View Poll Results: Hotelul Crang sau Coroana?

Voters
0. You may not vote on this poll
  • Crang

    0 0%
  • Altul (mentionati-l)

    0 0%
Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 445

Thread: Buzau 2009 - Intalnirea noastra, a forumistilor II

  1. #22
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si eu am cautat acum vreo 2 seri si-am gasit cateva hoteluri aici http://www.turistinfo.ro/buzau/cazar...uni-buzau.html si aici http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/...uni_Buzau.html Scuze ca nu le-am pus pe fiecare separat, dar fiind destul de multe m-am gandit ca n-are rost deocamdata. Din pacate informatiile sunt incomplete sau contradictorii la unele, cand vom stabili optiunile cred ca va trebui sa sunam sa intrebam. Iar legat de locatii, care sunt bine situate, poate ne vor spune Catalin sau Venera

    Dar ar fi super tare sa stam in acelasi hotel cu gimnastii
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #23
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Treceti-ma si pe mine pe lista,dar fara cazare .Am prieteni din Buzau la care o sa stau si pe care vreau sa-i atrag la sala ,asa sa ne extindem

  3. #24
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @Mira: te-am adaugat

    @Cata: intr-adevar nu prea sunt clare informatiile despre hoteluri, dar sigur ne vor lamuri Catalin sau Venera. Cel mai bine ar fi sa ne hotaram la 2-3 hoteluri si apoi sa incepem sa sunam si poate chiar sa incepem sa facem rezervari...ca sa fim siguri ca e totul ok si avem asigurata cazarea.
    www.fangymnastics.com

  4. #25
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Aveti dreptate,lumea mai pleaca in vacanta si n-ar fi rau sa discutam si sa luam hotariri cit mai repede.
    Poate n-ar strica o incercare la FRG pentru informatii privind programul concursului.

  5. #26
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, FRG-ul ar fi o solutie...desi parca vad ce raspuns vor da: "Nu stim".

    Programul de vineri cred ca ne-ar interesa cel mai mult...ca sa stim cand sa plecam spre Buzau, sa ne aranjam unele lucruri..poate unii vor trebui sa se invoiasca de la scarbici (ca sa o citez pe Tess .
    www.fangymnastics.com

  6. #27
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Pe mine m-ar interesa si programul din ultima zi, dar... cred ca oricum nu e foarte dimineata, asa ca... de oriunde as veni, tot ajung! La mine e problema ca nu stiu de prin ce parte a tarii voi veni atunci la Buzau, ca am mai multe variante, din care va trebui sa alegem una... Oricum, Mihai, daca observi, acum nu mai zic doar sper... ci vorbesc la modul destul de sigur! Am ajuns din nou la starea de optimism ce ma caracterizeaza de obicei, in afara catorva exceptii, dar am scapat de exceptii deocamdata. Abia astept sa ne vedem cu toti la Buzau!!!!

  7. #28
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Asa Amalia Asta e starea care te caracterizeaza pe tine! Optimista si increzatoare
    www.fangymnastics.com

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Daca bine imi amintesc eu, programul de anul trecut ni l-a zis Ramona. Asa ca Ramona cred ca e cea mai buan sursa/speranta pentru program.

    @Mihai: se vede ca esti "pensionar de universitate"... ai inceput sa inveti noul vocabular

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Pai,daca vrei tort e musai sa vii la hotel!Prajiturele vor fi si la sala,sa ne energizam,dar cu tortul nu riscam,il tinem la rece.Si povestile?!ca a trecut un an deja...
    Si prajituri si tort? WOW Abia astept.


    P.S. pizza e foarte buna la Buzau (chiar daca nu-i pufoasa)!

  10. #31
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Si covrigii, Cata, covrigii!!!!!!!

  11. #32
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    In ritmul asta, ajungem toti inapoi acasa cu 5 kg in plus
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #33
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    vin si eu la buzau, cu un prieten. cred ca fara cazare

  13. #34
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ok Alex..te adaug in lista cu semnul intrebarii la cazare..pana vei stii sigur.

    In alta ordine de idei...am vorbit aseara putin cu Catalin despre hoteluri. In final a spus ca cele mai ok sunt urmatoarele:
    - hotel Corona: http://www.hotel-coroana.ro/about.html
    - hotel Crang: http://www.hotelcrang.ro/ ( pe acesta ni l-a recomandat si sora lui Catalin)

    Ar mai fi:
    - hotel Corso: http://hotelcorso.uv.ro/
    - hotel Pietroasa: http://www.hotelpietroasa.ro/design/...re&pietroasa=1

    Sa va uitati si sa va faceti o parere!
    www.fangymnastics.com

  14. #35
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumim Cata si Mihai pentru sinteza!

    Parerile mele si continuarea sintezei:
    - toate au baie, televizor si aer conditionat

    - hotel Pietroasa e cam scump si nu cred ca merita

    - la Crang nu sunt preturi pe site din pacate, deci ramane sa investigam

    - Corona pare destul de convenabil, insa nu este mentionat numarul de camere, deci si asta trebuie investigat

    - Corso e cel mai ieftin, pret la jumatate fata de Corona, insa spre deosebire de celelalte camerele nu au frigider [cel putin din ce scrie pe site]; de asemeni, are doar 13 camere [cu 2 paturi sau cu un pat dublu], asa ca ramane de vazut daca am putea sta cu totii acolo

    Ma ofer sa sun si sa cer detalii sau confirmari la ce e scris pe site-uri, numai sa-mi spuneti Voi ce parere aveti?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #36
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Deci,trebuie sa aflam:1.daca sunt frigidere la Corso si daca incapem toti
    2.preturile de la Crang
    3.cite camere sunt la Coroana
    4.ce e cu hotelul Sport?

    Pretentiile mele nu sunt foarte mari,dar cred ca e important sa fie si frigider;oricum,ma voi supune majoritatii,vom alege cea mai buna varianta,important e sa o facem din timp,ca sa putem alege ce vrem noi.Pretul rezonabil e important,nu cred ca vreunul dintre noi are de gind sa arunce cu banii,mai bine ne cumparam covrigi.

  16. #37
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pe site-ul lui Coroana..spune ca ofera 66 de locuri de cazare in camere single, duble, triple sau apartament.
    Acum oare ce inseamna exact "66 de locuri"...66 de camere sau totalul persoanelor pe care le poate caza?

    De Corso nu stiu ce sa zic..parca nu imi face o impresie prea buna, dar s-ar putea sa ma insel.

    Despre Crang tre sa aflam preturile...chiar nu le-am gasit.
    www.fangymnastics.com

  17. #38
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Eu cred ca sunt 66 de locuri in total. Apar ceva inadvertente, pe pagina principala spune camere single, duble, triple sau apartament, iar pe pagina cu servicii sunt enumerate camere single, duble, apartamente sau o camera de protocol. Trebuie vazut care sunt de fiecare.

    Corso, intr-adevar, pare putin ciudat. Desi site-ul arata bine, pretul e dubios de mic. Oricat ar parea de convenabil, sa nu ne trezim cu probleme. Sau poate a ramas un pret vechi pe site...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Eu cred ca sunt 66 de locuri in total. Apar ceva inadvertente, pe pagina principala spune camere single, duble, triple sau apartament, iar pe pagina cu servicii sunt enumerate camere single, duble, apartamente sau o camera de protocol. Trebuie vazut care sunt de fiecare.

    Corso, intr-adevar, pare putin ciudat. Desi site-ul arata bine, pretul e dubios de mic. Oricat ar parea de convenabil, sa nu ne trezim cu probleme. Sau poate a ramas un pret vechi pe site...
    Buna dragilor !

    Imi cer scuze ca raspund cu asa intarziere, am fost plecata din tara. Vis a vis de hotelurile din Buzau nu prea va pot da informatii pretioase deoarece nu cunosc hotelurile din Buzau. In orice caz nu Pietroasa. Poate Crang sau Sport, cel de langa sala. Ma interesez despre hoteluri si revin cu informatii

  19. #40
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Desi initial hotelul Sport intrase pe lista mea....am citit niste pareri destul de proaste despre el pe net..de la persoane care au fost acolo de curand: http://www.hoinari.ro/index.php?cu=16055020040326
    www.fangymnastics.com

  20. #41
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Catalin s-a pus pe sunat la hoteluri..si m-a rugat sa scriu eu ceea ce a aflat:

    Hotel Crang:
    - camera single 160 RON
    - camera duble: 200 RON
    - apartament: 250 RON
    (in pret este inclus si micul dejun)
    De asemenea au zis ca au liber pt acea perioada si ca primim si reducere daca suntem grup organizat.

    Acum suna la Corso...
    EDIT:
    La Corso se pare ca preturile de pe site nu au mai fost actualizate de mult:
    - camere cu 2 paturi: 120 RON..dar au ft putine camere
    - mai au o camera cu 2 paturi si 1 canapea..la 180 RON
    - in pret nu e inclus micul dejun
    - au zis ca tre sa ne facem rezervari din timp..ca in sept au nunti
    - nu au frigider
    Cam ciudat hotelul acesta...nu stiu ce sa zic...si Catalin a zis ca nu prea au fost convingatori.
    Last edited by mikeyy; 14th July 2009 at 00:28.
    www.fangymnastics.com

  21. #42
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Wow...multumim mult Cata!
    Eu ma pregateam sa sun maine, ca azi venisera deja acasa parintii si n-am vrut sa am de pe-acuma discutii cu Buzaul
    Ma gandeam eu ca e prea mic pretul la Corso...luand in calcul noile detalii, cu accent pe faptul ca nu am putea sta la un loc, eu ma gandesc sa renuntam la varianta. Ce ziceti, ramane sa alegem intre Crang si Coroana?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •