Gabriel Iancu si Alexandru Chipciu dezmint informatiile aparute in editia tiparita a Gazetei sporturilor precum si pe siteul fanatik.ro .

Acest articol este defaimator si este scris pe baza unor surse inexistente. Niciunul dintre colegi sau din membrii staff-ului aflati in vestiar dupa terminarea partidei nu pot face astfel de declaratii, pentru ca nu mi-am înjurat nici acum si nici altadata colegii, indiferent de cat de nervos am fost. Am fost eliminat in minutul 90, echipa ramanand in inferioritate pe timpul celor 4 minute de prelungiri, dar niciun coleg nu mi-a reprosat acest lucru. Imi respect colegii si sunt de parere ca rezultatele echipei se datoreaza contributiei fiecaruia. Nu am afirmat niciodata ca golurile mele au dus echipa in play-off-ul UEFA Champions League si pe primul loc in campionat, cu atat mai mult cu cat in campionat am evoluat doar in partide ca titular. Atat eu, cat si colegii mei ne respectam si ne apreciem antrenorul si nu am avea cum sa ne adresam injurii sub ochii acestuia. Nu am petrecut nici înaintea meciului cu Ceahlaul, nici înaintea altui meci. Apreciez încrederea pe care ne-a acordat-o antrenorul de a nu intra in cantonament înaintea meciului si, fiind jucator profesionist, ma comport ca atare. Sunt o persoana impulsiva, dar nu lipsita de respect. Am dat unele declaratii dupa meciuri "la cald" fara sa ma gandesc ca lucrurile vor lua o asemenea amploare. Nu doresc sa fiu un subiect de presa negativ si voi munci in continuare pentru a fi din ce in ce mai bun si pentru a dovedi tuturor ca Alexandru Chipciu este un jucator ambitios, perseverent si dornic de reusite, nicidecum un jucator obraznic si neprofesionist - ALEXANDRU CHIPCIU


Nu consider ca este normal sa apara un astfel de articol mincinos despre mine. Nu am iesit in oras de mai bine de o luna de zile, dar sa petrec pana la 3 dimineata? Chiar daca, in trecut, am avut parte de niste evenimente care mi-au afectat imaginea, asta nu inseamna ca am continuat pe aceeasi linie. Consider ca m-am maturizat, nu mai am probleme in viata extra-sportiva si nu mi-as putea permite ca, inainte de un meci atat de important precum cel de la Sofia, sa fac astfel de gesturi necugetate. Sper ca suporterii sa nu dea crezare acestui articol si sa aiba incredere in faptul ca ma pregatesc 100% si sunt cu gandul numai la performanta in tricoul Stelei - GABRIEL IANCU

http://www.steauafc.com/ro/articol/c..._25august2014/