Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 220

Thread: Dunărea Galați

  1. #43
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Linia de clasament Div. B1 sezon 2005-06:
    CLASAMENT GENERAL
    Loc Echipa P M V E I GD GP G
    ...
    5. Cetate Suceava 46 30 14 4 12 43 34 +9
    6. Dunarea Galati 45 30 13 6 11 29 25 +4
    7. Dacia U. Braila 45 30 12 9 9 31 28 +3
    ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Am vazut meciul de pregatire dintre OTELUL si DUNAREA si consider ca si echipa mai mica a orasului de la DUNARE poate anul asta sa de-a lovitura astfel incat de la anul sa avem 2 echipe in liga lui MITICA.Bafta DUNAREA.

  3. #45
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Daca nu ma insel, Dunarea a evoluat 1 an in Divizia A.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Sezonul 2008-2009 va aduce ambitii mari la acest club,adica vant de LIGA 1.Cred ca se poate.

  5. #47
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MLDS View Post
    Daca nu ma insel, Dunarea a evoluat 1 an in Divizia A.
    a jucat mai multe sezoane in a,la un moment dat i se spunea formatia abba pt ca alterna promovarile cu retrogradarile,pana in 84-85 a fost echipa principala a orasului,de atunci a devenit otelul

  6. #48
    Banned BrasovFans's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    488
    Reputatie
    0
    Sportul Studentesc - Dunarea Galati 3-0.

    Golurile Studentilor fiind marcate de Curelea, Lazăr şi Târnăcop.

  7. #49
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Pentru cei care nu stiu, Dunarea CSU Galati a mai purtat numele FCM Galati si a fost prima echipa a orasului Galati pana in 1985. A avut supranumele de ABBA din cauza faptului ca juca un an in A si doi in B, primul meci a fost pe 11 aug. 1974 FCM Galati - CFR Cluj 0-2 iar ultimul pe 13 mai 1984 Dunarea CSU - Chimia Rm. Valcea 3-1. Ca palmares in cele 5 editii din prima divizie a adunat un nr. de 170 meciuri/44 victorii/32egaluri/94infrangeri/174goluri marcate/310goluri primite.
    Aceasta echipa a oferit jucatori emblematici pt. fotbalul romanesc Majearu si Stoica din echipa de aur a fotbalului romanesc, Orac autor a unor meciuri antologice cu Dinamo impotriva lui Inter, Hamburg, deasemenea Vaiscovici iar dintre marii fotbalisti romani care au jucat pt. FCM il putem aminti pe olteanul Oblemenco. Bineinteles ca lista poate continua cei mai in varsta nu vor uita victoria frumoasa repurtata la Galati pe stadionul Dunarea in fata Stelei cu 3-1 pe 14 dec.1983 cand dupa finalul meciului o buna parte din galerie sa mutat in Sala Sporturilor unde CSU Galati a castigat la volei feminin in fata lui Dinamo si se scanda "Dinamo si Steaua si-au gasit beleaua!"; sau golul antologic a lui Motoc in poarta lui Rica Raducanu de la 40 metri tot in poarta Stelei, au fost vremuri frumoase cu stadioane pline meci de meci erau in tribune 20.000 spectatori.
    Last edited by starsteel; 12th July 2006 at 00:19.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Pacat ca echipa nu are unde juca gazonul de pe DUNAREA fiind mizerabil.Primarul NICOLAE saracul tot promite dar se pare ca ramane numai cu asta.Noul antrenor este PUIU ANTOHI un adevarat meserias.Se pare ca Otelul nu-si lasa alti jucatori sa creasca aici preferand BRAILA un oras stelist.Pacat.

  9. #51
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OVIDIU 62 View Post
    Pacat ca echipa nu are unde juca gazonul de pe DUNAREA fiind mizerabil.Primarul NICOLAE saracul tot promite dar se pare ca ramane numai cu asta.Noul antrenor este PUIU ANTOHI un adevarat meserias.Se pare ca Otelul nu-si lasa alti jucatori sa creasca aici preferand BRAILA un oras stelist.Pacat.
    l-am intrebat pe danut lungu de ce a fost trimis juniorul garleanu la braila si nu la dunarea si mi-a raspuns ca sa joace deoarece postul pe care joaca este ca si asigurat altui jucator la dunarea.nu e rau ca trimitem jucatori la braila,e umilinta si mai mare pentru ei,ca supravietuiesc datorita noua.cat despre nicolae,m-am lamurit de multa vreme,el nu da bani pt sport pt ca are lucruri mai importante de facut .lasa ca o sa am si eu lucruri mai importante de facut la urmatoarele alegeri locale,sa nu il votez de ex,pun mai multe stampile ca nici cu durbaca nu mi-e rusine.

  10. #52
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Se pare ca am sarit doua sezoane de divizia A in care Dunarea a avut numele Siderurgistul in editiile 1963/64 si 1965/1966 astfel in clasamentul all-time al primei divizii Dunarea CSU Galati ocupa un onorant loc 40 cu urmatoarea linie:
    sezoane 7/partide 222/victorii 57/ egaluri 42/ infrangeri 123/goluri marcate 236/goluri primite 414/pct.156/
    Primul meci, 1963/1964 25 Aug 1963 Siderurgistul Galati - CSMS Iasi 3-1 (1-0)
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #53
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    stadion stim cu totii k nu prea au...decat k marime...dar..bani au?...au si ei vr-un patron cu bani...informatii despre conducere cv.in special cei care baga banii ma intereseaza
    Toon Army the masters of England

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    l-am intrebat pe danut lungu de ce a fost trimis juniorul garleanu la braila si nu la dunarea si mi-a raspuns ca sa joace deoarece postul pe care joaca este ca si asigurat altui jucator la dunarea.nu e rau ca trimitem jucatori la braila,e umilinta si mai mare pentru ei,ca supravietuiesc datorita noua.cat despre nicolae,m-am lamurit de multa vreme,el nu da bani pt sport pt ca are lucruri mai importante de facut .lasa ca o sa am si eu lucruri mai importante de facut la urmatoarele alegeri locale,sa nu il votez de ex,pun mai multe stampile ca nici cu durbaca nu mi-e rusine.
    Eu nu ma mai duc deloc la vot, sau daca ma duc fac ca tine

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    stiti cumva rezultatele patrulaterului de fotbal de la braila alex tomescu?

    in primul meci eu stiu:braila -dunarea gl=0-1 deci dunarea urma sambata sa joace finala probabil cu bacaul
    Last edited by Mario Di Lazi; 6th August 2006 at 01:31.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Am castigat primul turneu TRAIAN TOMESCU organizat la BRAILA castigand in finala cu 1-0 in dauna fostei divizionare A,FCM BACAU.Clasament
    1) DUNAREA GALATI 2 victorii
    2)FCM BACAU 1 vict+1 infrangere
    3)OTOPENI 1 vict+1 infrangere
    4)BRAILA 2 infrangeri.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kan View Post
    stadion stim cu totii k nu prea au...decat k marime...dar..bani au?...au si ei vr-un patron cu bani...informatii despre conducere cv.in special cei care baga banii ma intereseaza
    Din cate stiu eu e societate pe actiuni si pe la TV se laudau ca au bani destui. Mai multe nu stiu si nici nu m-am interesat.

  16. #58
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OVIDIU 62 View Post
    Sezonul 2008-2009 va aduce ambitii mari la acest club,adica vant de LIGA 1.Cred ca se poate.

    hmmm....acu am vazut si io asta. Unde ai auzit?

    ...eu zic k ar fi suuuuuper sa o vad p dunarea in A.
    Toon Army the masters of England

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kan View Post
    hmmm....acu am vazut si io asta. Unde ai auzit?

    ...eu zic k ar fi suuuuuper sa o vad p dunarea in A.
    La toate canalele galatene se lauda cei de la Dunarea ca in 2008-2009 vor promovarea in I.

  18. #60
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    super....sa vedem cum se descurca echipa sezonu asta...ar trebui sa fie o avampremiera ...oricum autoritatile locale dau bani acu numa la Dunarea...la Otelu se implica numa Mitaal..nu?
    Toon Army the masters of England

  19. #61
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kan View Post
    super....sa vedem cum se descurca echipa sezonu asta...ar trebui sa fie o avampremiera ...oricum autoritatile locale dau bani acu numa la Dunarea...la Otelu se implica numa Mitaal..nu?
    EXACT
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  20. #62
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Dupa un inceput de campionat cu dreptul victorie in deplasare la Snagov cu 2-1 a urmat o chifla 1-3 acasa cu echipa Prebabricate Modelu nici nu stiu de unde-s.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Chiar de unde-s aia de la Prefabricatu ???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •