View Poll Results: Hotelul Crang sau Coroana?

Voters
0. You may not vote on this poll
  • Crang

    0 0%
  • Altul (mentionati-l)

    0 0%
Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 442 to 445 of 445

Thread: Buzau 2009 - Intalnirea noastra, a forumistilor II

  1. #442
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Este destul de interesant sa fiti urmariri . Intodeauna am spus ca arbitri nu ar trebui sa fie si antrenori .
    Vedeti voi... procesul de a compune un integral(rutina ) unei gimaste este exact invers . NU pui elemente ca sa scoti un scor cat mai mare si dupa incerci sa pui gimnasta sa le invete , ci iei elementele pe care le poate gimnasta si le combini pana iti da un scor cat mai mare .
    Procesul de invatare al unui element nu e asa usor si scurt cum poate cred unii . Pe langa etapa de invatare , mai e una de fixare , de intrare in automatism si apoi de integrare intr-o rutina si la sfarsit executiile de concurs . Cine sare cat de putin peste asta sfarseste accidentat sau uzat prematur .
    Sunt gimnaste care invata foarte repede elementul ,corect din prima dar mai apoi are perioade de recadere .UN antrenor slab se va bucura prematur , o va trece rapid peste niste etape de pregatire si o va pierde curand .
    Sunt alte gimnaste care prind greu un element greu dar si cand il fixeaza ...Un antrenor slab o va marginaliza prematur ....
    Eu m-as lupta in Romania pentru deschiderea cursurilor de arbitri si catre cei ce nu sunt antrenori . Una din marile probleme este subiectivismul inevitabil al arbitrilor in competitiile interne ...de aici si bisericutele si tot restul.

  2. #443
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Pentru cei care nu erau lamuriti care este faimosul "whip":
    Am ales un sol romanesc: Oana Ban. Ultima diagonala, de la 1:37: ronda+whip+whip+flick+flick+dublu echer.
    http://www.youtube.com/watch?v=ON4QTeviFOw
    Ce mi-a placut solul asta. De-abia azi am avut timp sa-l revad. Merci. Fetele noaste au avut soluri extraordinare in finala de la Atena 2004.

    EDIT: ce spectacol au facut fetele in finala http://www.youtube.com/watch?v=tjWpI...eature=related

    Nu stiu care din soluri mi-a placut mai mult, toate "imi dau fiori". Ce simpatica e pozitia de start Oanei Ban! Ce mi-a placut Catalina cand si-a aruncat haina jos parca s-a dus sa se lupte cu taurul pe sol .
    Last edited by LuisaGym; 26th September 2009 at 16:14.

  3. #444
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    Ce mi-a placut solul asta. De-abia azi am avut timp sa-l revad. Merci. Fetele noaste au avut soluri extraordinare in finala de la Atena 2004.

    EDIT: ce spectacol au facut fetele in finala http://www.youtube.com/watch?v=tjWpI...eature=related

    Nu stiu care din soluri mi-a placut mai mult, toate "imi dau fiori". Ce simpatica e pozitia de start Oanei Ban! Ce mi-a placut Catalina cand si-a aruncat haina jos parca s-a dus sa se lupte cu taurul pe sol .

    si pe mine ma trec fiorii cand vad imaginile astea, imi amintesc ca situatia era destul de stransa cu americancele iar Cata o fi zis ceva de genul "ok, Dana si Oana dar eu voi pune punct" si a ridicat sala in picioare. Mie imi place si poza de final a Catalinei.

    Ufffff, ce dor imi e de astfel de momente, sunt optimista si sper sa le retraim curand..peste cateva saptamani daca se poate si nu cerem mult

  4. #445
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    N-ar fii exclus . Fetele pot face niste soluri frumoase daca se mobilizeaza si eu zic ca au sansa toate sa intre in finala. Asa ca cine stie? Eu sper...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •