View Poll Results: Este clasamentul decis de erorile (majoritatea intentionate de arbitraj)

Voters
42. You may not vote on this poll
  • DA, si responsabilii sa isi dea imediat demisia

    23 54.76%
  • NU, arbitrajele sunt corecte

    19 45.24%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 118 of 118

Thread: Steaua macelarita - episodul 2 - Tiberiu Lajos

  1. #106
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    ar trebui sa cititi postarile userilor remy, bianco-rossi, red castoryy, doris, etc

    o sa vedeti o boala inca nedescoperita stiintific, frustrarea eterna de STEAUA
    Last edited by SAMM; 11th October 2006 at 14:04.
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  2. #107
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Dragutule SAMM, ia zi matale, cumva si stirea asta, inseamna ca e un complot impotriva Stelei, si Pro-Dinamo ?

    http://www.gsp.ro/index.php?a=58862&shift=1

    Disney nu va juca împotriva lui Dinamo

    Farul Constanţa nu va putea conta pe atacantul Disney pentru meciul cu Dinamo de sâmbătă, din etapa a 11-a din Liga 1. Congolezul nu a putut intra în România deoarece nu are viză şi a fost nevoit să se întoarcă în Franţa.

    Armel Disney a plecat în Congo în urmă cu o săptamână, pentru meciul naţionalei ţării sale cu Ciadul, din preliminariile Cupei Africii pe Naţiuni. Deoarece viza i-a expirat, Disney nu a mai putut intra în România şi a fost nevoit să se întoarcă în Franţa.

    „Suntem foarte nemulţumiţi. Noi l-am achiziţionat să joace pentru Farul Constanţa, nu pentru reprezentativa statului Congo. În plus, mereu se întoarce în România obosit şi nu dă randamentul scontat. Oricum, avea şanse minime să prindă lotul de 18 pentru meciul cu Dinamo, întrucât nu a urmat programul de pregătire al echipei”, a declarat pentru NewsIN preşedintele Farului, Florentin Chiforean.

    Şi directorul tehnic de la Farul, Ion Marin, şi-a exprimat nemulţumirea: „E posibil să-l avem, e posibil să nu-l avem..în funcţie de ce se întâmplă în Franţa, dacă reuşim să-i obţinem viza. Prima noastră grijă e să-l recuperăm, să poată să vină la program”.

    Farul Constanţa va juca în compania liderului Dinamo, sâmbătă de la ora 20.45, în direct pe Antena 1.
    Dupa mintea stelistilor fanatici (repet, luati exemplul lui Vladek, si, poate, si altii), e clar ca si intamplarea asta e premeditata de cei de la Dinamo sa poata castiga mai usor, si astfel sa "macelareasca" pe Steaua.
    MAI CREZI IN "MACEL", SAMM, DAR SI GUEVARAX ?
    DACA DA, E GRAV.
    Ce ziceti despre macelul de aici (asa-i ca Steaua se uraste pe sine insesi, se "auto-macelareste" ?): http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=46544

    Sa pui arbitrii pe care-i doresti, ca sa castigi un campionat !
    Last edited by remy; 11th October 2006 at 18:14.

  3. #108
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    omule esti total off-topic

    aici e vorba de macelul facut de lajos intr-un meci cand nu a eliminat doi fotbalisti de la poli iasi

    campania anti-Steaua este pe alt thread

    oricum cum iti explici ca in dreptul echipei dinamo in ultimii 16 ani sta un mare ZERO la performantele europene ??????? ca performante la intern au avut, eu nu imi explic decat prin blaturi si arbitraje

    sa raspunzi la intrebare
    de ce pana si Rapid are dupa revolutie performante mai mari decat dinamo, ca sa nu mai zic de Steaua care are performante colosale pe langa echipa din groapa

    iar de faza cu Disney ???
    nu era el problema, tibor moldovan caine pana la moarte va fi titular arbitrul deja a fost acontat, asa ca si cu Disney si fara tot dinamo castiga
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  4. #109
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by doris2001 View Post
    Sunt un bufon
    Ce lume mica. putin mese

  5. #110
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    omule esti total off-topic

    aici e vorba de macelul facut de lajos intr-un meci cand nu a eliminat doi fotbalisti de la poli iasi

    campania anti-Steaua este pe alt thread

    oricum cum iti explici ca in dreptul echipei dinamo in ultimii 16 ani sta un mare ZERO la performantele europene ??????? ca performante la intern au avut, eu nu imi explic decat prin blaturi si arbitraje

    sa raspunzi la intrebare
    de ce pana si Rapid are dupa revolutie performante mai mari decat dinamo, ca sa nu mai zic de Steaua care are performante colosale pe langa echipa din groapa

    iar de faza cu Disney ???
    nu era el problema, tibor moldovan caine pana la moarte va fi titular arbitrul deja a fost acontat, asa ca si cu Disney si fara tot dinamo castiga
    Tătăiţă, nu-i asa ca "Steaua e macelarita (episodul 3) -> recunoasterea blaturilor si a ajutorului FRF si LPF la castigarea ultimelor doua titluri ?
    Tot ce ati spus voi in topicul asta ca Steaua e furata de arbitri, acum Jiji cel Viteaz si onest de la Steaua recunoaste ca a luat titluri pe baza altora cu influenta.
    S-A INTORS CA UN BOOMERANG CEEA CE STELISTII FABULEAZA, MAI ALES IN POSTUL ASTA, CU "MACELARIREA". PENIBIL !
    VA ASTEPT, CA NU MAI DUREAZA MULT PANA JIJI "VARSA" TOTUL DIN EL.
    SE VA SPOVEDI TOTAL, CA ASA-I NORMAL.
    STEAUA PUR SI SIMPLU E DEZINTEGRATA, DUPA CE A RECUNOSCUT IERI, CA A FOST MANA-N MANA CU MIRCEA SANDU.

  6. #111
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    omule esti total off-topic

    aici e vorba de macelul facut de lajos intr-un meci cand nu a eliminat doi fotbalisti de la poli iasi

    campania anti-Steaua este pe alt thread

    oricum cum iti explici ca in dreptul echipei dinamo in ultimii 16 ani sta un mare ZERO la performantele europene ??????? ca performante la intern au avut, eu nu imi explic decat prin blaturi si arbitraje

    sa raspunzi la intrebare
    de ce pana si Rapid are dupa revolutie performante mai mari decat dinamo, ca sa nu mai zic de Steaua care are performante colosale pe langa echipa din groapa

    iar de faza cu Disney ???
    nu era el problema, tibor moldovan caine pana la moarte va fi titular arbitrul deja a fost acontat, asa ca si cu Disney si fara tot dinamo castiga
    Tătăiţă, nu-i asa ca "Steaua e macelarita (episodul 3) -> recunoasterea blaturilor si a ajutorului FRF si LPF la castigarea ultimelor doua titluri ?
    Tot ce ati spus voi in topicul asta ca Steaua e furata de arbitri, acum Jiji cel Viteaz si onest de la Steaua recunoaste ca a luat titluri pe baza altora cu influenta.
    S-A INTORS CA UN BOOMERANG CEEA CE STELISTII FABULEAZA, MAI ALES IN POSTUL ASTA, CU "MACELARIREA". PENIBIL !
    VA ASTEPT, CA NU MAI DUREAZA MULT PANA JIJI "VARSA" TOTUL DIN EL.
    SE VA SPOVEDI TOTAL, CA ASA-I NORMAL.
    STEAUA PUR SI SIMPLU E DEZINTEGRATA, DUPA CE A RECUNOSCUT IERI, CA A FOST MANA-N MANA CU MIRCEA SANDU.

  7. #112
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Dupa acest episod 2 in care a fost macelarita steaua, urmaeza Steaua avatajata episodul 4076, doar e o telenovela frumoasa
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  8. #113
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Dupa acest episod 2 in care a fost macelarita steaua, urmaeza Steaua avatajata episodul 4076, doar e o telenovela frumoasa
    hehe, mai ceva ca tanar si nelinistit si zic eu asta, ca stelista
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  9. #114
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    si cred ca problema nu e neaparat la frf, mai mult este la DNA, ca ce se intampla acum in fotbal ar trebui sa se lase cu puscarie : inselaciune, spaga, trafic de influenta
    Pai in cazul asta, ce se face Steaua fara Becali??

  10. 11th October 2006, 23:23

    Reason
    Dublura din cauza conexiunii !

  11. 17th October 2006, 22:52
    Reason
    offtopic

  12. #115
    junior Livio_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    60
    Reputatie
    1

    ...

    View Poll Results: Este clasamentul decis de erorile (majoritatea intentionate de arbitraj)
    DA, si responsabilii sa isi dea imediat demisia 22 56.41%
    NU, arbitrajele sunt corecte 17 43.59%
    da...dar greseli in favoarea lu` steaua shi dinamo...:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
    [B][COLOR="Indigo"]Poli Timisoara[/COLOR][COLOR="Black"]- & - Juventus Torino[/COLOR][/B]

  13. #116
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    "Neşu are entorsă la genunchi şi nu poate evolua multă vreme de acum încolo". Previziunile sumbre ale lui Cosmin Olăroiu, făcute după meciul Poli Iaşi - Steaua, de acum 3 săptămîni, se confirmă. Chiar dacă antrenorul a sperat că fundaşul accidentat de Onofraş îşi va reveni într-o lună, "Bichonul" nu se poate pregăti deocamdată alături de colegii săi.


    sa ne amintim ca la faza asta nu s-a dat nici macar galben

    oare de ce comisiile ligii nu s-au mai sesizat acum sa il suspende pe onofras, dak era de la Steaua cred ca era suspendat pe viata
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  14. #117
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Repet , la faza cu Goian când a faultat la marginea careului , dar puţin în interior , faza în care a fost eliminat , te mai poţi înşela . Din poziţia arbitrului , nu puteai să-ţi dai seama unde era exact faţă de linia de 16 m . Însă la faultul lui Onofraş era o decizie disciplinară fără dubii , arbitrul vedea foarte bine faza şi nu cred că-l durea undeva să dea măcar galben . În loc să-l dea afară pe Onofraş , cel care nu a mai jucat a fost Neşu , ieşire din joc care a influenţat rezultatul final .

  15. #118
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by guevarax View Post
    "Neşu are entorsă la genunchi şi nu poate evolua multă vreme de acum încolo". Previziunile sumbre ale lui Cosmin Olăroiu, făcute după meciul Poli Iaşi - Steaua, de acum 3 săptămîni, se confirmă. Chiar dacă antrenorul a sperat că fundaşul accidentat de Onofraş îşi va reveni într-o lună, "Bichonul" nu se poate pregăti deocamdată alături de colegii săi.
    sa ne amintim ca la faza asta nu s-a dat nici macar galben
    Oare de ce comisiile ligii nu s-au mai sesizat acum sa il suspende pe onofras, dak era de la Steaua cred ca era suspendat pe viata
    Ati gasit si voi o posibila greseala a comisiilor, si va dati "macelariti".
    Dar Steaua, cand "macelareste" echipe intregi, si la propriu, si la figurat, prin arbitrii platiti de Jiji (vezi cate de 11 metri facute cadou Stelei !), nu mai ziceti nimic ?
    Sau ca Olaroiu e iertat de suspendare de la 3 etape ... la 0 ! Asa ceva n-am prea auzit sa se reduca o pedeapsa de la 3 etape la ... nici una !!!

    Luati aminte de la Vladek, cititi aici, si reflectati cand va mai victimizati:

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=106

    Eu zic s-o lasati balta, ca deja e ceva penibil sa urli: HOTII STRIGA HOTII !
    Anul asta n-aveti nici o sansa sa va mai laudati cu aceasta echipa expirata, Steaua.
    Fiti mai decenti, si vedeti diferenta de valoare intre Dinamo si Steaua !
    Dinamo, cel putin, n-a urlat nici anul trecut ca a fost furata, precum o fac cei de la Steaua, de vreo 5 ani ! Si Dinamo a pierdut campionatul, fara sa zicem ca n-a meritat sa-l piarda sau ca au fost furati. Dar nu cum a facut-o Steaua, cu blaturi si jafuri ale arbitrilor platiti de Jiji, voi tot urlati ca sunteti persecutati.
    HOTII STRIGA HOTII, VA REPET !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •