View Poll Results: Hotelul Crang sau Coroana?

Voters
0. You may not vote on this poll
  • Crang

    0 0%
  • Altul (mentionati-l)

    0 0%
Page 21 of 22 FirstFirst ... 1119202122 LastLast
Results 421 to 441 of 445

Thread: Buzau 2009 - Intalnirea noastra, a forumistilor II

  1. #421
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Nu e timpul pierdut Alex,sintem abia la inceput,vor mai fi intilniri de genul asta, fii sigura si atunci vei recupera timpul.Stii ce repede trece un an!?

  2. #422
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Abia astept!

  3. #423
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    .....mai ales cind auzi:"daca nu mincati tot la anul nu va mai aduc!"

    Dupa cum v-a spus si Auri,la Baia Mare este rds si ea e in concediu,eu lucrez dar mi-as gasi si-un pic de timp de stat cu voi(in special noaptea) si nici nu trebuie sa stati la hotel.Va place cum va invit acasa la Auri?!

    Ia uitati aici,ne-am lasat amprenta la vulcani,deci trebuie sa ne-ntoarcem:
    Asa e, amenintarea Miei a avut un efect fantastic...desi majoritatea tortului a fost mancata inca de sambata seara

    Amprenta la Vulcani: Vreau, vreau s amerg acolo cu voi!!! Haide sa mergem candva!!!

    Mondiale: asa este, eu pe 4 octombrie, dupa-amiaza, plec la Bucuresti pentru trei saptamani, cu posibilitatea de a ma intoarce in week-end acasa (as prinde, astfel, doar ziua de sambata de uitat...caci acasa am Digi TV, deci prind Digi sport fara probleme)...si as primi-o si pe Amalia in ziua respectiva...insa parca mai incantata sunt sa raman in acel week-end in Bucuresti (sa ma intorc acasa in alt week-end) sau sa ne vedem undeva (si Brasov este o optiune foarte buna)...din pacate, nu promit nimic, va depinde foarte mult de ai mei, de problemele care sunt momentan si de cum isi vor gasi ele rezolvare (plus de facultate).

    Lui Catalin ii sunt si eu recunoscatoare ca m-a insotit si la tren la ora 1.00 noaptea, mai ales ca fusesem un pic panicata. dar cei doi catalini au fost tare buni si m-au ajutat s aimi revin...multumesc si Iulianei (care este foarte creata si simpatica) pentru ca s-a dat peste cap sa imi caute mie (o nauca si jumatate) tren si/ sau microbuz catre casa.

    De abia astept anul viitor, de Mondialele de la Rotterdam nici nu mai zic!!! (Pacat ca baimarencele si altii dintre voi nu vor fi acolo)...cred ca o sa fie tare frumos si acolo...dar si la nationalele + internationalele (daca va fi cazul) de anul viitor...

  4. #424
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    .....mai ales cind auzi:"daca nu mincati tot la anul nu va mai aduc!"

    Dupa cum v-a spus si Auri,la Baia Mare este rds si ea e in concediu,eu lucrez dar mi-as gasi si-un pic de timp de stat cu voi(in special noaptea) si nici nu trebuie sa stati la hotel.Va place cum va invit acasa la Auri?!

    Ia uitati aici,ne-am lasat amprenta la vulcani,deci trebuie sa ne-ntoarcem:
    Mia de care Cosmin ziceai ca-i dragutel,ca-s doi ? (na , ca am si eu curiozitatile mele )

  5. #425
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Eu, dupa cum am spus, voi fi in Bucuresti pe timpul Mondialelor...mi-ar face placere sa revad pe unii dintre voi, dar vazutul Mondialelor in Brasov nu cred ca as putea.

    In Bucuresti, pe undeva, ok, ca tot n-am Digi Sport acasa...dar timpul e prea scurt ca sa mai calatoresc prin tara, in plus mai merg si la Focsani vreo 2 zile.

    Oricum, cu sau fara Mondiale, 2-3 ore in care sa va vad macar pe cativa dintre voi m-ar bucura foarte mult. Va trimit un email cu perioada in care voi fi acolo.

    @niagara: cu siguranta Cosmin Popescu Eu insa sunt fan Ovidiu

  6. #426
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    @niagara: cu siguranta Cosmin Popescu Eu insa sunt fan Ovidiu

    Ok . Si eu sunt fan declarat dar a lui Robert !

  7. #427
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Mia de care Cosmin ziceai ca-i dragutel,ca-s doi ? (na , ca am si eu curiozitatile mele )
    De Popescu ziceam,dar sa ma tai si nu-mi amintesc acum care-i al doilea cosmin,are cineva doua prenume?

    Ioana,n-am zis nimic de Ovidiu,el a fost asa ,mai cumintel si nu mi-a sarit in ochi.Mie imi plac toti,la fiecare gasesc ceva de admirat,in primul rind pentru ca sunt ai nostri.

  8. #428
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    In Bucuresti, pe undeva, ok, ca tot n-am Digi Sport acasa...dar timpul e prea scurt ca sa mai calatoresc prin tara, in plus mai merg si la Focsani vreo 2 zile.
    P
    Ioana, cand la Focsani, vii cumva la Nationalele junioarelor? hai, da-ne mai multe informatii! Ce frumos ar fi sa ne vedem acolo!!!!

  9. #429
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    Ioana, cand la Focsani, vii cumva la Nationalele junioarelor? hai, da-ne mai multe informatii! Ce frumos ar fi sa ne vedem acolo!!!!
    Nu, altfel va ziceam...eu ratez la mustata toate evenimentele anul asta.

    Voi fi pe 23-24 oct in Focsani, deci exact c-o sapt inainte de Nationalele junioarelor.

  10. #430
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Ok . Si eu sunt fan declarat dar a lui Robert !
    Ne dam seama din avatar

    Mi-as pune si eu cu Ovidiu, dar n-am poze asa frumoase cu el.

  11. #431
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Am auzit de la baieti, Ioana, ca esti fan Ovidiu, vineri ne-am chinuit putin sa il reperam, tot ce stiam sigur e ca e blondut si inalt. Dar dupa aia a fost usor de observat, mai ales la bara - foarte spectaculos!

    Niagara, la Cosmin Iancu te refereai?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #432
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Ne dam seama din avatar

    Mi-as pune si eu cu Ovidiu, dar n-am poze asa frumoase cu el.
    Mai , fani adevarati au ! Apropo de paparazzi ...

    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Am auzit de la baieti, Ioana, ca esti fan Ovidiu, vineri ne-am chinuit putin sa il reperam, tot ce stiam sigur e ca e blondut si inalt. Dar dupa aia a fost usor de observat, mai ales la bara - foarte spectaculos!

    Niagara, la Cosmin Iancu te refereai?
    Pai , nu sunt doi?
    Nu e bine sa stie baietii ca au fani declarati ?

  13. #433
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ba da, sunt doi, unul era clar Popescu si singurul Cosmin pe care mi-l mai aminteam era Iancu - apropo de ce intreba Mia. Ma gandeam sa nu fi ratat vreun Cosmin
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #434
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Pentru cei care nu erau lamuriti care este faimosul "whip":
    Am ales un sol romanesc: Oana Ban. Ultima diagonala, de la 1:37: ronda+whip+whip+flick+flick+dublu echer.
    http://www.youtube.com/watch?v=ON4QTeviFOw

  15. #435
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    @ Oana: multumesc frumos. Ce valoare are acest element? Cum se calculeaza valoarea acestei diagonale?

  16. #436
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Pai, este un element de valoare A, 0.1.
    El ca atare nu intra in calculul notei D (nefiind printre cele 8 elemente cele mai dificile ale unui exercitiu).
    Fiind insa un element fara sprijin pe maini este folositor pentru obtinerea de bonusuri de legare.
    De exemplu diagonala Oanei Ban ar avea astazi valoare 0.5 (dublu echer =D=0.4, legare indirecta A+A+D=0.1 bonus; in total 0.5).
    Diana Chelaru, de exemplu leaga direct whip+triplu surub (A+E, legare directa=0.2 bonus); diagonala ei avand valoare 0.7

  17. #437
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Oana, ma bucur mult ca ai adus acest sol in atentia noastra.
    Eu de mult tot vreau sa-i calculez nota dupa noul cod....ma ajuti cu elementele artistice, pls?

    La diagonale are asa: F (dublu intins), E (tsukahara), E (apel) si D (echer) +0.1 bonus de la ultima.
    Adica 2.1 puncte. In rest? Eu nu stiu sa identific sariturile artistice.
    www.fangymnastics.com

  18. #438
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Nici eu nu ma pricep grozav la sarituri artistice si e cam nedrept sa judecam un exercitiu dupa un alt cod, pentru ca cerintele si valoarea elementelor sunt altele, dar cred ca ar fi cam asa: Gogean D, Popa B,(cele 2 sunt legate dar in codul actual nu primeste nimic), double cat leap B, double tuck jump B. Deci: 1F, 2E, 2D, 3B, 0.1 bonus=3.1 + 2.5 (indeplineste si toare cerintele obligatorii din codul nou) deci 5.6

  19. #439
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mersi mult!
    Diseara cred ca o sa ma uit atent la exercitiul Oanei Ban..ca sa incerc sa deosebesc sariturile artistice...poate reusesc sa le invat
    www.fangymnastics.com

  20. #440
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mersi, Oana, m-am lamurit acum
    Remarcasem elementul ala...dar il vedeam ca un simplu salt inapoi [ca pe barna], nu m-am gandit ca e ceva special.

    Si eu tot zic demult ca incerc sa ma pun putin la punct cu codul, dar a trecut timpul si...cred ca de-acum in vacanta viitoare.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  21. #441
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Pai nici nu este special....singura chestie este ca in liniile acrobatice de obicei se fac flick-uri (cred ca sunt mai de ajutor in elanul si pregatirea elementului dificil din final), iar atunci cand introduci un salt pe parcurs linia devine mai dificila. Whip-ul este cel mai simplu dintre astfel de salturi....unele fete fac whip cu 360 (imi vine in minte Cristina Bontas) sau salt cu 540 in mijlocul liniei (ex Diana Bulimar)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •