Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 51

Thread: Jocuri pe televizor: Terminator, Sega, etc

  1. #22
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    da de tennis nu a zis nimeni nimic eu eram campion la ala .. defapt campion pe scara ca toti vecinii veneau la mine si jucam cu fiecare in parte
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  2. #23
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    :ras-plans::ras-plans: si eu am fost meserias la tenis

    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  3. #24
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Doamne Dumnezeule ce vremuri....

    Taica'meu vindea jocuri Terminator si casete din alea galbene....aducea de la unguri o gramada de casete din alea....si de sarbatori ne-am imbogatit :ras-plans: ...se vindeau la greu....tot cartierul venea la mine acasa sa le dau casete :ras-plans:...am jucat foarte multe jocuri si tin minte ca aveam o ambitie nebuna in mine.....trebuia sa termin neaparat jocul...pana la capat...

    Goal 3...a fost super tare...ma jucam cu prietenii ore intregi :ras-plans:
    http://www.youtube.com/watch?v=x4Ek-sznxbc

    alte jocuri care mi-au placut foarte mult :


    Contra....meseriase gloantele alea ce zburau prin toate partile...
    http://www.youtube.com/watch?v=GlnMoMNh83E

    extrem de multe ore pierdute cu jocul Tank...jucam in doi cu vecinu dar zici ca eram hipnotizati
    http://www.youtube.com/watch?v=hXKmZ...eature=related

    foarte multe mi-au trecut prin mana si nu imi vine sa cred ce multe ore mi-am pierdut din viata jucand acele jocuri...dar nu regret nici macar un minut...
    Am revazut pe youtube imagini din Goal 3 si nu-mi vine sa cred cat de fascinat eram de porcaria asta Mi se parea fabulos cand aveam vreo 7-8 ani si acum cand m-am uitat dupa atatia ani am ramas

    In schimb, Contra si Tank rullz!!!!!!

  4. #25
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Acum am vazut threadul asta, m-ati facut sa fiu nostalgic ma

    Aveam cel mai tare joc din cartier: Double Dragon


  5. #26
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    deci Double Dragon erau multe dar cel mai tare era ala cu broastele alea

    Double Dragon Battletoads

    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  6. #27
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    a fost vreun joc pe cre sa nu`l ai umbro? mai er aun joc cu masini pe un drum drept si o masinutza rosie... jocu ala era singuru pe care il juca si tata ma bucuram ca atunci mai zicea ca stric tv cu jocu asta pe televizor

    eu tin minte ca pacaleam femeile in piatza cumparam o discheta de aia galben ... veneam cu ea acasa o desfaceam schimbam placuta cu alta si o duceam inapoi si ii ziceam ca nu`mi merge sa`mi dea alta
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  7. #28
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TaciAcolo View Post
    a fost vreun joc pe cre sa nu`l ai umbro? mai er aun joc cu masini pe un drum drept si o masinutza rosie... jocu ala era singuru pe care il juca si tata ma bucuram ca atunci mai zicea ca stric tv cu jocu asta pe televizor

    eu tin minte ca pacaleam femeile in piatza cumparam o discheta de aia galben ... veneam cu ea acasa o desfaceam schimbam placuta cu alta si o duceam inapoi si ii ziceam ca nu`mi merge sa`mi dea alta
    pai ma...daca venea de la unguri cu o suta de casete...tu ce zici ?

    si sa vezi ce treceau...ca si painea calda....

    smecheria era sa-i explici la fiecare client in parte cum e jocul si sa vezi cand incepea taica-meu sa-i explice in piata la client gameplayul jocului :

    "te joci cu ceva broasca si ai tot felul de arme, trebuie sa salvezi o printesa, te lupti cu monstrii mari" si sa-i vezi pe clienti ce atenti erau la detalii ( na ...stii tu..pe vremea aia nu erau trailere )...dupa ce explica cum era un joc....clientul : "si asta cu ce e ?"...si iar alta poveste

    ala cu masinutza aia mica si rosie era naspa ma...da nu era doar drum drept...mai erau si cu tot felul de curbe periuloase....parca avea 3 stagii sau cate avea.....a..stii tu...era memoria mica....de unde asa multe stagii

    si legat de faza aia cu piata ...multi *******i au incercat smecheria asta dar nu le-a mers........taica-meu facea un semn cu o carioca neagra pe marginea acelei placute....
    Last edited by White Shadow; 1st December 2009 at 08:39.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  8. #29
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Aveam ceva cu testoasele ninja Am jucat destul de mult si ala cu ratele, da contra era in top. Jucam in echipa cu frate-miu si ne enervam la cate un final de nivel cand nu reuseam sa trecem. Cum mai ziceati si voi: multe ore pierdute cu jocurile astea

  9. #30
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Elasto Mania

  10. #31
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    bai io mai am Termiantorul, e pe la tara pe undeva, cred ca sunt si disketele pe acolo

    ma enerva ca tot se stricau joistickurile alea de rahat si pana la urma le-am desfacut cu tata si am tras noi alte fire de atunci nu au mai avut moarte

    si mie imi placea tennis, parca se juca si la dublu nu? ...stiu ca jucam cu fratemiu

    aaa...inca ceva...nush cum dreaq da puteai receptiona semnalul si vedeai cum joaca alt vecin ..mi se intampla de multe ori

    BOMBERMAN

  11. #32
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Acum downloadez Tank, sunt curios daca merge

    Nu e clasicul, dar merge...

    http://www.ziddu.com/download/280905..._City.rar.html
    Last edited by Andrei_23; 1st December 2009 at 14:27.

  12. #33
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    si eu receptionam semnalu`vedeam cand se juca vecinu de la 4 mario

    tennis se juca la dublu d ain aceeasi echipa
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Cine vrea sa rejoace cele mai frumoase jocuri pe televizor , le are aici pentru PC.
    Download Jocuri pe televizor.rar for free on uploading.com
    Parola o gasiti pe http://cipi-news.blogspot.com/. Parola e eticheta primului post de jos. Adica de exemplu daca primul post e cu basescu si jos la etichete scrie politica treceti politica in campul din arhiva pentru parola. Sper ca v-am ajutat.
    Last edited by -Ciprian; 22nd December 2009 at 11:41.

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by -Ciprian View Post
    Cine vrea sa rejoace cele mai frumoase jocuri pe televizor , le are aici pentru PC.
    Download Jocuri pe televizor.rar for free on uploading.com
    Parola o gasiti pe http://cipi-news.blogspot.com/. Parola e eticheta primului post de jos. Adica de exemplu daca primul post e cu basescu si jos la etichete scrie politica treceti politica in campul din arhiva pentru parola. Sper ca v-am ajutat.
    Am uitat sa mentionez ca va trebuie un emulator. Daca nu va descurcati , reply me!

  15. #36
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Terminator...mereu se stricau joistikurile alea

    nu imi mai aduc aminte ce jucam ...Street Fighter,Contra,Mario


    ....... Sonic , Chip&Dale etc etc

    Ma jucam foarte mult ( minim 5 ore / zi ) . Primul Terminator l-am primit de Mos Craciun in 98'
    In acel timp era si o sala de jocuri de acest gen . Ma duceam special sa ma joc pe Sega sau Nintendo , deoarece eram captivat . Cam toti se jucau Mortal Kombat ... puteai sa faci fatalitati , brutalitati etc etc etc
    Perioada in care ma jucam pe Terminator/Sega/Nintendo a fost una pe care nu o sa o uit vreodata !
    Last edited by Cipri; 22nd December 2009 at 19:16.

  16. #37
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1
    stie cineva cum se numea jocu ala cu tancuri?

  17. #38
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    ...."Tanks"
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  18. #39
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    il gasisem lunile trecute pe un site dar nu mai stiu unde...oricum fain joc si faina perioada cand nu imi dezlipeam ochii din fata televizorului
    stateam cu varul meu cate 4-5 ore jucandu-ne mario sau mortal kombat

  19. #40
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    @da si eu l-am gasit pe un site dar l-am uitat....oricum fain joc....

    si mario mi-a placut mult.....faceam concursuri cu fetele care-l termina primele/primul....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #41
    RatedPG Super★ The LionHeart's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Mario Rules

    Tin minte ca jucam Duck Hunt,Adventure Island,Dr.Mario,Bomberman,plus multe alte jocuri ca,Batman,Tennis,Chip&Dale,etc.

  21. #42
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    eu ma jucam Mario si jocul acela cu rate de care zicea si zebe

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •