View Poll Results: Hotelul Crang sau Coroana?

Voters
0. You may not vote on this poll
  • Crang

    0 0%
  • Altul (mentionati-l)

    0 0%
Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 445

Thread: Buzau 2009 - Intalnirea noastra, a forumistilor II

  1. #85
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ioi ce bine, nu mai aveam rabdare sa discutam iarasi dar parca nu mai aveam curaj sa redeschid subiectul

    5. Catalina - 2 nopti

    Ieri m-am uitat un pic pe transport...pana sa se schimbe data nu stiam daca o sa vin din Cluj sau din Botosani, insa acum 90% sigur vin din Botosani. Nu-s tocmai convenabile orele, ar cam insemna sa ratez concursul de vineri si nici duminica nu-i grozav, ar insemna sa ajung noaptea tarziu acasa...cam urat. Sa vedem si ce program de concurs va fi, dar ma gandesc sa stau 3 nopti. Depinde de orarul lor.
    Banuiesc ca nu mai vine / pleaca nimeni din / inspre zona mea, nu?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #86
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Sa vedeti ce am descoperit...vorbeam cu un prieten din Bucuresti acum vreo saptamana cand a fost in Brasov si stiind ca el circula des cu trenul...i-am povestit de Buzau.
    Si mi-a spus ca acum pe timp de vara exista un tren care merge direct si in Buzau....nu mai trebuie schimbat trenul...pleaca din Cluj..trece prin Bv, apoi Ploiesti - Buzau si merge la mare.
    Insa nu se stie daca acest tren va fi si la sfarsitul lui septembrie in program...inca un motiv sa-i critic pe cei din federatie ca au schimbat data
    www.fangymnastics.com

  3. #87
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Iarasi o sa-i dau motive lui Tess ...cum e de obicei programul?
    sambata si duminica: dimineata de la 11 si [parca] inca o tura dupa-masa de la ora 17?
    vineri: ?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Iarasi o sa-i dau motive lui Tess ...cum e de obicei programul?
    sambata si duminica: dimineata de la 11 si [parca] inca o tura dupa-masa de la ora 17?
    vineri: ?
    Daca primiesc motive/sarcini... Asa a fost anul trecut.
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...ca#post2087339

    cu specificarea ca informatia venea de la Ramona iar eu ii trmisesem lui Cata10 un format ca sa poata fi tiparit in ideea de a face afise si sa le lipim prin Ploiesti si sa le distribuim in tren... (de aia postul citat incepe cu "iata afisul competitiei realizat de Tess"
    Last edited by Tess_AN; 2nd August 2009 at 01:19.

  5. #89
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Tess a venit cu programul de anul trecut...dar anul trecut au fost si Internationalele impreuna cu nationalele.
    Eu pot spune cum a fost in 2007 la nationale: vineri si sambata de la ora 17 si duminica de la ora 12:30.
    http://onlinesport.ro/forum/showpost...92&postcount=1 (printre primele mele postari pe forum...wow cand imi amintesc ce paralel eram pe vremea aia in ceea ce priveste adevarata fata a gimnasticii din Ro )
    Last edited by mikeyy; 2nd August 2009 at 01:26.
    www.fangymnastics.com

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Mihai, ai dreptate. Cred ca Ramona daca intra pe forum ar putea sa stie si sa ne anunte, daca nu cumva e prea devreme... sau daca trimite cineva email la FRG si intreaba poate o sa ne spuna programul.

  7. #91
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pot trimite mail la federatie...insa sunt 100% convins ca nu si-au facut programul...oricum la partea cu programul un cuvant de spus va avea si TVR-ul..in functie de grila lor de programe.
    Last edited by mikeyy; 2nd August 2009 at 01:27.
    www.fangymnastics.com

  8. #92
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Si eu vin de vineri...la Buzau.

  9. #93
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Mihai, incearca sa iei legatura cu Alina Alexoi. Ea cam stie cine suntem si tvr-ul ar trebui sa stie mai multe. Daca va face transmisiuni......
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #94
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Offff, tare-s blonda uneori, oare cum nu m-am gandit sa ma uit pe topicurile respective, gaseam imediat. Mersi amandurora! Dar cu ocazia asta am descoperit ce atenta sta Tess si i-am amintit lui Mihai de "tinerete"

    Cam mari diferentele...nici nu prea stiu cat a contat ca au combinat 2 in 1 anul trecut. O sa mai astept, vineri si duminica trebuie sa stiu sigur orele.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #95
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Mihai,nu vreau sa te dezamagesc,dar trenul de care vorbeai noi astia din nordul tarii ii spunem Mangalia(Satu Mare-Mangalia) si e un tren de sezon din 15 mai pina in 15 septembrie din pacate.Mia si cu mine vom merge de vineri, dar vom sta o noapte la Brasov, asa ca doar pentru o noapte vom avea nevoie de cazare,cel putin asa erau planurile pina azi.Oricum de mers daca vom fi bine vom merge.Abia astept.

  12. #96
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @Flavia: o sa incerc.

    @Auri: da...deci daca nu schimbau data (11-13)...trenul era inca valabil
    Last edited by mikeyy; 2nd August 2009 at 12:33.
    www.fangymnastics.com

  13. #97
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Ok...eu zic in felul urmator (din cauza ca timpul tace si tyrece)...chiar cred ca ar trebui sa facem rezervari, pentru ca o sa fim mai multi si e posibil naltfel s anu prea gasim solutii daca ne rezervam prea tarziu...stiu ca si anul trecut la un moment dat nu prea mai erau camere.
    Mihai, ce zici? Facem o noua lista?...Deci, Nationalele vor fi pe 18-20 septembrie...cine poate veni si cand?

    1. Crisloregym (Cris) - de vineri (2 nopti)
    2. Deni (de vineri sau sambata) (1 sau 2 nopti) (hai de vineri seara, Deni...daca vrei, plecam amandoua cu vreun tren de seara din Bucuresti...cred ca este unul si pe la 22.00...ca sa prindem si un pic de palavrageala....
    cu siguranta voi veni 2 nopti,doar ca vroiam sa vin de vineri de dim ca sa prind concursul pe echipe de vineri seara.In caz ca nu reusesc sa mi iau concediu vineri voi veni de vineri nopatea cu tine.Eu sper sa vin cu Andra cum am stabilit.

    Ma gandeam ca daca tot facem tricouri de ce sa nu facem unul si pentru fiecare gimnasta,cum a facut anul trecut Irina pentru Stela.Nu stiu,punem o poza cu toate si scriem un mesaj...

  14. #98
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Mihai, poti sa actualizezi tu lista din postul meu cu toata lumea, te rog? De Mona mai stie ineva ceva, pe unde este?

    Catalina, eu de intros ma intorc spre casa, spre Iasi...numai la venit vin din Bucuresti, ca am acolo o saptamana de stat... Dar banuiesc ca trenul cu care mergi tu la Botosani nu trece prin Iasi, nu? (ca parca nu exista tren Iasi-Botosani direct sub nicio forma)...din pacate, nici nu as vrea sa ma trambalesc prea mult, ca o sa am bagaj mare si greu...dar ma uit si eu acuma pe cfr un pic, sa vad ce tren ai tu...

    Duminica eu stiu si din anii trecuti ca finalele incep dimineata pe la 11.00 si pe la 14.00 ar trebui sa fie gata...tu la ce ora ai avea trenul, Catalina? Trebuie sa ma uit si eu ce circula inapoi, ca cei de la CFR au trenuri pe care le scot in week-end...
    @Auri: ce pacat ca nu o sa fiti de bineri noaptea O sa imi fie doooooorrrrrr de voi dar e frumos din partea voastra ca treceti prin Brasov, cred ca o sa fie incantata sora Miei sa va vada!!!!!!!

    @Deni: ieri am aflat ca ai mei colegi, care fac saptamana asta trainingul pe care il voi face eu in septembrie, vor avea doar patru zile de training. E posibil sa fie si la mine asa si, daca asa va fi, eu as putea pleca oricand vineri din Bucuresti...dar mai multe o sa stiu pe 10-13 septembrie, inainte de a pleca...si in functie de asta vedem cum venim cei din Bucuresti...stiu ca vroiau si fetele (Oana, Venera, Miha) sa vina...dar nu stiu cum vine fiecare...

  15. #99
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am actualizat.
    Cand facem rezervarile?
    Eu zic ca pana pe 15 august (maxim) sa le avem facute...ca sa fim siguri ca prindem locuri pt toata lumea. Nici nu as vrea sa stam apoi la hoteluri diferite.
    www.fangymnastics.com

  16. #100
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    @Cris: eu sunt tare nehotarata...trenuri directe sunt destul de putine, pentru mine cel mai simplu ar fi sa merge de la / pana la Suceava. Dar de acolo apar alte probleme. La dus, depinde foarte tare la ce ora o sa fie vineri concursul, n-as vrea sa-l pierd. Iar la intors, aceeasi poveste, as vrea sa plec dupa ce e gata concursul [oare de la 11 la 14 apuca sa faca 10 finale?], insa nu stiu daca e posibil, mi-e cam frica sa merg singura pe noapte
    O alternativa poate chiar mai buna pentru mine ar fi autocarele, oricum nu-mi prea place trenul. Sunt multe curse spre Bucuresti. Ce ziceti, prind concursul integral daca ajung vineri la 13:30 in Buzau si sa plec duminica in jur de ora 16?

    @baimarence: si mie imi pare tare rau ca nu veniti de vineri...dar avand in vedere ca Miei cel putin ii e greu si asa si faceti un efort sa ajungeti, bucuria ca veniti e mai mare!

    @Mihai: de acord, pentru mine cel putin e o prioritate sa stam toti in acelasi loc Cred ca ar fi bine ca toti cei care vor sa vina sa spuna aici cate nopti vor sta si sa ne hotaram si asupra hotelului.
    Last edited by Cata_RB; 2nd August 2009 at 14:45.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #101
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Ce ziceti, prind concursul integral daca ajung vineri la 13:30 in Buzau si sa plec duminica in jur de ora 16?


    @Mihai: de acord, pentru mine cel putin e o prioritate sa stam toti in acelasi loc Cred ca ar fi bine ca toti cei care vor sa vina sa spuna aici cate nopti vor sta si sa ne hotaram si asupra hotelului.
    Pt vineri e perfect daca ajungi pe la 13:30...pt ca sunt 100% sigur ca va incepe doar dupa-amiaza dupa ora 17 concursul...vinerea e tot timpul seara...indiferent ca e vorba de nationale sau internationale...sau chiar si atunci cand e 2 in 1

    Pt duminica nu stiu ce sa zic..ca duminica sunt ambele concursuri..si fete si baieti si exista tendinta sa se prelungeasca...nici nu stiu ce sa spun.

    Dar pt vineri eu zic ca e ok...ajungi perfect!

    Cu hotelurile ar trebui sa vedem ce facem....ca nici nu am ales inca hotelul...din cele 3 ramase dupa cercetarile realizate de Catalin.
    www.fangymnastics.com

  18. #102
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Monalexa zice ca doreste si ea o rezervare! Sa nu o uitati, va rog, e plecata din tara, dar am luat eu legatura cu ea! Eu nu pot veni... imi pare rau ca s-a schimbat data! Asta e... eu ma voi ocupa de inregistrari, sper ca de data asta sa nu mai am probleme!

  19. #103
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Cum o fi, cum n-o fi...pentru mine cel putin drumul de intoarcere cred ca asa ramane. Pentru ca altfel as ajunge noaptea foarte tarziu.
    Doar sa mai raman o noapte si sa plec luni...dar daca nu ramane nimeni, n-are rost.

    Amalia, e sigur? Imi pare rau ca nu mai poti ajunge
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #104
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Ce bine faceti ca ati reinceput discutia!
    Cred ca ar trebui sa luam cit mai repede o hotarire privind hotelul,si-apoi sa facem rezervarile,termenul de 15 august pare bun.
    Ne-ar ajuta tare mult o informatie despre program,dar nu cred ca o vom avea la timp ca sa mai schimbam planurile;oricum ar fi,din cauza mea noi nu putem pleca decit vineri pe la 14-15,si-atunci ne-am hotarit sa facem escala la Brasov,astfel simbata dimineata vom avea timp sa ajungem pina incepe concursul;plecarea inapoi va fi duminica dupa concurs,ca e cale lunga pina acasa,iar de luni avem treaba.
    Eu voi merge cu tricoul de anul trecut,cel cu Stela mi s-a stricat si nu am energia necesara sa-mi fac unul nou,dar il am pe cel cu Sandra si-mi place,deci cu el voi merge.
    Ar trebui sa initiem si discutiile despre recuzita.Steagul il am,daca facem afis ne veti face o surpriza cind ajungem.
    Last edited by miafangina; 2nd August 2009 at 16:06.

  21. #105
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pai daca ajungeti de dimineata, o imprumutam din nou pe Auri pentru cercuri sau litere cu farfuriile....asta pentru afise...

    Recuzitele: eu caut creioane de scris pe fata...si markere normale o sa iau cate unul din fiecare culoare...sper sa am suficient timp sa ma interesez si pentru steag, daca nu, gasesc eu prin Bucuresti, pe undeva...tricou sper sa am timp sa umblu sa imi fac, chiar vreau sa le am pe el pe cateva din componentele actuale ale lotului...Mi-as fi dorit mult un tricou cu Malina...si poate va fi si ea prezenta acolo, in sala, prin intermediul unui astfel de imprimeu...ma mai gandesc

    Sunt de acord cu termenul de 15 august.
    Amalia, Mona a zis si daca sta ambele nopti? sau doar o noapte?
    Maine, in cursul zilei, o sa ma uit si eu putin peste preturile de la cele trei variante si o sa va spun ce parere am eu...in rest, o sa va rog pe voi sa faceti rezervarile...va predau stafeta, tinand cont ca eu de abia pe 14-15 waugust revin in tara....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •