Results 1 to 18 of 18

Thread: Cristiano Bergodi este noul antrenor al lui CFR Cluj!!!!

  1. #1
    CLUJEAN
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cluj - Napoca
    Posts
    233
    Reputatie
    1

    Cristiano Bergodi este noul antrenor al lui CFR Cluj!!!!

    sursa:

    Adio Dorinel, multumim pentru tot ce ai facut la Cluj. Bun venit Bergodi!

  2. #2
    sport legend Redboy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    508
    Reputatie
    1
    hmm...cred k totusi nu e un moment bun pentru dorinel sa plece de la cluj...zic yo ca a facut treaba foarte buna...
    oricum... cred k si Bergodi e o alegere buna. Ramane de vazut.

  3. #3
    CLUJEAN
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cluj - Napoca
    Posts
    233
    Reputatie
    1
    Sa speram ca va face treaba buna la CFR.

  4. #4
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Bun venit Bergodi!! A fost o alegere pina la urma desteapta!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  5. #5
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    mie mi se pare o alegere JALNICA !
    vedem ce o sa fie

  6. #6
    senior dorian27's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    transylvania
    Posts
    212
    Reputatie
    1
    Am vazut aseara la stirile Tv ca Bergodi a venit la Cluj, dupa spusele lui, in vacanta (daca nu ieseau tratativele macar sa manance si el niste zacusca).
    Ma abtin sa comentez cat de desteapta a fost miscarea clujenilor.... Sa vedem intai ce rezultate va scoate italianul.

  7. #7
    senior Casuba's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N18 2UF
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Ce bine ! Cred ca deja am scapat de concurenta cu cfr !
    OTELUL
    It takes two to lie, one to lie and one to listen.

  8. #8
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bergodi este peste majoritatea antrenorilor romani, ca sa nu zic altfel. A facut din martoagele Sapunaru, Griffiths si Herea jucatori care stau bine in ghete si a indraznit sa promoveze cu succes jucatori de talent, la o varsta abia trecuta de juniorat, precum Marcu si Ninu. Ca alti antrenori nu au stiut sa-i valorfice in continuare, asta nu-i vina lui Cristiano Bergodi. Cu el la timona, FC National s-ar fi aflat in prima jumatate a clasamentului si nu invers. Alegere foarte buna, zic eu, desi este pacat ca Munteanu care a muncit si are calitati reale de antrenor a trebuit sa plece.
    Last edited by miril; 5th October 2006 at 11:52.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #9
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ce rocada spectaculoasa... Interesant de urmarit evolutiile celor doua echipe in continuare.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #10
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Adevarul este la mijloc. Este posibil ca si cei doi conducatori de la Cluj sa fi strambat din nas, era si normal dupa o serie de egaluri si infrangeri, asa trebuie sa faca un conducator de club. Dar este posibil ca si Munteanu sa fi intins coarda ca in final ca sa plece la Arges unde se pare ca ia ceva bani. Politica lui Penescu mi se pare periculoasa. El se bazeaza pe duhul blandetii. Asa a facut si cu Gianinni asa face si cu Dorimel. Sa il imbuibi inainte sa vezi ce poate face...
    Bergodi e mai smecher. Contract pe 8 luni, pana la final. Daca face o branza si il remarca cineva in Turcia, pleaca, daca nu sta cu clujenii in continuare. Eu zic ca e un antrenor bun. Nu stiu ce va reusi cu CFR, dar mi-e teama ca nu tot atat cat a facut Munteanu. Vorba vine mi-e teama. Mi-ar fi fost daca era vorba de U. Asa...
    Ii doresc succes, cu fair play.

  11. #11
    CLUJEAN
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cluj - Napoca
    Posts
    233
    Reputatie
    1
    Pe situl oficial al clubului nu apare nici o noutate in legatura cu noul antrenor. A ajuns oare la Cluj?

  12. #12
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gtibi View Post
    Pe situl oficial al clubului nu apare nici o noutate in legatura cu noul antrenor. A ajuns oare la Cluj?
    Azi (joi) a ajuns la ora 14:00 pe aeroport! Si pleaca la Vatra Dornei caci acolo sunt mieluseii
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  13. #13
    che! grekul's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj napoca
    Posts
    72
    Reputatie
    1

    Smile loco

    [QUOTE=Bancaru;835458]Adevarul este la mijloc. Este posibil ca si cei doi conducatori de la Cluj sa fi strambat din nas, era si normal dupa o serie de egaluri si infrangeri, asa trebuie sa faca un conducator de club.


    nu sunt de acord. cred ca la o echipa trebuie continuitate. si Riijkard a vut o perioada fff proasta la barca. atat la inceputul mandatului si chiar acum la inceputul sezonului(3-0 cu sevilla) si pentru asta nu s-au facut presiuni. dar poate ca si dorinel a facut joc dublu. oricum nu cred ca cfr o sa mai conteze la primele locuri.
    [B][I][COLOR="Black"]forever [COLOR="Red"]rossonero [/COLOR][/COLOR][/I][/B]


    ”Sa fii al doilea inseamna sa fii primul care pierde” - Ayrton Senna.

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu cred ca Bancaru s-a gandi la...Duna, altfel ai dreptate, dovada? Vezi cum trateaza antrenorii echipele engleze de prima mana.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Numai la Duna ma gandesc. Cand ma gandesc. Coroborat cu toate stirile astea care vin din State sau din Canada, cu "justitiari" inarmati care intra in licee... ma vad pasind pe gazonul obosit al Cotrocenilor, calc apasat, asa cum bat si ... iar de sub pasul meu ar trebui sa iasa apa, caci gazonul abia a fost udat, ca sa alunece X si ai lui. Ma indrept spre banca de rezerve cu frustrarea lui Mozacu schimbat inainte de pauza. Cu furia lui Thwaite la Clinceni. Am, totusi, mima nepasatoare a lui Zeno la meciul... la toate meciurile.Il vad pe Marinica. Scumpul nostru Marinica. Ce goluri din corner dadeai... Ce pase ii puneai tu lui Radu mamii... Cum te-a gonit pe tine Gino, bampiru... Si totusi, ratiunea primeaza. Imi pipai coapsa pe sub trench coat. Simt ceva rece. Nu e coapsa. Scot masinaria care imparte graoza, care scuipa metal si respira fum. O indrept catre tribune. Gol! Nu, nu a dat Cursaru gol, e gol in tribune. Apoi catre banca. Acolo... bancarii: Stanev, Ducu, Marcu, Ivan, Burcea si altii. Intre ei abia se vede Duna. Dau sa-l biiiiiip, biiiiiiiiiiiip, biiiiiiiiiiip. biiiiiiiiiiiiip .... este ora 7. Trebuie sa ma duc la serviciu. Devin aceeasi persoana linistita. Pisicile vor pliculet iac cainii bobite. Ma duc la serviciu iar in masina mananc un mar. Pot, oare, sa ghiceasca colegii de semafor la ce ma gandesc eu?
    Last edited by Bancaru; 5th October 2006 at 20:51.

  16. #16
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Offtopic la greu, , dar e buna!!!
    Last edited by m8k; 5th October 2006 at 21:46.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  17. #17
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Super off topic al lui Bancaru si...nu numai. On topic, cred ca Bergodi va face treaba la Cluj.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #18
    junior Livio_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    60
    Reputatie
    1

    ...

    sincer...ati pierdut cand a plecat Dorinel de la voi...acum e de belea...eu unul l-am apreciat pe Dorinel dintr-un singur motiv...ca e serios...acuma voi stiti...ce va urma...serie B ?
    [B][COLOR="Indigo"]Poli Timisoara[/COLOR][COLOR="Black"]- & - Juventus Torino[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •