Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 445

Thread: Michael Jackson has died

  1. #85
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Vezi si tu partea plina a paharului...te-am comparat cu Kurt Cobain, Jim Morrison, Jimi Hendrix sau Brian Jones
    Mai bine ma comparai cu Sinatra, ala a trait destul Si, daca tot mi-am adus aminte de Sinatra, uite aici o opinie de-a marelui George Carlin. Are si n-are dreptate
    http://www.youtube.com/watch?v=io-lKlDiLGo
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  2. #86
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lexus
    "da-l in...mea si pe ala ca nu a fost decat un poponar sau un drogat sau un pedofil sau..."
    aici nu sunt de acord. nu putem baga in aceeasi oala orientarea sexuala a lui Mercury sau vicii ca ale lui Morrison, Marley etc cu pedofilia. Aia erau oameni maturi la minte si n-au daunat nimanui prin viciile sau orientarea lor sexuala, pe cand Michael, daca o fi adevarata faza cu pedofilia..
    La fel cum tu sustii ca nu are rost sa-l invinuim fiindca nu putem stii daca e adevarat, tot asa putem spune ca nu putem stii nici daca or fi fost doar niste zvonuri si povesti invetate pt a-l slabi de niste milioane bune.. In orice caz, eu nu m-am legat de zvonurile astea, si mai mult de obsessia lui de a chema copii sa se joace cu ei (presupunem ca altceva nu au facut) sau operatiile estetice inutile, prin care s-a automutilat practic. Mi-ajung aceste aspecte pentru a nu-i pune pe toti ceilalti in rand cu Michael la capitolul excentricitate.

    Quote Originally Posted by Cneazul
    nimeni n`o putea zice mai bine. oricum, MJ a avut mult ghinion si multe dintre probleme sale se sanatate nu au fost provocate de el. A fost o persoana exemplara.

    recunosc ca nu pre ma pricep eu la rock, insa haideti sa nu fim subiectivi si sa dam Cezarului ce e al Cezarulu
    ba eu unul sunt sigur ca majoritatea problemelor sale de sanatate si le-a provocat singur

    apoi, tu tot nu pricepi ca a fost un King doar in ceea ce priveste popul.
    intreaba si tu rockeri, punkeri etc si vei constata ca nu prea dau 2 bani pe el si au alte "zeitati"

  3. #87
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    aici nu sunt de acord. nu putem baga in aceeasi oala orientarea sexuala a lui Mercury sau vicii ca ale lui Morrison, Marley etc cu pedofilia. Aia erau oameni maturi la minte si n-au daunat nimanui prin viciile sau orientarea lor sexuala, pe cand Michael, daca o fi adevarata faza cu pedofilia..
    Ai pus singur punctul pe "i"..."daca o fi adevarata faza cu pedofilia"...eu unul, continui sa cred Michael a fost victima hienelor insetate de $$$ si a mass-mediei insetata de senzational cu orice pret.

    Quote Originally Posted by cinebelu
    La fel cum tu sustii ca nu are rost sa-l invinuim fiindca nu putem stii daca e adevarat, tot asa putem spune ca nu putem stii nici daca or fi fost doar niste zvonuri si povesti invetate pt a-l slabi de niste milioane bune..
    In concluzie, dincolo de orice spaculatie, fiindca nu s-a dovedit NICIODATA beyond a reasonable doubt ca ar fi fost pedofil...Michael e innocent.

    Quote Originally Posted by cinebelu
    In orice caz, eu nu m-am legat de zvonurile astea, si mai mult de obsessia lui de a chema copii sa se joace cu ei (presupunem ca altceva nu au facut) sau operatiile estetice inutile, prin care s-a automutilat practic. Mi-ajung aceste aspecte pentru a nu-i pune pe toti ceilalti in rand cu Michael la capitolul excentricitate.
    Michael a fost special pana si la excenticitati, "diferit" nu insemna neaparat rau, in chestia cu copiii, asta a fost ciudatenia lui, o parte din el nu s-a maturizat niciodata, a ramas la nivelul ala al copilariei (pe care nu prea a avut-o acasa) si a cautat compania copiilor.

    Quote Originally Posted by cinebelu
    ba eu unul sunt sigur ca majoritatea problemelor sale de sanatate si le-a provocat singur
    Michael era iesit din comun si in ce priveste grija pentru asi prezerva propria sanatate, asta insa nu l-a impiedicat (sau chiar la impins) sa faca abuz de medicamente prescrise de toti idiotii care-l inconjurau.

    Quote Originally Posted by cinebelu
    apoi, tu tot nu pricepi ca a fost un King doar in ceea ce priveste popul.
    intreaba si tu rockeri, punkeri etc si vei constata ca nu prea dau 2 bani pe el si au alte "zeitati"
    A fost, nu un King ci the King in muzica pop...in ce priveste "doar", eu nu stiu alt muzician care a fost "the King" in mai multe genuri, diferite.

    Perfect normal sa aiba alte "zeitati" cei ce asculta alt gen de muzica...dar a nu da 2 bani pe el, doar pentru ca nu-l cunosc si nu-i apreciaza talentul, asta e ignoranta...their loss

    Eu asa cum am mai spus, am alte preferinte muzicale (destul de multe) inaintea lui Michael Jackson (de fapt nici nu sunt convins ca Jacko este pe lista primelor 10 preferinte ale mele) dar asta nu ma impiedica sa-i recunosc valoarea incontestabila de star de prim rang in muzica.

  4. 27th June 2009, 09:42
    Reason
    sanctionat

  5. #88
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l ierte !

  6. #89
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Asta-i culmea, am ajuns sa jignim in toate felurile pe Michael Jackson sau Freddie Mercury. Sa zicem mersi ca multi am fost contemporani cu ei

  7. #90
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    In opinia mea a fost, este si va fi no.1
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  8. #91
    incepator dexterz's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PN
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    pacat.......sa mai dus inca o legenda

  9. #92
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Vad ca majoritatea il dau pedofil chiar daca n-a fost condamnat niciodata. Eu unul habar n-am daca a fost sau nu, dar va dati seama ce inseamna sa fii nevinovat si sa fii acuzat de asemnea lucruri?

  10. #93
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #94
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    O melodie - tribut :http://www.trilulilu.ro/divercitycafe/5fd0ab80d9b6ba
    Compusa de: Diddy, Chris Brown, Usher, Boyz II men, etc
    www.fangymnastics.com

  12. #95
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=cC1TTz2bMmM

    Cate ore de munca or fi in spatele acestei coreografii?

  13. #96
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    O melodie - tribut :http://www.trilulilu.ro/divercitycafe/5fd0ab80d9b6ba
    Compusa de: Diddy, Chris Brown, Usher, Boyz II men, etc
    Excelenta

  14. #97
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=cC1TTz2bMmM

    Cate ore de munca or fi in spatele acestei coreografii?
    woow

  15. #98
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  16. #99
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    vad tot felul de pareri aici...
    nu sunt un fan Micheal,dar intrati aici si spuneti-mi o singura piesa proasta...daca exista...
    va zic eu: nu exista.

    http://new.music.yahoo.com/videos/st...kson--61990645

    Michael Jackson a fost probabil cel mai mare artist pop all time.
    Last edited by newcool; 27th June 2009 at 15:11.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  17. #100
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pe ultimul album majoritatea pieselor sunt slabe, insa in rest daca gasesti cateva mai slabe si nu ma refer numai la singles ci la toate melodiile de pe album.
    Apropo, ma uitam acum sa vad cine e numarul 1 in SUA, ei bine este albumul Jonas Brothers. Si cand te gandesti ca multe piese celebre de-ale lui Jackson nici macar n-au fost numarul 1 in SUA.

  18. #101
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Tribut din partea comunitatii youtube: http://www.youtube.com/watch?v=gRsM_rU_80g
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  19. #102
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  20. #103
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    M-am nascut prea tarziu, as fi dat orice sa-l vad cantand live...

    Mare pacat, inca nu-mi vine sa cred ca s-a dus, mai ales ca avea de onorat seria de 50 de concerte. Din pacate, unele persoane celebre, cum ar fi MJ, chiar si Elvis, stau inconjurati de niste jeguri umane si pierd contactul cu realitatea, cu lumea normala...si intr-un final se ajunge aici.

    Ascultam ieri un post de radio, iar un acscultator a dat un mesaj in genul: "oamenii au ajutat la declinul lui iar acum dupa ce s-a dus, aceiasi oameni il plang, incepe sa-mi fie scarba de lumea asta", parerea mea ca are dreptate.


    Rest in peace..

  21. #104
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    @ rob_din: Asa este! De exemplu Stranger in Moscow - poate cea mai buna melodie pop pe care am auzit-o .

    De asemenea,imi plac foarte mult Billie Jean,Ghosts,Remember the time si...Black and White!

    Ce artist extraordinar a fost...
    Last edited by Q-Djyni; 27th June 2009 at 16:23.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  22. #105
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Smooth Criminal n-a fost numarul 1 in SUA., poate cel mai bun dance-pop pe care l-am auzit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •