Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 445

Thread: Michael Jackson has died

  1. #64
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    A fost mare totusi, nu putem fi nedrepti cu el. Intr-adevar, king of pop si atat, in nici un caz king of music.
    Va ramane probabil mai celebru(si asta e nedrept) decat jim morrison, janis joplin sau bon scott.
    ai dreptate Bon Scott a fost printre cei mai buni cantareti pe care i-am auzit

  2. #65
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    A fost mare totusi, nu putem fi nedrepti cu el. Intr-adevar, king of pop si atat, in nici un caz king of music.
    Va ramane probabil mai celebru(si asta e nedrept) decat jim morrison, janis joplin sau bon scott.
    TU CHIAR VREI SA PUI SEMNUL EGAL INTRE MICHAEL JACKSON SI BON SCOTT SAU JANIS JOPLIN?
    hai sa fim seriosi...ei vor ramane celebri in lumea rockului, insa Michael Jackson a revolutionat intreaga muzica!!!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pe Michael Jackson chiar nu-l poti compara cu nimeni

  4. #67
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Sa fim seriosi, Cneazule, nu a revolutionat intreaga muzica...Exista enspe mii de genuri muzicale care nu au suferit nicio schimbare de cand a aparut Michael. Si ma refer la genuri faine de muzica
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  5. #68
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Sa fim seriosi, Cneazule, nu a revolutionat intreaga muzica...Exista enspe mii de genuri muzicale care nu au suferit nicio schimbare de cand a aparut Michael. Si ma refer la genuri faine de muzica
    manelele de exemplu

    Lasand gluma de o parte (don't take it personally) Michael a revolutionat muzica pop...ca alte genuri (clasica, jazz, etc.) nu au fost atinse de contributia lui, asta e alta poveste.
    Una peste alta el ramane the King of Pop...asa cum Elvis a fost the King of Rock 'n' Roll
    Last edited by Lexus.; 27th June 2009 at 01:24.

  6. #69
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Corect, King of Pop.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  7. #70
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    Corectie: :p
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Elvis a fost the King of Rock and Roll[/B]
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  8. #71
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Pe Michael Jackson chiar nu-l poti compara cu nimeni
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  9. #72
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    TU CHIAR VREI SA PUI SEMNUL EGAL INTRE MICHAEL JACKSON SI BON SCOTT SAU JANIS JOPLIN?
    hai sa fim seriosi...ei vor ramane celebri in lumea rockului, insa Michael Jackson a revolutionat intreaga muzica!!!
    aici e chestie de gust. la fel cum tu, ca fan MJ probabil, spui ca aia raman numai in lumea rockului, iubitori ai acestui curent iti vor spune ca Jacko ramane numai in lumea popului si ca nu se ridica nici la glezna unui Morrison, Hendrix sau Led Zeppelin, etc Nu mai vorbesc de iubitorii altor curente, cum ar fi punk..

    Quote Originally Posted by rob_din
    Pe Michael Jackson chiar nu-l poti compara cu nimeni
    pai nici Morrison sau Joplin, Mercury sau Lennon, etc nu cred ca pot fi comparati cu cineva

  10. #73
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    aici e chestie de gust. la fel cum tu, ca fan MJ probabil, spui ca aia raman numai in lumea rockului, iubitori ai acestui curent iti vor spune ca Jacko ramane numai in lumea popului si ca nu se ridica nici la glezna unui Morrison, Hendrix sau Led Zeppelin, etc Nu mai vorbesc de iubitorii altor curente, cum ar fi punk..

    pai nici Morrison sau Joplin, Mercury sau Lennon, etc nu cred ca pot fi comparati cu cineva
    joplin nu cred ca poate fi comparata cu cei pe care i`a enumerat. a murit la doar 27 de ani pentru ca i s`a urcat succesul la cap si s`a drogat?
    mai toti marii artisti au avut probleme in viata personala, insa au reusit sa treaca peste. Oricum, respecte pentru ea.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #74
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    pai Morrison sau Hendrix la ce varsta au murit, si din ce motive??
    conteaza ce a creat, insa tu probabil ca nu cunosti prea bine daca poti spune ca i s-a urcat succesul la cap si s-a drogat

    oricum, daca e sa trecem la viata personala si la viciile vedetelor, mi se pare mult mai "sanatos" ce-au facut Morrison, Hendrix, Joplin, Marley decat ce-a facut Jackson

  12. #75
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    27 de ani e o varsta periculoasa pentru multi. Si Kurt Cobain, Jim Morrison, Jimi Hendrix sau Brian Jones de la Rolling Stones au murit la aceeasi varsta
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  13. #76
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Nu amestecati viata personala a celor mai sus enumerati cu performatele lor pe plan artistic.

    Toate celebritatile (sau aproape toate) din lumea muzicii, filmului, etc. au o viata "ciudata", comportamente "bizare" si sufera de tot felul de chestii pe care noi, "muritorii de rand", nu le intelegem sau/si le dezaprobam.

    Michael, ca de el e vorba in primul rand aici, a fost un naiv cu suflet de copil, care a fost inteles gresit de multi si hienele au si cautat sa-l santajeze si sa-i puna in spate lucruri pe care eu cred ca nu le-a facut niciodata.
    Sper ca mexicanii aia jegosi care i-au luat 20 milioane de $ sa aiba parte numai de ceea ce l-au acuzat pe Michael.
    Asta e parerea mea, incercati sa nu-mi sariti in cap daca aveti alta opinie

  14. #77
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    27 de ani e o varsta periculoasa pentru multi. Si Kurt Cobain, Jim Morrison, Jimi Hendrix sau Brian Jones de la Rolling Stones au murit la aceeasi varsta
    Enjoy life...you have 2 years left

  15. #78
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Nu amestecati viata personala a celor mai sus enumerati cu performatele lor pe plan artistic.

    Toate celebritatile (sau aproape toate) din lumea muzicii, filmului, etc. au o viata "ciudata", comportamente "bizare" si sufera de tot felul de chestii pe care noi, "muritorii de rand", nu le intelegem sau/si le dezaprobam.

    Michael, ca de el e vorba in primul rand aici, a fost un naiv cu suflet de copil, care a fost inteles gresit de multi si hienele au si cautat sa-l santajeze si sa-i puna in spate lucruri pe care eu cred ca nu le-a facut niciodata.
    Sper ca mexicanii aia jegosi care i-au luat 20 milioane de $ sa aiba parte numai de ceea ce l-au acuzat pe Michael.
    Asta e parerea mea, incercati sa nu-mi sariti in cap daca aveti alta opinie
    nimeni n`o putea zice mai bine. oricum, MJ a avut mult ghinion si multe dintre probleme sale se sanatate nu au fost provocate de el. A fost o persoana exemplara.

    recunosc ca nu pre ma pricep eu la rock, insa haideti sa nu fim subiectivi si sa dam Cezarului ce e al Cezarului
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  16. #79
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    aici e chestie de gust. la fel cum tu, ca fan MJ probabil, spui ca aia raman numai in lumea rockului, iubitori ai acestui curent iti vor spune ca Jacko ramane numai in lumea popului si ca nu se ridica nici la glezna unui Morrison, Hendrix sau Led Zeppelin, etc Nu mai vorbesc de iubitorii altor curente, cum ar fi punk..

    pai nici Morrison sau Joplin, Mercury sau Lennon, etc nu cred ca pot fi comparati cu cineva
    Ai perfecta dreptate...nu pot fi comparati unii cu altii...pentru simplul motiv ca nu compari mere cu portocale...plus ca e chestie de preferinta muzicala...sunt convins ca in romania sunt milioane care vor spune ca adi de la valcea este "mai tare" ca Michael Jacskon...ca sa nu mai vorbim de Hendrix, Morrison, Led Zepellin, Pink Floyd sau...Mozart sau Bach, "anonimi" de care nici nu au auzit.

    Eu unul, la orice ora il prefer pe Phill Collins lui Michael Jackson...dar nu ma hazardez sa spun ca e "mai mare" ca Jacko...e doar chestie de preferinta, iar Michael ramane acolo unde este locul lui, printre cei mai mari.

    L.E. Ca ai adus vorba de Freddy Mercury...pai hai sa-l sfasiem (ca marele "cunoscator" de arta din ghencea) ca a fost un "poponar"...asta a fost viata lui privata...ca muzician a fost un geniu si eu unul, am tot respectul pentru el...restul sunt rahaturi pe care vermii suferinzi de complexe de inferioritea incearca sa le scoata in fata aratand cu degetul: "da-l in...mea si pe ala ca nu a fost decat un poponar sau un drogat sau un pedofil sau..."
    Last edited by Lexus.; 27th June 2009 at 02:59.

  17. #80
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Enjoy life...you have 2 years left
    Gluma de prost gust
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  18. #81
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Gluma de prost gust
    Te ataci prea repede, chiar si cand e vorba doar de o simpla gluma...ai grija ca asa nevricos cum esti, gluma-gluma, da' s-ar putea sa se cam ingroase Relax, life is short, anyway.

  19. #82
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Mai, eu apreciez umorul de buna calitate, te inseli daca crezi ca ma oftic din atat. Dar mi s-a parut deplasat sa zici ca mor peste 2 ani
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  20. #83
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Mai, eu apreciez umorul de buna calitate, te inseli daca crezi ca ma oftic din atat. Dar mi s-a parut deplasat sa zici ca mor peste 2 ani
    Vezi si tu partea plina a paharului...te-am comparat cu Kurt Cobain, Jim Morrison, Jimi Hendrix sau Brian Jones

  21. #84
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    A fost un negru alb, un alb negru, un rocker pop, un pop rocker ... a fost un artist, a fost un om ... a murit.

    Ramane un idol intemporal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •