Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: Falsi Idoli.....

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    senior reseter's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    177
    Reputatie
    1

    Falsi Idoli.....

    As vrea sa stiu si eu, probabil si unii dintre voi ce sume au fost platite de jucatorii de fotbal din Romania pentru banii pe care i-au castigat din contracte, prime de meci etc.....catre bugetul de stat pentru ca cei multi care primesc salarii, pensii, sunt bolnavi, sa poata traii (mentionez ca si cei ce acum sunt pensionari la randul lor au platit, si cei ce sunt bolnavi au platit, si cei care isi primesc salarii au platit si platesc in continuare...se pare ca fotbalistii sunt zei...ei primesc donatii, cadouri samd...conducatorii de cluburi stiu ei bine smecheria....etc)...sa intelegem si noi daca aste e o "meserie" sau ce e, sa inteleaga si cei care cu fulare murdare pe ochi alearga copii cu cutite prin tribunele stadioanelor (sa inteleaga pentru cine...), sau ii bat cu lanturile...sa intelegem noi toti daca gresim sau nu, daca merita sau nu umilinta de a deveni din oameni - neoameni in numele unora pentru care doar banul conteaza...sa vezi atunci minune...bodu....sechestre....sa vezia atunci cum cei ce stau pe 3-5 milioane de lei pe luna vor inceta sa se mai bata in numele unor falsi idoli....
    Ca suporter, desi al unei echipe care acum nu mai reprezinta o forta (deocamdata), cred ca am dreptul sa stiu cine ma reprezinta.......VOI NU?????
    HAI STIINTA, HAI CRAIOVA...
    Last edited by reseter; 30th September 2006 at 10:16. Reason: PENTRU CA EI (FOTBALISTII NU NE REPREZINTA) doar ne jignesc prin ceea ce fac...

  2. #2
    Urasc idiotii m4st3r's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    688
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza, thread neinteresant !!! Pe mine ma reprezinta orasul, culorile si devotamentul suporterilor din TIMISOARA...nu jucatorii pt k ei vin si pleaca, cred k am scris cam tot ! numa` bine
    shhh

  3. #3
    senior reseter's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    177
    Reputatie
    1

    Neinteresant

    Ai dreptate...pe tine nu te intereseaza, e si normal..voi pana acum vreo doi ani...nu prea existati (sa fim sinceri...erati mai mult prin B) si probabil (ca si mine) auzeai doar ecourile unui Athletico...
    Voi aveti sansa unui Iancu...om care investeste...dar...cat crezi ca mai dureaza....m-as mira ca peste 2 ani sa mai fiti in divizia A (sau liga I)...dinamo stie de ce...si steaua (aduti aminte ca erati cei care nu puneau probleme la nimeni, doar lui dinamo....si pentru asta.....a trebuit ca dacia pitesti sa va cedeze locul...de mila voastra...in B).....deci...MAXIM 2 ANI SI TIMISOARA SE DUCE IN B....o sa aiba grija dinamo...ca de fiecare data...

  4. #4
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Nostradamus, aici erai?
    Da' zi-ne concret daca tot esti atotstiutor:
    - unde este BinLaden;
    - de ce e internat Giovanni la spital;
    - care va fi cursul EURO / RON peste 6 luni;
    - cand se schimba dinozaurii de la FRF.

    Astept cu nerabdare raspunsurile

  5. #5
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    categoric timisoara va ajunge in b, din surse sigure

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Cu siguranta. Bucurestiul fiind in D, iar orase ca Lyon-ul, Paris-ul, Berlin-ul etc. fiind orase de A, adica unde merita sa traiesti.

  7. 8th October 2006, 11:13
    Reason
    mai posteaza din cand in cand si cand ai ceva de spus.

  8. #8
    Cimishorean Ginxler's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iceblu View Post
    categoric timisoara va ajunge in b, din surse sigure
    Din aceleasi surse sigure, nu cumva Shtoia Bucharest castica UCL anu asta ?!
    Mare noroc aveti voi ca ati cooptat-o pe mama omida la voi in lot..
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"]Poli Timisoara [COLOR="Black"]-&-[COLOR="Red"] Arsenal Londra[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

    [B][COLOR="Red"]KOSOVO[/COLOR] [COLOR="Navy"]JE[/COLOR] [COLOR="Silver"]SERBIA[/COLOR][/B]

  9. #9
    senior reseter's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ginxler View Post
    Din aceleasi surse sigure, nu cumva Shtoia Bucharest castica UCL anu asta ?!
    Mare noroc aveti voi ca ati cooptat-o pe mama omida la voi in lot..
    ...............
    ???????????????
    am observat ca tu nu prea intelegi nimic....
    nu mai era cazul sa ne reamintesti
    mai incearca odata sa treci prin alfabet....
    Nu stiam ca pe mama ta o cheama omida...esti cumva vreu fluture???

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    357
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reseter View Post
    ...............
    ???????????????
    am observat ca tu nu prea intelegi nimic....
    nu mai era cazul sa ne reamintesti
    mai incearca odata sa treci prin alfabet....
    Nu stiam ca pe mama ta o cheama omida...esti cumva vreu fluture???
    cu postul asta ai vrut doar sa dovedesti....................CE?ca eu unul nu prea inteleg.sau ai si tu ceva surse sigure ca cel de dinaintea ta?

  11. #11
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Ar fi pacat sa ajunga Timisoara in B...dar in tara asta multe lucruri se intimpla pur si simplu ...De pilda sa divinizam analfabeti ca JIJI sau sa ne dea lectiide morala ginerele lui ion dinca teleaga....
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  12. #12
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Jucatori, conducatori, antrenori s.a.m.d. se schimba, pleaca singurele lucruri care raman sunt culorile, identitatea, palmaresul si nu in ultimul rand suporterii.
    Adevarul e ca fotbalul exista pentru si din cauza suporterilor si nu invers. Daca suporteri nu ar mai fi fotbalul ar muri.
    Adevaratele vedete ale (adevaratii idoli) sportului rege sunt suporterii si nu jucatorii. De lucrul acesta trebuie sa fie convins orice suporter cand se indreapta spre stadion, cand scrie un mesaj, cand striga alaturi de colegii lui de galerie si chiar inclusiv cand inscrie un fotbalist. Sa fie convins ca daca nu ar exista el nu ar exista nici fotbalul, nici fotbalistul, nici golul.

    ADEVARATII IDOLI SUNT SUPORTERII !!!
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  13. #13
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    ADEVARATII IDOLI SUNT SUPORTERII !!!

    Frumos spus

  14. #14
    peluza nord cap's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    580
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    Jucatori, conducatori, antrenori s.a.m.d. se schimba, pleaca singurele lucruri care raman sunt culorile, identitatea, palmaresul si nu in ultimul rand suporterii.
    Adevarul e ca fotbalul exista pentru si din cauza suporterilor si nu invers. Daca suporteri nu ar mai fi fotbalul ar muri.
    Adevaratele vedete ale (adevaratii idoli) sportului rege sunt suporterii si nu jucatorii. De lucrul acesta trebuie sa fie convins orice suporter cand se indreapta spre stadion, cand scrie un mesaj, cand striga alaturi de colegii lui de galerie si chiar inclusiv cand inscrie un fotbalist. Sa fie convins ca daca nu ar exista el nu ar exista nici fotbalul, nici fotbalistul, nici golul.

    ADEVARATII IDOLI SUNT SUPORTERII !!!
    ai dreptate fara no nu ar mai exista fotbal

  15. #15
    peluza nord cap's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    580
    Reputatie
    1
    iar in legatura cu falsii idoli sunt multi care azi tin cu oechipa si maine cu alta si asta doar la echipe ca steaua dinamo si rapid ele sunt singurile care nu au suprteri adevarati parerea mea

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cap View Post
    iar in legatura cu falsii idoli sunt multi care azi tin cu oechipa si maine cu alta si asta doar la echipe ca steaua dinamo si rapid ele sunt singurile care nu au suprteri adevarati parerea mea
    ..iar parerea ta este foarte proasta...asta e parerea mea

  17. #17
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    MANDRU DE CULORI NU DE JUCATORI!!!Subscriu c a zis micutzu
    Last edited by micutzu; 10th October 2006 at 11:32. Reason: Iar mananc cuvinte...foameA asta:)); si mai inversezi cuvinte :)
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  18. #18
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Din pacate, acum nu mai este ca inainte de '90 cand o echipa se mentinea in aceeasi formula ani de zile, o stiai si in somn.
    Acum se schimba jucatorii anual daca nu semetrial si nu ii poti cere spre exemplu lui Zicu care a jucat la Dinamo atatia ani sa devina rapidist peste noapte.
    Aaaa, ca isi da interesul sa joace bine pt. noua echipa, ca se bucura cand cand castiga si canta cu suporterii rapidisti este una, dar este greu sa ii ceri sa fie "rapidist" asa dintr-odata.

    Am dat un exemplu....in fiecare echipa exista cel putin un jucator emblematic, dar cred ca niciodata nu vom mai avea 11 jucatori care sa fie reprezentativi pt. acea echipa!
    Asa va fi multa vreme de acum incolo si nu ar trebui sa ne plangem.
    Cred ca noi dinamovistii uram cel mai tare acest lucru!

  19. #19
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Am dat un exemplu....in fiecare echipa exista cel putin un jucator emblematic, dar cred ca niciodata nu vom mai avea 11 jucatori care sa fie reprezentativi pt. acea echipa!
    Din pacate unele echipe nu mai au nici macar atat.

  20. #20
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Vezi tu, Quittaro, si sloganul lansat de noi, cei din SUR, poate fi emblematic pentru orice grupare (vezi semnatura mea).
    Tavy s-a referit la faptul ca simbolul conteaza, nu echipa efectiv.
    Vezi tu, ca si exemplu iti spun ca daca s-ar fi realizat fuziune, si nu cesiune, in vara la noi S.U.R. s-ar fi desfiintat deoarece scopul pentru care s-a format, cel de a sustine UTA, nu ar mai fi existat. Probabil asi fi venit la meciurile echipei nou formate (care poate continea si numele de UTA) dar ca si simplu privitor.
    Cu exemplul asta vreau sa subliniez si sa motivez cele spuse in primul meu post si deasemenea sa-i raspund lui Quittaro, si nimic altceva. Probabil au sa se trezeasca unii sa divagheze.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  21. #21
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    micutzu,
    am inteles ce vrei sa spui atat tu cat si Ultras Tavy. Eu daca ma crezi, dupa 1991 cand s-a dezmembrat acea echipa frumoasa a lui Dinamo multi ani nu am stiut echipa pt. ca se perindau tot felul de jucatori pe acolo si pe nici unul nu il consideram reprezentativ.
    Consolarea este ca macar Dinamo a avut tot timpul in componenta, multi jucatori formati in curtea proprie, ceea ce nu este de ici, de colo. Dar din pacate, dupa ce prindeau putin cheag erau vanduti.
    Apropo, tu poti sa spui cati aradeni sunt acum la UTA? Macar reprezentativi, daca nu nascuti in Arad.

    Sau hai sa facem un mic joc:
    sa postam aici fiecare, numele jucatorilor pe care ii consideram reprezentativi pt. echipa favorita din ultimile doua sezoane.
    Sa vedem ce iese.
    Last edited by Aurel.D; 10th October 2006 at 14:44.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •