Results 1 to 7 of 7

Thread: Culturism - Colosii de la Mr. Olympia vin la Timisoara

  1. #1
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1

    Culturism - Colosii de la Mr. Olympia vin la Timisoara

    De cativa ani buni, culturismul ca sport este promovat intens la Timisoara, in principal datorita lui Florin Teodorescu.
    Dupa ce anul trecut, Mister Olympia (de 7 ori!), Ronnie Coleman a facut o demonstratie, in acest an, la Timisoara va participa la un concurs organizat in colaborare cu Federatia Internationala de Body Building (IFBB): Weider’s Grand Prix of Romania.
    Deoarece la concurs participa doar profesionisti, din Romania vor participa numai 2 culturisti.

    http://www.evz.ro/article.php?artid=273946
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Surpriza mare la editia din 2006 a concursului de culturism Mr. Olimpia, unde s-au duelat pentru titlul suprem, doi dintre sportivii care vor veni la sfarsitul saptamanii la Timisoara.

    Ronnie Coleman, de opt ori castigator al celei mai importante competitii de cultursim din lume, a cedat primul loc altui sportiv din America, Jay Cutler.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Culturism

    Baieti am si yo o intrebare..ce supliment ar trebui s folosesc pt o crestere masiva de masa musculara..am 17 ani,70 kg 1,78 m si practic acest sport de aproximativ 3-4 ani dar cu intreruperi..de 3 luni m-am reapucat si sunt interesat d un supliment nutritiv care sa dea rezultate cantitative si calitative..astept un raspuns pe forum va rog mult

    multumesc anticipat

  4. #4
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    intai sfatuiestete cu oameni ce se pricep....suplimentele luate aiurea duc chiar la ipotenta!

  5. #5
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r0bby View Post
    intai sfatuiestete cu oameni ce se pricep....suplimentele luate aiurea duc chiar la ipotenta!
    suplimentele nu duc la impotenta, doar steroizii

    trebuie sa iei un concentrat proteic cu peste 50% proteina, chiar ceva de genul gain fast
    + creatina , preferabil in combinatie cu dextroza-fructoza (miere de ex)

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    suplimentele nu duc la impotenta, doar steroizii

    trebuie sa iei un concentrat proteic cu peste 50% proteina, chiar ceva de genul gain fast
    + creatina , preferabil in combinatie cu dextroza-fructoza (miere de ex)
    bai tata gain fast are 15% proteine! nu peste 50, iar mierea nu e dextroza-fructoza

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    va recomand acest sport. Parerea mea e ca este foarte sanatos, si nu doar parerea mea, am auzit si foarte multi medici care recomanda. Normal, dak esti incepator, itzi trebuie un indrumator, exercitzii facute gresit duc la nesanatate . Cei curiosi de acest sport, chiar as dori sa-si spuna parerea, sau chiar intrebari, o sa incerc si eu sa va raspund dak ma descurc , dak nu, cei cu mai multa experintza probabil ne vor ajuta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •