View Poll Results: Afara cu piti?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • DAAAA!!!!

    9 69.23%
  • Nu, inca mai merita

    4 30.77%
Results 1 to 10 of 10

Thread: Piturca out!

  1. #1
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    99
    Reputatie
    1

    Piturca out!

    Cine il mai vrea pe Piti la carma nationalei? cine il vrea afara? ce alte propuneri?

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Atata timp cat o sa fie Mircea Sandu la echipa o sa aduca numai antrenori de mana a doua ... Asa ca dintre acesti antrenori de mana a doua, Piturca este cel mai bun ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    in privinta asta cam tre sa-ti dau dreptate, k piti e protejatu lu nasu dar faza cu antrenorii de mana a 2-a, nush ce sa zic, adik mie si in divizia A mi se par destui antrenori capabili de nationala, k la nationala nu e tot una k la echipa de club..si nush io asa vad meseria de selectioner: stai cu ochii p juktorii din camp si vezi care sunt cei mai in forma si trimit 100 de scouteri in afara k sa-ti spuna ei cine merita adus de la echipele de afara. si pe langa asta construiesti un sistem de joc + o tactica. ceea ce nu mi se pare chiar atat de greu, fata de ce trebuie sa faci la o echipa de club unde mi se pare k antrenoru face mult mai multe. acm s-ar putea sa am o mare scapare in acest rationament, si anu numarul si calitatea scoutilor echipei nationale.

  4. #4
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    In Liga 1 sunt multi antrenori valorosi, dar ... crezi tu ca Sandu o sa-i aduca la Nationala ?
    Lista cu antrenori buni este mare : Olaroiu, Andone, Rednic, R. Lucescu, etc ... Eu curand nu-i vad la Nationala pe nici unul din ei.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #5
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    ar fi cazu, vrem si noi un antrenor strain, merita incercat ceva noi

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Nu inca ... tre sa vedem ce face in 3 meciuri ... dar atit ... dup aia ... AFARA ... satana ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    ce sa mai vedem ca stim deja victorie chinuita cu belarus , infrangere cu olanda etc ...si tot asa ...

  8. #8
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    La ce fel de selectii face nu merita sa fie selectioner. Pe Ogararu il vrea o tara intreaga, numai el si pentru cel care face jocurile nu!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  9. #9
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    nu e vorba numai de ce selectii face , e vorba ca poate asta e capacitatea omului, poate ca nu poate nimika mai mult .. si noi ne dorim mult mai mult ... desi intr-o grupa atat de accesibila cum e aceasta, ar fi trebuit sa avem victori pe linie, poate o infrangere cu olanda in deplasare si un egal acasa , ca doar nu or fi ei zmei ..

  10. #10
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Am parerea ca solutia ar fii un contract pe 4 ani pt Lucescu senior. Ar face o echipa competitiva in 1-2 ani, iar apoi am mai sta linistiti pret de cateva turnee finale.
    Salutari pt PITI !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •