View Poll Results: Care este echipa cea mai valoroasa dupa draft?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Real Madrid Bobcats

    3 17.65%
  • Wild Horsez

    0 0%
  • Outsiderii

    1 5.88%
  • Magicienii

    2 11.76%
  • nothin'butnet

    0 0%
  • Donillaz

    0 0%
  • Project X Ballers

    1 5.88%
  • PartTimeBasketballer

    1 5.88%
  • KwH Lakers

    0 0%
  • Plugarii

    0 0%
  • LA Lakers

    2 11.76%
  • Falcons7

    0 0%
  • Delfinii

    1 5.88%
  • Sharkie's winners

    4 23.53%
  • Chi-Town Ballers

    3 17.65%
  • HoopTroop

    2 11.76%
  • Jucatorii

    1 5.88%
  • Zeke is the best GM

    3 17.65%
  • TorontoRaptorsWins

    2 11.76%
  • Souls Eaters

    1 5.88%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 409

Thread: Bulls on parade - forumul ligii

  1. #1
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1

    Bulls on parade - forumul ligii

    Deschid un topic pentru liga 2006-2007 pentru a pastra discutziile centralizate. Shtiu ca exista optziunea de a discuta si pe yahoo, dar forumul asta e mult mai ushor de utilizat + oricum intram des aici.

    Am atashat un poll, mi se pare interesant sa vedem care echipa e considerata favorita dupa draft, mie imi plac urmatoarele:
    outsiderii, magicienii, torontoraptorswins, sharkie's winners si chitownballers.

  2. #2
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    io m-am votat doar pe mine ... am mare incredere in echipa mea care e totusi departe de a fi finalizata dar am cel mai bine titrat manager din liga ... pe mine cu doua inele de " champion " pe yahoo

    *edit* am votat deja si inca nu ma uitasem la echipele tuturor ... mie imi plac echipele Falcons7 , Sharkie's Winners si Zeke is the best GM
    Last edited by Busta; 2nd October 2006 at 01:46.

  3. #3
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    pai mi se pare normal ca fiecare sa ishi voteze echipa lui (mai ales daca ales-o live), altfel ar fi destul de tragic sa nu itzi placa propria echipa ....
    De-aia am si pus mai multe optziuni, ca e greu sa te opreshti doar la una.
    io ce ma bucur e ca robby care l-a luat pe lebron nu a ales chiar asha bine in rest, ca lebron daca se imbunatzeshte anul asta o sa fie un factor de dezechilbru zic eu ...

  4. #4
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    pai io din pacate n-am participat la draftul live dar calculatorul a facut o treaba extraordinara din lista care i-o lasasem io ... un pg valoros daca mai baga si nici nu faceam tradeuri acum decat cu rezervele

  5. #5
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    daca jucatorii mei sunt sanatosi(atat fizic cat si mental-starbury si francis) sunt contender pt ca am o echipa polina de talente...rama e de vazut ce staturi vor avea:JO, t-mac, marbury, francis, curry,iguodala, telfaier, g. green, pj, harping,nene, tyrus
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    spre deosebire de anul trecut,cand am avut cel mai prost draft dintre toate cele 20 de echipe,anul acesta am invatat muuult din greselile de anul trecut si sunt foarte multumit de draftul meu.

  7. #7
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    irimus nici o sansa cu transferul ala ... mi-l doresc io pe JO si un pg bun dar nu voi fi niciodata dispus sa dau atata pe ei ... mai ales ca francis e discutabil si JO nu face cat Dirk nici daca sta tot sezonul in teren ( anu trecut a avut accidentarea aia care l-a tzinut ceva vreme departe de teren ) .... sper ca a fost o gluma ca era genul de trade care oricum n-ar fi trecut de caseta

  8. #8
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai da-mi idul tau sa discutam.....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  9. #9
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    cine are echipa falcons7?...i-am facut o oferta si astept sa raspunda...poate nu a primit mailul cu oferta.... asta in cazul in care nu a setat de la settings sa primeasca si atunci gaseste oferta pe pagina cu echipa
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #10
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    au, au ,au ,acum am vazut echipele , sezonul asta sunt outsider , numai cu noroc am sansa sa prind TOP 5
    echipa mea e echilibrata, dar sunt echipe cu 3 sau 4 stats-maker
    Pt. irimus:
    1. za_horse - Wild Horsez
    2. cgrecu - TorontoRaptorsWins
    3. Florian GG - Delfinii
    4. irimus - 87ers
    5. Profetu - plugarii
    6. turcu - nothin'butnet
    7. Mertin - LA Lakers
    8. StephonTrue 15 - Jucatorii
    9. Sharkie - Sharkie's winners
    10. caseta - i hate stupid people
    11. Zabriskie - Falcons7
    12. Razvan P - Outsiderii
    13. Busta - Chi-Town Ballers
    14. kyoyf - HoopTroop
    15. Magicul - Magicienii
    16. AO - Bravehearts (s-a retras)
    17. Efficiency - Real Madrid Bobcats

    asta e ultima lista , poate Caseta va face update la ea
    Last edited by Razvan P; 2nd October 2006 at 12:06.

  11. #11
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    eu transfer pe oricine cu o singura conditzie, sa fie numar egal de jucatori implicatzi. Inca ceva, sper ca transferuri de genul Joey Graham + Fred Jones pentru Andreas Nocioni (care mi-a fost propus azi, sper in gluma ...) sa nu fie acceptate de catre caseta. Pentru a nu il supune pe caseta la presiuni, eu propun ca orice trade care caseta il considera potential controversat sa fie supus unui vot.
    nu ai jucat anul trecut .... de aia probabil nu stii ca nu accept transferurile care mi se par aiurea. daca mi se pare ceva aiurea, intii vb cu cei 2 implicati in transfer
    in special cu cel care mi se pare ca iese in pierdere.

    de asemenea, daca e vreun transfer pe care eu il accept dar sunt multi din liga care cred ca nu e corect, sa imi spuna si voi da undo la transfer.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #12
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    ok, singura obiectzie care o am e sa nu fii prea intransigent, daca un transfer e evident dezechilibrat (dirk pentru nene hilario de exemplu) sa fie anulat direct, dar daca e un transfer controversat eventual sa fie supus la vot, altfel devine extrem de greu sa faci transferuri interesante, sa schimbi pe wade cu dirk de ex nu e prea spectaculos.

  13. #13
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    sigur ca da ... e vorba de trades dezechilibrate in mod evident.
    sigur ca la maj trade-urilor unu iese avantajat. un pic sau mai mult .... depinde.

    in alta ordine de idei, as fi interesat de elton brand sau d howard. cine ii are e rugat sa arunce un oki pe rosteru meu sa vada daca e ceva ce ii place ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #14
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    sigur ca da ... e vorba de trades dezechilibrate in mod evident.
    sigur ca la maj trade-urilor unu iese avantajat. un pic sau mai mult .... depinde.

    in alta ordine de idei, as fi interesat de elton brand sau d howard. cine ii are e rugat sa arunce un oki pe rosteru meu sa vada daca e ceva ce ii place ....
    subscriu!
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  15. #15
    Tyler's Rage Florian GG's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    548
    Reputatie
    1
    mai faceti update la lista ca sunt niste nume noi de echipa in liga si habar n-am cine sunt . Eu il am pe Brand insa e ff greu de transferat. E omul meu de baza al roster-ului za_horse sorry nu prea ma intereseaza nimeni din roster-ul tau care sa fie luat in considerare intr-un eventual trade al lui Brand. caseta ce echipa ai?

  16. #16
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Am 2 pg de vanzare care chiar daca sunt destul de antipatizati...vor avea staturi bune:Francis(preconizez minim 15/5) si Telfair(preconizez minim 12/5 in conditiile in care e anuntat ca fiind starter).Caut un C nu neaparat extrem de valors dar cu ceva recuperai si fara FT% dezastruos(macar 65%)
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #17
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    La urmatoarea persona care-mi raspunde "nu fac trade cu tine ca mi-au zis toti sa nu fac" ma cac pe el joc si dau drop la toti jucatorii care se poate si simtiti-va bine. Si inca ceva, pt cei care mi-au purtat de grija...sa stiti ca nu am silit eu pe nimeni sa dea acept la vreun trade, iar daca am iesit clar in castig acea persoana ar trebgui sa iasa in fata si sa zica "Am fost un cretin si m-a fraierit" nu sa se planga in stanga si-n dreapta.Stiu ca frustrant locul meu din clasamnet de anul trecut...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  18. #18
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu poti sai dai la toti .....
    eu banuiesc ca tu acum blufezi....sincer.......
    nu e nevoie sa ameninti.....si pana la urma....nu ai decat sa te retragi.....
    nu cred ca cineva poate sa gandeasca in modul asta...
    poate au spus la caterinca
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  19. #19
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    nu au spus la caterinca
    si nici nu trebuia tu sa-ti dai cu parerea pt ca nu de tine e vorba..adica tu nu aveai de ce sa zici pt ca nu am facut cu tine nici un trade(poate unu)

    Nu ma referam la toti...nu toti au vorbit
    Last edited by Irimus; 2nd October 2006 at 22:13.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #20
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    hahhahahha ce revoltat esti irimus
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  21. #21
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu prea mi se pare normal....
    adica...unu ca robby acum s-ar putea sa se simta..pe undeva.....OBLIGAT sa faca tradeuri cu tine...
    ca in caz contrar tu te superi...iti iei bagajele si pleci......
    si pe de alta parte...nu mi se pare normal....ca cineva sa refuze un trade DOAR DIN MOTIVU invocat de tine...chiar te-as ruga sa-mi spui despre ce oferte era vorba....cred(momentan)...ca nu asta era motivu....
    ORICINE..daca i s-ar parea....ca e un trade convenabil...NU SE MAI uita la ce zic unii si altii....
    pana la urma...fiecare pe pielea lui....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •