Page 6 of 22 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 445

Thread: Michael Jackson has died

  1. #106
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Billie Jean, Dirty Diana, Thriller, Remember the time, Beat It... Chiar nu stiu pe care as putea sa-l aleg ca "best song".
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. 27th June 2009, 15:32

  3. #107
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Sau Give in To Me si Who Is It. Repet e greu sa gasesc o melodie proasta, poate ma ajuta cineva

    http://www.youtube.com/watch?v=yjvoV...om=PL&index=21

    http://www.youtube.com/watch?v=XAe7n...eature=related

  4. #108
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Concertul lui din 1992 de la Bucuresti este considerat de unii critici drept a fi cea mai bun spectacol al sau. In istoria Romaniei oricum va ramane cu siguranta un show de neegalat, cel mai tare concert de pe plaiurile noastre. Michael ne-a vizitat in momentul in care cariera sa atinsese apogeul. Il am in calculator acest concert si nu pot decat sa regret de fiecare cand il vad ca nu aveam atunci varsta de acum.

    Chiar daca nu prea a fost pomenita zilele acestea, piesa Smooth Criminal ramane una dintre cele pe care le ascult mereu cu mare placere.
    Last edited by Gontel; 27th June 2009 at 16:01.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  5. #109
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Aseara,televiziunea germana a dat concertul lui de la Bucuresti.Super!Pacat de el...

  6. #110
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Concertul lui din 1992 de la Bucuresti este considerat de unii critici drept a fi cea mai bun spectacol al sau. In istoria Romaniei oricum va ramane cu siguranta un show de neegalat, cel mai tare concert de pe plaiurile noastre. Michael ne-a vizitat in momentul in care cariera sa atinsese apogeul. Il am in calculator acest concert si nu pot decat sa regret de fiecare cand il vad ca nu aveam atunci varsta de acum.

    Chiar daca nu prea a fost pomenita zilele acestea, piesa Smooth Criminal ramane una dintre cele pe care le ascult mereu cu mare placere.
    da si cand ma gandesc ca am avut bilet platit de sefu meu,insa trebuia sa ma duc cu fiica-sa,care era urata ca moartea
    din pacate am refuzat,probabil o sa imi para rau totdeauna
    Sa ii fie tarana usoara!

  7. #111
    Registered User
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    566
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Concertul lui din 1992 de la Bucuresti este considerat de unii critici drept a fi cea mai bun spectacol al sau. In istoria Romaniei oricum va ramane cu siguranta un show de neegalat, cel mai tare concert de pe plaiurile noastre. Michael ne-a vizitat in momentul in care cariera sa atinsese apogeul. Il am in calculator acest concert si nu pot decat sa regret de fiecare cand il vad ca nu aveam atunci varsta de acum.

    Chiar daca nu prea a fost pomenita zilele acestea, piesa Smooth Criminal ramane una dintre cele pe care le ascult mereu cu mare placere.
    Sunt curios care critic a vazut toate concertele lui Michael Jackson.

  8. #112
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Tribut din partea comunitatii youtube: http://www.youtube.com/watch?v=gRsM_rU_80g
    Am zis!

  9. #113
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1

  10. #114
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Someone tell me why
    Did you have to go
    And leave my world so cold
    ...BUT YOU ARE NOT ALONE
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #115
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    De pe albumul Dangerous au fost lansate 9 singles toate compuse (sau co-compuse) chiar de Jackson. Nu cred ca mai exista album de pe care sa fi fost lansate atatea piese de succes.

  12. #116
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Familia a comandat o noua autopsie care ar avea loc chiar azi. Adevarul e ca totusi e ciudat cum a murit tocmai cu cateva zile inaintea concertelor. E o groaza de bani in joc

  13. #117
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Pai ca in cazul mortii fiecarui mare artist au aparut tot felul de teorii ale conspiratiei care sustin ca Michael si-ar fi inscenat moartea pentru ca nu mai era capabil sa sustina cele 50 de concerte si astfel si-ar fi compromis imaginea si prestigiul.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  14. #118
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    asta cu inscenarea n-o crede nici catelul meu, dar o crima sau chiar sinucidere pot fi suspectate.

  15. #119
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    asta cu inscenarea n-o crede nici catelul meu, dar o crima sau chiar sinucidere pot fi suspectate.
    sincer, nu cred ca s`a sinucis
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  16. #120
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Pai ca in cazul mortii fiecarui mare artist au aparut tot felul de teorii ale conspiratiei care sustin ca Michael si-ar fi inscenat moartea pentru ca nu mai era capabil sa sustina cele 50 de concerte si astfel si-ar fi compromis imaginea si prestigiul.
    Eu am citit undeva ca si-ar fi inscenat moartea ca sa scape de datorii. Oricum, exagerari paranoice...
    Am zis!

  17. #121
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Pai ca in cazul mortii fiecarui mare artist au aparut tot felul de teorii ale conspiratiei care sustin ca Michael si-ar fi inscenat moartea pentru ca nu mai era capabil sa sustina cele 50 de concerte si astfel si-ar fi compromis imaginea si prestigiul.
    asta e tare: "si-a inscenat moartea" ...deci Michael traieste

    Aberatia asta cu "inscenarea mortii" a mai circulat si acum 32 de ani cand a murit Elvis.

  18. #122
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  19. #123
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    sincer, nu cred ca s`a sinucis
    Nici eu, atunci mai ramane crima. Dar ce interes ar fi avut cineva sa-l omoare? Mai curand cred ca cei din familie cauta pe cineva pe care sa-l dea in judecata

  20. #124
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  21. #125
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    'Heal the World' este una din melodiile mele favorite, si o aseman cu 'Imagine' a lui John Lennon, melodii care imi transmit aceleasi sentimente de pace interioara, liniste.

  22. #126
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Nici eu, atunci mai ramane crima
    sau...moartea buna, din cauza calmantelor inghitite

    domane, incep romanii cu teoriile SF

    seria aia de turnee come-back oricum nu ar fi fost in stare sa o tina, la cat de slabit si bolnav se pare ca era

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •