View Poll Results: Hotelul Crang sau Coroana?

Voters
0. You may not vote on this poll
  • Crang

    0 0%
  • Altul (mentionati-l)

    0 0%
Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 445

Thread: Buzau 2009 - Intalnirea noastra, a forumistilor II

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu vreau sa comentez despre raspunsul pe care l-am primit...si daca trimitea un sms scria mai mult, dar in fine. Doar din modul in care raspund se observa dezorganizarea. Cand primesti un mail formal...nu raspunzi in 3-4 cuvinte. Dar poate sunt eu prea pretentios
    Pana la urma e bine ca mi-a raspuns si am putut afla!
    Nu am vazut emailul, dar eu am voie sa comentez? Cine stie poate nu suntem bineveniti... Poate nu ar trebui sa ne numim "fani", "suporteri ai gimnasticii romanesti" poate ar fi mai nimerit sa ne numim "out of law"=in afara legii, adica haiduci Scuze pentru off topic, se poate muta postul sau sterge.
    Last edited by Tess_AN; 15th July 2009 at 01:21.

  2. #65
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Stai linistita cu off-topicul..oricum suntem la "Alte discutii" aici.

    Oricum ceea ce s-a intamplat anul acesta cu nationalele...nu voi uita prea curand. Daca nu avea Catalin norocul sa afle ca gimnastii vor merge in Bz din 16..noi ne apucam si ne rezervam...si poate am fi aflat doar cu 1-2 saptamani inainte ca s-a schimbat...ar fi fost crunt.
    Last edited by mikeyy; 15th July 2009 at 01:44.
    www.fangymnastics.com

  3. #66
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ehei...eu sunt teribil de uimita ca au raspuns, si inca foarte repede, la mail. De unde timp pentru o exprimare mai formala...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #67
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Nu am vazut emailul, dar eu am voie sa comentez? Cine stie poate nu suntem bineveniti... Poate nu ar trebui sa ne numim "fani", "suporteri ai gimnasticii romanesti" poate ar fi mai nimerit sa ne numim "out of law"=in afara legii, adica haiduci Scuze pentru off topic, se poate muta postul sau sterge.
    Foarte tare, Tess!!!

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Stiu ca multi dintre voi sunt dezamagiti de modul in care federatia se ocupa de organizarea Campionatelor Nationale si ca nu prea v-ati mai gandit la cazare, la hotelul pe care sa-l alegem pt intalnirea de la Buzau; eu revin, totusi cu alte oferte:

    Hotel Sport B90
    camere nou renovate:
    -single:140 RON
    -dubla:190 RON
    -apartament (2 camere): 380 RON
    mic dejun (15 RON) inclus
    camere vechi:
    -single:80 RON
    -dubla:120 RON
    -apartament (2 camere): 240 RON
    mic dejun (15 RON) inclus

    Avantaje: este foarte aproape de Sala Sporturilor
    Dezavantaje: nu sunt sigur daca au sau nu frigider in camera (e posibil sa lipseasca doar din camerele nerenovate)

    Aaaa, si sa nu uit sa va spun ca aici vor fi cazati si gimnastii si gimnastele. Asa ca exista riscul sa nu mai prindem camere renovate. Oricum o sa sun din nou si poate chiar o sa trec pe acolo sa vad exact ce ne pot oferi. Daca va hotarati sa treceti pe lista si aceasta varianta sa-mi spuneti sa stiu daca are rost sau nu sa aflu si alte detalii.

  6. #69
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Intr-un fel ar fi interesant de stat la acelasi hotel cu sportivii...chiar f interesant...doar sa nu fie cine stie ce conditii rele...si sa nu fie suficiente locuri.
    Last edited by anna.09; 15th July 2009 at 22:45.

  7. #70
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Pai nu spuneai tu,Cata,ca intreg hotelul Sport va fi inchiriat pentru delegatii?!poate n-am inteles eu bine.

    De placut,sigur ca mi-ar placea.

  8. #71
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Catalin..stii cumva cate camere au in total cei de la hotel Sport?
    www.fangymnastics.com

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Catalin..stii cumva cate camere au in total cei de la hotel Sport?
    NU stiu cate camere au dar stiu ca pot caza 80-90 de persoane

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Pai nu spuneai tu,Cata,ca intreg hotelul Sport va fi inchiriat pentru delegatii?!poate n-am inteles eu bine.

    De placut,sigur ca mi-ar placea.
    In principiu, da! Dar speram sa mai ramana camere libere pe care doamna directoare de la hotel Sport ni le-ar putea oferi.
    In fine, revin cu detalii in zilele urmatoare. Bine ca stiu ca nu v-ar deranja sa fiti cazati in acelasi hotel in care stau si sportivii.

  11. #74
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Statul cu sportivii poate fi interesant, dar si deranjant intr-un fel...ganditi-va ca noi anul trecut am facut destula galagie mergand la receptie pt net, fataindu-ne dintr-o camera in alta in miezul noptii, povestind, razand...am stat treji pana dupa 3 noaptea. Dar aveam hotelul practic pt noi...cu sportivii in apropiere nu cred ca va fi posibil. Apoi e frumos si sa fie pastrata o oarecare distanta fani-sportivi...

    E doar o parere, tinand cont ca nu ma mai priveste in mod direct cazarea.

    De fapt multe comentarii n-o sa mai am pe-aici, caci sunt mult prea dezamagita, tot anul mi-am planuit intalnirea asta. Data viitoare ma voi gandi foarte bine inainte sa mai fac asa ceva (rezervat avion, luat zile libere ca nuca-n perete - extra-sezon etc). Mai bine vin o saptamana si fac turul Romaniei sa va vad pe voi decat sa ma entuziasmez si sa-mi taie nesimtirea Federatiei tot elanul (si timpul, banii...dupa cum spuneam).
    Last edited by ioanavol; 16th July 2009 at 00:18.

  12. #75
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Daca s-au schimbat datele problemei nu cred ca mai pot veni.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #76
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, Flavia....concursul s-a mutat de pe 11-13 sept pe 18-20 sept. Sper ca pana la urma sa poti ajunge.

    Deocamdata incetinim putin ritmul pregatirilor (cateva zile)..pana se decide toata lumea.

    @Ioana: te inteleg perfect si cred ca oricine in locul tau ar face la fel.

    Sper sa nu-i aud pe cei din federatie ca se plang ca nu vine lumea la concurs...sa nu cumva! Pt ca orice persoana care gandeste logic..nu ar pune un concurs, care se adreseaza in principal copiilor (din punct de vedere al promovarii), in timpul scolii. Inadmisibil asa ceva. Au avut toata vara la dispozitie si ei il trantesc in prima saptamana de scoala.

    Si la fel cu Internationalele...strategic au reprezentat un esec...nu au avut nicio relevanta. Dar asta e...nu avem ce face.
    Sunt convins ca exista in federatia aia si persoane bine-intentionate...dar cred ca nu sunt lasate de dinozauri.
    Last edited by mikeyy; 17th July 2009 at 00:30.
    www.fangymnastics.com

  14. #77
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Foarte bine punctat, Mihai, sunt complet de acord. Daca as fi fost inca eleva, imi si aud parintii spunand ca am avut toata vara la dispozitie si ca nu ma lasa sa plec cand tocmai a inceput scoala. Iar de Internationale...pana si oameni din lumea gimnasticii au spus atunci in interviuri ca pentru sportivi e o perioada de acumulare si invatare si nu prea se potriveste atunci concursul...

    @Ioana: imi pare tare, tare rau ca nu mai poti ajunge...si chiar si mai rau de supararea ta pentru cum ti s-au dat planurile peste cap

    Dar ceilalti de pe lista, cum stati, puteti veni / nu mai veniti / va mai ganditi?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #78
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    problema cu scoala o intampin eu. nu o sa pot veni decat sambata. sa vin vineri ar insemna sa nu ma duc la scoala in ziua respectiva, iar sa stau si duminica ar insemna sa ajung luni dimineata in craiova, ori eu la 7:30 trebuie sa fiu la scoala, nu pot lipsi, mai ales ca nu am nici o acoperire(concurs, spectacol la care sa particip), merg din placere.

  16. #79
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Am ajuns si eu pe aici cu intarziere, din pacate Imi cer scuze, vineri m-am si mutat in alt apartament in Bucuresti (din fericire in cel cu net, din nefericire mai raman doua saptamani in Bucuresti); tot vineri a fost si aniversarea unei prietene foarte bune de aici si tot vineri (dar noaptea) am plecat la mare.

    Deci, asa cum am vazut ca a fost tare dragut Mihai sa spuna, eu sunt in carti cu Nationalele...mor de ciuda ca au schimbat, fara Tess de-abia de-abia imi imaginam concursul, dar fara Ioana, cu palaria (la care ma abonasem), cu pictatul pe fata, cu bomboanele, cu hazul...la urma urmelor, imi faceam deja planuri de discutii noaptea de la 2.00 la 5.00-6.00 dimineata Ce sa zic, MARE pacat pentru aceasta lipsa de maturitate din partea Federatiei, lipsa de respect pentru noi sau altii ca noi, care sunt capabili sa dea marea cu sarea pentru gimnastica romaneasca...eu, una, tot trag nadejde ca Ioana nu o sa scape prea usor de mine cand vine acasa....cel putin teoretic (daca nu apar schimbari si pe la mine si sper sa nu apara), eu voi fi in Bucuresti de luni pana vineri (in saptamana cu 18 septembrie), tot la niste cursuri...asa ca poate reusim sa ne mai adunam cumva, ca sa vina si Ioana...din nefericire, este putin probabil sa ajung la competitia de vineri...o sa vreau sa plec cu trenul (inter-city) de la 17.50, ceea ce inseamna ca voi ajunge in Buzau pe la 19.15-19.30...deci voi fi acolo vineri noapte, dar nu cred ca si la concurs..

    Nu mai stiu cum a ramas si cu tine, Mia, m-as bucura tare tare multa sa veniti macar si voi....la fel si ceilalti (Flavia, Mona etc.)

    Eu tot sper...

  17. #80
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Treceti ma si pe mine pe lista.
    In principal as vrea sa vin de vineri,dar sa vad ce pot rezolva cu concediul care era planificat pt weekendul anterior.
    Abia astept sa va cad pe toti! Mia ce ai hotarat?

  18. #81
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ok...eu zic in felul urmator (din cauza ca timpul tace si tyrece)...chiar cred ca ar trebui sa facem rezervari, pentru ca o sa fim mai multi si e posibil naltfel s anu prea gasim solutii daca ne rezervam prea tarziu...stiu ca si anul trecut la un moment dat nu prea mai erau camere.
    Mihai, ce zici? Facem o noua lista?...Deci, Nationalele vor fi pe 18-20 septembrie...cine poate veni si cand?

    1. Crisloregym (Cris) - de vineri (2 nopti)
    2. Deni (de vineri sau sambata) (1 sau 2 nopti) (hai de vineri seara, Deni...daca vrei, plecam amandoua cu vreun tren de seara din Bucuresti...cred ca este unul si pe la 22.00...ca sa prindem si un pic de palavrageala....
    3. Mihai - de vineri (2 nopti)
    4. Alexandra - fara cazare
    5. Catalina - de vineri (2 nopti)
    6. Andra - de vineri (2 nopti)
    7. Auri si Mia - de sambata (1 noapte)

    Edit: Intreb din timp: Ne facem tricouri, nu???? Ce pacat ca Stela nu mai este in activitate, dar eu tot cred ca o sa port si tricoul de anul trecut. O sa vin si cu laptopul, ca sa ne uitam si la pozele de anul trecut....si mai am ceva poze surpriza.
    Last edited by mikeyy; 2nd August 2009 at 13:58.

  19. #82
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    ce tricouri?

  20. #83
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    3. Mihai - 2 nopti

    @Cris: daca vreti facem tricouri.....nu m-am mai gandit la asta.
    @Alex: anul trecut cand am fost la nationale..ne-am personalizat tricouri..ne-am imprimat fiecare poze cu gimnastica.
    www.fangymnastics.com

  21. #84
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    4. Alex - vin doar sambata, nu pot mai mult din cauza scolii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •