Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: Cea mai buna echipa care nu a cistigat campionatul

  1. #1
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1

    Cea mai buna echipa care nu a cistigat campionatul

    Olanda e cea mai buna echipa care nu a cistigat nici o data campionatul mondial de fotbal.
    in campionatul nostru care ar fi oare cea mai buna echipa care totusi nu a cistigat nici un titlu? Oare Progresul?
    Last edited by <vasile>; 28th August 2004 at 14:52. Reason: imbirligare de litere
    Fotbalul e doar un joc.

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    tu intrebi, tu raspunzi ..., ai terminat topicul..
    fai un poll cu echipele care nu au castigat campionatul!:p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    <Vasile>, cred ca realizezi ca iti dau dreptate. Progresul/FC National a fost de trei ori foarte aproape sa castige titlul, in 57-58, cand Ozon a ratat la Ploiesti un 11 metri cand mai erau patru minute de joc. Daca-l transforma, Progresul ar fi batut Petrolul cu 2-1 si iesea campioana in loc de locul patru cum s-a intamplat!!! Si in editiile 96-97 si 01-02 am fost foarte aproape, despre ele nu mai are rostul sa comentez, memoria meciurilor fiind inca proaspata pentru majoritatea forumistilor. La juniori, in schimb, am iesit campioni de trei ori! Si acum mai avem o pepiniera destul de buna, Ciubotariu, Galca, Miu si Ovidiu Petre, printre altii, fiind jucatori de reprezentativa, crescuti in Parcul cu Platani.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #4
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    tu intrebi, tu raspunzi ..., ai terminat topicul..
    fai un poll cu echipele care nu au castigat campionatul!:p
    Spre deosebire de tine eu admit si alte opinii. Nu cred ca o sa sustina cineva ca de ex. Apulum s-ar incadra in categoria asta. (Apulum e o echipa serioasa,am doua actiuni din '92 la fabrica,deci nu se vor supara pe mine).
    Dar poate ar mai fi si alta. Nu prea stiu daca Poli?-nu-mi amintesc sa fi luat titlul dar pot sa gresesc...
    Iar ideea este in general sa arunci saminta, ca te sperii unde se ajunge plecind de la o anumita intrebare...

    Acum intra in scena statisticienii...
    Fotbalul e doar un joc.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca nu a castigat un campionat sau o cupa nu este buna...a trait degaba in fotbalul romanesc!

  6. #6
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    U Cluj?Poli Timisoara?FC Brasov?ASA Tg Mures?
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Poli si apoi U Cluj se apropie de intrebarea din titlul topicului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Daca nu a castigat un campionat sau o cupa nu este buna...a trait degaba in fotbalul romanesc!
    S-ar parea ca asa e. Dar intrebarea se refera numai la titlul de campioni. Cupa,fiind competitia surprizelor , a fost cistigata si de Ariesul Turda parca,desi nu avea pretentii la campionat,precum si de alte echipe mai mici,nu neaparat traitoare degeaba.
    --------------------------
    Tocmai pentru ca banuiam ca vor fi foarte multe pareri mi s-a parut inutil un chestionar, dar oricum se pot face clasamente din evaluarea raspunsurilor.
    Last edited by <vasile>; 28th August 2004 at 20:59.
    Fotbalul e doar un joc.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Din pacate linga giulesti
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    E oare vreo echipa care sa nu fi retrogradat niciodata, in afara de Steaua si Dinamo?. Daca da atunci ea, in cazul in care nu a cistigat niciodata titlul,s-ar potrivi intrebarii macar pentru longevitate, mai ales daca s-a clasat pe locul doi o data sau de doua ori.
    Last edited by mike-; 28th August 2004 at 21:27. Reason: trebuie neaparat unul?

  10. #10
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mike-, criteriul tau presupune corectitudine in desfasurarea campionatului autohton. Si cum la noi...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #11
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    hmm...yo zic ca Rapid, dar rapidul la cashtigat aku 3-4 ani. daca rapidul nu sar pune ash zice fcm bacau, dupa cum a inceput campionatul asta. sau otelul de anul trecut.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  12. #12
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution
    hmm...yo zic ca Rapid, dar rapidul la cashtigat aku 3-4 ani. daca rapidul nu sar pune ash zice fcm bacau, dupa cum a inceput campionatul asta. sau otelul de anul trecut.
    Parerea mea e ca raspunsul tau e total pe langa intrebarea pusa, si in afara de asta rapidul a castigat campionatul si acu vre 30 si ceva de ani.
    Eu zic ca National a fost aproape si ar merita sa castige.

  13. #13
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    si eu cred ca fc national ar merita dar sa mai astepte cativa anii...
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  14. #14
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Sportul
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Corvinul Hunedoara lui Lucescu
    sau Fc Baia Mare lui mateianu
    chiar ASA Campulung care a fost desfiintata cand era pe primul loc

  16. 30th August 2004, 20:30

  17. #16
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    National, dar in perioada cand juca fotbal, nua cum... cand trage tare in tur si in retur... "se impiedica" de te miri cine....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #17
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    se impiedica pe dracu, are Gino o foame in retur...

  19. #18
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    S-ar parea ca provincia nu prea are ceva de spus...
    Fotbalul e doar un joc.

  20. #19
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Mda ... candidate ar fi Corvinul Hunedoara de prin '82-'84 (cind dadea jumate din nationala Romaniei), Sportul Studentesc din anii '80 (cind alaturi de Dinamo, Steaua si Craiova forma asa-numitul "cvartet" ) sau F.C. Baia Mare de pe vremea lui Mateianu.

  21. #20
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Cred ca nici Viitorul n-a cistigat campionatul dar ei au avut parca un regim special...
    Fotbalul e doar un joc.

  22. #21
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Sp.Studentesc.....s-au ROCAR

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •