Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: Radio Priveghi va emite din octombrie

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Radio Priveghi va emite din octombrie

    http://www.morti.ro este adresa postului de Radio ON-LINE Radio Priveghi.
    Un site si un post de radio unic in lume. Astept pareri si sugestii. Deasemenea sunt deschis la colaborari.

  2. #2
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    du-te ma d-aici cu site-ul si cu radioul tau

  3. #3
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Aici ar fi nevoie de un moderator sa-l trimita pe baiatu asta cu radio-ul lui in lumea neprihanitilor
    .....
    sau sa-l inchida si sa arunce cheia

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Ce vi se pare deplasat? Intrati si vedeti. Ne gandim, pentru ca suntem o echipa redactionala, si la o rubrica de sport. Spre exemplu Heysel o tragedie care nu trebuie sa se repete. Sau In memoriam Catalin Haldan. Etc

  5. #5
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    1. Reclama la alte site-uri.
    2. Alte site-uri macabre.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    1. Am cerut doar o parere pe un site care are rubrica diverse.
    2. Definiti va rog termenul macabru.

  7. #7
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    macabru=un lucru legat de morti sau din apropierea mortilor.poate avea mai multe sensuri insa in general e legat de decedati.

  8. #8
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    macabru, lugubru ... l-am vazut si pe Bin Laden pe acolo ... groaznic

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Se pot face spovedanii la radio? Ca am auzit ca online deja se pot face. Scuze de

  10. #10
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ce ideeeeee tareeeeee !
    la gunoi cu ea...

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca accepta si colaboratori vii.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Vadim multumesc de sugestia cu spovedaniile. Ma gandesc ca nu ar strica si un medium on line. Mai astept idei.

  13. #13
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Poti da un exemplu de grila de program, cat si denumirile staff-ului? Ma gandesc ca ar trebui sa fie pe masura

  14. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    transmisii de inmormantari 'live' si interviuri cu rudele indurerate.
    puteti face si o rubrica de poezie cu recitat din Bacovia, Verlaine, Baudelaire, E.A. Poe etc...transmis piese de teatru dramatice sau cu nume ce sugereaza dat coltzul (Moartea unui comis voiajor de ex.).
    Despre sport nu-i nevoie sa vorbiti despre raposati, e suficient 'sa bateti cateva cuie in plus la sicriul' unor echipe, sa faceti numai stiri pesimiste etc.

    In timp o sa ajungeti sa aveti si publicitate la firme ce fac prescuri, la Imbalsamarea SA, Vaduva Indurerata srl (super magazin de articole de doliu si pomana) etc.

    bah da' ceva mai optimist n-ati gasit? de fapt care-i targetul postului asta? va emite in toate cimitirele patriei? vreti sa reduceti po****tia tarii crescand numarul de sinucideri? nu-i viata suficient de grea si vreti sa dati si voi o mana de ajutor? Suntem pe marginea prapastiei si voi vreti sa ne convingeti la pasul decisiv? duceti-va tata cu prietenele la iarba verde, bagati un gratareanu' , dati pe gat bere, vin si va trece.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Ce legatura are site-ul cu sinuciderile. E ca si cum daca te uiti pe un site care prezinta informatii despre Sida sigur te contaminezi. Este parerea ta si o respect. Dar crede-ma este important sa stim cat mai multe despre moarte pentru a pretui mai mult viata. Si viata e asa cum e. Vad ca tu gandesti pesimist. Care prapastie. La iarba verde mergem si aici si de ce nu si dincolo. Cand o fi sa fie pe la vreo 120 de ani.
    Astept propuneri de colaborare.

  16. #16
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Prietene nu o sa-ti explic eu acum legatura asta. o sa o descoperi si singur.
    Cat despre pretuitul vietii prin contrast cu moartea asta e un sistem de valori extrem de precar. Viata trebuie inteleasa si pretuita prin ceea ce este si nu in antiteza. Ceea ce e prezentat acolo nu este o incercare stiintifica, o dezbatere serioasa in scopul lamuririi aspectelor legate de moarte. este pur si simplu un cortegiu funerar fara sfarsit, un marcaj al trecerii in nefiinta si a modurilor in care s-a intamplat decesul. Pentru a intelege moarte e nevoie de ceva mai multa introspectie, nu numai de prezentat la nesfarsit moduri dureroase in care trecem aceasta frontiera.

    Ma rog, succes si moarte usoara. Sau viata lunga? ce sa-ti urez ca sa sune bine?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #17
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    moarte usoara radioului mai bine

  18. #18
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    fics ..am o intrebare pentru tine..asta e menirea ta in viata?..sa ai un radio despre morti?..traieste-ti domne viata ca doar una ai!..iesi la un picnic,la o bere cu prieteni,la un meci..nu te apuci sa faci un post despre morti si alte chestii macabre..cum spunea si utilizator moartea este un lucru ce este greu de inteles si este nevoie de mult timp sa o intelegi..insa in timp ce tu te gandesti la moarte unii isi traiesc viata din plin..asa ca ia-ti o viata normal si lasa radioul asta ca sunt lucruri mult mai importante decat moartea...insa daca asta este menirea ta in viata(fiecare cu menirea lui)iti urez succes!

  19. #19
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    propun un test de audienta pentru Radio Priveghi sau ma rog, pentru site-ul unde va emite (vedeti primul post de aici): intrati pe site si petreceti acolo 5 minute, de dorit 10 minute. cititi tot ce scrie pe cat posibil. dupa ce trece timpul opriti-va si venitisa postati aici impresiile. sincer, fara subterfugii, sa-l ajutam pe Fics.

    Start!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #20
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Utilizator, eu am intrat cand a postat prima data site-ul. Mi-a fost de ajuns sa vad meniul site-ului si imediat am inchis.

  21. #21
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    si eu am simtit la fel, incepea cu accidentul ala, era pana si brucan si suspiciunea ca bin laden ar fi mort...am iesit, am avut sentimentul ca sunt noaptea-n cimitir ca sa citesc epitaful de pe cruci. sincer nu vad ce secrete iti poate releva moartea prezentata astfel.

    PS: si asta o zici si tu, Diablo

    alte pareri....

    Later edit:

    am intrat acum pe hotnews sa vad stirile si am crezut ca am nimerit pe siteul lui Fics, rad de unul singur : se anunta in primele stiri ca a murit scriitorul Virgil Ierunca si jurnalistul Dan Goanta...Dumnezeu sa-i ierte!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •