); N.Y. Giants(2-2)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •