Page 15 of 22 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 445

Thread: Michael Jackson has died

  1. #295
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    De data asta e oficial: slujba publica va avea loc marti la Staples Centre din Los Angeles

  2. #296
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    ma frate

    a murit...gata....eu nu inteleg ce atatea discutii...19 pagini
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  3. #297
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ce sa facem? Mai discutam si noi cand moare cate un geniu, si asa nu-s multi.

  4. #298
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca poate fi considerat un geniu.Poate un mare artist. .Astazi am vazut si eu concertul lui de la Bucuresti.Exceptand disperatii care au asistat acolo, showul a fost ok.

  5. #299
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Primele imagini video de la repetitii.

    http://www.youtube.com/watch?v=UAZnQZEt3m8

  6. #300
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  7. #301
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    ma frate

    a murit...gata....eu nu inteleg ce atatea discutii...19 pagini
    E normal ca lumea sa discute despre el...oricum merita mai multa atentie decat subiectele "mondene": jiji, basescu, iancu...si nu in ultimul rand, "geniile": adi copilu minune, gutza si restul retardatilor manelisti...

  8. #302
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Primele imagini video de la repetitii.

    http://www.youtube.com/watch?v=UAZnQZEt3m8
    parea-n forma.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  9. #303
    junior gonzomouse's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Paragraful asta:

    "After he settled in bed, Lee told Jackson to turn down the lights and music — he had classical music playing in the house. "He also had a computer on the bed because he loved Walt Disney," she said. "He was watching Donald Duck and it was ongoing. I said, `Maybe if we put on softer music,' and he said, `No, this is how I go to sleep.'""[/B]

    este in concordanta cu parerea mea ca Michael a ramas toata viata cu un suflet (si pe undeva si o minte) de copil si ca excentrica lui placere de-a fi inconjurat de copii a fost numai datorita dorintei de-a traii acea copilarie de care nu a avut parte niciodata.
    Ma bag si eu in discutie: sunt de acord cu cele mai de sus. Am crescut cu muzica lui si cu controversele ce-l urmau, dar si cu imaginea de pe vh1 a baietelului de vreo 10 anisori care era deja pus in fata camerei si sub reflectoare si in ochiul public. Pur si simplu mi-e greu sa-mi imaginez ca a avut parte de orice fel de copilarie. Cum sa nu te afecteze pe durata asa ceva, asa o expunere la media de la o varsta atat de frageda? Si eu cred ca pur si simplu nu a avut ocazia sa evolueze la nivel emotional. Cineva (o vedeta, adica) spunea ca atunci cand devii vedeta devii oarecum prins in propria bula de celebritate si ramai la varsta emotionala la care ai fost surprins in acel moment.

    Also, nu stiu daca s-a mentionat asta deja (nah, mi-a fost lene sa citesc toaaate paginile anterioare), dar l-am prins pe Horia Moculescu acum ceva zile la teleu vorbind de MJ, si a zis ceva ce m-a pus pe ganduri: cum ca MJ nu ar fi fost atat de mult un compozitor genial pe cat un showman adevarat care avea šarm si pasiune si stia sa transmita publicului mesajul cantecului fara sa aiba nevoie de cuvintele in sinea lor. Si atunci m-am gandit daca m-ar mai impresiona la fel de mult pana si 'Earth song' fara vocea lui...

    Nah, my two cents...
    [color=#FF0000]Q[/color][color=#FF8000]u[/color][color=#FFBF40]e[/color][color=#00BF00]e[/color][color=#0080FF]r[/color] as [color=#8040BF]Fo[/color][color=#0040FF]lk[/color]/Formula 1/[b]QUEEN[/b] (Freddie Mercury)/[i]T.S. Eliot[/i] /Teatrul National Timisoara/[i]Salvador Dali[/i]/banana splits on a [b]hot[/b] day/Anne Rice's [i]Lestat[/i]/fantasy stories with [u]happy endings[/u]/[color=#00BF00]green[/color] and [color=#FF8000]orange[/color]

  10. #304
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gonzomouse View Post
    Also, nu stiu daca s-a mentionat asta deja (nah, mi-a fost lene sa citesc toaaate paginile anterioare), dar l-am prins pe Horia Moculescu acum ceva zile la teleu vorbind de MJ, si a zis ceva ce m-a pus pe ganduri: cum ca MJ nu ar fi fost atat de mult un compozitor genial pe cat un showman adevarat care avea šarm si pasiune si stia sa transmita publicului mesajul cantecului fara sa aiba nevoie de cuvintele in sinea lor. Si atunci m-am gandit daca m-ar mai impresiona la fel de mult pana si 'Earth song' fara vocea lui...

    Nah, my two cents...
    Horia Moculescu are dreptate...si tocmai aceste calitati l-au facut pe Michael unic...ca voci frumoase se gasesc pe toate drumurile, dar multi dintre ei daca ajung sa cante in restaurante sau baruri

  11. #305
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    E normal ca lumea sa discute despre el...oricum merita mai multa atentie decat subiectele "mondene": jiji, basescu, iancu...si nu in ultimul rand, "geniile": adi copilu minune, gutza si restul retardatilor manelisti...

    da....aici sunt de acord cu tine....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  12. #306
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0

  13. #307
    junior nosheepsallowed's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din
    Primele imagini video de la repetitii.

    http://www.youtube.com/watch?v=UAZnQZEt3m8
    De ce s-a tinut de fata la un moment dat? Era sa-i cada nasul iarasi?

    Scuze tuturor celor pe care i-am dezgustat cu mesajele mele pe acest thread. Sunt constient ca nu este chiar in regula ce-am facut , insa motivul a fost pur si simplu ca nu am putut rezista cand am vazut posturile unora, de genul acestuia:
    Quote Originally Posted by rob_din
    Ce sa facem? Mai discutam si noi cand moare cate un geniu, si asa nu-s multi.



    Cat despre afinitatea sa pentru copii, ramane de discutat, indiferent ce spun ziarele sau ce declara unii acum, dupa ce a murit. Mexicanul acela de ce oare s-a trezit tocmai acum sa spuna "adevarul"? Nu putea sa-i faca un bine lui Michael si sa-l fi spus atat cat mai era in viata? Probabil ca doreste sa mai castige si el ceva bani si apare cu astfel de declaratii, care prezinta interes, pentru care poate fi invitat in diferite emisiuni..
    Nimic de zis ca si-a dorit copii in jurul sau avand in vedere ca el nu a avut o copilarie fericita. Insa...corpul sau era din punct de vedere biologic al unui matur. De aceea este putin probabil ca s-a rezumat doar la joaca si nu a trecut mai devreme sau mai tarziu la ceea ce i s-a imputat in diferitele scandaluri.

  14. #308
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by nosheepsallowed View Post
    De ce s-a tinut de fata la un moment dat? Era sa-i cada nasul iarasi?

    Scuze tuturor celor pe care i-am dezgustat cu mesajele mele pe acest thread. Sunt constient ca nu este chiar in regula ce-am facut , insa motivul a fost pur si simplu ca nu am putut rezista cand am vazut posturile unora, de genul acestuia:
    Quote Originally Posted by rob_din
    Ce sa facem? Mai discutam si noi cand moare cate un geniu, si asa nu-s multi.
    Revazand zilele astea piesele lui de succes, compuse si interpretate de el, ma alatur si celor care sustin ca a avut un talent de geniu.

    "say, say, say" impreuna cu Paul McCartney...Michael nu este "back vocalist"-ul lui Paul, ba dimpotriva

    "we are the world"...sa coordonezi un grup de 49 (PATRUZECI SI NOUA!!!) de celebritati de prima mana din muzica internationala si sa fii #1...asta spune multe.

    Quote Originally Posted by nosheepsallowed View Post
    Cat despre afinitatea sa pentru copii, ramane de discutat, indiferent ce spun ziarele sau ce declara unii acum, dupa ce a murit. Mexicanul acela de ce oare s-a trezit tocmai acum sa spuna "adevarul"? Nu putea sa-i faca un bine lui Michael si sa-l fi spus atat cat mai era in viata?
    Probabil ca doreste sa mai castige si el ceva bani si apare cu astfel de declaratii, care prezinta interes, pentru care poate fi invitat in diferite emisiuni..
    Pai daca dorea sa castige bani...de la cine putea sa castige mai bine, decat de la "vaca de muls" Jacko, ca sa-i curete imaginea pe care i-a patat-o cu noroi

    De ce nu pui varianta ca poate s-a temut sa nu-i dea Michael in judecata pentru perjury

    Quote Originally Posted by nosheepsallowed View Post
    Nimic de zis ca si-a dorit copii in jurul sau avand in vedere ca el nu a avut o copilarie fericita. Insa...corpul sau era din punct de vedere biologic al unui matur. De aceea este putin probabil ca s-a rezumat doar la joaca si nu a trecut mai devreme sau mai tarziu la ceea ce i s-a imputat in diferitele scandaluri.
    Nu-ti adresez direct comentariul asta, dar trebuie sa o spun: numai oamenii foarte ingusti la minte pot trage astfel de concluzii

  15. #309
    junior nosheepsallowed's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    A avea talent de geniu in muzica nu este acelasi lucru cu a fi un geniu in sensul cuvantului. Apoi, au mai fost si sunt si la ora actuala o groaza cu talent de geniu in domeniul muzicii, deci ar fi gresita ultima parte a propozitiei, aceea cu "nu-s multi". In fine, eu m-am referit la intentiile unora de pe threadul asta de a-l scoate cel mai cel, "the king of music" si alte bullshituri din astea.
    Doar ca o comparatie: Jon Lord (Deep Purple) a compus si cateva simfonii pe langa "Concerto for group and orchestra", un lucru mai putin cunoscut de marea majoritate. Cu asta il cam pune bine de tot in umbra pe MJ la capitolul talent de geniu, indiferent cate personalitati ale muzicii o mai fi coordonat si ce melodii o mai fi cantat impreuna cu Paul McCartney.

    Stiu si eu ca sunt considerat un limitat de catre cei care refuza sa-si puna mintea la contributie si care citesc "adevarul" din ziare si reviste, acceptand variantele de acolo ca atare

  16. #310
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by nosheepsallowed View Post
    A avea talent de geniu in muzica nu este acelasi lucru cu a fi un geniu in sensul cuvantului. Apoi, au mai fost si sunt si la ora actuala o groaza cu talent de geniu in domeniul muzicii, deci ar fi gresita ultima parte a propozitiei, aceea cu "nu-s multi". In fine, eu m-am referit la intentiile unora de pe threadul asta de a-l scoate cel mai cel, "the king of music" si alte bullshituri din astea.
    Doar ca o comparatie: Jon Lord (Deep Purple) a compus si cateva simfonii pe langa "Concerto for group and orchestra", un lucru mai putin cunoscut de marea majoritate. Cu asta il cam pune bine de tot in umbra pe MJ la capitolul talent de geniu, indiferent cate personalitati ale muzicii o mai fi coordonat si ce melodii o mai fi cantat impreuna cu Paul McCartney.

    Stiu si eu ca sunt considerat un limitat de catre cei care refuza sa-si puna mintea la contributie si care citesc "adevarul" din ziare si reviste, acceptand variantele de acolo ca atare
    Greseala in care cazi tu, si cei ce-i contestati calitatile lui Michael este ca faceti mereu comparatii, ba cu unul, ba cu altul.

    Michael a fost unic in felul lui si faptul ca nu a compus simfonii nu-l face mai putin valoros...nici Einstein nu cred ca a compus simfonii si totusi...

    Jon Lord nu-l pune in umbra pe Jacko, pentru simplul motiv ca nu se fac comparatii intre cei doi si pe nimeni nu intereseaza aceasta competie.

    Este absurda si fara sens aceasta nevoie de "comparatie"...in lumea amatorilor de muzica pop, Michael Jackson este the King...in rest, sunt altii.

    Nu am vrut sa te insult, desi cam asa a iesit din pacate, dar crede-ma nu cei care i-au inteles drama si Jacko sunt cei care "nu si-au pus mintea la dispozitie" ci cei care l-au etichetat la repezeala drept pedofil...pentru ca de ce sa nu recunoastem, este o mica satisfactie in unii dintre noi, cand se iveste ocazia sa ne "auto-convingem" ca un mega-star nu este chiar asa de curat si perfect cum pare...ceva de genul: "mai da-l in plm si pe Michael Jackson asta, ca si-o tragea cu copiii, cu ce e el mai bun ca mine?!?"

  17. #311
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu am fost un fan al lui Michael dar regret din suflet moartea lui:

    http://www.youtube.com/watch?v=gGPwu1FPelU
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #312
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nou record pentru MJ: in clasamentul oficial britanic (UK Top 40) a reusit sa intre in aceasi saptamana cu 6 melodii. Asta la singles, in clasaementul albumelor a intrat cu 5, preluind inclusiv locul 1

  19. #313
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Nu pot spune ca eram un fan inrait a lui Jacko, dar mereu ii ascult hiturile.Acum dupa ce a murit am loat toata discografia, sa mai descopar cateva piese pe care nu le-am ascultat. Dupa mine Michael Jackson a revolutionat muzica si dansul (showul). Ca sa fiu inteles, ce facea el in timpul lui liber prea putin ma interesa.

    Sincer, nu inteleg de ce trebuie sa existe mereu fel si fel de papagali care dupa moartea unei personalitati (in cazul asta un geniu) trebuie sa-l conteste si mai rau, sa-i spuna fel si fel de defecte. Nimeni nu stie exact ce a fost exact in sufletul lui MJ, dar un lucru e clar.....nu a avut copilarie. De mic copil (de cand canta cu familia) a fost o masina de scos bani. Toti fraierii din lume, si d'acilea se leaga repede de operatiile estetice sau de asa zisele acte de pedofilie. Orice cretin de pe planeta asta se poate lua de MJ in privinta vieti lui personale, fiindca ca asa e omul, se leaga de defectele fizice. Michael Jackson a fost un profesionist adevarat, un recordmen iar pe scena era mereu "the one" . Pentru mine Jacko nu a fost un pedofil, a fost doar o sursa financiara pentru parantii neglijenti ai caror fii si fice au stat 3 luni in Neverland cu MJ fara ca vreodata sa-si vorbeasca cu parintii. Cat despre opartiile estetice, aici nu ma arunc sa-mi dau cu parerea....el spune ca avea Vitiligo si a recunoscut doar 3 operati la nas (pentru un timbru mai inalt ?), iar alti spun ca ar fi avut 17 operatii estetice........in fine, pentru mine cum am mai spus nu e importanta viata personala ci viata profesionala. Asa ca, pentru mine "F**K the press, Michael is the best!" a devenit "F**K the rest, Michael is the best" .....
    Last edited by Gooner; 5th July 2009 at 15:13.

  20. #314
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ei bine dupa ce in clasamentul vanzarilor in UK de saptamana trecuta MJ avusese 6 melodii in top 40, la o melodie de recordul all-time detinut de Elvis Presley, saptamana aceasta MJ a spulberat recordul lui Elvis intrand in top 40 cu 13 melodii. Surprinzator totusi nu a luat si locul 1, Man in the Mirror fiind in clasament pe 2 (dupa o melodie Cascada)


    http://www.bbc.co.uk/radio1/chart/singles.shtml
    Last edited by rob_din; 5th July 2009 at 21:11.

  21. #315
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    cea mai buna muzica: MIchael Jackson

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •