Results 1 to 10 of 10

Thread: "Comunistii" FRF- Prunea si Lupescu

  1. #1
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0

    Thumbs down "Comunistii" FRF- Prunea si Lupescu

    Gigi Becali īi acuză pe Lupescu şi pe Prunea că "au propus Stelei un contract īn stil comunist privind disputarea meciului Romānia - Belarus īn Ghencea". După ce īn urma primului meci disputat de echipa naţională a Romāniei īn preliminariile Campionatului European din 2008, jucătorii au fost nemulţumiţi de aportul publicului, dar şi de calitatea gazonului din Constanţa, FRF a decis să schimbe stadionul pentru partida cu Belarus, de pe 7 octombrie. S-a ales arena Stelei, a cărei suprafaţă de joc a fost refăcută īn acest an şi a fost inaugurată la meciul cu Lyon, īn Liga Campionilor. Numai că detaliile contractuale dintre FRF şi Steaua, proprietarul stadionului, au iscat un scandal īntre Gigi Becali şi cei de la Casa Fotbalului. "Cei de la Federaţie, de fapt Lupescu şi Prunea, mi-au trimis un contract īn care mi se cerea să pun la dispoziţie stadionul, toate anexele, cu muncitori cu tot, toate cele 17 loje şi 700 de fotolii. Eu eram un fel de servitor şi trebuia să mă supun la ce zic ei. Nu discutau nimic de cheltuieli, de lumina de la nocturnă. Eu am fost primul care nu le-am cerut bani, dar măcar aşa de bun-simţ, să zică ceva", a spus Becali.

    Naşu' a stins scandalul
    "Le-am trimis şi eu apoi un fax, ca răspuns. I-am īntrebat ce muzică vor să pună pe stadion, să ştiu ce dans pregătesc şi dacă atunci cīnd vin trebuie să-i aştept īn patru labe sau īn poziţie de drepţi, plus salutul "Să trăiţi!". Lupescu şi Prunea se cred mai dictatori decīt Ceauşescu! Gata, dacă ei sīnt la FRF, trebuie să facem ce spun ei! La un moment dat, īn glumă, Argăseală le-a zis că "poate vreţi şi 3 puncte de la Steaua", la care ei, ironici şi obraznici, au zis "o să le luăm şi p-alea dacă e nevoie". Īn cele din urmă, intervenţia lui Mircea Sandu a aplanat conflictul. "Am vorbit cu Sandu. Mi-a zis că nu ştia nimic şi s-a crucit şi el cīnd a auzit. A zis că o să se facă un nou contract, alt protocol, urmīnd să pună lucrurile la punct cu Argăseală", a īncheiat Becali.


    "Eu, Steaua, sīnt societate privată, sīnt proprietar al stadionului, nu anexă a FRF, să creadă că pot să se comporte cu mine ca şi cu un servitor"
    Gigi Becali

    "Nu ştiu ce l-a deranjat"
    Ionuţ Lupescu şi Florin Prunea au fost plecaţi din ţară īn ultimele zile, fiind prezenţi la Strasbourg la Consiliul Europei, unde UEFA a organizat o īntīlnire cu reprezentanţii federaţiilor. "Nu ştiu ce l-a deranjat pe domnul Becali. Contractul trimis era cel standard, pe care l-am folosit şi la Constanţa. Este necesar un asemenea document fiindcă Federaţia achită cheltuielile legate de folosirea arenei ", a spus Lupescu.

    gsp.ro


    E corect ce fac cei 2 de la FRF.
    Ar fi normal ca Steaua sa zica pas Federatiei dupa incidentul cu astia 2...dupa ce Steaua si-a manifestat disponibilitatea sa primeasca nationala in casa ei ? dar sa fie tratata ca si cum e proprietatea FRF
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Cine are timp sa-l asculte pe Becali ... sa caute un medic ... DAR URGENT ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Cine are timp sa-l asculte pe Becali ... sa caute un medic ... DAR URGENT ...
    La ce spui tu, sa inteleg ca esti de acord cu cei de la frf?
    Last edited by Sorin Blaj; 1st October 2006 at 14:17.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. 1st October 2006, 13:54
    Reason
    Nu meritzi un raspuns asa de usor ...

  5. #4
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Mario. Fara suparare. Subiectul este unul de discutat. Poate m-am aprins dar si tu ai pus un post ca nuca in perete. Sa inteleg ca tu ai o problema cu Becali si esti de acord cu atitudinea celor din frf? Asta este de fapt subiectul.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #5
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Pai la ce stadion are STEAUA si ce conditii le ofera..ar cam trebui sa plateasca cei de la federatie.Personal,nationala nu ma intereseaza,asa ca,nu fac o tragedie daca nu ar juca pe stad.STEAUA,chiar m-as bucura,n-ar strica gazonul!
    "Rapidiŗti, steliŗti sau cāini trebuie sć fim cu tožii oameni buni" G.Copos

  7. #6
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Man not Machine;828905]



    Eu, Steaua, sīnt societate privată, sīnt proprietar al stadionului....
    Foarte, foarte corect ! Spunand acestea G.B. a spus tot ceea ce trebuiau sa puna pe primul plan toti ! Alte discutii sunt de prisos !

  8. #7
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Mda dar penibil e cum astia se cred stapani ..sa puna conditii..daca vroaiau ceva special puteau sa mearga la negocieri..
    CUm ar veni dau comenzi pe banii mei...respectiv ai Stelei...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #8
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    atata timp cat stadionu stelei este proprietate privata, sa dea banu carnatii de la federatie daca vor sa pupe asa stadion

  10. #9
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    HaHa Bv mai jiji mai asa zile tu cine e razboinicul luminiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    Pana la urma zic eu ca i va pune jiji la punct pe sandu si lupescu daca nu iese cum vrea el totul

  11. #10
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post

    "Nu ştiu ce l-a deranjat"
    Ionuţ Lupescu şi Florin Prunea au fost plecaţi din ţară īn ultimele zile, fiind prezenţi la Strasbourg la Consiliul Europei, unde UEFA a organizat o īntīlnire cu reprezentanţii federaţiilor. "Nu ştiu ce l-a deranjat pe domnul Becali. Contractul trimis era cel standard, pe care l-am folosit şi la Constanţa. Este necesar un asemenea document fiindcă Federaţia achită cheltuielile legate de folosirea arenei ", a spus Lupescu.
    Sa ne lase cu contractul lor standard. Standard sa trimita la COnstanta sau la Rapid sau pe ce pseudostadioane joaca ei. Daca vor pe Ghencea mai intai sa ne roage frumos si apoi mai vorbim.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •