Post: Etapa 10: Poli Iasi - Steaua
User: be@
Infraction: Jigniri usoare
Points: 2

Administrative Note:
lasa jignirile
Message to User:
Ar trebui sa vorbesti civilizat..puteai raspunde cu o ironie ceva ..nu cu o jignire ...asa ca
Original Post:
Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
bea,elevetianca din liege...iar vrei sa ne faci sa radem de tine? nu ti-e destul cata umilinta ai avut parte pana acu? Asteapta si iesenii un meci pe an..si anume ,cel cu STEAUA! sarbatoare campeneasca,vine STEAUA la iasi! Ce frumos,vad ca pe net,"ultrasii" ieseni sunt prezenti..mai putin la meciuri,deplasari..

Esti penibil, baiete, si te mai si repeti ca un papagal.


Miza pe victorie!

Ionut Popa a rememorat pentru ProSport victoriile repurtate īmpotriva Stelei īn cariera sa de antrenor, trei la numar. Duminica o vrea pe a patra.


Desi are numeroase probleme de lot īnaintea confruntarii cu Steaua, antrenorul Ionut Popa spera sa dea marea lovitura.

“Ma māndresc cu aceasta performanta. Nu stiu cāti antrenori din Liga I mai au trei victorii īn fata celei mai puternice echipe din Romānia. Una dintre ele am obtinut-o cu Poli, chiar īn Ghencea, īn urma cu doi ani. A fost o victorie mare”, a spus “Profesorul”.

Tehnicianul īsi aminteste cu bucurie de anul 1993, atunci cānd a īnvins pentru prima oara Steaua, si atunci o echipa de Liga Campionilor. “Eram antrenor la UTA si am batut Steaua la Arad cu 1-0, gol Adrian Ungur. Jucau atunci la Steaua nume mari, ca Lacatus, Ilie Dumitrescu, Dobos, Stāngaciu, Prodan si Panduru, antrenor fiind Emeric Jenei. A arbitrat Adrian Porumboiu si a facut-o excelent. Imi spuneam pe vremea aceea ca niciodata nu o sa-i reprosez nimic lui Porumboiu, pentru ca a fost un arbitru mare. Numai ca īn viata apar momente īn care trebuie sa-ti aperi echipa”, spune Popica.

Cel de-al doilea succes al antrenorului Ionut Popa īn fata Stelei a fost consemnat īn anul 2002 (2-0), tot cu UTA, si tot la Arad, campioana de azi fiind pregatita atunci de actualul selectioner Victor Piturca. Ultima oara, “Profesorul” a batut Steaua chiar īn Ghencea, īn urma cu doi ani (1-0, gol Adrian Cristea, plecat īntre timp la rivala Dinamo), Ionut Popa fiind atunci la primul meci pe banca tehnica a Iasiului, dupa plecarea lui Vasile Simionas.


1000 de dolari de jucator
Atit a promis omul de afaceri Ioan Zapodeanu in cazul in care Politehnica va invinge, duminica, pe Steaua.